Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

sisa.b
14. júl 2009

no ved mne sa zas mozete vysmievat za to moje - latkovky nikdy v zivote 😀

hor, nadherne fotky 😵 ja som skusala malu fotit pri kvetinkach, ale moc sa jej nepacilo a drahy mi nadaval, ze ju urcite mravce stipu 🙄 tak som to vzdala a mame len dve upistane fotky 😒

bez, vobec neviem 😕 no cez den si mala tiez v tomto teple viackrat pyta

inak my sme nabehli na pitie priamo z poharika, lebo akykolvek dudel ci sosak ona ma len na hranie 🙄 takze tak. papa len nepopucene cele kusky, musi si to este k tomu sama v ruke drzat a pijeme z normalneho pohara - to dieta uz asi chce byt velke 😅

bezaz
autor
15. júl 2009

sisa ale co si.. kazdy ako mu vyhovuje ne? 😉
inak otrasna noc, teploooo 😝 opica furt hore, som na cucky

bambi7
15. júl 2009

cafte babulky ako sa mate..?bozeee ake mate krasne deturence 😵 a ako pekne narastli 😵 😵 😵 😵 😵

cryonae
15. júl 2009

cafte baby,

tak ja sa dnes rano musim poriadne drzat, aby som si potomka neuskrtila 🙄 🙄 🙄 uz od 8:15 skuvina, ze je unaveny, ale neda sa nijak uspat, mlieko nechce, len ruci ako na hory! ja nechapem, ze to dieta nevie zaspat.... bludi po nasej posteli ako bludny holandan, nikde si nevie najst miesto, na rukach mi tiez nevie zaspat, v postielke uz vobec nie... tak som ho po hodine nervov supla do vajca a cuci na bebe tv... ide ma porazit z neho

dnes som ho rano supla na nocnik ked som videla, ze tlaci, tak uz je aj pokrsteny... a cuduj sa svete - ziadne fanfary 😀 tie sa ozvali az ked som vzala nocnik a to hovienko sa pohlo a samozrejme, ze vyhraval celu dobu, ako som ho umyvala 😀 😀 😀

babmi ako si zijete? vies ako ti zavidim to male babatko!!! 😉

zuzi mne sa dnes v noci maly budil asi raz za hodinu so strasnym revom, co on nerobieva, tak je mozne ze od tepla, neviem, ale je rano a ja som total vypluta 😖

siska_br
15. júl 2009

ahojky,

aj samuel sa v noci budil s placom, nad ranom sa mi zdal aj horuci, ale nebudila som ho, rano sa zobudil celkom v poho, ale asi za polhodku uz bol umrnkaveny, pichla som mu teplomer do ritky a zas zvysena teplota 😠 😠 😠 , uz treti tyzden po sebe 😠 . den-dva mu vybehne, potom nic, dalsi tyzden zas...tak som dnes zrusila plavko a masirovala k dokimu...robil mu test na zapalove procesy - to bolo v poriadku, zajtra este cikanicky nesieme..a teplotny profil mu mam spravit...treti tyzden po sebe zvysena teplota sa mi uz nezda celkom v poriadku, co baby?

a chcela som sa opytat, babuchy, jogurt zaradujete namieste olovrantoveho koja alebo prestriedate s ovockom na desiatu, prip. kasickou???

zuzz
15. júl 2009

ahojte, tak natalka ma klbiky aj jadierka v poriadku (nie ze by bol dovod, aby nemala).

uz sa plazi aj dopredu, ale len ak nieco velmi chce. za mnou sa nechce priplazit ... hm, len plechove misky a silikonove formicky ju lakaju. divne dieta 😀

vcera sme boli dost vela vonku a ondro mal vecer teplotu cez 39. chladili sme ho zabalmi a nurofen sirupom. ziadne ine priznaky choroby. tak neviem, ci sa len prehrial, alebo to bude nieco vaznejsie. aj dnes rano este mal 38.

horajda, peknucke fotecky.

nechcete sa niekto stretnut vo stvrtok? ideme do BA rano na vysetrenie toho refluxu. potom mame volno.

zdenus
15. júl 2009

caute,
tak nas taham z druhej strany, co vsetky spite? 😕 😕 😕

my ideme tzajtra na 10 dni k nasim, tesim sa, taka fajn zmena, aspon dufam.....

vcera sme boli poobede na kupku, laurinka bola cela happy z vody, sa tesila, joooj 😝

amonis
15. júl 2009

ahojky tak vidím že u vás je to to samé myslím že se ty děcka musí srovnat stím vedrem proto nespí u nás je to uplně stejné do toho zas nějaké zuby rostou a kakat jí nejde no děs....

deni_v22
15. júl 2009

ahojte,
tak sa hlasim po dlhsej odmlke...boli sme v Madarsku spravit si nejaky ten odtien na nase biele tela 🙂 a tiez sme chceli otestovat, co vsetko mame malej zbalit na cely den k vode, ked sa vyberieme do chorvatska...a zda sa, ze sme sa pobalili celkom dobre, akurat asi zabalim aj krmiacu stolicku, teda len ten vrch, lebo mame taku dvojdielnu stolicko-stolcekovu...na kupku uz nejak odkrmim, ale na izbe to bude pohodlnejsie, lebo takto na kolenach sa strasne vrtela...

inak papanie u nas ok, zje takmer vsetko, co jej nadelim, len obcas to chce nejakeho zabavaca, ktory odputava pozornost...vodu pijeme z poharika uz strasne davno, uz jej ani nepodteka a na jeden nadych da 6 glgov...je to asi najucinnejsi sposob, ako do nej dostat tekutiny v tomto teple, lebo s naustkami sa len hra..

najnovsie ovladame "kujem, kujem podkovicku..." pri tom si chyta chodidla a bucha nimi o seba a este sa tak milo usmieva ze "aha co viem" , zlate to je 😵 ...a este aka velka vyrastie a na povel povedz "mama" vzdy odpovie sladkym hlaskom "tata" 🙂 ..no comment..

zdeni, krasna fotecka v pase, konecne aj jedna bez okuliarov 😉 take dievcatko si na nej 🙂

tal, gratulujeme k zubkom 😵 my este stale niiic ..

bez, pekne si malu vyfintila na krst 🙂

siska, ja davam jogurt na olovrant, teda okolo 4, ked sa budi po popoludnajsom spani..

cryo, uz teraz mam des z tych padov..Dianka je taka netykavka, na nu spadne pierko a hned slzy ako hrachy, tak to bude slzave udolie, kym sa my naucime chodit... 🙄

zdenus
15. júl 2009

ja najnovsie davam jogurt na ranajky.......cca o 7,30...olovrant sa u nas nekona, lebo o 10 hod ma desiatu - ovocie, ked prideme zvonku o 12 tak mlieko, obed cca o 15, to zapije po hodine mliekom, potom vecer kasa, po kupani mlieko....a na olovrant neostal cas 😝

nasa lauri sa naucila robit indiana.....bucha si rukou po ustacha vydava indianske zvuky...no uzasna je 😀 😀 😀

deni, fakt mam skoro vsetky fotky v okuliaroch, kedze sa teraz fotime len vonku, ked je pekne...tato je zo soboty a okuliare mi zobrala eli 😕 😕 😕

a zuby furt v nedohladne...

tot vsjo, posluchajte, obcas sa tu zjavim, ale nefiem, nefiem, ci bude cas, kedze u nasich je vzdy bohaty kulturny program 😀

siska_br
15. júl 2009

zdeni, si to poriadne uzi u vasich, nohy hore, deti prerozdel a lehaaaaaro... s tym jedlom to mate cca plus minus ako u nas. rano po zobudeni mliecko, desiata cca 9.30 ovocko, obed mliecko, cca 2 hodky na to tie styri lyzicky zeleniny, kt. je samko ochotny vziat na milost, kratko na to veeeela mlieka, okolo 7 kasa, povacsine hodka pred tym este mlieko a po kupani mlieeeeeeko...az do rana...takze ja mu ten jogurt supnem niekedy na poobedie...mame tam este nejake to kojo volne

zdeni, sak sa netentockuj a dojdi cez tyzden, inac to tu uz urcite zamknu....vsetci su po dovolenkach rozlezeni asi

bezaz
autor
15. júl 2009

caveste, my sme dnes boli na kupku, som rada, lebo to teplo bolo strasneeee 😝 bola s nami aj cryo, tomino je riadny sinter
ja jagurty zacnem az po 10. mesiaci, alebo skor, ked mi nic ine nebude chciet jest.. 😉 u nas prestava chutit kasa, dnes dala asi 30.. aj ked v tom teple sa ani necudujem

horajda
15. júl 2009

cafte baby,otazocka kolko krat sa vam deticky v noci budia?zuzka zje na veceru asi 200-250ml kase potom sa napije mliecka a este ju o 11pm nakrmim no a potom sa mi zobudi okolo 3-4 a potom okolo 6 a vstava okolo 7:30. nechce to mlliecko zo zvyku?moze byt hladna?

zuzz
15. júl 2009

ahojte, neviem, ci je to tym jogurtom podvecer, alebo len zhoda nahod, ale odkedy ho papa, tak v noci lepsie spi. uz sa nebudi po polnoci, ale po krmeni okolo jedenastej potiahne az do tretej. musim poklopat, lebo to vyrazne zlepsilo moje spanie 🙂

a strasne rada ma vodu. mame na zahrade bazen (medzi zeleninou, tam nan vyslo miesto 😝 ), voda v nom sa zohriala uz takmer na 30 stupnov, kedze je len po kolena. natalka sa nevie nabazit. a ked jej ondro robi podvodne monstrum, o zabavu ma postarane. len musim este dokupit nejake miminkovske koleso, z ktoreho by nevypadla, nech ju stale nemusim drzat.

horajda
15. júl 2009

ja som uz dala ochutnat jogurt ale iba do ryzovej kase s jablckom lebo normalne jej nechuti, aj rozok som jej dala tak si ho trochu pozuzlala

cryonae
15. júl 2009

caaafte,

na kupku so zuzkou bolo superne, odporucam 😵 😵 😵 😵

tak u nas vyzera kremenie:

definitivy budicek cca o 7am to si da len vodu
8:30 100-150ml mlieka
10:30 50-80ml ovocia
niekedy medzi 12:30-14:30 si da tak 100ml obeda
potom niekedy medzi tym kojim to netusim kolko
19:00 par lyziciek kase alebo zvysok desiaty/obeda
20:30 100-180ml mlieka
v noci natusim ale vela krat prikladam

tak mi vysvetlite, ze z coho to dieta tak dobre vyzera!?

zuzi podla mna by zuzka hladna nemala byt

horajda
15. júl 2009

cryo tak to asi je uz zo zvyku nie?som skusala jej dat vodicku ale nepomohlo potvorka mala mrnkala asi 45minut a potom som to vzdala, riesite to niektora?

deni_v22
15. júl 2009

hor, tak podobne sa mi budi v noci mala, akurat prve vstavanie je o polnoci - pol jednej..a vybadala som, ze poriadne sa napije az o 6 rano, v noci su to skor citove pohnutky...zistuje, ci som nablizku..

jogurt je u nas veelmi oblubena komodita..150 ml kelimok sprasi za par minut..

horajda
15. júl 2009

deni ale zuzka aj dost pije aspon sa mi zda ze taha a pri tom dichci ako o zivot 😵 len nechcem aby si moc na to zvykla a potom sa to kojenie bude zostupnovavat

zuzz
15. júl 2009

to kupko vam zavidim. natalku este nemam zapisanu v pase, tak za hranice sa este nedostaneme ☹ ani sme to sice neplanovali, ale vase vyjazdy na super kupaliska ma veeelmi lakaju. 😉

deni_v22
15. júl 2009

hor, ja to zatial moc neriesim....pevne verim, ze sa to samo upravi tak ako sa upravilo zaspavanie...niekedy vyplakavala, budila sa 10x za vecer, teraz ju polozim bdelu, otocim na bok, poskrabkam chrbatik a bud hned spi, alebo kratko na to sama zaspi...dokonca teraz uz aj v postielke..

i tak neplanujem prestat s kojenim, tak sa aspon udrziava rovnomernejsia laktacia...zatial mi to nevadi, teda problem buddem riesit, ked nastane 🙂

siska_br
15. júl 2009

jeeej baby, vy zijeteeee 😵 😵 😵 😵

prsky
15. júl 2009

cafte...baby, cim odstranim tu tinkturu proti sooru? som si neuvedomila, ze ideme zajtra na pohreb a nagehnila som nam to a teraz ma celu fialovu papulku (neviem kde tu pliagu chytila 😠 )

hor...ja neriesim, kojim furt, ale mam dojem, ze je to preto, ze ked ma v tej faze lahsieho spanku pri sebe neciti, vola ma ... nepapa kvoli hladu ci smadu .. viem to preto, lebo akonahle si k nej lahnem, kojime sa iba raz okolo tretej (aspon tak nejak si to pamatam, ak aj kojim viackrat, nemam o tom ani potuchy 😀 )...a mat taky nocny rezim ako zuzka, tak to sa vobec netrapim..ja som uz od pol osmej dneska bola kojit 5x 🙄

a davate cisty biely jogurt? bo Lale nechuti

horajda
15. júl 2009

no ja by som to neriesila len aby si na to nezvykla moc toho sa bojim

davam biely bio ale zuzka ho nechce osamote, davam jej to do ryzovej kase s jablckom tak jej to chuti

deni_v22
15. júl 2009

ja davam biely , nas sabinovsky, nepisu na nom, ze je smotanovy, ale je prijemne husty a chutny a malej chuti...
sice v madarsku som kupila nejaky ich, chutil ako jopgurt za sociku, len bol redsi, tak som jej ho dala rovno pit a zlupla aj to....

siska_br
15. júl 2009

my sme s jogurtom este nezacali, volajako sa ho staaaale obavam, kvoli tej skaredej zlej kravskej bielkovine.... zatial mame zavedene 3 chody, na tych este asi chvilku poficime...bud. tyzden nadelim po lyzickach lepok, tak potom zacneme hadam pomalicky pomalicky na pecivko privykat...takze asi ten zavedieme este skor ako jogurt. no, tak si to predstavujem ja, co na to moje dieta???

hor - aj podla mna je to tak ako pise prsky...skor ide po tebe ako po hlade...a potom to ma asi ako dva v jednom, ze co uz, ked to mam v papulke...

prsky
15. júl 2009

hor...to neovplyvnis podla mna do doby, ked budes ochotna nechat ju vyplakat...ja dufam, ze sa to prirodzenym vyvinom nejak poriesi...hadam nebudem kojit do puberty 😉 ...najneskor pri odstavovani sa to nase deturence ale trochu bolestivo urcite oducia

zuzz
15. júl 2009

prsky, natalke chuti biely, dnes zjedla skoro cely kelimok.

deni_v22
15. júl 2009

prsky, presne, tiez dufam, ze to prejde nejak bezbolestne a nenapadne...Emka sa odstavila sama v 19 mesiacoch, tak dufam, ze to bude mat podobny priebeh..

siska_br
15. júl 2009

deni - to vazne ide bezbolestne a postupne?? uff, lebo u nas je to tazka zavislost...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre