Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

prsky
19. apr 2010

tal...ved prave, ze mozno ho ani pri uzivani kvapkiek nemusi mat v norme a tak to idu overit - mozno 😀

talinka
19. apr 2010

prsky, hej??? 😀 no ja som myslela, ze ked bude davat do seba tolko zeleza, ze urcite musi mat dost... 😀

prsky
19. apr 2010

no hej, ale nemusi ho telo vstrebavat

talinka
19. apr 2010

ahaaa, tak aj take moze byt 😉 no ved uvidime....u nas ani nevstrebalo,kedze sme zelezo nedavali, dufam, ze nas zajtra dokina neprizabije 😅 ale vyhovorim sa na hemoroid....

a co je? nejak to tu umieraaa 😎
ale cim dalej nas bude menej s prichadzajucim slnieckom 😵 😵 Tominovi som dnes dovolila objavit na ihrisku piesok a dobru hodinu sa odtial ani nepohol a to mame piesok zakazany 😅 doteraz sa hral len s kamienkami na ihrisku...ale kaslem to, toto mu zakazovat nedokazem 😝

bezaz
autor
20. apr 2010

bre ranecko
tak sme vcera vybavili aj dokinu aj koznu.. doktorka hned, ze co je s vami, mame tu pre vas ockovanie 😝 u koznej mlada dostala ichtyolovu mast a kyselinu mliecnu.. a inak ma neskutocnu traumu z doktorov, sme len vosli do cakarne a uz jacala ako pominuta, doktorka sa jej pozera aj do hrdla, tak jej skoro rozhryzla tu drevenu palicku 🙄

baby, nemali by ste niekto zaujem objednat next? lebo idem teraz objednavat a pre par kuskov sa mi to neoplati 😅

talinka
20. apr 2010

bez, nenamotavaj na nakupy 😀 sup sem link, nech si kuknem skade mam vyberat,,,,mozno nieco najdem 😉

talinka
20. apr 2010

bez, chudatko Ninka 😖 taky stres pred doktormi, u nas zatial je stale Tomi za hrdinu, dnes mu brali krv do styroch ampuliek a on drzal, sice plakal trosku,ale to sa bal, ako ho drzala doktorka a sestricka ako prestali, tak hned usmev 😵 😵 😵 Ja som sa viac bala ako on...a samozrejme stala som opodial a len podavala skumavky, Vladko musel byt pri nom, ja to nemusim vidiet 😅
no aj my mame ichtyol a kyselinu na tie nase suche flaky 😝 To davaju asi na vsetko....

cryonae
20. apr 2010

Bre ranko koceny,

teda tali, chudatko Tomi, ten si snad vyskusa vsetko, som netusila, ze aj tak male deti mozu mat hemeroidy

zuzi ja by so si aj nejaky next objednala, ale pokial viem, tak na svk neposielaju, ci hej?

baby ako riesite konflikty na ihrisku? hlavne co sa tyka vacsich deti? lebo ja fakt neviem, kde je ta hranica, kedy uz mam zasiahnut a kedy to mam nechat tak :-/

tara2
20. apr 2010

Cafte
tal - s tym zelezom je to presne ako pise prsky moze byt porucha vstrebavania a tiez musia sledovat ci sa hladina zeleza udrziava v norme (vela zeleza poskodzuje pecen). Ozaj a preco si mu nedavala to zelezo? To mal uzivat kvoli anemii, nie?

bez - chuda Ninka, ale po tom preplachu ocneho kanalika sa jej ani necudujem ☹ snad casom zabudne a vsetko bude zase dobre

a fakt to tu skapina ale zase sa ani necudujem, ja tu cez den vacsinou nestihnem ani nakuknut teda maly mi nedovoli...ale ked zaspi tak kuknem narychlo... Inak u nas skoro nic nove, idu nam dalsie zuby tak je teraz maly nervny. Idem kuknut co ste popisali

talinka
20. apr 2010

cryo, a ako sa citis? 🙂 Tomi veru si vyskusa,ale klop klop zatial nic nebolo nejak bolestive, ci vazne, aj ked ma toho dost a vsetko je zdedene z Vladkovej strany...tam su problemy aj s kozou a s hemeroidom..u nas mozno ta chudokrvnost... veru ani ja som netusila, ze take male a hemoroid 😝 aj doktor to necakal....konflikty na ihrisku? Tak to veru zatial nepoznam, asi je na tvojom uvazeni,kedy si myslis, ze treba zasiahnut, ja by som veru asi zasahovala...ale tak neviem o ake konflikty ide, co mas na mysli 😅

Ja som bola prave vcera dost v uzase, ako jedna mamicka zbierala svoje formicky na pieskovisku, mala ich oznacene od jednotky po osmicku a zbierala presne po cislach od 1 po 8 aj si to nahlas ratala, no koneeeec...som sa v duchu isla ustat na tom, tak takto nechcem dopadnut 😀 😀 trapne formicky...no ale mozno nie som v obraze a ked aj mne budu furt miznut si ich oznacim, normalne mali na nich popisane aj mena 😕 no proste na nasom ihrisku asi medzi mamicky nezapadnem 😀

tara, dik za vysvetlenie zeleza 🙂 Nedavala som mu, lebo najprv nasa doktorka povedala, ze netreba, ze zelezo je v norme a potom ked tam bol vladko o par dni, predpisala to,ale chcela som davat tu melasu a potom ten hemoroid som sa bala, ze bude tvrda kaka, sak uvidim ako zajtra vysledky a ked bude treba zelezo tak sa bude davat a z tvrdej stolice budem musiet robit maksiu 😅

deni_v22
20. apr 2010

cafte,
zuzi, plac u doktorov poznam doverne, hoc nam ani nic neprijemne okrem ockovania nerobili..akonahle sa zjavi niekto v bielom, mala uz reve..snad z toho casom vyrastu...

tali, tak to mas velkeho hrdinu doma...4 ampulky krvi by som ani ja tak dobre nezniesla 😉 .. a ako ten hemoroid, mas pocit, ze by sa mu to nejak zlepsovalo?

cryo, ja som pri Emke zasahovala, len ked slo o zdravie alebo o velke porusovanie "dobrych mravov" a to z oboch stran...proste ked sa jej ublizovalo, tak som "vychovavala" cudzie dieta .. i ked je pravda, ze ona moc priebojna nebola, rada sa hravala sama, takze konflikty neboli caste.. pri dianke sa zatial nic take nestalo..

bezaz
autor
20. apr 2010

cicky ak by ste teda chceli www.next.co.uk objednavam to cez bratranca v uk, do nejakeho tyzdna by to tu malo byt, kurz 1.28
tal no ked budes musiet kupovat kazde dva tyzdne novu sadu formiciek, tak ti to asi nebude pripadat smiesne 😀
heli, co sa tyka zasahovania, ked ide o zivot a zdravie, sem tam vychovne, ked sa handrkuje, inak nechavam, nech si to riesi sama

talinka
20. apr 2010

bez,link kuknem 😉 no tak som asi s tymi formickami potom mimo..co ja viem,ale mne to teda smiesne je a verim, ze nebudem si ich znackovat 😉 sak si ich asi ustrazim a ked nie,kaslat na to ...svet sa nezruti...

amonis
20. apr 2010

čaute tak se u nás začlo od včera zase chodit do školky Kiki je fit a co se nestalo 😠 😠 😠 její nej.kámoška musela jít dneska domů protože má asi neštovice mě už asi cip střelí takže si počkám až se Kiki i Karolínka obhodí a zase budeme sedět na prdeli doma už se fakt těším.................

formyčky.....ono to je tak že jak se něco nasype na písek tak ty děcka neví co je jejích a co né to já neřeším moje holky taky berou vše co se jim líbí jenže jsou matky které to třeba zhrábnou domů a vy pak máte hov. 😠 nějak to nejde moc hlídat leda sedět a sledovat a pak zařvat to je moje 😀 😀 😀 ........já hlídám třeba balony a tak jinak formyčky prostě dokupuju 😅

siska_br
20. apr 2010

cryo - tak ja mam tiez riadnu dilemu, ako ku konfliktom pristupovat, tiez som si myslela, ze najlepsie je nechat decka, nech si vyriesia vlastne problemy vlastnymi silami, ale ked ten nas drak zacal mlatit najprv cristophera a nasledne aj mojkinho tomaska, tak mi zase svedomie neda nechat to len tak...ibaze nic na neho neplati. skusala som capku po rucke, odvliect do kuta stylom budes sa hrat sam, zobrat mu hracku, vecne mu dohovaram, ze som z toho smutna, ked bije ine deti a on to ma vsetko ale absolutne na haku. pri najblizsej moznej prilezitosti znova ovali po hlave ☹ tak ked pridete na nejaky vseliek, rada sa pridam do testovacej skupiny...

bezi, ja kuknem next vecer, tiez by som co-to objednala oki?

pepka
20. apr 2010

ahojte,

amon, my sa pohybujeme medzi deckami s ovcimi kiahnami uz od Silvestra, stale sa to tu toci dokolecka, za tie 4 mesiace sa zatial na Mata nic nenalepilo a to bol s tymi detmi v kontakte.... kiahne boli aj v skolke, kde je denne, ked ideme pre Hanku a stale nic... aj by som to hadam prijala, nech sa nam nestane, ze sa vysype v lete pred dovolenkou, no ale silit to zase nebudem.

tal, po neustalom dokupovani formiciek som si ich zacala znacit uz aj ja... teda k zbieraniu podla cisel som este nedosla 😀 ... ale inicialy malinke na vacsine mam. Presne ako pise amon, nemam problem, ze sa s tym prehraju deti z celeho sidliska, ved na to tie formicky su, ale ked nam stale mizli, nemali sme sa s cim hrat a stale som bola v hrackarstve dokupovat, prestalo ma to bavit. Niektore mamky zhrabnu vsetko co vidia a futasia prec. Dokonca som vidavala jednu, ktora zbieravala vecer zabudnute hracky z ihriska....

my sme mali uzasny vikend, boli sme u svagrovcov v Rakusku, spravili sme si vylet, plavba lodou po Dunaji, nadherne pocko, tak sa nam ten vikend vydaril, som pookriala normalne po tom uprsanom tyzdni.

pepka
20. apr 2010

vcera som bola na endikrinologii, doktorka ma najskor zvozila ako male decko, ze som pred 6 rokmi ked som otehotnela svojvolne ukoncila liecbu po par mesiacoch, ako som riskovala svoje zdravie aj zdravie svojich deti, ako som ich mohla nedonosit alebo sa mi mohli narodit tazko postihnute.... no som si to zlizla... si teraz sypem popol na hlavu, ale mlada sprosta som to vtedy nemala nastudovane a nepoznala mozne dosledky.
Teraz je to omnoho horsie, stitna zlaza mi takmer nepracuje, dostala som silnejsie lieky. A vraj cela ta moja unava, ospalost, zimnice a bolesti hlavy su prave preto.... tak sa celkom aj tesim, ze po nasadeni liekov bude zase zo mna plnohodnotny aktivny clovek a nie ten unaveny zdochliak 🙂
akurat dufam, ze z tych liekov nebudem chudnut, kedze mam hypotyreozu, pri ktorej sa pribera 😨 , tak neviem, co sa stane po nasadeni liekov....

amonis
20. apr 2010

pepka no to sis teda slízla 😀 😀 tak hlavně že je všechno ok a že jsi to včas stihla a snad se stím dá ještě něco dělat...tedka všude píšou o te štítné žlaze můj manžel má nějaky uzel a taky je dost unavený takže jde taky na vyšetření tak snad bude vpořádku.................

jo vím že neštovice je lepší chytit teďka než vlétě ale já si právě užívám dny kdy holkám nic není a zas cosik ..no uvidíme jestli to chytnou kdyžtak ti pošlu 😀 😀 😀

cryonae
20. apr 2010

tali uz je troska lepsie so mnou, ale stale som hrozne unavena a zacinam to brusko citit.. hlavne ked sa mam nahanat za tomdevilom a fucim ako lokomotiva

tie konflikty su u nas hlavne take, ze tomimu sa paci nejaka hracka ineho dietatka a to mu ju nechce pozicat, tak sa tam zacnu pretahovat a revat, alebo v pripade o dost starsieho supera hrozi aj nakladacka...tomi je dost neoblomny a svojhlavy
inak tiez zasahujem len ak ide o zivot, popripade tomi sype piesok na hlavu inym detom uz prilis dlho 😀

no a o tych mamickach mi ani nehovorte.. ja som z tych, co pridu, vysypu hracky a potom ich pozbieraju na konci a nikdy sa nam este nic nestratilo... ale vcera ma jedna hlboko dojala, ked tomi prisiel k dievcatku co sa hralo pri poriadnej hrbe hraciek, nieco vzal do ruky, odniekial sa prirutila jej mama a okrikla ho, ze nech to necha, ze to nie je jeho... no mala som co robit nech jej nieco stiplave nepoviem
a minuly tyzden som bola svedkom dost nechutnej sceny, ked nejaky chlapcek strcil do nejakeho dievcatka, neviem ci naschval, ale mama toho dievcatka ho predviedla normalne pred jeho mamu (najskor ju tam dllllho hladala) a potom to tam riesili a dohovarali snad dalsich 15 minut... chudak chlapec

jej pepka ta stitna zlaza to je svinstvo, drzim paste, nech ti to rychlo zaberie!

amonis
20. apr 2010

no na písku mám vždycky nervy jsou dva druhy maminek ty co na všechno kašlou nechají své děti dělat vše já to rozlišuju staršímu dítěti se může říct třeba něco a´t nedělá ale když vidím male půl roční mimčo tak se přece nebudu snažit mu brát hračku když bobek neví že to není pro něhoho.....Karolínka chtěla všechno co nebylo její no a jak ji to mám vysvětlit?

mojkamirka
20. apr 2010

ahojte,fakt, teraz ked je pekné pocasie tak som stále s malým von, lebo inak trpí besnotou, ze je medzi styrmi stenami a ja sa idem z neho zblaznit. Ani nepamatam kedy som v klude ranajkovala, akonáhle vstane, hodinu sa pomota a uz len k dverám ma tahá alebo mi nosí svoje topanky, ze ideme von. 🙄 Momentalne spi, tak som rada, ze mam 5 min pokoj, hm dokedy 😀

cry, to uz tak skoro cítiš brusko, no teda. hm aj ja by som uz chcela, ste ma namotali, baby jedne. 😀

pepka, no to si teda pekne schytala, no nastastie sa nic nestalo a deticky su zdrave, niekto tam hore na teba asi dával moc pozor.

amonis, tak si užívaj obdobie bez chorôb pokým sa dá 😉

ad, konflikty, my sme zatial bezkonfliktný, ked mu ktosi cosi vezme tak len cumi ako puk alebo pride za mnou s revom a ťahá ma k dotyčnému nech čosi s tým urobím. 😀 No tiez ho prehovaram, nech si to riesi sam, ved ja s ním skôlke nebudem.

mojkamirka
20. apr 2010

a v piesku sme este neboli, stačí mi ze sa vyvála v blate, tráve, vode, nemusí aj v piesku, zatial mu to nechýba a ja nemám potrebu ho dávat do vane po príchode domov. 😀 len raz ten piesok objaví a mám po chlebe 😀 😀

talinka
20. apr 2010

deni, ten hemoroid je stale rovnaky, nastastie asi zatial bez bolesti alebo svrbenia..hlavne, ze nie je zapaleny alebo nekrvaca 😝 macame denne v dubovej kore...ale ako naschval posledne dni ma tvrdsiu stolicu...

talinka
20. apr 2010

ahaaa, no ako vas tak citam, na to treba si normalne skolu ako sa mame spravat na ihrisku 😀 😀 😀 Ja som mala vcera poprve na pieskovisku, nemali sme ziadne nadobicko do piesku, tak Tomi zhrabol co sa dalo a hral sa a ja som len kukala, ci niekto neprileti a nevynada nam alebo ci sa mam niekoho spytat alebo co ,ale vsetky mali na salame...tak sa Tomi hral....no vidno, som este neskusena mamicka v tomto 😝 Ale tak nikto nam nevynadal, dokonca nam ochotne pozicali a ked isli domov , tak sme im to vratili a dobre bolo, sak dnes pojdeme von v plnej vybave a uvidime...

pepka, jasne chapem, len pre mna to bola novinka...ako som pisala mozno aj ja co nevidiet dam male inicialiky.. 😀 😀 😀 a drzim palce nech si fit s tou stitnou zlazou....tiez to nemas lahke so svojim zdravickom 😖

amon, som rada, ze ste oki, snad vam to dlho vydrzi a nestovice by mohli radsej teraz ako v lete 😉

cryo, uz citis brusko? super 😵 😵 😵 musis nas detailne informovat, uplne to prezivam s tebou, vracaju sa mi tehu casy pri tom ako ta citam 🙂 fuuuha, tiez tam mate teda mamicky....vidim, ze sa mam na co tesit, ale tak nech nejaka skusi nieco do tomina hlavu jej odtrhnem , na taketo veci som ja moc citliva...pustim na nu maxa 😀 😀 😀

siska, u nas to je naopak Tomino prestal bit po hlave uz aj nas aj inych a teraz male deti po hlave hladka,alebo obchytkava a hypnotizuje, vsetko je prenho nove... 😵

cryonae
20. apr 2010

no baby neuverite, ale moj maly teraz zaspal... od rana je nejaky nesvoj a mam zly pocit, ze nam lezu posledne stolicky... no mali sme pokoj az 3 tyzdne tusim.... ach yo

tali praveze som vas tym nechcela otravovat 😀 ze reku uz to vsetky poznate 😉
pupek mam riadny teda... ked si spomeniem, ze pri tomim som este behavala na pase a brusko mi vykuklo az niekedy v 18tt-19tt, tak teraz sme riadne popredu, stale by som jedla, takze pozadie rastie pekne do sirky, uz zapnem len jedny rifle a asi dvoje teplaky, takze asi budem musiet vybehnut do obchodov a nieco nakupit. Alebo nemate niektora nejake pekne tehurifle 38cky, co by ste sa ich chceli zbavit? 😉

zuzi ja si tu stranku urco pozriem, tam boli super ceny, co si pamatam, dokedy to potrebujes vediet?

pepka
20. apr 2010

no o tych mamickach na ihrisku mi ani nehovorte... ja decka vzdy nechavam, nech sa hraju s ostatnymi detmi a ak je konflikt v ramci normy, nech si to aj sami vyriesia... nase hracky nechavam volne pohodene az dokedy nejdeme domov, ci su to formicky, lopty, vozidla.... nech sa deti pohraju, je mi to jedno.... ale ked vidim, ako niektore aj starsie deti vytrhavaju veci matovi z ruk, ktore im ani nepatria.... nasledne na to sa niekto dotkne ich hraciek a vrieskaju, ze to je ich, nech im to neberie nikto.... a matky sa este pridaju a podporia svoje "uzasne" dietatko.... tak vtedy mam dost.
raz sa jedna znama vyjadrila, ze to je dobre, ze sa jej dcera pusta do vsetkych deti (podotykam ze vacsinou ako agresor, nie na obranu), ze ona je len rada, aspon nebude utlacana a odstrkovana v kolektive a bude sa vediet presadit 😕 .... nuz, aj tak sa da na to pozerat..... 😒

pepka
20. apr 2010

cryo, ze posledne stolicky, moj 4zuby zajac ma teda co dobiehat.... u nas zase hanke zacali vyliezat trvale zuby, spodne dva si tlacia cestu cez mliecne, ktore jej este nevypadli...

inak baby, asi o tom vsetky viete, ale keby nahodou niekto nie:
objednavala som hanku na prevenciu k zubarke a pytala som sa, ci je pravda, ze deti musia chodit na prevenciu uz od 1 roka, tak vraj ANO. tak som rovno aj mata objednala.

pepka
20. apr 2010

no byt poupratovany, dieta vyspate....ideme aj my von na druhe kolo do vecera...

prsky
20. apr 2010

pepka, ale sak v tehu sa robia testy aj na funkciu stitnej zlazy, teda mne aspon robili

ad ihrisko, kym netecie krv, neriesim 🙂 akurat vidim problem v tom, ako pepka pise...ked su deti podobneho veku a v stalejsom kolektive, ked sa nepodelia, nebudu sa s nimi ostatni hrat..ale na ihrisku to nemaju sancu pochytit, kedze tam sa kolektiv dynamicky meni ... este sa mi sice nestalo, ale starsiemu dietatu by som asi dohovorila, keby bralo nasilu hracku Lale

ad zubar...napis, ako to funguje potom...neviem si predstavit, ako by Lala dobrovolne otvorila usta...ved aj umyvanie zubov je tortura kazdodenna 😠 ja sa idem akurat na poradni spytat, lebo lala ma na spodnej pravej dvojke taku ciernu ciarku a na spodnych zubkoch z vnutornej strany take cosi ma a nejde to nijak dole - ani nechtom, ani sodou bikarbonou ☹ a daj tip na detsku zubarku 😉

bezaz
autor
20. apr 2010

cice, co chcete next, dajte mi vediet do dneska vecera, asi 22.00, nech to viem rychlo objednat, lebo kamoska odtial cosi chce pre malu na krstiny 😉
heli a nemas este odlozene tehu oblecko od tomina? 😉 ja som odlozila, pre istotu
pepka inak s tou stitnou, to uz jaka chuda budes, ked ju teraz mas lenivu??? ja by som tiez brala cosi, nech schudnem 😝
ja som teraz tak neskutocne unaven, hlava ma bolieva skoro kazdy den 🙄 az rozmyslam, ci to druhe dieta vobec potrebujeme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre