Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

zdenus
10. feb 2010

zuzi, lala trochu kaslala, ine nic jej nebolo, az v stredu vecer teplota, tie krce prisli naraz...

mna zobrali s nou a poslai ma domov, lebo ju dali na jis a nemali miesto, tak som isla domov taxikom, vo svetri a v laurinej deke, taxikar kukal, co neutekam zo psychiny 😀 😀 😀
dolahlo to na mna, az ked som dosla v noci o 2hod domov...normalne sme si s amrclom dali 2 hruskovice...ja po 4 rokoch som pila tvrdy alkohol...ale inak sa nedalo

do soboty som bola hotova, kym bola na jis, mohla som byt peri nej, ale ta bezmocnost je hrozna...potom uz bolo lepsie, ked mi ju dali na izbu a bola bez teploty....ale inak to hrdinks yvsetko zvladala, moje zlatko 😉

zdenus
10. feb 2010

baby, to je celkom dobra stranka http://www.choredieta.sk/index.php/caste-proble...

a este mi povedali, ze dobre, ze sme dali zabala, aj ked mala triasku, lebo tam je napisane ze nedavat...lenze pocas triasky stopa teplota, tak som sa bala, kde by to az vyletelo....a ze nurofen ma na letaku zle davkvanie, ze tito nasi potrebuju az 5ml a nie 2,5...preto nam 2,5 prd pomohlo

a paralen cipok 100mg treba az 1,5 cipku....panadol 125mg pri nejakych 12 kg hmotnosti tiez az 1,5cipku....tak som teraz mudra 😝

zdenus
10. feb 2010

idem, potom vas napisem, co vas bude zaujimat 😝

petusaaa
10. feb 2010

deni, to neviem ani ja, ci chceme alebo nechceme.. bude ako bude 🙂

zdenus 😲 hrozne, este ze ste ok. my sme tiez horuckovali, ale nie az tak moc... inak ja davam ibalgin baby 5ml a ak je treba prestriedam s panadolom cipkami. a zabal by sa nemal davat, ked ma dieta studene ruky a nohy, pretoze to sposobuje febrilne krce. tolko moja znalost. inak netusim, co by som robila. asi rychlo volala 112, nech ma naviguju 😒

petusaaa
10. feb 2010

inak u nas to bola ta sestka, lebo maly sa mi vyhadzal 🙂 a dnes sme sa konecne vycikali do nocnicka 😵 😵 😵 pretoze sa ho bal 🙂 sa z toho vytesujem 🙂

deni_v22
10. feb 2010

zdeni, no normalne mam hrcu v krku....esteze vam to vsetko dobre dopadlo 😵 ...mas doma bojovnicku, ked vsetko tak krasne zvladala...len budes musiet byt teraz dvojnasobne ostrazita pri teplotach...vraj sa zvyknu opakovat 😖

petusaaa
10. feb 2010

ozaj, ono sa to zvykne opakovat a ak ste ich uz raz mali, tak by si mala mat diazepam tusim.. to zabranuje febrilnym krcom 😕

tara2
10. feb 2010

Cafte
zdenus - ste si uzili svoje chudatka ☹ ale super ze ste to zvladli.

adi - blahozelam k A sikovnica si 😉

ja som si od dokiny preventivne vypytala Diazepam ked mal maly sestku a tiez som citala ze ked su ruky a nohy studene zabaly sa nemaju davat pretoze dochadza k centralizacii obehu, soku a krcom...inak dobre ze zdenus napisala ze na Nurofene je zle davkovanie to by ma fakt nenapadlo teraz uz budem vediet 🙂

bez - ja by som asi tiez hystercila podla mna je to normalne, clovek sa zlakne...

peti - blahozelam k cikaniu do nocnicka 🙂

prsky
10. feb 2010

hojte...

zdenus...fu, drzim paste, nech sa to neopakuje

jani, dik 🙂

inak dnes nas Lala prekvapila...vstavali sme o 11tej (sak sa nedivim, ked isla spat s nami o pol jednej 😅 ) a isli sme na nakup materialu s rudom a potom sme sa stavili v ikea...myslela som si, ze si pospi v aute cestou do BA, ale ne, cely cas cumela, potom behala po obchodoch, vyzerala byt uz dost unavena o stvrtej, tak som sa psychicky chystala, ze dnes zasa potiahne nocnu, ale ona nezaspala ani cestou domov! 😕 najedli sme sa, rudo siel s nou este k rodicom - tam zozuzlala dva kakaovniky 🙄 (lebo sak preco by si pamatal, ked debatime o tom, co je pre nu vhodne jest, ze kakao neeee - chlapi), ukazala nejaky novy tancek a vobec, islo o historicku navstevu, pri ktorej prvykrat nerevala - no a teraz som ju ulozila a za 5min bola tvrda...takze dneska same novinky 😀 len dufam, ze to neznamena, ze uz cez den nebude spavat, sak je na to este prilis mala 😉

bezaz
autor
10. feb 2010

teda prsky, jake novinky 😀 tak drzim palce 😵 a dik za ponuku 😉
my nastastie nurofen nemame, davame ibalgin a pre istotu na prestriedanie panadol mame v zasobe 😕 dufam, ze nic taketo nebudeme musiet riesit
ozi zdeni, ako vyzerali tie krce? si to vobec neviem predstavit 😲 a prvy marcovy tyzden ideme k nasim, takze si najdite pre nas nejaky cas, radi by sme vas pozvali na nejaku kavicku alebo co 😉
peti, kedy budes testovat? 😀 😀 😀

prsky
10. feb 2010

bez..nemzaco..inak rudo ide zajtra a pozajtra na vasu stranu (do sulan) a asi tam bude chodievat teraz castejsie..ma tam projekt 😉

petusaaa
11. feb 2010

bez, zdenka pisala ze "vyzeralo to tak, ze jej napinalo cele telo, nevedela dychat, vyvratene oci, pena z ust...laura nevracala...."
a netestujem, cakam na MS... a potom sa uvidi

tara, dakujeme. dnes sa uz zasa nocnika boji 😅

prsky, vy mate iny rezim 😀 ked mi raz maly cely den nespal, tak zalohol o 6 😀

siska. vy ste kde kupili dom?

bezaz
autor
11. feb 2010

vidis peti, ten prispevok som ani necitala 😅
inak jake pocko vonku, dnes mame ist po dvoch tyzdnoch na plavanie a potom do BA na stretko so sefkou a vonku sodoma gomora.. klasika, ked mam ja niekam ist 🙄

zdenus
11. feb 2010

este k tym krcom...jasne, ze nas poucili, zasobili liekmi a pod....a pri vysokej teplote treba davat zabal aj pri zimnici a studenych koncatinach.....je to furt lepsie kratkodobo zrazat ako cakat, kam az teplota vyleti 😕

siska_br
11. feb 2010

jezis, zdeni, teraz citam a az mi zle zostalo. paneboze, este ze ste v poriadku...ja teda absolutne neviem odhadnut, ako by som reagovala, kebyze sa mi dieta takto opusti, dufam, ze by som sa neopustila s nim... ☹ predpokladam, ze by som si ani na cislo zachranky nevedela spomenut...esteze si chladnu hlavu zachovala a nezpanikarila...hned si idem tu stranku o chorom dietati ulozit...

zdenus
11. feb 2010

siska, moja hlava vobec nebola chladna.....stres jak hovado....ta bezmocnost je hrozna, nikomu z vas to neprajem..a neurologicka povedala, ze diazepam mam dat uz ked nameram 38,7 v konecniku...radsej zbytocne ako neskoro 😕

a tie krce nemusia byt pri kazdej vysokej teplote...takze nikto z nas nema vyhrane,....aj lauri uz mala taku vyskou teplotu a krce nie....mozu a nemusia sa opakovat, ich nervovy system je nezrely a niekedy takto reaguje....takze este sa nacakame, kym vyrastu ☹

siska_br
11. feb 2010

tak to ti verim, rovnako som sa citila so samuelom v nemocnici, ked mu nevedeli napichnut infuzku a on v 40-tke horucke uz ani neplakal, len lezal, oci stlpkom...brrrr hrozna zufala bezmocnost...

bola tam s nami holka s dcerkou, ta mala asi uz 3 roky, presne s febrilnymi krcmi tam boli. lekari vobec nevedia, co ich zapricinuje a kedy pridu, presne ako pises..tiez im kazali diazepam preventivne uz ked ma 38,5. ale ona hovorila, ze jej to niekedy vyleti v priebehu doslova par minut tak vysoko, takze niekedy tomu zabranit nevie...ale s vekom to vraj odoznieva...nuz aka utecha ☹

zdenus
11. feb 2010

he hej, je to blbe, teraz budem merat teplotu asi stale, ked sa mi bude zdat teplejsia..uz budem zmagorena 😀

ale na druhej strane mam na vec u z ulpne iny pohlad, lebo ked clovek vidi tie deti v nemocnici, tak si povie, ze panboh zaplat, ze mame len taketo cosi 🙄

siska_br
11. feb 2010

zdeni, a tie krce laurinke samovolne odozneli, alebo???

zdenus
11. feb 2010

siska ano, u nej to nastastie trvalo niekolko sekund, ale ked to moze trvat aj 15 min, tak to teda neviem, ake to musi byt

mojkamirka
11. feb 2010

ahojte

zdeni, 😲 😲 😲 , mi behal mráz po chrbte keď som čítala tvoje príspevky. Dobre vedieť, že treba dávať nurofen a paralen iné dávkovanie, ja som tiež dávala pri teplote len jeden čipok a o tri hodiny 2,5 ml nurofenu a figu zaberalo. Medzitým samozrejme sprcha, kedže teplota ani za svet nechcela ísť dolu. Hm už viem prečo to nezaberalo. Tiež som trpla či nedostane krče ked mal 39,5. Brrrr naštastie nás to obišlo. Som rada, že ste už doma. Teraz sa vlastne doma liečite na zápal priedušiek?

adi, blahoželám k skúške, mne sa A moc nedarili na škole, za to ťa obdivujem. 😲

zdenus
11. feb 2010

no prsky, ty si iny borec, ze A zo skusky, super, len tak dalej cica 😝

mojkamirka
11. feb 2010

schovávačka je v obľube u nás tiež, malý sa zatím neschováva ale my jemu a strašne rád nás hľadá, len sa už míňajú skríše 😒

a najnovšie s nami raňajkuje za jedným stolom, vylezie na veľkú stoličku stojí na nej a dranká od nás svoje aj naše raňajky, konečne po dlhom čase sa môžme v kľude najesť.

neuveríte čo minule jedol, kyslú uhorku. Normálne si ju ukradol a nechcel vrátiť. 😀 😀 a za prúžkom citróna sa len oblizoval, po kom je, to fakt neviem. 😀 😀

cryonae
11. feb 2010

Cafte baby,

zdeni fuuuha, no ma ucta, ako ste to super zvladli 😵 😵 😵 drzim palceky, nech uz sa to neopakuje!

aj vsetkym ostatnym chorym detickam prajem skore uzdavenieeee!

mojka u nas je kysla uhorka na dennom poriadku, ale musim ju davat tomaskovi az po jedle, lebo inak by uz nic ine nechcel, straaaasne ju zboznuje

ja vas tak priebezne citam, len nemam moc co pisat.. nam stale rastu zuby, tomi je protivny, nespi a tak... no nechcem sa stazovat 😉 je to moje zlaticko

bezaz
autor
11. feb 2010

hojte herecky,
tak dnesna cesta bola uplne skvela, poladovica ako vysita, sak aby som nezabudla adrenalinove situacie zvladat, ABS a ESP sa furt zapinalo 😝
ale mlada sa super ponarala, behala okolo bazena v novych sandalkach
pre tie, co si zvyknu nieco objednavat z Quelle, maju teraz akcosku ze -50percent na vsetko 😉

sisa.b
11. feb 2010

ahojte 🙂 tak uz som vyspehovala tehotnu novembrovku 😀

zuzz
11. feb 2010

ahojte,
tak som dnes otestovala iny druh cvicenia namiesto zumby, vola sa to EMP -european muscle power, po slovensky proste posilnovanie 😀 cvici tu bohovska cvicitelka, normalne to berie smrtelne vazne, ani rozpravat sa babam nedovolila 😉 vraj, ak sa chcu bavit, nech idu domov, ze tu sa cvici 😝 som odtial ledva odisla - tak ma boleli nohy a zadok, to zas bude svalovica.

bezaz
autor
12. feb 2010

sisa ved nenapiiiinaaaaj 😲 😲 😲 😀 😀 😀

cryonae
12. feb 2010

zuzz fihaaaaaa, to je ako na vojne 😀 a co je to zac? s cinkami?

sisa davaaaaaaj

tara2
12. feb 2010

Caute
tak schovavacka je oblubena aj u nas 🙂

zuzz - to je fakt ako na vojne 😕 😕 😕

baby dnes som zistila ze jeden nas lekar co sme spolu robili na chire isiel pomahat na Haiti chorym detom v ramci zdruzenia Magna deti v nudzi, je to strasne zlaty clovek a je tam dokonca aj so synom (ten je tusim riaditelom toho zdruzenia) 🙂 . Nasla som aj nejake fotky ak si chcete kuknut http://www.magna.sk/sk/fotoreportaze/detail/Lek... MUDr. Bandžák je ten bradaty co sa opiera, normalne ze respeeeeeeeeeeeeeeeeekt. Idem im poslat smsku nech ich aspon troska podporim 🙂 . Inak keby som nemala maleho tak by som sa prihlasila tiez, vzdy som chcela ist niekde na misiu pomahat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre