Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

rominka
3. sep 2009

tara-tak to je dobre ze uz jsi doma a ze jsi mela stesti na dobreho doktora a tvuj je sikovny ze to zvladl 🙂 muj by urcite volal moji mame at mu pomuze ze nevi co s malou kdyz zabeci 🙂 ,probirate chozeni tak Sabca ma za minulej tyden pokroky sedi a stoupa si vsude mozne a dela si ze me srandu ze za ni litam a kdyz chce delat blbiny tak leze po zemi zastavi se otoci se podivat kde kdo je a zacne se rechtat at ju honime a zkousim s ni chodit tak naslapuje pekne ale bez drzeni jeste nehrozi a zuby zatim nikde ale posledni 2 dny nechce moc jist tak treba to bude tim

talinka
3. sep 2009

ahojte,

taruska, vitaj doma...hlavne, ze si Ok a mas to uz za sebou a hlavne mysli pozitivne, ako aj pises a vsetko bude fajn a dalsie mimi bude ani sa nenazdas, hlavne to nejak vypustit z hlavy aj ked to nie je lahke ,ale pojde to casom....mozno som to kruto napisala, ale priroda vie, a asi to tak fakt malo byt ja to aspon tak beriem, tiez mam taku skusenost za sebou podobnu....ale to uz je velmi davno a nemala som to take ako ty....takze drzkaj sa!

no aj my uz len chodime kade tade po celom byte, samozrejme za rucky nie sam 😀 a ked nechodime tak je mrncavy...a to trva uz skoro 2 tyzdne-....a samozrejme tiez sa este sam neposadil, sak naco, ked ho posadime, lozi troska, nestvronozkuje iba ak na posteli a na mne , na zemi nie,ale vie sa postavit na posteli tak ze sa o mna zaprie alebo v postielke....takze rovno chodenie bude u nas a neriesim, vela deti to robi zaroven s chodenim...je to ako to je, takze siska, ani ty sa netrp, jedneho dna to saminko urobi vsetko naraz 😵 😵

talinka
3. sep 2009

a na nieco je to aj dobre, ze nelozi, aspon este nemusim byt v strehu kade lozi a kde sa dviha a ked chodi tak jedine so mnou... 😀

a k tym stolickam, dobre ste to tu riesili, ja sa nekaslem, mame obyc detsku CAM a je to...aj tak neskor bude chciet jest bud mimo kuchyne alebo s nami za stolom.... 😉

bezaz
autor
4. sep 2009

bre ranko
tak u nas este horsia noc ako pred tym.. ale nejako sa nevzrusujem, davam si pressko a prdim na to... aspon ze vyzera, ze sopel je uz skoro prec
vyzera, ze uz aj dalsia stolicka sa prerezala, ale davam jej este nejaky cas
siska s tym lozenim, sedenim.. ani ninka nic nespravi sama, maximalne to rucanie na nas, aby sme s nou nieco spravili, lebo ona sa nudiiiiiiiiii 😀

siska_br
4. sep 2009

dobre ranko

bezi - aj u nas su noci katastrofalne, nie si v tom sama, neboj...v skole ako zuzi?

ste ma kustik potesili, som myslela, ze tu uz sme taki jedini, co sme sa este neposadili a nelozime ako diabli...uz som sa bala, ze nas v tom ninka a tominko nechali samych 😀

tal - prave preto okrem ineho tu stolicky chceme my, ze v nej moze aj do dochodku sediet pri nas za stolom 😉 bezi, ozi, nevies nahodou, kt. konkretne farby tam maju???

bezaz
autor
4. sep 2009

sisa neviem, chcela som tam vcera ist, len oni maju otvorene len od 13, tak som to nejako nevymakla 😅

bezaz
autor
4. sep 2009

Rodičovský príspevok do 2 rokov dieťaťa má vzrásť na 256 eur

Má sa to však týkať len tých rodičov, ktorí sa rozhodli pre osobnú starostlivosť o dieťa, stratili svoj pracovný príjem a spĺňajú podmienky nároku na materské

Správa SOCIÁLNE:Rodičovský príspevok do 2 rokov dieťaťa má vzrásť na 256 eur, rozšírená v prvom a druhom odseku o ďalšie informácie.

BRATISLAVA 3. septembra (SITA) - Rodičovský príspevok pre rodičov, ktorí sa rozhodli pre osobnú starostlivosť o dieťa, stratili svoj pracovný príjem a spĺňajú podmienky nároku na materské, by sa mal od začiatku budúceho roka zvýšiť do dvoch rokov veku dieťaťa zo súčasných 164,22 eura na 256 eur. Vyplýva to z návrhu zákona o rodičovskom príspevku, ktorý predložilo ministerstvo práce a sociálnych vecí do pripomienkového konania. Po dvoch rokoch veku dieťaťa do jeho troch rokov by táto dávka mala klesnúť na 164,22 eura.

Rodičia, ktorí dostávali rodičovský príspevok pred 1. januárom 2010, teda pred navrhovanou účinnosťou zákona, v pôvodnej výške, budú musieť o príspevok v sume 256 eur požiadať príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. "Rodičovi sa dáva možnosť a je na jeho rozhodnutí, či úrad práce, sociálnych vecí a rodiny písomne požiada o posúdenie nároku na rodičovský príspevok podľa nového zákona," uvádza ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Rodičia, ktorí boli pred narodením dieťaťa nezamestnaní, resp. pracovali len krátkodobo, dočasne a nesplnili podmienky nároku na materské, by mali od januára budúceho roka rodičovský príspevok poberať naďalej v súčasnej výške 164,22 eura so zachovaním jeho valorizácie v závislosti od zmeny životného minima. "Zavedenie tohto zákona si vyžiada v roku 2010 výdavky v sume približne 278,2 mil. eur, v roku 2011 asi 301,65 mil. eur a v roku 2012 približne 311,33 mil. eur," konštatuje ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Rodičovský príspevok navrhuje ministerstvo poskytovať len rodičom, ktorí sa rozhodnú pre osobnú starostlivosť o dieťa a nevykonávajú žiadnu zárobkovú činnosť. Výnimkou zostávajú zamestnania na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Rodičia, ktorí sa rozhodnú pre vstup alebo návrat na trh práce ešte pred skončením nároku na rodičovský príspevok, by mali mať nárok na nový jednorazový príspevok vo výške 25 % sumy poberaného rodičovského príspevku.

"V prípade, ak rodičovi, ktorému bol jednorazový príspevok poskytnutý, vznikne z dôvodu osobnej starostlivosti o dieťa opakovane nárok na rodičovský príspevok, navrhuje sa tento poskytovať vo výške 75 % zo sumy rodičovského príspevku za príslušné kalendárne mesiace," uvádza ministerstvo práce a sociálnych vecí. Za rodičov, ktorí sa rozhodnú pre osobnú starostlivosť o dieťa a ktorým sa bude poskytovať rodičovský príspevok, bude aj naďalej platiteľom poistného na starobné dôchodkové poistenie, invalidné poistenie a zdravotné poistenie štát .

Rodičovský príspevok sa od začiatku septembra tohto roka zvýšil z pôvodných 158,67 eura na súčasných 164,22 eura. Táto štátna dávka sa každoročne zvyšuje o rovnaké percento, o aké od 1. júla v rovnakom roku vzrástlo životné minimum. V tomto roku sa životné minimum upravilo smerom nahor o mieru rastu životných nákladov nízkopríjmových domácností, teda o 3,5 %.

Vláda sa vo svojom programovom vyhlásení zaviazala k tomu, že "bude presadzovať postupné zvyšovanie rodičovského príspevku v časovom horizonte do roku 2010 tak, aby saturoval stratu pracovných príjmov rodiča aspoň na minimálnej úrovni“. Rodičovský príspevok sa počas súčasnej vlády zvyšoval vždy v septembri podľa zákonného mechanizmu, ktorý sa zaviedol ešte pred nástupom terajšieho kabinetu. Počas štyroch zvyšovaní rodičovského príspevku za súčasnej vlády sa táto dávka upravila smerom nahor celkovo o 717,30 Sk (23,8 eura).

siska_br
4. sep 2009

zuzi zebyyyyyy???? skoda, ze sa nas to bude dotykat len 11 mesiacov ☹

zuzz
4. sep 2009

ahojte, este som necitala, co ste popisali, tak velmi nemozem reagovat na prispevky. nestiham, hrozna som.

bez - ze vraj stolicky....nam este stale lezu pomaly pomaly len horne predne. dva uz ma prerezane, ale dvojky este su len napuchnute. je z toho cela umravcana a strasne pokakana. kazdu chvilku sa pokadi, chudatko.

natalka sa uz dviha do stoja popri nabytku, hroza, nestihame ju strazit. posadit sa sama nevie, ale uz aspon nelozi stale po bruchu ale aj po styroch.

a svoj jedenasty mesiac zacala uspesne tym, ze sa na kupalisku vykotila z kolesa a skoncila na dne bazena, nastastie len detskeho so 40cm vody. koleso som hned bola vratit, ze take veru nechcem - bolo s dnom, v ktorom boli 2 otvory na nohy. netusim, ako to mozu predavat, ked to nie je bezpecne. druhe uz som kupila take stvorcove ploche, ktore sa neda prekotit, ked v nom sedi.

a ondrik si tiez dovolenku v tatrach spestril tym, zei bol chory, dokonca od nedele do stredy v poprade hospitalizovany na infekcnom a napojeny na infuziu. chudatko, chytil nejaku virozu a zvracanim sa hrozne dehydroval. uz je fajn a aj tatry si stihol uzit.

tara - teraz som docitala predoslu stranu - drz sa, myslim na teba a mrzi ma, ze to nevyslo. ale ako baby pisali, asi to tak malo byt a urcite sa to skoro podari znovu. moja potrhla sestra potratila vlani na vianoce, tiez mala mat pol roka pauzu, ale dora jedna,asi po 2 mesiacoch otehotnela znovu a bude z nej novembrovka 2009 🙂

pepka
4. sep 2009

ahojte
tara, som rada, ze mas taky pristup k tomu. ja som mala to stastie v nestasti, ze som nemusela na kyret, lebo sa maternica vycistila uplne sama. aj tak som ale stravila 3dni v nemocke. a hcg som mala tiez velmi nizke, na 7tt.
drzkaj sa.
inak na tu antiko a pol roka neotehotniet ma kazdy lekar iny nazor. ja som nic nebrala a po mesiaci sme sa zacali snazit ale zadarilo sa az po 7mesiacoch. kamoska bola po kyrete a do 3mesiacov bola znova tehotna, jej lekar na to nepovedal ani slova, vraj ak to ma pomoct psychike, nema ziadnych namietok.....

pepka
4. sep 2009

siska, my sme sa tiez konecne pohli smerom vpred zo zastaveneho vyvoja. zuby sice ziadne, tie za nas narastli seligovcom 🙂 ale plazi sa uz ale mesiac aj si sam sadne, v postielke klaci a snazi sa uz aj stavat a konecne zacal tieto dni aj stvornozkovat. chodi sice ked ho drzim pod pazuchy ale ako mlada srnecka, sam tie nohy nedrzi, len sa mu paci to prepletanie nohami, tak sa obcas poprechadzame....
ale tomu lozeniu som rada, jeho segre v tomto veku chybalo malo do chodenia....
ale zase mam kamosku, ktorej dcera bola taka pohodlna, ze takmer dvojrocna zacala chodit. a syn ako 8 mesacny.... takze kazde ditko ine, rozdiely sa vyrovnaju za par mesiacov.....

zdenus
4. sep 2009

achojte 😉
tatus, super ze si doma, ono sa to vsetko zrovna, musi to byt hruza, ale bude lepsie 😉

s tym rodicovskym by to bolo fajn, ale velice pochybujem, ved z coho by to vyplacali, ked socialna poistovna stale place, ze nemaju prachy 😕

neviem, ci tu mam vobec napisat o tom, co robi laurinka, pri tych vasich chodiacich detoch......lozi po 4, sadne si a postavi sa, aj to len obcas, to je vsetko.....to aby ste mali prehlad, tie, co mate radi porovnavacky 😀 😝

prsky
4. sep 2009

zdeni...rodicovsky nevyplaca socialna ale upsvr ... a ze 256€ fuuha, no ale aspon kvapka ked uz neprsi, ze ano

a k porovnavacke...Lala neustale lozi po 4, sama si sadne, stavia sa kade tade, najradsej pouziva ako opierku mna, obcas urobi par "krocikov" s oporou ktoru tvori krabica na kolieckach, zuby stale 4

deni...lala stoji na celej ploche chodidla

zdenus
4. sep 2009

prsky ja viem, ze to vyplaca upsvr, ale aj tak to ma na starosti teta tomanova, takze nefiem, nefiem 😕 😕 😕 ..a ani neviem, co by som s tolkymi prachmi asi tak robila, ze 256€ 😀 😀 😀

laura sa postavi na celu plochu chodila, ale obcas zabaleti na spickach

prsky
4. sep 2009

zdenus..toto, co s tolkymi prachmi..zeby bahamy? 😀

siska_br
4. sep 2009

zdeni, ved ked nevies, poslem ti cislo uctu? 😀

zdenus
4. sep 2009

siska jasne...budem ti prispievat 😀 😀 😀
este mam ist od oktobra ucit na jednu akademiu vzdelavania, kamos si otovril, tssss, ja budem vazne taka prachata, ze az strach 😀 😀 😀 😀 ...zeby som uz bola naozaj velka????

siska_br
4. sep 2009

zdeni - dik 😉 mas to u mna. ked budem jedneho dna naozaj velka ja, kupim ti za to rohlik 😉

a ty si uz aka mudra?? ze ucit. fiha, a co ides ucit?

cickaalicka
4. sep 2009

baby, mam pre vasich drobcekov zimny overal na predaj:
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?... cena je s postovnym

mojkamirka
4. sep 2009

ahojte,

tara, až mi behal mráz po chrbte čítajúc tvoj príspevok, kde to to ešte zažiť.... Neboj ani nebudeš vedieť kedy a zase budeš v tom. Môj MM ma už láme na ďalšie, no isto! Možno by som nebola proti, ale najprv sa chcem dať dokopy zdravotne a až potom.

vám je hej, vy máte nárok aspoň na tých 256 Eur, ja nie, keďže som nepracovala ešte. Zdeni pošlem ti teda číslo môjho účtu, budeš mi prispievať aspoň ty, hej? 😉

pre porovnávanie: sedíme, sám sa postaví pri holej stene, sám bez opory vydží stáť 20 sek. (rátala som to) potom sa čohosi chytí, chodí skôr behá za rúčky, a minule už urobil aj svoje prvé dve kroky bez držania, no ešte má strach sa pustiť. A máme 4 zuby.

siska, minule som sa stretla s jednou mamičkou a mi hovorila, že jej synček bol tiež knedlička a začal chodiť v 15 mesiacoch a predtým tiež nelozil.
zuzz, tak to ste si dovolenku teda skutočne užili 😖

mojkamirka
4. sep 2009

baby vás obdivujem teraz ešte študovať na VŠ, ja som horko ťažko dokončila svoju a to som bola "len" tehotná, no mne bolo tak zle, že som bola rada že žijem. 😝 😝

sisa.b
4. sep 2009

mirka, tak vy uz bezkate 😵 😵 😵 gratulujem

a k tomu behaniu, samko bol neskutocne velky a tlsty a behal od 10tich mesiacov 😉 takze ziadny strach, oni raz zacnu, na rukach ich vecne nosit nebudeme 😅

mojkamirka
4. sep 2009

sisa, dik a želám veľa odvahy, trpezlivosti a húževnatosti, keď si sa už dala na tu VŠ, čo to vlastne budeš študovať?

sisa.b
4. sep 2009

mirka, mechatroniku 😕 😅

mojkamirka
4. sep 2009

sisa, oh tak to by som si teda netrufla. tu v TN?

quitka
4. sep 2009

ahojte, siska držkaj sa na škole, ja už mám našťastie po, fú sú to nervy a som rada že už mám po, ale to zvládneš neboj 😉

quitka
4. sep 2009

baby ja už zarezávam 3-ti deň v práci 😒 takže ani mňa sa tých 256 eur netýka 😖

mojkamirka
4. sep 2009

quitka, a ako to zvláda Radka, keď nie si doma?

sisa.b
4. sep 2009

mirka, ved ja len skusam, uvidim, ako to pojde. ked ja mam radsej predmety, kde musim logicky premyslat, neznasam ucit sa dlhe texty naspamat 😝

sisa.b
4. sep 2009

quitka, ako vam to ide? mala v pohode?
mmch, foto ti admini za chvilu zrusia 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre