Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

tara2
31. máj 2010

Cafte
mojka - suhlas s prsky

zdenus - mas co robit teda, nezavidim...pevne nervy zelam 😀 😉

zdenus
31. máj 2010

tarus ze diky...ale este zajtra nejako vydrzime a od stredy mozme ist von...a baby su najspokojnejsie, ked im dam mokre handricky a machlia vsetko doradu....aspon je klud

tara2
31. máj 2010

ozaj v sobotu som nechala maleho prvykrat u svokry na pol dna a bol uplne v pohode, vobec neplakal tusim som ho podcenila ked som si myslela ze tam bude vyplakavat 😀 . Normalne si nasiel v Pezinku aj partakov ked sme prisli vecer domov zo stavby tak pred domom bolo asi 8 deti (a dve babky ako dozor) a maly v strede 😀, esteze je na svokrinej ulici tolko deti, super pohlad bol na nich 😀

tara2
31. máj 2010

@zdenus upratovanie aj u nas fici handry, metly, vysavac...a vedro s vodou 😀

zdenus
31. máj 2010

ano, upratuju kadeco, ale bordel v izbe ee...to az po vyzhrakach, ze co najdem na zemi ide do smeti..potom uz ficia... 😀

ale je uplne super, ze Lauri ma taku segru, nauci sa od nej velmi vela....lebo opakuje uplne vsetko..eli je zlata, pekne sa s nou zahra...a pekne sa aj lomia...takze normalny vyvoj 😝

mojkamirka
31. máj 2010

no upratovanie fici vo velkom aj u nas, ked zametam ja, on musí tiez ( so svojou metlou), poctivo utiera svoje pluvance handrou, ale tiez hracky neuprata ani svätému, myslím, že na to má ešte čas.

Najnovsie ho strasím ked nechce spať, že príde Buba, že musíme byť ticho aby nas Buba nenasiel, tak len ticho počúva alebo šepká a potom pokojne zaspí. 😉

cryonae
31. máj 2010

mojka no to je teda pekna koza ta ucitelka :-/ co su ti mali cvicene opicky? tomi tiez nespolupracuje na takychto cviceniach, preto tam ani nechodime...
ale inak mam doma presne co ty... tomi je total jedos, ked mu nieco nie je po voli tak sa plieska kade-tade, obcas si aj ublizi pri tom ale vtedy ho zasadne nemojkam, nech si nezvyka.. ked je toho moc, necham ho tam hystercit a odidem a to potom tak zufalo place, ako keby som ho nadobro opustila
a tie poznamky mm o rozmaznanosti pustam jednych uchom dnu, druhym von, lebo o tom nic nevie ked si to nepreziva kazdy den 24/7

no ten Hammer som este nespojazdnila, lebo sa mi to zdalo skoro, takze zatial sa s nim hra ako s normalnym aftickom, ale uz sa na to asi pozriem, lebo teraz ficime len na strojoch, nic ine ho nezaujima

mojkamirka
31. máj 2010

cry, malý nespolupracuje iba ked treba tlieskat alebo cosi ukazovat, na lopte to zboznuje cvicit, alebo kolo kolo mlynske tiez lubi, doma mu to musím spievať a on mi do toho tancuje, na cvičení tancovat nechce, ale doma vie. 😉 Ja tam chodím hlavne preto aby bol v kolektíve medzi deťmi a ja trochu medzi ľuďmi.

mojkamirka
31. máj 2010

cry, tiež by som to dala odskusat niekomu na 24 hod, 7 dní v týždni aby som chcela vedieť či by dotyčný neskončil na psychiatrii, lebo ja mam občas pocit, že som na to zrelá 😝

zdenus
31. máj 2010

mojka, nic si z toho nerob, ze nespolupracuje...ani eli nechcela nikdy nic organiozane robit, laura detto....eli sa utriasla az v skolke....a asi aj vekom....kazde z deciek je ine...a tiez mam z tych mojich depky, ked citam, ake su niektore deticky poslusne a vychovane...moje nie su z tej kategorie...

cryonae
31. máj 2010

mojka ja nanho v poslednej dobe stale rucim, potom mi chuda malinke robi v brusku cirkus, ze co vyrusujem a tak dokola. Najlepsie je, ked malinke janci v bruchu a tomi okolo mna, to sa fakt idem zblaznit.
Tomi nespolupracuje nikde a nikdy.. na cviceni sa zaujima o kadeco ine, len nie o program. Z kolo-kolo sa mu paci len 'baaac' :D
a co sa tyka rozpravania, tak vsetko krasne zopakuje, ale len raz a dost, viac krat uz to nepovie :/
a na nejake venovanie sa nema trpezlivost.. jedine co ho bavi, je hladat v knizkach auta, bagre, kombajny, furiky a ryle :D

zdenus
31. máj 2010

cryo...mas to teraz na hlavu, ked si tehoska...este si to pamatam trocha, ake to bolo....a teraz si uz neviem predstavit co je to mat len jedno dieta....a ziapem tiez casto po mojich babach...a zavidim, ked tu citam o tych polodokonalych detickach 😝 😝 😝

zdenus
31. máj 2010

..a tesim sa, ked si precitam nieco aj o neposlusnych a jedovatych..ako su tie moje 😀 😀 😀

mojkamirka
31. máj 2010

cry, z venovania najnovšie mi strká obrázky do ruky a musím hovoriť čo je na nich, alebe staviame spolu kocky, prípadne sa nahaname, schovávame. tot vsjo a jasne upratujeme 😀 , vešiame a tak. Minule sme dokonca orezávali mrkvu, ja som ju orezala a on daval supky do koša. 😀 jeho snad najväčsia zabava je premavanie sa na tatrovke po celom byte chudáci susedia, ale vraj im to nevadí. 😉
a opakovať nechce nič, max. znaky ale po dllllllllllhej dobe.

cryonae
31. máj 2010

zdeni co ja viem, ja som v konecnom dosledku rada, ze je taky zivy 🙂 kamoska ma malu a ta je jeho dokonaly opak 🙂 na ihrisku sedia na lavicke, na plavani presedi celu hodinu na brehu a studuje kachlicku...
len by som brala obcas nejaky vypomoc 😉

mojkamirka
31. máj 2010

zdeni, hovoríš mi z duše 😉

mojkamirka
31. máj 2010

cry, ja teraz začínam uvažovať o druhom krpcovi, no ked ma zlý den ten jeden tak neviem ako by som to zvladla s dvomi, ale asi sa na to predsa len dam 😕

cryonae
31. máj 2010

baby aj ja sa sem chodim rada uistovat, ze sme v norme ;)

zdenus
31. máj 2010

ale jasne cryo, aj ja som rada, ze baby su zive...a nie take pripecky...ale obcas by mohli aj off...napr teraz, eli dam akoze spat a ona nonstop 2 hodiny vkuse mele hubou cosi...a dokola dokola....nezastavi sa ani chvilu... 😀 😀 😀

zdenus
31. máj 2010

mojka, neboj, ja si tiez niekedy poviem, ze to bol napad, mat 2 deti tak rychklo po sebe...ale inak som happy, ze ich mame..kuratka nase 😝

mojkamirka
31. máj 2010

no nič baby, prave sa mi zobudil jed, bleee

talinka
31. máj 2010

no cafte, kolko zaujimaveho citania 🙂 nezvykle...take mnozstvo informacii za doobedie... 😀

aj u nas este stale fici upratovanie, metly, mopy, vysavace, handricky, prachovky...hned vsetko utiera, ked vidi spinku bezi pre vysavac,alebo posledne dni lezi pri nej na zemi a odfukuje ju 😀 v sobotu sme boli v Palace , svokra mu kupila riadnu upratovacsku vybavu a lietal s metlou po celom obchodnom centre a ludia sa na nom smiali...no maly upratovac mi z neho rastie a ma novu maniu, byt s dedom na balkone a cakat na lietadla, kukat na vtaky a zabijat mravceky,fukat na muchy....

@zdenus radsej jedovate a nesposlusne ako nejake tiche a ukriknute 😀 a aj tak su tvoje baby urcite svetove 😉 ja tiez nemam doma anjelika...ale aj tak je to naj dieta na svete pre mna,,, 😵 a to je pravda druhe dieta sa pri tom prvom rychlejsie vsetko aj uci...opakuje...preto druhe vedia vsetko skor a vyzera, ze su sikovnejsie...no obdivujem ako zvladas tie dve dvoje , ja mam dost s Tominom 😀

@mojkamirka a ty neries, urcite vychovavas svoje dieta dobre a hlavne tak ako to citis ty, ty si s nim 24 hodin denne, tak nech do toho nikto nic nevravi 😉 a ta cvicitelka ci co to je no cista krava... 😝 a manzelovi sa lahko vravi...nech si to skusi sam, nezvladli by to s nervami 😀 pocuvaj jednym uchom dnu ,druhym von..... 😉 urcite si svetova mama a co robis, robis dobre... 😉

talinka
31. máj 2010

a mne sa posledne dni zda, ze Tomi nejak "zmudrel" robi veci,ktore nevedel..a doplnil sa mu slovnik o par novych slov..posledne 4 dni len ziram, co zrazu vie a rozumie...

talinka
31. máj 2010

a co sa tyka rozmaznavania suhlasim s prsky takisto 😉 Podla mna deti treba mojkat neustale a davat im najavo lasku..ja to aj tak robim a nie preto, ze by sa malo,ale to tak citim a je mi fakt jedno, ci bude tzv.rozmaznany alebo nie...ved z toho tak ci tak vyrastie ...zas jasne neprehanam a nenaucim,, ze vsetko dostane ked si luskne prstami,tak v ramci normy...ale co je v mojich silach a co uznam za vhodne to mu poskytnem....ja si napr.ani neviem predstavit, ze by som ho teraz davala do kuta alebo do postielky za trest 😅 mozno zatial s anic take nestalo, ze by ma to napadlo,ale mne sa zda este maly na statie v kute a urcite by ma aj odignoroval...my co sa "hadame" tak jedine ked mi robi nervy pri jedle, to penim alebo ked si skriabe tie svoje suche flaky...alebo ked zvrieskne od nervov a to dostane po ruke, licku alebo zadku...aj ked hned mi to je luto,ale moja ruka vystreli a vrestim po nom...ale ked mrnci, nemam dovod hucat nanho aj ja,lebo asi ma nejaky dovod, este su mali..takze si ho pomojkam a je dobre... 😉

talinka
31. máj 2010

@mojkamirka neviem ci je dobre, strasit ho nejakym bubom ci tmou...teda ja to aspon nebudem robit,ale to je moj nazor.. 😉

talinka
31. máj 2010

kamoska nedavno celkom milo a lahko odnaucila od plienok, skopcim vam sem ako to dokazala 😉 celkom fajn tip, asi to v lete tak nejak podobne vyskusam.,..
."..zaviedla som metódu rozprávkových slipikov...kúpili sme také dinosaurovské a som mu vysvetlila že Dinovia na slipoch sú jeho kamoši a oni by odtiaľ ušli, keby ich ocikal, lebo by im bolo zima a prechadli by... Taaakže...on si to nejak zobral do tej malej hlavičky a pochopil to a tak sa začal pýtať...lebo Dinov nesmieme ocikaaať 😉)) by neboli kamoši 😉)))fakt to skúste, funguje to zázračne... a musíte sa tvááááriiiiť veeeeľmi smutne keď ich náhodou ociká zo začiatku... akože naozaj sa tí Dinovia hnevajú a potom nedajte slipy Dinosaurovské ale iba také obyčajné, kde Dinovia nie sú... aby akože videl, že je to váááážne !!! 😉)).."

tara2
31. máj 2010

@talinka vyskusam v lete 😉

prsky
31. máj 2010

zdenus...ze dokonale...to kde citas? ale zober to tak, ze sa kazdy radsej pochvali tym, co je dobre a potom je tu kategoria ako ja, ze sa furt stazujem, aby som nezakrikla to, co je dobre 😀 ja zvyknem vypenit vecer, lebo to je mrzuta a furt by visela len na prse 😅

tara2
31. máj 2010

maly je teraz tiez strasne jedovaty, kazdu chvilu pre nieco reve...su dni ked penim od rana do vecera 😅

siska_br
31. máj 2010

mirka moja...tak tu sedim ako huska a rozmyslam, co ti napisat...v prvom rade ta moc obdivujem, ako to vsetko napriek vsetkemu zvladas, viem, kolko toho mas nalozene a ti poviem, nezavidim ti ☹ no v druhom rade, poprosim ta, posli mi niektory vecer tvojho draheho manzela na par teplych slov, prepaaac, ale asi mi prestava byt posledne dni sympatikus 😠 cvicitelku vobec neries, ani tetu z jasliciek, hovno vedia ako zijes, ako vychovavas vlastne dieta, co tvoje dieta potrebuje - to vies najlepsie TY sama. a musim ti povedat, ze ty to fakt vies a robis dobre! nenechaj sa zneistit, ja viem, ze sa to lahko hovori, nevsimat si druhych, cudzich, neriesit, ide to tazko. ale ty to tak jednoducho spravit musis, pre zachovanie vlastneho zdraveho rozumu. mas to s Tomim tazke, ja si myslim, ako Tomiho poznam, ze to jeho spravanie urcite nie je "rozmaznanost". som presvedcena, ze ti z neho vyrastie silny mlady muz, s pevnymi vlastnymi nazormi, pevnou volou a skorpionovskymi crtami. to ze si tak vydobija to svoje sa mu za par rokov bude moc hodit. a to ze ta potrebuje, ze sa bez teba teraz este nevie zabavit, no tak co, neposeries sa predsa z toho, ze ine deti to vedia. aj Tomi do toho dorastie, len teraz este asi nie, asi este potrebuje najma teba, ty si jeho najvacsia istota, stred jeho vesmiru, teba lubi najvacsmi na svete. raz sa odlepi, isto, este nam aj luto bude....no a myslim si, ze by si mala pripriahnut velkeho tomasa viac. nehladiet na to, ze je unaveny z prace a chce spat. ty mas narok byt unavena tiez. nezbal batozok a nemasiruj von, aby si tatino mohol oddychnut, sprav to naopak. ked ty vyhoris, bude vacsi pruser...aj v lietadle si dychacie masky nasadzuje najskor matka, az potom nasadi masku matka dietatu. dieta by bez matky neprezilo...dufam, ze chapes, co ti chcem povedat...mala by si viac hladiet na seba, dusevna rovnovaha je tak krehka a na hovado dolezita...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre