Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

prsky
28. apr 2010

mirri...sak Lalu do 4, druhe mozno tiez a ked sa nebodaj "smykneme", tak to bude aj viac ako 10 rokov 😀 My ideme o 1,5 hodky do poradne, budu pichat aj MMR, tak sa "tesim" ... ja davam probiotika zas kvoli Lalinej hustej stolici 😀

zdenus
28. apr 2010

miya, super sprava, blahozelam a drzim palce 😉 😉 😉

talinka
28. apr 2010

prsky, super jak si sa "zazrala" do temy kojenie...ja s tebou suhlas, koj ako uznas za vhodne, to je kazdeho vec, nemam rada, ked niekto sa mi este cuduje, ze este kojim, 😝 sice nechcem kojit asi 10 rokov ako ty,ale mas moj obdiv... 🙂

talinka
28. apr 2010

takze annag ma uz svoju web stranku? Nedavno som si vsimla....ta zenska co vsetko stiha ...obdivuhodne

amonis
28. apr 2010

Maji no supeeeeeeeeeeeeeer gratuluji 😀 😀 😀 .........stím kojením já jsem Kristýnku kojila 2 roky a 3měsíce do té doby jsem chtěla přestat ale nebyl ani až takový důvod abych to vydržela byla strašná závislačka a jak jsem zjistila že jsem těhotná tak jsem ze dne na den přestala prostě když fakt chceš a vlastně jakoby musíš tak to jde hned Kiki to ale už pochopila byla starší řekla jsem jí že mě to bolí a ona pak už ani nechtěla...jenže co jsem neudělala a to bylo právě to nošení myslela jsem že vše zvladnu a nosila jí a v 11tt jsem to přišla a vím že to bylo tím takže to fakt omez šetři se ať je vše ok........

cryo krásné bříško ....................

prsky
28. apr 2010

tak sme s5 z poradne...81 centi a 10,5kg 😉 poslala nas k zubarke na preventivku a tie cierne ciarky, co ma Lala na spodnych zubkoch je poskodena sklovina ☹

petra1303
28. apr 2010

Ahojte... 🙂

Cry kde máš foto bruška aj ja chcem vidieeeť 😵 ako sa cítiš?

miyya
28. apr 2010

dakujem...fiiha Prsky a to z čoho má poškodenú sklovinu a vy máte ešte poradne??lebo to nám už vo februári skončili.

Inak maminy ja mám brut bolesti v podbrušku,strašné tlaky. dneska som mala vela behačiek,ale toto som teda nečakala.Dufam,že to bude O.K. Trošku sa bojím,lebo som mala ružovkastý výtok,ako ked mi zátka odchádzala pred pôrodom, čo je jasne nereálnee,ale podobalo sa to nato. Snád to bude ok.

a naše odstavenie- môj synček je úžasný, dala som mu mliečko o desiatej ráno a potom v poho zvládal bezomna. Krásne papkal všetko a vela pil vodičky aj umeleho mliečka si trošku dal. moje prsia su síce bolavé,ale nevadí.
Párkrát si vypýtal aj cicík,ale som mu povedala,že nech si zoberie vodičku a v pohodičke sa šiel napiť.
Na noc som mu chcela dať trošku môjho mlieka,ale tak sa mi rozbehlo mlieko,že nestíhal ani hltať a všetko to vyvrátil a išiel spať bez cicíku.Otočil sa mi chrbtom a zahajal. Až nechápem... 😵

tara2
28. apr 2010

miyya - davaj si na seba pozor, radsej si lahni a oddychuj ak sa ti da az nedopadnes ako ja 😔

adi - a uz si nasla nejaku dobru zubnu lekarku? Ja som s malym tiez este nebola ale uz sa chystam...

cryonae
28. apr 2010

fuha miy no radsej bez zajtra na gyndu, lebo toto nie je sranda....
mna tiez pobolieva brucho ale nastastie vytok nemam, musis sa strasne setrit, lebo si ublizis alebo skoncis na rizikovom...

peti tie fotky som pridala sem do diskusie

montana13
28. apr 2010

jéééj, mius, gratulujem 😵 😵 😵 takže zase ďalšia tehulka.... držím palčeky, nech všetko dobre dopadne 😵 😵 😵

prsky
28. apr 2010

miyus..mali sme teraz tu poradnu, co sa v nej picha MMR (medzi 15-18mesiacom) a dalsia bude az v 3 rokoch 😉

z coho ma poskodenu sklovinu netusim, lebo sladke nejedava okrem mliecka takmer nic, caje nepije, len vodu, tak nechapem - uvidim, co na to povie zubar/ka

jani...dokina mi odporucala zubarku v devinskej, ja sa idem popytat pepky, ta tusim spominala, ze je spokojna 😉

miyya
29. apr 2010

no môj drobec už papá sladké. nedalo sa to ustrážiť a škoda reči, čo som sa ja napočúvala,že nedoprajem vlastnému decku. 😠 😠 ,dávali mu tajne,ale už neriešim....

bruško sa cez noc skludnilo, nebolí ma už,len trošku pobolieva ako pri menštruácii,tak je dobre. 🙂 dneska si dávam pozor,ale pri Miškovi sa nedá ležať a ani sedieť poriadne,tak v obyvačke má všetky hračky, pozeráme rozprávky a čítam knihy.

miyya
29. apr 2010

Inak prajem krásny dník 🙂

miyya
29. apr 2010

Jááj išla by som na gyndu,ale volám im tam odkedy som sa testla a asi neordinujú. Dneska tam pošlem muža, má blízko pri nich kancel

cryonae
29. apr 2010

cafte koceny 🙂

drobec ma okopava, to je tak super 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dnes som sa pekne napalila u zubarky... mala som ist ja rano na zakrok, tak som zobrala aj tomaska a mojho otca ako doprovod, ze nech malemu zalozia kartu a urobia tu rocnu prehliadku... no a sestricka ma zrusila, ze nie je objednany... no fakt nechapem, ze mu nemohla venovat tie 3 a 1/2 minuty, co by zalozila kartu a usta by aj tak neotvoril.... a este ma to aj nabuduce bude stat 17EUR

miy ja si tiez pri tomcurovi nesadnem, ale aj tak sa v ramci moznosti snazim setrit na max... doma bordel jak v tanku, na ihrisku sa uz jasi sam aj na preliezkach, lebo ho od zaciatku ucim, ze si ma davat pozor, dviham ho len v nutnych pripadoch, ako je nakladanie do auta, stolicky, kocika a tak... uz celkom chape a prestal robit sceny

horajda
29. apr 2010

Ahojte baby, tak uz ani ja som to dlhsie nevydrzala. Verim tomu,ze vsetko bude v poriadku. Prisla som sa podelit aj s mojou krasnou novinkou 😉. Dlho som sa neozyvala, ale pocitac mi liezol dost na nervy, bolievala ma z toho hlava a tak isto aj z telky. No ale uz je lepsie aj ked to este stale obmedzujem. Unava bola hrozna medzi 6- az do teraz ale uz sa to upravuje, uz nespavam so zuzkou na obed ale idem spat skor vecer o tej 9pm 😉 v pondelok idem do prvej poradne, na krvi som uz bola a aj malu bodku babatka som videla ale to bolo este velmi skoro 6tt.

A samoska gratulujem Helenke, Myyuske a Smejkovi ak si dobre pamatam.

cryonae
29. apr 2010

teeeeda hor straaaaasne velka gratulacia 🙂 mam z vas radost 🙂

mirri
29. apr 2010

no ja snad padnu.......tady se zacina znovu tehulkovat!!!!!!!
hor-obrovska gratulace!!!to jsou krasne novinky..... 😵 😵

cryo-co to mas za kravu zubarku!!!!vsak by behem minuty byla hotova......... 😠

zdenus
29. apr 2010

ejha, tu sa to celkom slusne rozbieha...nove tehosky...hor super, gratulujem aj tebe....drzim palce, nech je vsetko ok 😉 😉 😉

prsky a II.davka MMR je az v 6 roku zivota rokoch nie v troch....

siska_br
29. apr 2010

hor aj ja sa pridavam, velmi blahozelam, jasne, ze uz bude vsetko v poriadku...tu unavu si aj ja este pamatam, bola hroznaaaa...boze, s kym sa tu ja o chvilu budem netehotne rozpravat, ked sa mi vsetky zagulatite, fnuk? co, zdeni, zostanes mi verna? ale velmi vam to dievcata prajem, tesim sa na fotky malinkatych babatiek 😵 😵 😵

my teplotujeme, vcera sme mali desiaty den po MMR, som dufala, ze to uz bude ok a prd 😠 kokso, este ze s ockovaniami mame na par rockov pokoj... 😝

zdeni, ja som to pochopila, ze prsky pisala ze maju ist na poradnu v troch rokoch, nie na preockovanie. ci?

deni_v22
29. apr 2010

jeeej, hor, 😵 😵 😵 pridavam sa ku gratulantom, urcite bude vsetko dobre, len sa setri, kolko sa da.. 🙂

siska, neboj, ved coskoro budeme aj tebe blahozelat 😉 predsa v novom byte nove dite 😉

cryo, celkom si viem predstavit tvoju zubarku 😠 moja mama chodi k zubarovi do KE a tiez ju 2x prehnal do kosic, lebo prisla na prehliadku o tyzden skor, ako by mu to poistovna uznala a preplatila...nechcel ani vypisat papiere s datumom do buducna..proste musela sa previezt tych 100 km este raz...ustretovost nadovsetko!! 😠

prsky
29. apr 2010

zdenus...siska to pochopila spravne, pisala som, ze dalsia poradna je v 3 rokoch az, nie MMR 😝 😉

hor...konecne, som to skoro nevydrzala 😀

cryo, to mas este dobru zubarku, ja som nas minuly rok s Rudom objednavala na kontrolu a chcela som, ze nech nas objedna hned po sebe a sestricka (pozname sa z detstva, ale krava riadna) na mna neprijemne do telefonu, ze ale deti do ordinacie nepatria 😕 😲 🙄 a ja pri mojej neasertivnosti som si uvedomila, kam som ju mala poslat, az ked som zlozila telefon - ja som to totiz mala naplanovane tak, ze kym budem vnutri ja, bude s malou rudo vonku a potom sa vymenime. inak pediatricka mi hovorila, ze sak mam Lalu objednat tam, kam chodim ja, tak som jej vysvetlila, ako to u nasho zubara chodi, tak sa tiez cudovala

inak nemate nejaky tip na zubara/ku v Blave? rozmyslam, ze vymenim tu nasu, lebo je draha a vedu so sestrickou dost nemiestne rozhovory, co hlavne ruda privadza do pomykova (aj ked nechapem, preco sa citi trapne on, mali by sa ony)

pepka
29. apr 2010

jejdanecky, tato tama nejako otehotnela, ci co.... kua, dufam, ze to neni nakazlive.... by som nerada 😀
gratulujem miyya aj hor, super spravicky, baby.siska, neboj sa ty nic, ja ti zostanem verna urcite, aj keby sme tu mali zostat iba same dve v teme. myslim, ze aj zdenus je nasa 🙂

cryo a ty sa objednavas k zubarke za poplatok 😨 to co? teda u lekarov to chapem, to aj ja sa predbieham ku vsetkym lekarom za 10 €, ale ku svojej ani ku detskej zubarke som za objednanie nikdy neplatila, ved oni maju len objednavkovy system. ci ty mas nejakeho sukromnika?

zdeni, hej, v 6.rokoch je MMR, zrovna nas caka, mala ju dostat hanka v utorok na preventivke, ale odlozila doktorka, ze az ked bude 100% fit.

a ja som sa vratila od svojej doktorky, uz vyse tyzdna sa nemozem toho zeleneho hnusu v dutinach zbavit, aj hrdlo ma zacalo boliet, usi, licne kosti, zuby.... no proste hroza. Vraj zapal prinosovych dutin, dala mi lokalne ATB a nejake kvapky do nosa a antihistamika... kurnik, za poslednu dobu som nejaka rozbita, stale cosi.... a to mi minule doktorka vravela, ze ziadny zaznam v karte, raz ra rok co som mala anginu a to bolo vsetko... no ale hadam sa dam uz dokopy konecne.

zdenus
29. apr 2010

hmmm...oki, donedavna sa MMR preockovavalo v 3 rokoch...tak sorry...

pepka
29. apr 2010

prsky, riadnu kefu mas zubarku.... ja mam tusim stastie na lekarov, ze vsetci vidia radi deti a nerobi im to problem, dokonca moja zubarka vyhlasuje, ze ma rada deti, mato tam vzdy v kociku posedi, porozprava sa s nimi. chodim tam uz roky, takze aj hanku pozna od narodenia, ako som k nej postupne chodi.a takisto ajk obvodacke chodia so mnou, kedze ich nemam kam dat aj ku vsetkym odbornym lekarom. nemam inu moznost. (teda okrem gyndosky 🙂 )

mojkamirka
29. apr 2010

ahojte,

miya, horajda, velka gratulácia k tehulkovaniu, len tak dalej baby 😉 a nezabudnite sa setrit, ak sa to pri nasich nezbedníkoch dá

pepka, s chorobami dobiehas asi posledný zameskaný rok, vsak?

siska, no vcera som aj na teba myslela, ze 10. den po ockovaní a vy teplota ziadna, snad vám to skoro prejde, drzte sa 😉 A môžeš sa zatial rozpravat so mnou, tiez este nie som gulatá. 😀

ad zubarka, pýtala som sa sestricky, či mam ist s malým na tu prvu kontrolu a zhodli sme sa na to, ze je to zbytocne, kedze i tak neotvorí ústa, a tiez mam drahu zubárku, ale zatím som spokojná, len keby to tak neliezlo do penazí, ked som mala lacného zubara, tak to potom tak aj vyzeralo 🙄

mojkamirka
29. apr 2010

pepka, no tak by mna nenapadlo ist k doktorovi aj s dietatom, ked viem co je to moje stvorenie zac 😀 , ale obdivujem ta ako to zvladas

cry, krásne brusko, len tak dalej

mojkamirka
29. apr 2010

pepka, minule si tu spominala zelene sople, tak ich tomasko vcera chytil a do toho mu slzia oci, kedze to nestiham odsavat.

prsky
29. apr 2010

mojka...ktory zubar nie je drahy? ja som zatial ani voci jednemu z 3, ku ktorym som chodila, nemala po odbornej stranke vyhrady - akurat tato mi je od zaciatku divna tym, ze ruky mi strka pomaly do krku - to som si u predoslych nevsimla 😀

ja som u mojho doktora bola tiez s Lalou - sak co sa zastrelim, ked ju nemam kam dat? a nevadila mu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre