Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

zuzz
18. feb 2010

ahojte,
tak ja som sa najprv chystala, ze idem pochvalit natalku, ako uzasne si dnes doniesla nocnik, ked jej bolo treba cikat - len som jej stiahla pancusky(obcas ju necham doma aj bez plienky, ze ma len bodynko a pancusky, ale vlastne je to vzdy po vycikani, ked viem, ze tak skoro zas cikat nebude.) a ona sa vycikala. ale aby som sa moc netesila, ze ake sme dobre, tak ogrcala vcera prezlecenu postielku, ked som jej sla odsak soplik 😀 - dako blbo sa nadychla ci co, naplo ju a cely obed z nej vysiel.

petusaaa
18. feb 2010

babyyyyyyyyyyyy. aky krasny dom http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/paji/album/... som z neho hotova 😵 😵 😵

talinka
18. feb 2010

petus, kraaaaaasny 😵 brala by som ho hneeeeeed 🙂

prsky
18. feb 2010

tal..ja by som nestahovala, resp. iba tolko, co ide pri kupkani, lebo ak to budes stahovat nasilu, tak mozes sposobit mini trhlinky, do ktorych sa nanesie "humus" z cikania a moze sa zapalit - v extremnych pripadoch to moze viest az k operacii (obriezke) - aj ked nebudes stahovat, tak ak sa mu to v puberte pod vplyvom hormonalnych zmien neuvolni, pojdete na chirurgiu a tam to bude sup sup (moj bracho tak bol).

no Lala nemusi byt ani nervna a pri PC ma nerada vidi 😉 ale dnes som jej zbadala, ze sa tlacia horne dvojky a trojky 😲

ad kojo - teta studovala medicinu este za starej ery, tak sa nediv 😀

mirri
19. feb 2010

ahoj devcata!
u nas vcera bylo uzasnych 13 stupnu a dneska lejeee a lejeee!!hnus.. 😝
ve stredu byl manzel s malym zase na pohotovosti,zase mel neco vyskoceneho v ruce.samo ze je to ta sama ruka co posledne.tak nas uklidnili,ze u tak malych deti,to je normalni vec,ktera se srovna s vekem.zase se to stalo u tchyne,tak je ztoho na nervy.. 😀
u nas nocnik nehrozi,tomik je pohodlny a potreby dela jen do pliny.se ho snazim upozornovat,kdyz kadi nebo cura-vetsinou pri koupani,ale ho to vubec nezajima,se ani nepodiva....
petus-krasny domek...
ostatnim gratuluji k bydleni..... 😵
tal-ja bych urcite nestahovala.malemu to taky nejde a pediatr nam rekl nestahovat.vetsinou se to do 2 let nechava tak.ono se to uvolnuje postupne.nekdo ma uvolnenou v pul roce jiny ve 2 letech.jak pise prsky-nebezpecne jsou trhlinky,ktere muzes privodit stahovanim.....
ke kojeni-nejaka stara skola....... 😅

tara2
19. feb 2010

Cafte 🙂

tal - ja malemu stahujem predkozku az po kupani v ziadnom pripade sa to nema robit vo vode kvoli trhlinkam ktore sa mozu infikovat presne ako pise prsky. Mne dokina kazala po kupani pomaly jemne skusat a vzdy mu utriet ten maz co sa tam tvori a uz ked bol malicky mi vravela ze on s predkozkou urcite problem mat nebude...

prsky - detsky moc (aj moc dospelej zdravej osoby) je sterilny takze ziadny humus z cikania sa tam nezanesie 😀 😀 😀 to by maly musel mat infekciu mocovych ciest aby sa tam z cikania nieco zanieslo 😉

peti - ten domcek je fakt krasny 🙂

mirri - chudatko malicky ☹, ale dobre je ze z toho vyrastie 🙂

prsky
19. feb 2010

jani..nj..zle som sa vyjadrila, ale myslim,ze chapes ako to myslim 😉

zuzz
19. feb 2010

ahojte, tak u nas choroba jak svet. vcera natalke vyletela teplota az kdesi k 40ke. v noci tiez nic moc. bola som s nou u doktorky, crp ma 19, tak dostala celkove antibiotika aj pamycon do nosa a trifed sirup.

a aka nahodicka, k nasej pediatricke chodi aj Sic s Patrikom, sme sa dnes stretli v cakarni - natalka ho riadne vymlatila 😀 a maly len fnukal a utekal k maminke 😀 ona mozno ani nechcela, len este nevie pohladkat, vzdy tak tresne rukou.

a to uz akoze zima skoncila? tu sa vsetko topi, zas to tu bude skarede hnedo-sedo-spinave, fnuk fnuk. take pekne biele to mohlo aj dlhsie ostat.

k stahovaniu predkozky - my sme to ondrovi nikdy nerobili. akosi nebolo treba, lebo od malicka maval take obrovite erekcie, ze som az prekvapena ostavala. tak sa mu to akosi spravne vyvinulo same.

talinka
19. feb 2010

cafte,

baby, asi ste ma zle pochopili, ja praveze nemienim stahovat predkozku nasilu 😀 to mi je jasne, islo mi len o to, ze mne pediatricka kazala nic s tym este nerobit a vincentina povedala, ze pri kupkani troska jemne skusat po kustickoch co ide...ale ako vidim, kazda to robite inak alebo vobec ....

talinka
19. feb 2010

zuzz, zima nekonci od zajtra poobedia ma byt zas hnusne 😝 ja by som uz praveze jar prijala, tento spinavy sneh ma uz fakt nebavi 😅 a chudak patrik 😕 aj tomino je tak trosku bitkar...

mojkamirka
19. feb 2010

ahojte

mne dr. poradila stahovať predkozku raz týždenne po kúpaní nie na silu, len tolko samo ide.

miri, to fakt, by ma porazilo na tvojom mieste, aspon že z toho vyrastie aka dobrá správa.

zuzz, mala je nachladená?

zuzz
19. feb 2010

tal - tu sme mali sneh pekny biely, ale to suvisi s tym, ze nie sme v meste 😉
mojka - myslim, ze to zacalo prechladnutim po nedelnom kupani v galandii. teraz je to ani neviem co, doktorka povedala, ze moze mat zapalene tkanivo okolo nosnej mandle, kedze sa jej ani odsavat neda - hned ju z toho napina na vracanie. lebo dako masivne jej sople netece, len sa jej neda riadne dychat, ma nos upchaty a ani nasivin jej to neuvolnil. snad to ten trifed sirup troska uvolni a odpuchne jej to.

zdenus
19. feb 2010

zuzz, tak nech ste rychlo fit 😉 😉 😉
jezisi a o teplote radsej nehovor, ja uz som cisty dement, stale len lauru chytam, ci nie je tepla, v noci ju chodim kontrolovat...a asi to este dlho potrva, kym sa unorlalnim 😕

amonis
19. feb 2010

ahojky tak moje segra taky nestahovala předkožku malému nechala to tak stím že to ma dobre jen on tedka byl na preventivní prohlídce je mu 7 a doktorka mu to musela pěkně strhnout bo to měl přilepené já bych raději aspň trošičku tím hybala já male taky trošku rozathuju ty pysky od sebe ať se to nepřilepí 😕 však co ne 😀 😀

zuzz
20. feb 2010

joj, babule, ja som mala v noci taky strach, krpani nechcela klesnut teplota, telicko a hlava horuce, rucky ako lad a triasla sa od zimy ☹ aj teraz od rana len mrnci, alebo spi. na striedacku jej davam brufen a kalpol (panadolove) a este k tomu zabaly. a stale rovnako. troska to klesne a zas vyleti. jasne, ze jest nechce, len pije vodu a mlieko. a ma hroznu hnacku, zrejme z antibiotik. probiotika davam uz 3x denne. joj, nech to uz skonci.

wydata
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenus
20. feb 2010

zuzz, tak to mas teda huste......ale hadam sa jej to uz ukludni, chudatko....jest ju nenut, ked je chora, hlavne, aby pila..ved vies....a bez mlieka by nevydrzala, ked ma hnacku?
drzte sa baby 😉 😉 😉

zuzz
20. feb 2010

zdeni, viem, ze mlieko by pri hnacke nemusela, ale vlastne len z neho sa troska 'najedla' a pri zaspavani cucat vodu odmietla. podvecer brufen konecne zabral, dokonca sa aj jasila s dedkom. som zvedava, co prinesie noc.

prsky
20. feb 2010

amon...no ono 7rocny chalan este nie je v puberte, takze unho ani neprebiehaju este hormonalne zmeny, ktore uvolnenie predkozky "sposobuju"

zuzz...nech sa natalke rychlo polepsi

a ja mam novu manducu - limitku olive blush a je perfisna...je pevnejsia a aj ta novorodenecka vlozka je z toho isteho matrosu, tak tak nevyklzava

bezaz
autor
21. feb 2010

cafte
tak my sme mali perfis noc, ninka vracala ako vodopad, som ju 3x prezliekala, ovracane vsetko okolo 😅 sa u dedovcov prezrala podla vsetkeho 😝 tak sme si aspon pozreli hokej 😉

zuzz
21. feb 2010

tak dnesna noc uz bola kludnejsia, teplota ostala v normale, len mierne zvysena.
zato ritusku uz ma zas statocne vystipanu od tej hnacky.
prsky - a to sa este teraz oplatilo kupovat manducu, ked uz lala beha? dokedy to este vyuzijete? to je daka vacsia velkost?

zuzz
21. feb 2010

bez - kedy planujes kupu toho kocika? ci uz si si to rozmyslela? lebo ja sa sama k tomu neodhodlam, ale ako som uz pisala, sla by som ich s tebou pozriet. a snad aj kupit.

prsky
21. feb 2010

zuzz...a vam sa oplati kupovat golface, sak deti vam uz behaju...to je uplne to iste 😉 ved manduca ma nosnost do 20 kg (cize cca do 4-5 rokov)

bezaz
autor
21. feb 2010

zuzi este nie, nejako som to teraz zazdila..
adi idem ju mrknut, myslim ze olinka na latkovkach mi vravela, ze ma akcosku na manduce.. ale peto ma asi posle do prdele :D

zuzz
21. feb 2010

prsky - len ja si neviem predstavit vlacit na sebe dieta s takouto hmotnostou, ked som taka krpata. golface mi ulahcuju pobehovanie po meste, obchodoch, ked mam so sebou dieta, ktore zas takou rychlostou chodit odmieta. ondra sme neskor uz len na dovolenke vozili, ked sme boli niekde na dlhsie von, ze si v nich mohol aj pospat. akurat do horsieho terenu by sa nam aj nosic zisiel, inak neviem, asi by som nevladala.

bezaz
autor
21. feb 2010

adi krasna je.. mne sa paci aj ta hneda s motylikmi.. len my asi vydrzime s tou nasou, uz sa tesim na leto, ako budeme chodit na vylety.. 😀

prsky
21. feb 2010

zuzz, len ja po meste chodim minimalne, Lala mi v kocari neposedi a sme furt niekde so psami a s kocarom by som na take miesta asi tazko dosla .. hmotnost u nas neni problem, kedze ju nosim od 3 kg a moje telo si na tu zataz zvyka postupne. nehovoriac o tom, ze planujeme dalsie babo a predala som si neplanovane povodnu manducu a bez nej si zatial zivot s Lalou neviem predstavit 😀

bez..ja som chcela sweet butterfly, len ju uz nikto nema, tak alternativa bola olivova 😉

bezaz
autor
21. feb 2010

vidis asi, ze by som predala staru a kupila si limitku?? len ked ju nikto nema 😖

prsky
21. feb 2010

bez...ja som to vobec neplanovala, ani som netuzila po novej manduce, aj ked ta motylova ma oslovila uz v septembri, asi je to zas jedna z veci, ktora sa proste stala 😀

petusaaa
21. feb 2010

baby, mi mame prvu sosovicku 😵 to ak ste to necitali nahodou na fb 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre