Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

deni_v22
11. apr 2010

baby, tak my sme sa odstavili ani neviem ako...som sa toho bala a akosi v pohode....uz sme sa aj do spalne s muzom vratili a drobec sa uz nebudi, zaspavanie mame poriesene uz davno, takze konecne vytuzeny vecerny a nocny klud 😵

siska, presne tak, do dnesneho sveta su lepsie silne a priebojne deti..ja sa zase obavam, ze dianka bude z tej druhej skupiny, ona je taky dobracik..budem jej musiet asi vychovou poriadne dvihat sebavedomie 😉

siska_br
11. apr 2010

joooj, deni, tak si to uzite, bozsky nocny neprerusovany spanok, no krasa 😵 😵 😵

mon, nic, my este zabojujeme a tiez sa dozijeme....raz...neskor... 😠

idem bojovat, buvat, hodin kopec. zase. furt je len neskora noc ked je doma pokoj, chjo

talinka
11. apr 2010

deni, toto vsetko ti zavidim, odstavenie a vecerny a nocny klidecek 😉

siska, ked najdes sposob uspania bez didy a plne funkcny ..urcite sa mi ozvi, budem to potrebovat 😉

siska_br
11. apr 2010

tal - podplutovy tovar 😢 😢 😢

siska_br
11. apr 2010

podpultovy samozrejme, nie podplutovy 😔

prsky
11. apr 2010

tal..no tomina treba cez den zabavit, cize ked si zacne pytat, odved pozornost ... Lala tiez cez den na dide visi hlavne ked sa nudi a ja uz nemam chut robit cirkus 😉 a zaspavanie..tiez sa treba zatat, nadojcit a ulozit bez didy, poplace si, pohneva sa, treba si ho potulkat, ked sa necha, hovorit mu, ze uz mal dost mliecka, maminku to uz boli alebo cosi na ten sposob a za par dni mu to dopne..ja som to sice este tak uplne neaplikovala, ale Lala uz nema problem zaspat bez didy, ked jej poviem, ze dost - zvykla si otocit sa mi chrbtom, vylozit nohy na perinu a pomaly zaspi - len ja si nikdy nie som ista, ci uz mozem ist, ci dost hlboko spi - s didou to bolo lahsie, lebo ked pustila, vedela som, ze mam frei 🙂 inak (dufam, ze nezakriknem) predlzila interval medzi kojo v noci z 2 na 3 az 3,5 hodky - zeby sa nam blyska na lepsie casy?

siska...hehe, ste mali veselo, co? 😉 hanbit sa nie je za co, kazda mamina hadam uzna, ze takyto drobci sa este neovladaju

cryonae
12. apr 2010

dobre ranko 🙂

siska to aj tomi mlati vsetych hlava-nehlava, silou priamo umernou laske... mna mlati snad najviac a v sobotu maminu tak strajchol po tvari drapami, ze vyzera chuda ako keby je skocil na tvar nasraty kocur :'(

nas Tomdevil je cisty narcisko.... kym ho obskakuju, chvalia, hikaju je spokojny, akonahle sa mu niekto postavi na odpor je zle-nedobre... no cisty teror. tiez premyslam, ze ci nerobim nieco zle a trebars ho prilis nerozmaznavam, lebo ak to takto pojde dalej, tak nebude priebojny ale sialene rozmaznany. inak na ihrisku nemam problem, tomi precura aj podstatne starsie deti a neda sa 😅

my nastastie nemame ziaden problem s uspavanim a dokojili sme uz tak davno, ze si to ani nepamatam... to sa tiez tomi jedneho dna proste rozhodol, ze uz sme sa kojili dost...
vecer ked uz vidim, ze je ospaly ho okupeme, dame do postielky, vylucha mliecka kolko chce, otoci sa nabok a uz odfukuje... 4/7 vecerov to trva len moment a zvysok si pri nom chvilku polezim, ale len vynimocne vymysla, ked mu idu zubky alebo tak

baby nechcem provokovat, ale my staviame a este aj ideme v juli k moru 😀 sice len na 99 dno do croatie, ale aspon nieco

cryonae
12. apr 2010

to co som napisala... sice len na 9 dni... to malo byt

deni_v22
12. apr 2010

ahojte,

cryo, a to v ktorej banke mali slabo zabezpeceny trezor? 😉 my sme este ani stavat nezacali, len drevo sme kupili a uz to vyzera, ze tento rok pojdu akurat baby do tabora a my nikam 🙄 tento rok je akysi nafigu 😖

a kam do chorvatska idete?

cryonae
12. apr 2010

deni to tiez sme na tom biedne, mame kupene tehly, trubky a mame este par eur na zaklady uz nebude ani na rozky, ale snad nam daju do mesiaca hypo a pohneme sa dalej.... a ta nasa dofca na makarksej je maximalny lowcost, ideme s nasimi jednym autom, mame prenajaty malinky apartmanik, varit si budeme sami... to len aby sme mali pocit, ze nejaka dofca bola

deni_v22
12. apr 2010

my sme na takejto boli vlani...tiez svojim autom, tiez s vlastnou stravou a skvele bolo. Doma som premyslela jedalnicek, co sa dalo som predpripravila, zmrazila, aby varenie bolo co najrychlejsie... A ocenili sme, ze sme si boli uplne panmi svojho casu..
aspon si trosku oddychnete pred dalsim babatkom 🙂

bezaz
autor
12. apr 2010

bre ranko
siska tak to som rada, ze este niekto takto funguje, tiez opica chce mlieko len pred spanim 😝 inak ju vobec nezaujima.. nastastie posledne dni vecer sa nacica, odpojim ju, povala sa po postielke, ako keby nevedela najst vhodnu polohu a potom si lahne co najnemoznejsie a zaspi 😅 tak snad to vydrzi.. s odstavovanim to neprehanam, sak uz teraz je to 3x za cely den, to ma vobec neobtazuje
jaj baby, vam zavidim stavbarske planovacky 😀 sa vytesujeme aspon z toho, ze nam idu opravovat strechu a snad sa dopracujeme aj k tej drbnutej stene 😝
peto chce ist silou mocou k moru, ja more az tak nemusim, tak uvidime, ci nam ostanu prachy, kedze ideme robit elektrinu v celkom byte, nejake tie sadrokartony, ninke detsku, o mesiac by sme mali mat nove bezpecnostne dvere a tak

tara2
12. apr 2010

Cafte 🙂

heli - len si uzite kym mozete 😉 , mne by aj taky lowcost stacil a to uuuuuuuplne, ja nepotrebujem bohvieaky komfort, aj v Azii sme boli ako backpackeri a bolo uzasne

co sa prachov tyka my sme uz tiez totalne out of money,uz sa tesim ked nam schvalia hypo a pohneme sa dpredu 🙂 .

a teroristu mame aj my doma, tiez kazdeho bije alebo bozkava (asi podla nalady) a na pieskovisku sa hra zasadne so starsimi detmi, normalne vtrhne medzi ne a hotovo 😀 . A co som si minule vsimla uz sa otaca za babami Andrej sa smial ze cely tata 😀 .

prsky - Dominik sa zacal trocha odrazat az vcera, tiez na to nevedel prist...ale tusim ho to moc nebavi

bez - stavbarske planovacky su super, ale realizacia je dost unavna, aj ked pocit ze si budujes nieco co je len tvoje stoji za to 🙂

zuzz
12. apr 2010

ahojte, nestiham vam nic pisat, ale aspon citat sa snazim...

cryo, smejko - gratulujem.

tal - to si teda uzivate, tolko zdravotnych problemov pri takom malom dietati ti nezavidim. v podstate nas zoznam lekarov u ondra je rovnaky (az na toho ritkoveho 😎 ) ale nam sa zbierali postupne cca 3 roky, odvtedy uz len chodime na kontroly kazdych 6 mesiacov ku kazdemu. menia mu dioptrie na ocnom a pridavaju imonustimulacne lieky na imunologii a predpisuju masticky na koznom.

siska_br - sice s chladnou hlavou mozno s MM suhlasis, ale nam sa taky postup neosvedcil, skoncili sme s 5,5 rocnym rozdielom medzi detmi a zda sa mi to teraz uz privela. ondro je pri natalke zanedbavany, co sa pozornosti tyka, lebo ona je za 100 certov a treba ju ovela viac strazit ( aj teraz vcera chvilku ostala bez dozoru na dvore, nemala sa tam kde zranit a aj tak dokazala sa potknut a ma hrcu na cele a oskrety cely nos)

nocnik a zachod u nas idu, uz som aj skusila nechat ju cez den bez plienky, kedze ostavala plienka casto sucha. ale to ako naschval, pocikala 3x nohavicky a pancusky 😀 len ostala stat a sa divila, ze co jej to tecie do papucky.

rebrik je jej oblubena hracka, musime ho vykladat na hornu postel, ked z nej ondro rano zlezie, lebo ona okamzite zbada, ak na to zabudneme a vylezie hore.

deni - nocny klud uprimne zavidim. krpana ma dake divoke sny, casto sa budi a narieka.

ad dovolenka - chceme ist k moru, ale neviem sa rozhodnut, ci si zaplatit zajazd (dost vela penazi to predsa len je, ked nas uz je tolko), ci ist autom - mam strach ist na vlastnu past, hlavne, ked sme to este neabsolvovali. a najradsej by som sla s dakym, nech tam nie sme sami, lenze nemame takych dovolenkovych partakov ☹ nepridal by sa/nevzal by nas dakto(deni) zo sebou v lete?

a na liecenie ideme na buduci tyzden, ale to uz som vam asi pisala.

cryonae
12. apr 2010

baby nie som si uplne ista, co by sa mi chcelo ist k moru len do trojky, ale nasi nam snad pomozu s malym ocino bude varit a snad si oddychneme

tari aj tomi na nas pouziva metodu cukor a bic ale nikdy neviem, ci ma samou laskou celu oslinta, alebo mi bacne odrazadlom po hlave 😀

co sa tyka odrazadla, tak tomi fici jak dabel, pred tyzdnom sme mu kupili aj motorku... prvy den padal ako hruska a uz na nej stvara take akrobaticke kusky, ze sa radsej ani nepozeram 😀

zuzi uzite si to liecenie a dufam, ze to pomoooooze!

bezaz
autor
12. apr 2010

heli, ja by som asi nezvladla dovolenku s rodicmi 😀 aj ked planujem ist k nasim na chalupu cez leto, ale asi bez peta a len s mamou 😉
ninke sa paci, ked sa druhe deti vozia, sama sa vie odrazat, ale nejako ju to nechytilo za srdce 😅

pepka
12. apr 2010

ahojte, "nadherne" pocko mame dnes 😒 ale to je klasika vzdy, ked ideme k logopedicke, tak snezi, prsi, fuci a je hnusno... uz som logopedicke vravela, nech si rozmysli, na kedy nam da termin, lebo zasadne bude skaredo.... ten najblizsi mame na Servaca 😀 takze to je na istotu...
Hanku chvalila, vyzera to tak, ze uz tam pojdeme iba 2x a hotovo, tak som rada, niektore deti tam chodia roky, my to zmakneme za pol roka cca...
dnes pochvalila aj Matka, bravam ho vzdy so sebou, takze ho pozna od jeho prvych narodenin zhruba... vraj sa mu super rozviazal jazycek a super a vela rozprava, obzvlast na to, ze je to chalanisko, ktori su lenivsi....

pepka
12. apr 2010

inak ani my uz nemame z nocnika triedneho nepriatela, posediet tam posedi, akurat sme tam este nikdy nic nespravili 😅 len z neho kazdych 10sekund vstava a kontroluje.... potom zase sadne, vyludi "tlaciaci" zvuk a povie "nejde"... zase skontroluje a tak dokolecka....

dovolenka: my sme boli uz aj sami, ale hlavne kvoli Hanke je super, ked bude mat kamaratku, ideme s kamoskou, takze super...Matovi je to este jedno, ten sa prehra.... len Hanka by sa nudila viac.... ale zase nemam rada masovky, uz sme boli v Chorvatsku aj tak, ze niekolko rodin a to tiez uz sa mi nepacilo, najlepsie sa dohodnu a vyjdu si dve rodiny, teda aspon z mojich skusenosti.... a s rodicmi ci svokrovcami by sa mi na dofcu nechcelo, to by pre mna ani nebola dovolenka, mam ich rada, ale na dofcu spolu nie...

smejko1
12. apr 2010

ahojte,
ohladne dovolenky v chorvatsku.... ja nahovaram muza, ze ideme aj s nasimi a jeho maminou...... ( to by bola fakt dovolenka, lebo nasi by mi s nasim super pomohli, svokra by mohla varit) no a ja by som si sunky valala haha......

len nemate skusenost s dakym nie drahym apartmanom (3 izby) a v prostredi kde su stromy a plaz vhodna pre 1,5 rocne dieta - plus nie drahe????

damienkovi sa motorka moc nepaci, lebo sa nevie natom odrazat.... dako mu zavdazaju nozicky.... najradsej ma odrazadlo auticko, ale to mu zatial nechem bravat von, nech sa nezaspini....

pepka
12. apr 2010

heli, Mata tiez motorka chytila, lieta ako dabel, este ho len obuvam, uz sa na nu driape 🙂
doma ma zase odrazadlo auticko v byte, takze motorizovany je stale...

zuzz, my chodievame vacsinou na low cost dovolenky do Chorvatska, ale raz za par rokov nezaskodi nechat sa hyckat za mierny priplatok 🙂, nemysliet na nocne soferovanie, nakup potravin, varenie, upratovanie apartmanu, nakupovania napojov a potravin pocas dovolenky...atd. proste nohy hore a pohoda klidek tabacek 🙂
naposledy sme na takejto dovolenke boli pred styrmi rokmi, ked bola Hanka v Matovom veku... uz sa taaak tesim na ten veget.

pepka
12. apr 2010

smejko, my sme boli pred 3 rokmi tu:
http://www.lopar-sanic.com/en-kuca518.html
je to na Rabe, stredisko Lopar, boli sme v tom velkom apartmane c.2, ma 3 izby + obyvacku, kuchynku, 2 kupelky... klasika chorvatske obycajne pomery, ziaden luxus, ale boli sme velmi spokojni... aj majitelia su prijemni, taki mladi manzelia. My sme boli 3 rodiny, 6 dospelych a 4 deti a v poho sme sa pomestili. Je to tak 200m od pieskovej plaze na ktorej je aj tien stromov... uzasna pre malinke deti, voda tam jsiaha 100m od brehu po kolena a je teplucka, takze uplny ideal s krpcom... hned vedlajsia plaz je uz s normalnym vstupom do mora, pieskovo-kamienkova, takze komu nevyhovuje tato detska clapkanica, pride si vedla na svoje.

deni_v22
12. apr 2010

zuzz, mile radi by sme sa pridali na dovolenkovanie, ale ako som pisala, my asi tento rok nikam nejdeme :-/ jedine, ze by sme dake lotto vyhrali ..
prijemny pobyt na lieceni zelam, dufam, ze to detom pomoze..

smejko aj my sme boli na Lopare, vlani, tu sme byvali http://www.lopar.sk/apartmani_lopar/lazaric.html boli sme spokojni - ciste, nie daleko od plaze, domaci ustretovi a co sa plaze tyka, uplne suhlasim s pepkou . Navyse Rab je na severe CR, tak netreba ani daleko cestovat...a z BA to mate este blizsie nez my..

zdenus
12. apr 2010

tak my by sme tento rok nejaku dovcu zmaknut chceli...turecko, grecko, tunis...uvidime....
alebo zeby tatry???? 😀
zuzz, urcite vam liecenie pomoze...prijemny pobyt prajem, hlavne, nech vam trosku aj pocko vyjde, nech neleje stale 😉

smejko1
12. apr 2010

dakujem za odporucania....... uz som to skopirovala a poslala muzovi nech to vyzisti.... 😉

talinka
12. apr 2010

cafte zeny... 🙂 ziadna nova tehulka? 😀

sorry, ze vam idem zas o tom pisat,ale dnes som troska kukla tu ritku,lebo tentokrat ta "zilka" je tam odvcera a ked som nazrela detailne, ona nevychadza z ritky ,ale zacina hned pri otvore a je dlha par milimetrov..takze zlata zila to asi nebude...myslim,neviem,nevyznam,ale co to je? neviem teda...

prsky, tieto teorie veru ovladam, zabavit a nedat prso..no ja som asi nejaky slaby clanok,niekedy sice odvediem pozornost a niekedy aj kvoli vlastnej pohodlnosti napr.aby som mala pokoj to prso dam 😅 ja viem, to musi prist den,ked budem o tom silno presvedcena, ze koncim a este asi nenadisiel..ale tak nechcem to silit a ked ho vidim aky je stastny,ked vie, ze ide na prso,fakt neodolam... 😀

ako ste pisali o tom odrazadle, tak aj ja som dnes odmontovala z neho tu zabranu a chalan sa hned odrazal aj dopredu aj si cuval,ale co bolo horsie hral sa na artistu a staval sa na to auticko, coz nebolo moc dobre,ale prezil 😀

nocnik aj my ako vy odmietacka...a uz tak pekne donho cikal a kadil aspon rano,ale teraz len sadne, postavi sa ,kukne a povie, ze neni... 😀 😀 😀 akoze sa cuduje, ze nic tam nie je ,asi nevie, ze tam on ma nieco spravit 😀 😀

dovolenka, no aj nas caka rozhodovanie, co ,kde a tak...lietadlo ci auto...ale urcite si nechcem varit, take dofci som zazila s nasimi...nasim sa ot tiez uz zunovalo, ja prave zboznujem na tej dovolenke, to ,ze kazdy dne ochutnavam niekde inde v inej restike ich stravu 🙂 ja som taky pazravec a hlavne lenivec si nieco varit..

bezaz
autor
13. apr 2010

ale co to??? dnes zasa nikto nikde?? sak je vonku hnusne, tak kde sa flakate? 😲
my sme dnes boli po mesiaci na plavani, mlada sa trochu rozkukavala, ale nakoniec bolo fajn.. len mi teraz nechce spat, tak som z nej na nervy 🙄

zdenus
13. apr 2010

co vsetky spite, ked to tu tak skapina? 😀

prsky
13. apr 2010

my sme boli s horajdami cvicit, teraz lala spi a ja si sunky valam pri braxovom kompe 😉 ale uz sa nam devilka kazdu chvilu zobudi

inak prve, co spravila ako sme sem prisli, bolo dobehnut k skrinke so sladkostami, mlasknut, otvorit usmiat sa, vybrat si horku fidorku a ked ma zbadala prichadzat, tak rychlo do nej hryzla - odhryzla kus aj s obalom 🙄 tak som lovila v ustach a potom sa slahla o zem 🙄

talinka
13. apr 2010

prsky, 😀 😀 😀 Lala robi tiez casto naprotiven, co??? Oni su riadni sibali vedia co nemozu a just to budu robit...to je nanich perfektneeee....ale my sa musime tvarit vazne a niekedy to ani nejde 😀
Tomino zvykne hodit este taky pohlad prefikany, ci ho sledujeme , ze robi zle ...ale teraz je nahodou mily, ked zbada spinku, uteka s nou do kosa a potom si zatlieska aky je sikovny 😀

bezaz
autor
13. apr 2010

jaj aj u nas je pekne obdobie vzdoru, fakt len cakam, kedy sa hodi o zem 😝 zatial len vrieska ako pavian, dokonca je taka dokonala, ze jej aj nejake tie slzy ukapnu 😠
ideme pre peta do BA, mu zasa zemrelo auto, aspon sa zastavime v ikea kuknut mladej sedenicko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre