Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

elanela
17. sep 2009

baby dávali sme niekto detičkám chamomilla vulgaris na prerezávanie zúbkov zaberá to ? a ako sa to užíva a ako často a dlho sa to moôže?

tara2
17. sep 2009

ela - este som neskusala ale tiez o tom uvazujem

...a hlasim ze maly sa poobede vyhadzal 🙂

deni_v22
17. sep 2009

ahojte,
tara, takze predsa sestka...no aspon vies, z coho boli tie teploty..este tri dni povyrazkujete, a mate to za sebou 🙂

pepka, na vas sa akosi casto lepia vselijake pliagy ☹

my mame len spodne dva zuby, tak ako citam, dalsie mozu byt riadna pohroma.. 😒

vsetkym soplikujucim zelam skore uzdravenie..a neposielajte bacile na vychod 😉

talinka
17. sep 2009

ahojte,...

este vam rychlo napisem bo sa musim balit,ideme do Klacna rano 😉 strasne nenavidim balenie...ved ani do porodky som sa nevedela zbalit,ak si este pamatate 😀

tara, takze predsa sestka, tak uz budete ok...ale ten plac no des a hroza, nechceeeem...aby to źazival aj tominko, ved vsetći ste tu chori, uboleni, uplakani 😖 fakt je na co sa "tesit" 😝

cryo...to vazne? no vyskusam,ale ked ja sa desim kazdeho padu? to si ako zvladla? ale ma to svoju logiku co si napisala, to je fakt,ale aj tak bojim, jasne, ze nebudem furt pri nom,ale on sa este len otukava....zatial len my s nim chodime...este my nelozi po nabytku a tak.... a inak uzasny domcek 😉

siska_br
17. sep 2009

tara - tak sa ti aspon ulavilo, teraz vies, z coho tie vysoke teploty. tak sa rychlo odsypte, nech je uz dominik opat fit!

ela - ja davam chamomillu, ale nebadam nejake zmeny...viburcol zabera ucinejsie, ten ho upokoji, po chamomille som fakt nepobadala. a jakubka otestoval manzel, ked mu trhali zub, vraj ulavil 🙂

tal - zdielam rovnaky nazor ako cryo, a uplne najvacsia hovadina je podla mna prilba, ked sa dieta uci chodit, alebo chranice na kolena a pod. chranice....sak co to ma to dieta nosit do dochodku? ho tiez nechavam stverat sa, sapat po com chce a robim tichy ale rychly dozor - keby zle bolo 😀

pepka
17. sep 2009

tal, ani ja by som nestala malemu za chrbtom byt tebou, ako samozrejme treba dohliadnut, ked sa niekam stvera a moze nebezpecne spadnut, ale pokial je na zemi a len chodi popri nabytku, nechala by som ho tak, nech sa nauci.
samozrejme, ze velakrat padne a nabije sa, ale to k tomu patri, aj ked to kruto znie, je to tak.
to ja teraz robim policajta, lebo akonahle sa mato postavi, okamzite je mu za zadkom hanka a posadi ho na rit. vraj ho zachranuje, aby sa nebuchol.... nemozem jej ani nadavat, snazi sa byt dobra sestricka a fakt sa onho stara, tak sa jej snazim vysvetlit, ze to pre matka neni dobre, ze nech ho necha aby sa naucil aj padat a ona na mna nechapavo pozera, ze ved si nabije drzku 😨 😀

pepka
17. sep 2009

a brusnu virozu uz ma aj moja mama, svokor a svagor..... 😖 preskace po celej rodine asi

rominka
17. sep 2009

ahojte -tak u nas cely den lilo odpoledne jsme se vydali na nakupy a reklamovat potah na jidelni zidlicce vsude lidi jak na vanoce nakonec jsme obesli hrackarny chtela jsem omrknout hracky v realu co jsem videla na netu a jeli jsme dom ani nakup jsme nekoupili v kauflande rady u pokladen jedna znama nam rikala ani tam nechodte ze lidi hruza tak nevim co je a pak ze je krize.....dneska jsem pro jistotu nakoupila cipky jak vidim ze skoro vsichni teplotkuji mala usnula dneska o neco driv zub jeste zadny ale jak namazu dasne tak teprv chudina zaspi pres den je v poho ale vecer no jeste zazijem ,vsem nemocnym preji rychle uzdravenicko

siska_br
17. sep 2009

pepi - u mojej sesterky momentalne fici salmonela 😝 ale zaujimave je, ze ju potvrdili len jej, hoci se...rka, grcka, teplotuje cela rodina vratane svokrovcov a este aj rodiny jej brata...fuj, este ze su daleko tot v leviciach

talinka
17. sep 2009

juuuj, dievcata asi ste ma zle pochopili, sak ja ani nestojim stale tominovi za chrbtom, ved on sa mi este nesape po nabytku az tak.iba ked ja ho niekde oprem, kedze nelozi ...stavia sa tak akurat na mna na posteli alebo na zemi ked sme....v postielke a tam pada stale ale vacsinou na zadok....my sme velmi malo doma, takze taketo cinnosti este tak vela nerealizuje,ale aj to bude....ale inak neviem si predstavit nechat ho hentak padat na hlavicku ako sa hodil vcera a nezachranit ho 😝 to ja urcite ee..to uz je aj reflex,nenechat ho padnut...jasne, iba ked nebudem v dosahu...ale mne je ho tak luto potom,ked tak srdervuco placka......

cryonae
18. sep 2009

tali to nie je o tom, nechat ho padat na hlavicku 😉 je to o tom, nechat ho naucit rozlisovat co moze a na co ma, rozlisovat hlbku a vzdialenosti, byt opatrny a padat spravne 🙂 nam sa uz cele mesiace nestalo, ze by si tomcur pri pade natlkol hlavicku alebo hocico ine.. proste vie padat pekne na ritku, alebo da normlane 'judisticky' pad a vykrije to rukou
tomi sa proste musi naucit, ze sa nema hadzat na tu hlavicku, sa mi hovori, ze? ale cim skor zacnes, tym to bude jednoduchsie

ale k tomu davaniu si pozor.. tomina uz davno omrzelo bezne chodenie a potrebuje trosku adrenalinu, tak sa vesia na dvierka od skriniek a balansuje pri nich, popripade sa hodi na hojdacku a zhupne sa s nou 😀 vlasy sa mi stavaju dupkom!

bezaz
autor
18. sep 2009

bre ranko
k tym padom, aj mne sa na zaciatku podarilo ninku "naucit", ze je pre nu lepsie, ked padne na zadok a celkom to vykryva, malokedy padne inak.. ale tiez uz mame vselijake nehody..
jani jej tak 6. pekneeeee..
baby vy ste furt ktosi chory, ja som taka rada, ze ninka nic.. alebo mozno je to naprd, ze nebude mat protilatky??
ozaj, mama mi navrhla, zi si ziberie malu na tyzden k sebe pred statnicami, baby tak ja si to neviem ani predstavit, ako by som to zvladala ja aj ninka 😅

cryonae
18. sep 2009

bez tyzden... fiha 🙂 nemoze prist na ten tyzden k vam? alebo ty k nim?

pepi heheee, hanka je cislo 😉

jani tak potom by uz malo byt dobre ked sa vyhadzal, nie?

siska_br
18. sep 2009

babule, tak prave som objavila na ukazovaciku prasknuty velky pluzgier 😢 😢 😢 som to hned hovorila, ked zacal predvcerom vecer tak strasne plakat, ze sa urco popalil, ale doktor ma ukecal, ze by to bolo vidno. ale tak aspon viem pricinu toho priserneho placu, nehovorim, ze popalenie je super, ale aspon si hlavu nelamem, co preco tak plakal...chuda moje, obaja sme boli pri nom...

cryonae
18. sep 2009

baby ja umreeeeem! tomino si prave cupol, zdvihol hracku, postavil sa a ako keby sa nechumelilo si sam bezchybne odkracal 5 krokov ku gaucu! a vobec si neuvedomil, co sa prave stalo, lebo sa na tom ani nezasmial (co robi, ked nieco super dokaze)

cryonae
18. sep 2009

siska auuuu, ale aspon viete, preco vam krical ☹

tara2
18. sep 2009

Caute 🙂

tak u nas konecne dobra noc, vyrazky nas zachranili 😀 . Maly vyzera ako dalmatinec 😅 ale hlavne ze uz kludne spi a smeje sa, uz je zase dobre 🙂. Aj ked s jedenim to este nie je to co byvalo ale pomalicky sa uz dostava do formy

siska - dobre ze uz vies od coho to bolo 😉. Zohnala si vcera tu zihlavu?

zuzi - asi by fakt bolo lepsie keby prisla mamina k vam alebo by ste isli vy k vasim...aspon nebudes stale rozmyslat ako sa ma mala 😉

tara2
18. sep 2009

cryo - ty mas doma ineho atleta 😕 😕 😕 🙂

zdenus
18. sep 2009

caute,
tak laure uspesne vysiel prvy zub....aj elisku predbehla, ta mala prvy az v 11 mesiacoch 😀

pepka, no pekne, taka brusna viroza je cosi uzasne...ja som to mala, ked som bola tehoska s eliskou, hruza.... 😕

eli ma stale este zvysenu teplotu, dufam, ze dnes posledny den, uz ma to doma nebavi, ani ju nie 😕

tara2
18. sep 2009

zdenus - gratulacia k zubku 🙂 a verim ze ta to uz doma nebavi mna uz tiez porazalo ked sme museli trcat stale doma, ale vcera sme uz boli vonku

pepka - vy ste doma ako lazaret chudatka ☹

amonis
18. sep 2009

tara super že to byla ta šestá a aspň víš co to bylo já jsem taky dlouho nevěděla proč máme furt teploty...

zdenus hurááááááááááááá 😀

jinak moje malinká si stojí v klidu sama a dokonce i tancuje bez držení a chce chodit ale jde na to moc prudce tak letí dost dopředu ale na ruce naštěstí takže ťapeme za jednu ruku aspoń.....

cryo šikula je malý jsem zjistila že jak se na to moc nesoustředí ty děcka tak jim jde všechno lépe......

deni_v22
18. sep 2009

ahojte,
same dobre spravy na dnes 🙂 .. u cryovcov prve krociky, u zdenus maju zub, Dominik sa uz usmieva, u Samka vyriesili zahadu placu , dokonca aj pocasie je krasne oproti uprsanemu vcerajsiu, pekny dnik este pred nami 😵

zdenus
18. sep 2009

tento pobyt doma ma aj svoje vyhody, aspon porobim poriadky vo veciach, sme na tom podobne ako pepka, tiez by som obliekla dalsie 3 deka 😀

dnes som robila system vo svojich veciach, 2 vrecia som vyhadzala, aspon mam dovod kupit si nove 😝

vcera poobede som s lauri bola vonku, hadam sa mi zadari aj dnes, teda ak sa drahemu zadari prist z roboty domov 😕

pepka
18. sep 2009

ahojte,
jej, deni aka optimisticky naladena 😉
ale aj ja som, konecne nam je dobre a po dvoch dnoch izolacky sme boli na prechajde, vyhybajuc sa ihriskam a detom 😒
zdeni, gratulacia k zubu, tiez si dal nacas, my sme este furtky bezzubaci

zdenus
18. sep 2009

pepka a zvladla si prechajdu? nie si taka vytrasena, slaba? ja po tychto prihodach byvam jasna este dost dlho 😕

pepka
18. sep 2009

zdeni, aj ja sa chystam tiez na svoj satnik, bude charita, tak to vsetko odpracem, aj tak tie haraburdy stare nenosim, len opatrujem, ze snad si to este niekedy obleciem...co nebude nikdy, natolko sa poznam

pepka
18. sep 2009

a babatkovske potreby ako prebalovaky, kocare, autosedacku, hracky, lehatko a podobne vsetky davam svagrinej, kt. sa snazi o babo, takze odbytisko mam, aspon sa to vsetko zuzitkuje... a mne to tu nezavadzia

zdenus
18. sep 2009

ja som svoje handry nemilosrdne hodila do kontajnera, tiez to len prekladam, ze mozno niekedy obleciem a trt...dneska som mala taku dobru naladu, ze sa nic nezachranilo 😀 😀 😀

pepka
18. sep 2009

zdeni, vcera som este bola roztrasena ako mlada srnecka 😀 ale dnes uz som fit, ani teploty ani nic, takze pohodicka.

pepka
18. sep 2009

ach, ja mam tieto naladicky tak 2-3x do roka, je to sezonna zalezitost, a tiez som vtedy nemilosrdna.... takisto sa chystam buduci tyzden na hankinu izbu na hracky a ine haraburdaky, len to nesmie byt doma.... zasadne sa chce vzdy hrat s niecim, co nevidela aspon rok a ja som vyhodila....
len peto tiez nesmie byt pri tychto cistkach, lebo vytahuje z krabic veci, ze to sa este zide urcite niekedy, nieze to vyhodim.... a sa natahujeme o kazdu kravinku vzdy....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre