Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

deni_v22
4. feb 2010

miyus, dik, zatial nehladam, chcem byt doma aspon do Diankinych 2 rokov...ved mala je len raz, tak nech si ju uzijem...ostala by som aj dlhsie, ale zase sa chystame rozbehnut stavbu, takze korunky, ci vlastne eurka sa zijdu 😒

miyya
4. feb 2010

juj zabudla som pred to napísať Siska. čítam a aj píšem naraz,tak sa mi to rozhádzalo a popritom karham synčeka 🙂

miyya
4. feb 2010

aj vy idete stavať Deni??asi všetci pomaly...hej to sa zíde každá korunka a kopec nervov. my síce finálujeme,ale ešte je tam toho mnoho a keby ste vedeli kolko je tam toho poserkaného. uf

deni_v22
4. feb 2010

siska, dik 😀 😀 to si pripojim k zivotopisu ako referenciu, ked budem robotu hladat 😝

idem ja tiez cosi doma porobit, dnes maju prist nasi, tak nech tu nemame ako po zemetraseni 🙂

tara2
4. feb 2010

mon - super ze si to tu tak rozpisala uz mam v tom aspon trocha jasno 🙂

siska - nie este sa nesnazime, podla dokiny mame pockat do februara ale asi zacneme asi od maja, po Cerazette mam neskutocne rozhadzany cyklus, keby som bola vedela ze narobi taku sarapatu tak by som ju nechcela...a s tym uverom, my budeme mat dva 😝 ale aj tak nepojdem hned do prace, robit nocne a vikendy nie neprosim takze ja preckam tuto blbu dobu doma s detmi a ked sa to zlepsi potom budem hladat novu pracu, tot moje plany 😀 😀 😀

a dakujeme za pochvaly

prsky blahozelame ku skuske 🙂

deni - gratulacia k neterke 😵 😵 😵 a co sa tyka tvojich planov tiez dobre 😀 😀 😀 ja si to predstavujem podobne 😀

a co sa tyka tych jazykovych zdatnosti tak ja som niekedy vedela po nemecky teraz uz neviem nic 😔 a anglictina tiez uz zabudam...

tara2
4. feb 2010

kym som napisla jeden prispevok tak vy ste napisali aspon 10 😀

miyya
4. feb 2010

😀

mojkamirka
4. feb 2010

ajojte,
tak MM zničil tak malého, že spí ešte stále od pol jednej 😲 , už som bola pozerať či dýcha vôbec, a našťastie hej

ad jazyk, no chcelo by to sa učiť nemčinu, trochen ju viem a viac mi aj reže ako angličtina, hm len tie finanšn teraz chýbajú

ad práca, poslala som 3 životopisy na stredné školy, kde som bola aj osobne, tak vyzerá jedna nádejne, hm len kedy sa mi ozvú neviem, keďže je na teraz všetko obsadené, bleeeeeeeee. Želáááááááááám si prácu-

bezaz
autor
4. feb 2010

teda pekne sa to tu rozbehlo
miyus, aj som zabudla, drzime palce do snazenia, my chceme zacat tak na leto, v juny, july
mojka a este nevies, ci ta zobrali?
baby, inak dnes mal nadejny svagor ten pohovor, po nom siel ten, pre koho to miesto je "urcene", ze si tykal s celou vyberovou komisiou a marcelovmu bratovi {je z KE} ukradli v BA bavorak za 2melony.. okrem toho majcovi nechali batozinu v amsterdame, podla mna sa ti ani nahodou nevratia na SK a ani sa im nebudem cudovat 😠
co sa tyka prace, ja mam skvelu sefku, buduci stvrtok mame stretko ohladom mojej prace, tak sa uvidi.. ako plat o nicom, ale same prazdniny, v lete pracovna doba od 9 do 14 😅 tak neviem.. no povazte

prsky
4. feb 2010

dakujem baby...nebolo to nejak extra tazke a mily profak, ktory mi sice kukal do testu, ale potom mi hovori: ten a ten nebol osvietenec (uz neviem kery filozof to tam bol)...o chvilu isiel zas a hovori: nebol ani stredoveky - to ostali uz len 2 moznosti a aj to som trafila tu nespravnu 😀 ale ostatne sa mi zdalo, ze som celkom vychytila dobre

siska...nechcela som ta nejak zdepkovatiet, to ja len stale uvazujem, ako bude...kedze ked som hladala (ked sa este dalo) nieco popri materskej, tak sa ani neunuvali odpovedat, takze neviem, v com je problem (nepisala som tam ani, ze som na materskej, ale ze som student) - len dufam, ze ich na mojom zivotopise nieco hrozne neodpudzuje 😅

no konecne aspon pisete, ze sa idete snazit...sak v inych temach uz po pol roku pomaly tehotneli a tu nic! do toho baby 😀 ja mam teraz plodne okolie - dve spoluziacky su v tom 😉

bez a neda sa ti to napisat na niekoho ineho (mamu a pod)? ale tam je asi aj nejake minimalne vzdelanie nutne (myslim pedagogicke)...mozno to by bola cesta

bezaz
autor
4. feb 2010

jaj adi, vidis, aj na teba som zabudla, gratulacia ku skuske, fakt mas moj obr obdiv, kedze viem, ake to je ucit sa pri tych nasich ratolestiach
ozaj, preco myslis, ze nebudes mat miesto, ked sa vratis?
a k robote, da sa to, len musi ist o zmluvy podla obchodneho zakonnika a nie podla obcana.. 😅 na ineho neviem, ako by sa to dalo, jedine na nejakeho dochodcu, lebo tam potrebujes odborne vzdelanie 😒

prsky
4. feb 2010

bez..no...povedzme, ze mam takeho tusaka 😉

a da sa teda podla teba robit a zaroven cerpat "vyhody" plynuce z rodicovskeho vratane dochodkoveho? daj pripadne vediet viac do ip

bezaz
autor
4. feb 2010

adi hej, len teda sa musis uspokojit s doterajsimi 164, ci kolko to dostavame eur 😀

prsky
4. feb 2010

jj..to mi je jasne

mia114
4. feb 2010

ahojte
kukam, ze zacinate snazilkovat, tak sup dotoho 😵 u nas v septembrovcatkach, sme uz o takomto case mali par babetiek na svete 😀 😀
a teraz je total baby boom, ja poznam uz 8tehuliek 😀 😀 😵

talinka
4. feb 2010

a ja som naopak myslela, ze nejak tehulkovanie upadlo,,,v okoli nemam ziadnu tehotnu 😀

talinka
4. feb 2010

rano ideme k tej ocnej, tak nam pls drzte palce, nech to Tomi zvladne,kedze ma varovali, ze bude plakat, ja uz mam z toho stres 2 tyzdne 😅

mirri
4. feb 2010

jen se pekne snazilkujte.... 😀 😀 ja uz jsem dala a vic nechci.... 😉

tali-drzim palce,at to dobre dopadne u ocniho a at to tominka neboli!

prsky-velka gratulace!!

u nas nic noveho.jen me maly tak vytocil,ze dostal jednu pres plinu,pak me to stvalo.... 😔 kdyz ja jsem tak vybusna a nekdy se tezko ovladam,sakra.... ☹ neubehne den,aby se do neceho neprasknul a pak je tu reeev!!ted ma modraka uprostred cela.
pristi patek jdeme na ockovani,na 3. hexu a musim objednat i dalsi ockovani,mame trochu skluz...jsem hlava derava,u nas ockuji v centru jen patek a pondeli a ja pokazde zapomenu zavolat... 😝
spani je porad vselijake,ale to se odviji od zubu,jestli se tlaci nebo jsou v klidu.no celou noc jsme jeste neprospali..

zuzz
4. feb 2010

vrcim na muza, ze mam hlad, ze som nevecerala, lebo mi nic nenechal. ale brani sa, ze ved som zjedla polievku. lenze ja si nepamatam, ze by som ju jedla 😝

zuzz
4. feb 2010

prsky - blahozelam ku skuske.
tal - dako mi uniklo, kvoli comu idete k ocnej?
bez - aj ja chcem take prazdniny 😉

zuzz
5. feb 2010

dobre ranko.
neviem, ci to mam uz povazovat za stabilne, ale radsej sa nejdem az tak vytesovat - krpana uz tretiu noc dala bez svojho obvykleho zobudenia sa okolo tretej, takze vlastne konecne mala cca 6 hodinovy nepreruseny spanok a ja spolu s nou 😀 😀

talinka
5. feb 2010

dobre ranko,

tak sme doma od ocnej, uz po obediku,uz sme aj vonku boli a tomik chrni...

ocna..este stale je seknuta, tak opat nerozkvapkavala oci, nemoze vysetrovat a sklanat sa nad nim, ale opat aspon potvrdila, ze neskuli 😵 😵 😵 jupiiiiiiiiiii...... a kontrola 6.maja to ho uz rozkvapka a kukne ocne pozadie a dioptrie a taaaak a dovtedy nam dala domace ulohy...taka predpriprava na to vysetrenie, aby vedel ukazat,kde ma babika ocko (to uz vie), a aby rozpoznal obrysy, srdiecka, hviezdicky, kruhu a ked sa ho na to opytame nech to ukaze a zakryvat mu jedno oko servitkou a zistit, na ktore lepsie vidi...snad to zmakneme 😉 uz sa ani tak nebojim toho vysetrenia doktorka je fakt mila aj sestricka, na tominka a aj mne vsetko vysvetlila pekne...ze vraj budeme chodit dovtedy,kym nedospeju k nejakemu zaveru a ze je vsetko ok...tak snad v tom maji to bude naposledy, ze bude vsetko mat na poriadku s ockami...co zatial aj tak vyzera, ze reaguje dobre....no keby ta nasa sestricka nemala pocit, ze skuli, nemuseli sme toto vsetko absolvovat 😝

talinka
5. feb 2010

jaaaaaj a par dni mame uz dalsie nove slova (slovne spojenia)....de jeeee??? tu jeeee....to ...toto...tu....a konecne uz aj mne hovori mama a nie len tata tata? to je prve ked sa zobudi 😀 hlada tatu....ale teraz na celu cakaren u doktorka ako ho mal vladko sa na mna otocil a natiahol ku mne ruky MAMA 😵 😵 😵

bezaz
autor
5. feb 2010

tal super, ze je maly relativne ok.. ako vam vlastne dosli na to, ze treba vysetrenie? ze skulil? si to uz nepamatam
zuzi pekne natalka spinka 😉
mirri preco nie druhe? 🙂
my ideme do poradne v pondelok, ale urcite ju nedam ockovat, kedze este stale nie je fit, pojdeme sa dat len premerat 😉
u nas sa hovori bordel, dede, bada.. ked na nu nevidim a kricim, ze co robi, tak mi zakrici "boooo" a ine vychytavky 😀

talinka
5. feb 2010

bez, no sestricka u pediatricky mala ten pocit, ze sa jej zazdalo, ci mu nezabieha ocko 😉 ale ocna mi povedala, ze to len preto, lebo ma jednu cast tvare ploskejsiu ci co a to sa vyrovna,ked zacne pouzivat viac mimicke svaly a bude rozpravat ...ze aj ja mam jedno oko vyssie ako druhe,to aj o sebe viem 😎

petusaaa
6. feb 2010

tal 😵 😵 😵
baby, minule som sa dozvedela, ze deti do 3 rokov nesmu orechy, pretoze sa im nevytvara do 3 rokov nejaky enzym a ze sa mozu zadusit, kedze sa im tie oriesky nerozpustia. tak bacha.. ja som o tom fakt netusila a maly uz oriesky mal (pomlete a minimum). ale ze jedno dievcatko 2 rocne sa tak udusilo. tak sirim dalej, preistotu 😔 😔 😔

deni_v22
6. feb 2010

peti, ja som zase pocula, vraj orechy nie je vidiet na rontgene, ked ich vdychnu, alebo im zabehnu...preto su nebezpecne pre male deti..pomlete asi len ako alergen...o tom enzyme som nepocula 😕

mojkamirka
7. feb 2010

ahojte,
peti, ja si zas myslím, že vo všeobecnosti, by sa drobné hlúposti deťom do troch rokov nemali dávať. Typu: orechy, arašidy, pukance, cukríky a tak.

prsky
7. feb 2010

najlepsie je to BY SA 🙂 .. vdychnut moze dieta aj pozutu potravu a zadusit sa nou, takze dolezite asi je nejasit a nebehat pri jedle 😉 a pomlete orechy asi tazko zabehnu (resp. upecene v kolaci), takze to bude asi myslene ako alergen, alebo aj ze su tazke na travenie (aj dospelym) - enzymy pomahaju pri traveni a asi ich deticky este nemaju v potrebnom mnozstve (?) alebo nieco take asi (to su len moje dohady)

bezaz
autor
7. feb 2010

cafte krasky
no ja nedavam malej ziadne orechy, ani v kolaci 😅
mlada este stale nie je fit, tak neviem, ci vobec mame ist do poradne, aby sme tam nahodou niekoho nenakazili 😝
a zomrela nam skoro pracka, odpadol nam taky cuplik, co sa otvara bubona nedaju sa otvorit dvierka horne.. normalne nechapacka 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre