Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

prsky
4. nov 2009

lius IP 🙂

mojkamirka
4. nov 2009

ahojte

lia, to čo sa stalo, že si tu???????? 😅 ako sa máš, čo nové? k tým šiškám Už som ich doma skúšala a sú priam úžasné. Fakt také dobré šišky som ešte nejedla.

baby, ste ma ukludnili, že aj vám deti naslapujú s jednou nohou na krivo. Aspon, viem že v tom nie som sama. čo sa týka chodenia, tak ja ho nejak zničiť musím, na môj vkus má veľa energie. Dnes ma zničil on, tak mi treba. Vyšli sme von o pol desiatej o 11. tej vonku zaspal a spal až do 1. nej, tak som v tej kose kočíkovala. brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, Prišli sme domov, najedli sme sa a o druhej sme išli na adaptačnú hodinu plávania (len sa pozerať na deti ako plávu), lebo jaksi neznáša ponáranie. Som zvedavá či to pomohlo, zajtra ideme na plávanie tak uvidíme. No a prišli sme domov o pol piatej, o šiestej už malý bol tuhý v posteli. On má teraz zimný režim, tak to je jeho najneskôršia hodina spánku. Ráno potom straší o 6.00, minule ma z postele ťahal doslova za vlasy. Fuj, ale to bolelo

cry, nestraš, takú hororovú scénu nechcem zažiť. 😝 A boli s malým potom aj u doktora?
)

talinka
4. nov 2009

no cafte zienky, dnes som vas tu nestihla... 😉

sak neva zajtra, rano ideme na nahradnu hodinu plavanicka....takze som sa musela obriadit, nech mi nieco nevytrca z plaviek a taaaaak 😀

jeeeej, serus opat lius vitaaaaaaaaaaaaaaaaaj 😵 😵 😵 a na skype sme sa uz nezastihli, sak si sla spat uz ci co ,kym som sa okupala 🙂

zdenus
5. nov 2009

caute, prvaaaa 😉

som myslela, ze som v nejakej inej teme, ked sa tu zjavila lius 😀 😀 😀

bez, ja som dala uz odsavacku prec 😕
a netes sa, ze sa najes sisiek po operacii, lebo nejaky cas budes musiet drzat dietu...teda ak nechces nejaky ten zachvat zopakovat...maminu operovali pred 3 tyzdnami a poctivo dietuje, take bleeee jedla 😝

a okrem ineho, uz mam sople aj ja, ved coby som ich od deciek nechytila, ked mozem, ze jo 😠 😠 😠

vcera nam cely den nukurili, ani tepla voda nesla....cela Prievidza...no ina parada to bola. 🙄 🙄 🙄

tara2
5. nov 2009

Dobre rano 🙂

zdenus - ste si vcera uzili 🙄 a dnes uz je to v pohode?

bez - presne ako pise zdenus, na sisky zabudni tie si este dobru chvilu nedas

lia - cau po dlhej dobe, tiez som kukala ci som tu spravne 😀

zdenus
5. nov 2009

tara, zatial kuria, aj voda tecie...ale marcel mi vravel, nech sa velmi netesim, lebo to zas mozu odstavit, ak to vcera nestihli celkom opravit....vrajk nejaka porucha na parovode, co ide do prievidze z elektrarne v novakoch

bezaz
autor
5. nov 2009

jaaj zdeni, skoda.. neviem, od koho si poziciam..
mickyyy, kto mi zicne odsavacku?
a u nas peklo, uz je aj ninka chora, tecie jej z nosa, viete si predstavit ten randal pri odsavani a ked jej to zatecie do krku, tak nadherne kasle 🙄
v noci jaka haluz, krpata zaspal tradicne o 20, potom sa prebrala, ked sme sli spat, ale tak, ze revala, ked sme ju dali do postielky, len na ruky, tam spala v pohode, tak som to po skoro hodke vzdala a zaniesla ju dedovi do obyvky... no jasne, ze mlada hned zachrapala, zobudila som sa o 4, lebo peto odchadzal na sluzobku, dieta nikde, spokojne si hajkalo pri dedovi, az o tej 4 sa zobudila, najedla sa a chrnela do skoro 7 😝 ta vlastna izba uz bude asi nevyhnutnost alebo si adoptujeme deda na trvalo

zdenus
5. nov 2009

bez, tak Ninka takto s vami cvici? to aj nasa alura je ina opica, eli bola v tomto uplne v pohode 😝

o soploch ani nehovor, nasim babam to uz zhustlo...zato ja mam vodovod z nosa 😠 😠 😠

tara2
5. nov 2009

zdenus - snad to stihli vcera urobit, to je otras byt bez teplej vody a tepla 😝 .

baby mne sa maly uz asi uplne odstavil, uz nie ze sa nechce kojit cez den ale dnes uz ani v noci, normalne som musela v noci vstat a ist zarobit UM, maly sa najedol a chrapal az do rana 😕

zuzi - ja ti mozem pozicat odsavacku

tara2
5. nov 2009

bez - adoptujte si dedka 😀

no sople ani nespominajte dufam ze teraz budeme mat od soplov chvilu pauzu

bezaz
autor
5. nov 2009

jej jani, mohla by si zicnut? bola by som ti vdacna.. lebo moju som posunula kamoske, co ma teraz 2tyzdnove dvojicky.. sice mohla by som sa opytat, ci koji, ze 😅
a dedka by sme si adoptovali, so svokrom mam lepsi vztah ako s vlastnym otcom 😒

amonis
5. nov 2009

ahojte...tak u nás po očkování se taky rýma trochu zhoršila malá včera furt padala bolela jí z toho píchance noha a byla celá taková protivná 😒 teď spinká a má asi trošku zvýšenou teplotu se mi zdá nějáká teplá ☹ .....

chtěla jsem se zeptat kdo to ví ..jdu odstrańovat znamínko na prsu budou mi tam píchat tu umrtvující látku nevíte jak dlouho bude trvat než se to ztoho prsu vytratí?Zrovna pravé oblíbené ☹ tak budu muset kojit z druhého snad tam se to taky nějak nedostane nebo jo?

prsky
5. nov 2009

cafte..bez, tak Ninka je ina sefka 😀 Len aby ten spanok nebol dedkom a nie izbou 😉

inak uz dlhsie sa chcem opytat a vzdy zabudnem - je tu este niekto, kto nedostal zatial cervenu?

tara2
5. nov 2009

bez - hej, mozem 😉

amon - to je lokalna anesteza a anestetikum sa dostane do krvi a odtial do mlieka, takze je jedno do akej casti tela ti to pichnu

prsky - ja mam uz davno 😝

amonis
5. nov 2009

tara no a vadí kojení? asi jo že?

siska_br
5. nov 2009

ahojte babule 🙂

a ktoze to sem po sto rokoch zavital 😵 😵 😵 lius vitaj a dojdi castejsie! ako sa mate babulienky????

bezi - aj ja by som ti kludne mohla zicnut odsavacku, ak by jankina bola malo, alebo tak 😉 nie je problem, mam elektricku medelu, ked, daj vediet

prsky - dakujem za link, tu stranku vobec nepoznam, pravdupovediac som ine kalendare ani nezhanala, urcite to kuknem... a cervenu stale nemam 😵 😵 😵 ale myslim, ze kvoli mirene, len asi dvakrat som mala take malicke ruzovucke bu-bu-bu, co ani nepocitam 😉

tara - to je asi ozaj tak, ako si pisala, ze v kazdej nemocke maju svoje predpisy alebo tak, ked siel samko na rontgen pluc siel s nim erik, ja som ako kojacia nemohla...ale mozno keby som kvoli comusi musela sama, tak by som tiez mohla, mozno teraz ked bola ina moznost...ale mne vyslovene povedali, ze ked kojim nesmiem...sa v tom vyznaj...

baby, dnes ideme na hexu 😝 😝 😝 sa tesim...

tara2
5. nov 2009

amon - ja by som odsavala aspon 12 hodin a potom uz kojila normalne. Pri lokalnom znecitliveni tam zase tolko Mesocainu nedavaju 1-2 ampulky (10-20 ml)

siska - ty este nemas menzes? 😕 😕 😕 No stastna si ty zena 🙂 ja len tisko zavidim 😉

deni_v22
5. nov 2009

ahojte,
bez, Ninka si asi velmi dobre rozumie s dedkom 😉 predpokladam, ze je to ten isty dedko, co ju vzal na celodennu navstevu, ktoru tak bravurne zvladla ...

tara, mas to super, ze sa ti maly bezbolestne odstavuje..mna vcera "potesila" informacia - jedna rodinna znama ma uz takmer 3-rocneho syna, stale je kojeny, lebo ho nevie odstavit a stale sa jej budi 3-4x za noc 🙄
dufam, ze my takato vynimka nebudeme, hoci namiesto odstavovania si mala pyta coraz castejsie aj cez den 😕

siska, drzime palce na ockovani..

zdenus
5. nov 2009

deni, sorry, ze sem napisem svoj nazor, ale kojenie pomaly 3 rocneho decka sa mi uz zda chore 😕 😕 😕 😕
si neviem predstavit, ze by som este elisku kojila 😕 😕 😕 😕

zdenus
5. nov 2009

aha...a kramy som dostala vcera, ked nesla tepla voda...ja to viem vzdy tak...ajk prve po 3 rokoch dosli v prvy den tyzdnovej odstavky teplej vody 😝 😝 😝

bezaz
autor
5. nov 2009

no ja som mala zatial kramy 2x 😅 v auguste a septembri, teraz nist, asi z tych nervov.. dufam, ze nedostanem ten tyzden pred operaciou 🙄
deni presne ten, no sak celozivotny pedagog, ktoreho to este prekvapujuco bavi.. ale to bude asi tym, ze uz dlho je riadiaci pracovnik a uci len malo hodin.. on aj navari, napecie, sije, maluje a tak 😀
a dojcenie 3rociaka mi pride taktiez ponekud prehnane, kazdopadne ja to neplanujem a este ked si predstavim, ze by som sa 3roky nemala vyspat, tak uz vobec nie 😀

deni_v22
5. nov 2009

baby, nepoznam situaciu, tak nehodnotim, tiez neplanujem kojit do 3 rokov, skor to bol priklad, kam sa to da dotiahnut, ak sa clovek prisposobi dietatu...

bezaz
autor
5. nov 2009

baby tak uz mam aj herpes v nose.. ved co by som ja nemohla mat, ze jo 😝
ninke zatial ide z nosa len voda, resp riedke, tak snad ju to prejde skor ako mna... 🙄

siska_br
5. nov 2009

tak sme opät spät 🙂

dietatko cele nestasne, ze ho vlastna mat ofajcila a este pri ockovani aj nozicku pridrzala ☹ no co uz, zivot je pes, nech si chuda zvyka...od zufalstva zalomil...

mame dnes sedmickovy den - 9770 g, 77 cm a 47 cm hlavicka 🙂

ozi, som sa pytala na tu nozicku, kt. kladie do sikma, tak mi povedal, ze je to pomerne bezne v tomto veku, ze cca nasledovny mesiac by mal nasledovat prudky vyvoj resp. upevnovanie chodze, vyvija sa aj rovnovazna os (tak nejako to pomenoval) a malo by sa to upravit. tak ma potesil 🙂

joj, no kojit do troch rokov dufam ze tiez nebudeme, aj ked pri tom mojom zavislavikovi si tym nie som taka ista...uz tak pekne spaval - budil sa asi trikrat za noc a posledny tyzden zas kazdu hodinu 😝 sa tvarim, ze su to zuby, co uz mi ine zostava

bez - ty uz tolko nechor, ved ta ani nezoperuju...

tara2
5. nov 2009

zdenus - ty si vazne vies vybrat kedy dostat kramy 😀

tiez sa mi to zda cudne tak dlho kojit aj ked moja kolegyna z prace kojila maleho tiez do 3 rokov...ja som chcela kojit aspon do roka a pol ale maly ma na to zrejme iny nazor...

siska - super sedmickovy den 😀 , skoda ze padlo Lotto si si mohla podat a s tou nozickou si ma ukludnila

bez - tusim na teba vsetko teraz lezie ☹ , pekne sa liec nech si cim skor fit

siska_br
5. nov 2009

tara - tusim mame rovnake mamonarske myslienky 😀 😀 😀 tiez by som chcela kojit cca do roka a pol a tiez si myslim, ze mlady na to bude mat iny nazor, akurat sa obavam, ze on si to bude chciet predlzit

tara2
5. nov 2009

siska - 😀 😀 😀 asi sme naladene na rovnakej frekvencii 😀

zdenus
5. nov 2009

kojit do 1,5 roka som planovala elisku aj ja...a nakolko som ostala tehoska, tak laura to zmenila a kojila som 13 mesiacov 😀 😀 😀 😀 , eli sa sama odstavila
teraz to vyzera asi tak, ze kojim 153x v noci a toho sa moja papulka asi len tak lahko nevzda 😕 😕 😕

prsky
5. nov 2009

siska...tak aspon este niekto okrem mna 😀

inak my po hexe ziadna reakcia, tak som rada, ze to tak znasa 😉

a kojo...ja hovorim, do puberty, ked jej to zacne byt trapne 😀 a kedze puberta zacina coraz skor, tak to hadam nebude dlhsie ako do 10 rokov 😀 😀 😝

a Lale dokina predpovedala, ze prve krociky spravi coskoro, tak som zvedava 😀

miyya
5. nov 2009

ahojte babule prišla som vás po čaase stretnuť. no konečne a

micky a kedy je stretko...kurna nejde mi otáznik...malý uradoval, som rada,že viem aspon písat 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre