Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

amonis
12. jan 2010

tak mi taky volala sestřička že máme přijít na očkováni Kristýnka TBC a Karolí tu trojitou jenže to musíme odložit kvuli té spále takže asi až příští měsíc obě snad už budem vpohodě......dík za podporu už jsem si nějak zvykla ani si nepamatuju kdy byla Kiki uplně zdravá byla ok tak šla do školky na týden ona tam staršně chce za kámoškama a hned chytla tu spálovou angínu nebo má protě v sobě nějakého bacila .....ale jinak je vpohodě naštěstí jen musí brát ty antibiotika a být doma aby nenakazila celou školku........

jo a slyší mě i když šeptám tak aspoň jedna dobrá zpráva 😀 😀

amonis
12. jan 2010

bez tak to máš veselo teda ☹ ☹ u nás je to po hodině pak musím dát nacucat a zase spí hodinu 😨 😵 😅

bezaz
autor
12. jan 2010

am nastastie ked uz potom zaspi tak spi dlhsie, my sme uz skoro tyzden bez koja v noci, nakojim len vecer a potom nadranom okolo 5-6

zuzz
12. jan 2010

tak toto sa mi uz dlho nestalo: natalia sa bezne o takomto case budi, ze potrebuje cikat a napit sa. teraz bolia plienka uz pocikana, tak som si myslela, ze som to nestihla. skusila som ju aj tak posadit na nocnik, ale tak sa rozrevala, ze som ju len vzala na ruky a tak ju drziac som jej dala vodu z flasky. napila sa, ukludnila a ... pustila 😀 mne rovno na brucho... opica jedna. este potom stihla aj do nocnika, ale aj tak uz som sa musela prezliekat 😅

talinka
12. jan 2010

no cafte,konecne som sa sem uspesne dostala 😝 strasne to blbne...

a ma skoro piclo,ked som videla, ze som napisala , ze blbe spravi s makkym I.... 😀 😀 😀 ja velka gramatikarka........ 😀 😀 😀 no co uz myslela som na ine...a necitala po sebe...snad mam odpustene...

dakujem za podporu opatovne baby, snad bude vsetko s mojim skulavcekom ok 🙂

canaky podhradska...neviem co to je,preto neviem posudit,ale tomina nezaujima nic co je v tv takze by sa asi neujalo, len sem tam mrkne bebe tv a zatancuje si...alebo ked je hudba tak si trsa aj to len rucickami mava okolo seba tot jeho tanecek 😀 ale dnes isla bambulka a to pozeral cele som cumela jak puk... 😀 az mu oci slzili....on vzdy jak nieco kuka, mu slzia ocka...takze neviem ci by sa u nas ujalo,mala by som skusit....a je pravda, co tam po amatercine, hlavne, ze sa detuchom paci 🙂

prsky
12. jan 2010

tal...canaky podhradska vydavali doteraz akoze detske ludofky - cd na pocuvanie - a teraz vydali aj videjko s detickami a pesnickami a pouceniami o zvieratkach

bezaz
autor
13. jan 2010

bre ranko, tak na rozdiel od zaspavania kludna noc, jedno zobudenie, posuchala som chrbatik a uz sme aj spali 😉 uz je to nuda, takze dnes koncim so statistikou, snad sa to zhorsi len ked pojdu posledne stolicky, aj ked sa mi mari, ze uz daco vidno, len tak daleko do ust si ninka neda pozriet 😀
baby mam trapnu otazku, som dostala kramy, mam ist s malou plavat? nie som moc fanda tamponov 😅
k telke, u nas bebe tv absolutne neuspela, mlada si uz dokonca sama vybera rozpravky a pesnicky, ktore chce pozerat, jej nieco prepnem a ona kruti hlavou ze nene, az kym nenajdeme nieco, co ju bavi 😕

zuzz
13. jan 2010

ahojte, tak ja neviem, ale dnes v noci krpana spala v kuse 5,5 hodiny. o polnoci, ked som sla spat, som jej dala vypit flasu mlieka - este skor, nez si ju zacala sama pytat (aby ma nezobudila hned po zaspati), potom som ju zaregistrovala az o pol siestej rano, ked zacala mrncat. to uz bol cca cas na ranne mlieko, tak som jej zas dala flasu. len skoda, ze neviem, cim to bolo, aby som to mohla uspesne opakovat aj castejsie. na veceru sa napchala zemiakmi so spenatom, mohlo ju to tak zasytit?

a este mi povedzte, ci nie je nahodou dako zakazane striedat UM a plnotucne mlieko, lebo takato kombinacia sa zda, ze u nas funguje. stolica konecne normalna - ani hnacka, ani zapcha. davam jej uz treti den 2 flase UM a 2-3 flase plnotucneho na striedacku pocas 24 hodin. brusko ju neboli, nenaduva ju, ani sa netvari, ze by jej daco ine bolo.

cryonae
13. jan 2010

bre ranko,

celkom fajn noc za nami.. konecne po tyzdni 🙂

u nas fici BEBE TV rano.. to maleho posadim s plnym tanierom pred telku a on sa tam aj pol hodinu sam krmi a ja mam cas umyt riad a najest sa a pozavislacit tu s vami... potom uz nepozerame tv vobec, alebo ked si fakt potrebujem oddychnut, tak to nanho skusam trebars s tym spievankovom a obcas sa chyti, obcas vobec 😅

bez ani ja nie som fanda tamponov, ale zase ked treba, tak oc uz...

troska vam zavidim, ze vam deticky uz tak krasne rozpravaju... teda tomik rozumie hrozne vela.. odnesie veci kam mu poviem, prinesie co poviem, sadne si, pri prezliekani spolupracuje ako mu povieme(noha, druha noha, ruky hore atd.), ale sam sa nejak este neprejavuje

cryonae
13. jan 2010

zuzi neviem si predstavit, z akeho dovodu by to malo byt zakazane 🙂 zeby nejake kontraindikacie? to snad nie
skusim aj ja kupit plnotucne, ze co na to povie babulak, ale asi az tak o dva tyzdne... dnes nam idu pichnut tu varicellu a ostatne svinstvo, tak ho nechcem zatazovat este viac

bezaz
autor
13. jan 2010

zuzi asi keby to bolo nejake divne z dietetickeho hladiska, tak by ti to mama v nedelu povedala 😉 vidis, tak fajn, ze to zabralo

tara2
13. jan 2010

Caute 🙂

bez - vsak nahod tampon a chod 😉

u nas sa telka moc nekuka akurat oblubene reklamy si kukne a asi 5 minut vydrzi pri babysign

bezaz
autor
13. jan 2010

tak som zohnala listok na sobotu do SND na koncert filharmonie v ramci rodinneho cyklu, som moc zvedava, co opica povie na symfonak 😀 sa tesiiim ako mala 😵
na plavanie asi nepojdem, mne to pride take divne, aj s tamponom 😕

prsky
13. jan 2010

ja si pamatam tak, ze plnotucne mlieko na pitie neodporucaju do 2 rokov /varit sa ale z neho moze/, lebo kravska bielkovina sa tazko travi ci take cosi

prsky
13. jan 2010

zuzi..ET mimozemstan? 🙂

bezaz
autor
13. jan 2010

adi presne 😉

talinka
13. jan 2010

cryo, ani u nas sa toho presne moc nenakeca, na vsetko ukazuje a len hovori hhhhhh.... 😀 akurat napodobni par zvieratok, ukaze kde ma hlavu a par este veci, povie mama, tata, ada, nejaku skomoleninu deda a este nejake hatlaniny co neviem co znamenaju,ale takisto vela rozumie a donesie co chcem...ale asi sa tym netreba trapit niektore deti hovoria ako 10-mesacne ine ako trojrocne ako som sa dnes docitala....a minule som stretla znamu a jej sa rozkecal syncek az teraz ako trojrocny 😅
Hlavne neporovnavat a netrapit sa tym.....napr. v Klacne co su decka, su vo vsetkom nejake sikovne aj v kecani,ale to len preto, ze tam je milion ludi s nimi uz od narodenia a stale sa im niekto iny venuje , rozprava sa s nimi a tak....vkuse a vkuse...ja si myslim, ze je to aj tym, teda aj ja sa ropzravam s Tominom,ale tiez niekedy neviem ci robim prenho vsetko ako sa ma....co ked by som mala robit viac? lenze on nikdy nema na mna cas, furt ma nejaku robotu

😀 😀 😀

talinka
13. jan 2010

bez, ja sa zas doma teraz "trapim" s vlozkami...ja som zas zastanca tamponov,ale nemam doma, tak minam zasoby vloziek 😀

bezaz
autor
14. jan 2010

cafte
baby, inak neviem, co ocakavate od vasich deti v 14. mesiacoch, sak to ziadne dieta nevie hovorit, nemaju este fyziologicky na to predpoklady 😅 ze sa tym vobec zaoberate
tal to by som chcela vidiet tie "vyspele" deti z klacna 😉
u nas sa trochu teplotuje, inak ma dychanie ciste, takze asi idu tie posledne stolicky alebo uz neviem 😅

zuzz
14. jan 2010

ahojte,

tak dalsia relativne dobre prespata noc za nami - mlieko vypila krpana cca o 11tej a dalsie az o pol 6tej. na veceru vcera dojedla ten spenat z predosleho dna. dnes bude daco ine, tak uvidime, ci tie dostatocne zasyti na prespatie vacsiny noci. mozno to ale vobec nesuvisi s tym, co ma na veceru, ale ze uz som jej asi 2 tyzdne odmietala davat mlieko kazdu chvilku, iba vodu som jej davala, tak si mozno pomalinky odvyka jest tolko aj v noci.

a tesime sa na navstevu k bez 😀 len ondro ma 'obavy' ze co tam bude robit, kedze som odmietla zobrat so sebou jeho nove 260 kusove puzzle 😝

prsky, nam doktorka povedala, ze moze uz pit kravske mlieko, len ze jej mam davat aj probiotika. zatial to kombinovanie s UM vyzera, ze funguje v pohode.

bezaz
autor
14. jan 2010

zuzi aj my sa tesime, sice este nemam upratanu detsku, ale sak sa hadam aj ondro nejako zabavi, mame tu aj auticka.. len dufam, ze sa mladej nezhorsi ta teplota, uz mala zasa trochu vyssiu 😝 a je umraucana neskutocne

cryonae
14. jan 2010

cafte baby,

nejak to tu upada :-/

takze nase miery k vcerajsiemu dnu su 85cm a 11520g, pichli nam aj vcelu a zatial je to ok, dokonca ani velmi neplakal, bobek moj

tali aj ty mas ten problem, ze na teba nema drobec cas popri vsetkom tom hrani? 😀 😀 😀
inak aj my tak s hovorenim, ked mi chce nieco povedat tak nastojcivo vydava nejaky hrdelny zvuk a o dusu ukazuje prstikom alebo si ide na tu vec ocka vyocit 😀 😵
niekedy krasne foneticky zopakuje... uz povedal cisto 'dakujem', 'stauka', 'lampa' a je toho vela, ale to su skor nahody, vedome toho povie malinko 🙂
bez vsak nikto po nom necaka, ze bude kecat v 14 mesiacikoch 😀 co si 😀 to bola skor rekacia na sikovnicka Riska
tomi je trebars velmi pohybovo nadany, nemozem po nom chciet vsetko 😀 😀 😀

talinka
14. jan 2010

cafte, hrozna noc za nami 😝 od jednej do stvrtej sme zurovali, zobudil sa , sadol si.lahol si, driemal,lezal, sadol si,postavil sa, kecal, hladkal nas...no asi bol vyspaty, mala som co robit, aby som bola kludna,aj ke dzopar krat som z nervov zvysila hlas,ked sa na mna furt valal a hodila som ho do jeho casti pelechu.... 😝

bez, neocakavame zazraky a dialogy, to je jasne 😉 len sme tam uvazovali a hodnotili, ale to je normalka, netreba to riesit, niektore zacnu skor, niektore neskor...a co sa tyka Klacna to by si cumela 😀

talinka
14. jan 2010

cryo, presne nema na mna cas 😀 😀 😀 ma toooolko vela roboty 😀 😀 vysavat, prach utierat, umyvat sponfiou, zem, seba, maxa...no co ti budem rozpravat 😀 a presne aj u nas sme skor pohybovo zdatnejsi ako ukecany.... 😀 sak naco by sa snazil, zahmnka ukaze a mama da 😀

talinka
14. jan 2010

inak je to neuveritelne, ako su tie deti neskutocne vnimave a ako vsetko po nas opakuju, ze? 🙂

cryonae
14. jan 2010

no to ti poviem tali 😀 uz si musime zacat davat sakra pozor na to, co robime a hovorime 😉 😉 😉

talinka
14. jan 2010

cryo, presne budem si musiet davat pozor na slovnu zasobu 😀

deni_v22
14. jan 2010

ahojte,
u nas je to s hovorenim 'super'...hovori malo a len ked sama chce ..ked od nej chcem, aby nieco po mne zopakovala, tak sa tvari ze nepocuje, nevnima, alebo rovno odsekne "ne" no a ze "dakujem" 😕 hoci len foneticky..klobuk dole....viac ako dve slabiky z nej nevyliezli este nikdy, aj to museli byt rovnake - tata - to melie najradsej 🙂 no ale nevadi, dohodneme sa s nou vyborne aj gestami 🙂 ...

vcera som zistila, ako velmi sa zacala hanbit....bola u nas kamoska s rovnako starym synom, ten sa hned vrhol na hracky a Dianka zaliezla do kuta, neskor az za pruteny kos na hracky a odtial asi 20 minut odmietala vyliezt, len ticho pozorovala situaciu 😅 a ked za nou za ten kos prisiel Jakubko, ze ju pohladka, tak sa rozplakala, chrumka moja 🙂 ... som si myslela, ze skorpion je priebojnejsie znamenie 😉

cryonae
14. jan 2010

deni tak o tomto viem svoje 😀 tomi zostal posledne 2 tyzdne uplny streachoprd! doteraz v pohode nebal sa nikoho a nicoho a teraz ked mu o pol hlavy nizsia kamoska berie hracku tak sa rozreve a uteka za mnou... popripade uteka len co ju zbada.. a to doteraz boli super kamosi... no nechapacky

talinka
14. jan 2010

no u nas tento stav a strach z cudzich ludi trva dlho,ale je to indivindi....pokial su v bezpecnej vzdialenosit komunikuje ocami ,smeje sa a vsetko,alebo len ostrazito pozoruje,ale akonahle vziat na ruky alebo nieco tak rev alebo odmietanie....som myslela, ze to skonci,ale nie a hanblivost je tiez u nas dost casta 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre