Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

prsky
31. máj 2009

deni..nie, neriesim, ved kojene deti mozu aj 10 dni nekakat a hlavne podla konzistencie toho, co ked kaka vykaka (hehe) viem, ze jej telicko vacsinu mliecka a stravy spotrebuje

pepi...no ty si sikula a nech sa matulo co najskor vylieci...nam uz sople nastastie odzneli

deni_v22
31. máj 2009

pepi, dik, skusim, lebo u nas konzistencia nic moc...rozoberat to tu nebudem, na to mame tal 😉
usi su svinstvo, tak snad to rozchodis...

zuzz
31. máj 2009

ahojte,
tara, tak v stredu? moze byt aj tu najblizsiu?

talinka
31. máj 2009

ahojte babulky,

tak a mame prvy prikrm za sebou..popucenu mrkev 😉 a Tomi to pekne zvladol,sice sa neusmieval, ani sa netvaril bohvieako stastne, skor udivene..ale papal a papal a papal, tak som to radsej stopla nech to neprezenieme,ale davala som mu len po stipkach...pekne prehltal..sice zo 2x ho mierne naplo,ale ani nenaspinil ani sa nezafulal poriadne..s jaosu to bude asi inak , resp. s pomixovanymi vecami...mrkva bola viacmenej sypka a dost sladucka bola...a poobede aj bananik ochutnal..no uvidime co zajtra

a este jedna novinka, pre mna uuuplne uzasnaaaaa....budeme mat steniatko..FB baby uz vedia nacapala som tam aj fotky..kuk sem :

http://www.facebook.com/album.php?aid=17253&id=...

neviem co nas to vcera napadlo,ale dala som len tak inzerat ,ze kupime bullteriera alebo staforda a hned mi volali dnes ludia, tak sme sli do toho a bude v stredu maly stafordik..uz sa neviem dockat aj ked si uvedomujem, ze lahke to doma nebude..kedze tomi dava zabrat a stena treba dobre vychovat,ale uz nebudeme cakat..je to osud... 😉 bez psikov nasich nam je velmi pusto 😖

talinka
31. máj 2009

a to mate ake hrnceky? lebo ja mam nejaky kuzelny od Avent ale este sme neskusali a z flasky teda moc nechce pit nevie to , naco to je, ved ani dudlovat dudel nevie, teda nie ze by mi to vadilo 😀

mojkamirka
1. jún 2009

bré ráno, ja som relatívne oddýchnutá po včerajšku, vstávali sme až o pol ôsmej, celý deň mal na krku malého MM, na obed som si dala trojhodinový spánok, keď aj malý spal. Potom sa najedol, chlapi išli na návštevu ja som si dala vaňu a harmančekový zábal na oko, lebo mi zo dňa na deň tak spuchlo, že by ste neverili. O bolesti pri zatváraní oka ani nehovorím. Večer sme síce uspávali na trikrát s kojením a bez tak bol o hodinu hore ale po papaní našťastie zaspal.

Deni, a nepomohlo by keby si si dala fenyklový čaj? či to je len na vetry?

bezaz
autor
1. jún 2009

cafte
tak u nas je to so spanim a uspavanim ci dalej tym horesie.. sa mozem na to bodnut.. vcera som si porevala, ked zasa po hodine opica nechrnela, resp zaspala na prse a po 20minutach sa zobudila vyspata a vysmiata 😝
deni u nas sa kaka kazdy den, ale podla mna to len prefici crevami, lebo to vyzera ako to, co zje, teda absolutne nenatravene 😅 este je frutapura slivkovo - jablkova.. cisto slivkove som nevidela.. alebo ta voda zo susenych sliviek je dobra
tal aj ja tuzim po stafordovi, ale az ked raz na stare kolena mozno budeme mat baracik 😉
este link na fotku, co sme boli na navsteve u baby tu v samorine https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... havinkov lubi aj ninka 😀
este som sa chcela opytat, kde kupujete maso? alebo kupujete hotove vyzivky?
mojka ti brutal zavidim, petovi sa spravil vred {vraj je to cysta} na kostrci, mal aj teploty, takze peklo.. dieta absolutne urevane, chlap v horucke.. no ideal weekend 🙄

montana13
1. jún 2009

Dobré ránko!

Dnes máme trošku upršané ráno... 😒 , ale nevadí, aspoň malý ešte podriemkáva 😀 . Poobede by sa mohlo trošku vyčasiť, keď už máme ten MDD, aby sme mohli ísť na vychádzku....
Ozaj, gratulujem všetkým detičkám k ich veľkému sviatku 😀 😀 😀 a malému Tominovi navyše k pol ročku 😵 😵 😵

montana13
1. jún 2009

bez, to uspávanie ti nezávidím 😔 , my našťastie také problémy nemáme, aj keď včera sme uspávali nejakú hodinku a pol (teda tatino sa chcel predviesť 😉 ), ale po hodinke som to vzdala, zobrala malého k sebe, ten sa ku mne pritúlil, chytil sa za cecek, slastne si povzdychol a v tom momente spal 😵 😎 😵 a tatino nechápal 😀 😀 😀 . Boli sme u svokrovcov, neskoro sme prišli, viacej ľudí, tak bol taký nesvoj...
Ale musím tiež povedať, že pokiaľ som ho čisto kojila, to také ružové so spánkom nebolo... aj dlhšie zaspával aj sa budil v noci... a teraz, keď mu dám večer po kupaní nutrilon, tak zaspí max. o 21.00, niekedy o 22.00h (ako kedy) a prespí celú noc, zobudí sa až ráno o 6.00h... moje mliečko mu už nestačilo, tak sme museli začať dokrmovať aj takto - 1x okolo obeda a 1x pred spaním. Teraz už obedy nahrádzame príkrmom, ale večer stále papáme UM.

cryonae
1. jún 2009

cago,

vsetko naj naj bambuliacikom k MDD a tommymu k polrociku a mrkvicke 😀

tali super, ze maly neprotestoval.. vsak potom nafot ked zacnete normalne s plnymi lyzickami 😀 😀 😀 😀

my sa trapime s tominkom a zubkom, nemal teploty ani hnacky, len viac zvracal, ale je uplne bez nalady, neusmeje sa, mrnka a stale chce byt na mne zaveseny.. uz sa to taha 6-ty den! auuuuuuuuu
dnes v noci sice zachrnel uz o osmej ale o deviatej bol hore a prezurovali sme tak priebezne celu noc 😖 😖 😖
ako ho trapi ten zubok, tak ani nechce moc jest ani pit, takze som za zufalku

ale ked je OK a chuti mu, tak spraska bez problemov okolo 160ml stredne riedkeho prikrmu, najviac mu chuti mix zeleniny, ako napr. mrkva, kalerab, hrasok, pastrnak.. a musim povedat, ze je to mnamka 😎 😎 😎
vcera dostal u svorkusy hovadzie maso... to som zistila az ked som to nasledne po krmeni ochutnala.. ach yo, no hlavne je, ze chutilo a zostalo v brusku 😀 😀 😀 😀 😀

paskova
1. jún 2009

Baby pripajam sa k vam, ktorym nespia deti v noci. Ja vecer uz velmi davno davam UM, popritom cely den aj v noci kojim. Zacala som s tym vlastne preto aby mala prespala noc, ale u nas to vobec nefunguje. ☹ O siedmej vypije plnu flasu t.j. 250ml, do pol hodinky sama zaspi. Spi do 22:30 a potom sa to zacne. Budi sa kazdu hodku a pol, a zaspi len vtedy ked jej vopcham cicku do ust, ani cumel, hladkanie ci tulkanie ni nepomaha. Uz som z toho na nervy, neviem si to ani vysvetlit, lebo hladna nie je, totizto okolo 2-hej jej spravim zase UM, a to vypije cca 120ml. Tak ja uz neviem kde robim chybu. 😠 😠

pepka
1. jún 2009

ahojte babulky:
nieco pre tie, co by sa chceli nosit (teda svoje dietky) a nechcu zbytocne vyhadzovat tazke looooove za predrazene nosice:
postup na usitie mei-tai step-by-step 🙂

pepka
1. jún 2009
tara2
1. jún 2009

Dobre ranko 🙂
dnes ma moje drahe dieta nechalo spat do 7:00 a vegetit v posteli do 8:00 konecne 🙂 . Ale to asi preto ze vecer neskoro zaspal.

zuzz - ak bude pekne pocasie tak kludne aj v stredu 😉 . Pojdeme niekde na prechadzku 🙂 po kave samozrejme 😀

tal - tak super ze Tomimu mrkvicka chutila 🙂 a psika zaaaaaaavidim, aj ja chcem...ale este si musim chvilku pockat

mojka - a to z coho ti tak opuchlo? 😕 😕 😕 nedostalo sa ti nieco dovnutra? Skus si ho vyplachnut

zuzi - a ako ste to nakoniec vyriesili? Dal vam ten bratranec nejake ATB?

a blahozelam vsetkym detickam k ich sviatku 😵 😵 😵

cryonae
1. jún 2009

paskova coooooo? ze 250ml! ja tiez malemu davam na noc UM, pretoze vecer nemam mliecko, ale maly vypije max 180ml a to ho uz pozorujem, ze ci sa z toho nepovracka, ako sa prezral 😀

celkovo nechapem z tych mnoztiev, co tu davate... maly aj ked pije z prsa, tak si par krat cucne a odtlaci ma.. ale vsak kym nechudne, tak je to ok (aj ked uz ma minimalne mesiac rovnaku vahu)

talinka
1. jún 2009

ahojte, tak aj my mame za sebou otrasnu noc, minimalne 9x som mu musela strcit cecek do pusy,aby stichol a mna teraz boli hlava a spala by som straaaaasne....a este ma aj dnes nejake nervicky nechce sa mu nikde samemu prehrat... 😝 co tie nase detuchy nespia????? teraz sa tu na mna zas skeri a rozrehnil sa, neviem co mu je smiesne, strasne meni naladicky 😵
a ta kosa v byte a vonku to otras pocasie ma uz vooobec nebavi......na psika sa veeeelmi tesim ..aspon budeme este ovela viac vonku ....budeme musiet, no som zvedava ako nam to spolu pojde....dva mrnusikovia na krku... 😀

montana,Tomi ti dakuje za gratulaciu 😵

a vsetkym deturencom najkrajsim novembrovym vsetko NAJ NAJ NAJ k MDD !!! vycmuqajte ich za mna,babuchy!!! 😵 😵 😵

cryo, jasne fotodokumentacia bude... 😀

bezaz
autor
1. jún 2009

jani nedal mu nikto nic, ide dnes k obvodacke, ktovie, ci mu ona nieco da 😝
paskova, nam vraveli na tom pokece o prikrmoch, ze si nemame mysliet, ze UM alebo kasa na veceru vyriesi nocne spanie 😅 su pre baby stale tazke na travenie, takze ich skor moze boliet brusko.. ako ked sa ty na veceru natlacis niecim fajnovym vysmazanym alebo mastnym
ninka da na obed aj ked jej chuti maximalne 50, aj to som happy 😨

pepka
1. jún 2009

bez, nezavidim ☹

cryo, my mame tiez poslednych par dni doma zle, mato sa sprava podobne, je umrnkany, uplakany, nervozny, vracia podchvilou.... ale tiez ziadna teplota ani ziadny zub sa necrta praveze....
a do toho este osoplavel tak kvapkame a vysavame o dusu...

ja inak matovi tiez vela nedavam, bojim sa, ze sa preje a bude mu zle.... uz sme zacali aj ovocne desiaty, tak dostane 100ml a na obed tak 1/2 kompotovej misticky, neviem, kolko to moze byt... ale viac nedam, aj ked na mna vykrikuje a jeduje sa 😅

paskova, nechcem strasit, ale hanka mi tymto sposobom fungovala do 15 mesiacov, kym som ju zufala neodstavila, prvy budicek pred 23ou a potom kazda cca 1,5-2 hod sa cuckalo odusu.....

montana13
1. jún 2009

Ja tiež dávam iba 150ml UM a stačí mu, síce niekedy ešte ťahá ďalej, ale nechcem ho na noc prekrmiť... a priberá vraj výborne - v priemere 250g týždenne 😝 a to ešte dosť toho vyvracia... hlavne moje mliečko 😔

tara2
1. jún 2009

zuzi - mohla by mu nejake dat, ale asi ho posle na odborne vysetrenie k chirurgovi si myslim...

my sme tiez uz zaviedli ovocne desiaty, ale davam mu len asi 1/3 vyzivy zatial mu to staci...

pepka - skus si to odmerat. Podla mna to moze byt aj tych 150 ml

deni_v22
1. jún 2009

ahojte,
slivky sa luhuju, tak uvidime...

a vsetci davate na desiatu vyzivu zo sklicka? ja som jej dala surove jablko...tak pol zvladne zjest...

nocne budenie ani neopisujem, rekord mame z piatka, ked som od 8 do 12 vecer k nej zasla 11x ju nanovo uspat, potom som si k nej lahla a uz som to dalej neratala...

pepka
1. jún 2009

tari, tiez si myslim, ta ovocna frutapura ma 100g, tak podla toho sudim, ze zeleninky je o nieco viac...

paskova
1. jún 2009

No tych 250ml vytihne z flasky ako nic, uz asi 3 den. Zacinala som na 180-ke ale po polhodke som ju musela dokojit, lebo bola nervozna. Ona je inac taky mrnusik, vazi iba do 7kg, takze nehrozi, ze by som ju prepchala. Na obed zje polovicku tej malej Hippky, okolo stvrtej stiahne 210-ku inaksie kojim. Len teraz sme boli v nemocke, mala zapal mocovych ciest ☹ tam som ju musela vazit pred aj po kojeni a vytiahla z oboch prsnikov ledva 100-ku. Doki vravel, ze to je malo, preto pyta tak casto a pije len predne mlieko od smadu, preto aj prikrmujem. Ale mne Sophi okrem mlieka z flasky nevypije nic, ani caj ani voda nehrozi. Mam pocit, ze v noci sa potrebuje iba pricucnut, lebo niekedy si ani nepotiahne, len zuzle cicku. Ona vlastne ani nie je hore, ja si ju prikladam preto, aby sa nezobudila. Skusala som ju inaksie skludnit, ale nic nepomaha iba cicka. Takze neviem co je taka nervna. 😒

tara2
1. jún 2009

deni - ja davam vyzivu co som robila este minuly rok, ale ked mi dojde tak budem davat cerstve ovocie. Inak tie nohavicky som vyparala, malemu boli ltt a okolo stehienok ich ledva pretiahol, tak strikujem znova troska vacsie 🙂

paskova - vy uz ste boli aj v nemocke? Chudatko Sofinka ☹ , a teraz je uz dobre? Mozno mala potrebuje dohnat co zameskala a preto stiahne tak vela mliecka, ale keby bola prejedena tak by urcite vracala a ked nevracia a je kludna tak by som to vobec neriesila 😉

pass
1. jún 2009

Ahojte 😀

detickam zelam vsetko naj k MDD 🙂

pripajame sa k dnesnym nocobudicom, aspon ze teraz drobec spinka... u nas sa normalne crta slnecne pocasie 😵

pozeram, ze pomalicky mozem zaviest aj vyzivu, ked ju uz vsetci papaju..Danielik mal vcera prezieraci den, tolko toho pojedol, ze som len pozerala, ja ze mu mam navarene aspon na dva dni a ledva na dnesny obed zostalo 😨 Asi chutil karfiol 😎

cryonae
1. jún 2009

baby ked ste zacali davat ovocne desiaty, nemali ste potom problem s obedom? lebo maly mi krasne papkal obed ale ked som zacala s ovocim na desiatu, tak si dal obeda len par lyziciek a zvysok opdel :-/

horajda
1. jún 2009

cafte baby,
tak ja neviem ja mam asi stastie ze nasa zuzinka je uplny pokladik, v noci spinka tuto noc sa prvykrat zobudila az okolo 5:30 a papka tiez v poho asi tak 130ml da urcite ale nedavam este masko ani ovocie, masko zacnem az od ukonceneho 7 mesiaca nech si poriadne zvykne na vsetko a potom ovocie az po dvoch troch tyzdnoch

tal ten poharik mam aj ja a je uzasny aspon teda zuzke sa paci a uz skoro vie z neho pit a sama to este nevie ze vie 😉

siska_br
1. jún 2009

cavteeeee,

babuchy, vy mate poriadnych papakacikov doma...ale my papame este len 2 tyzdniky, tak sa dufam, ze je to tym, ale stale je to o ratani lyziciek a nie ml... ale ved sa aj samo raz rozpapa...zatial najviac mu chutil hrasok, co sme papali teraz cez vikend, tento tyzden chcem dake zeleninky pomiesat...

paskova - nas maly spava presne tak isto ako tvoja sophi, urcite to nie je o tom, ze su deti hladne, len chcu byt u mamky, presne staci vopchat cicik do pusy...ale je to take unavneeeee.... my tak spavame-nespavame uz par mesiacov, a zaspavanie u nas trva v priemere 2-3 hodiny, takze nic moc ☹

deni_v22
1. jún 2009

tara, vidis, maly tak krasne papa, az sa do gatusi nezmesti 😉

pas, chuda Sophi, a ako si vobec na to prisla, ze je to prave zapal mocovych ciest? ci len mala plakala a doktori to zistili?

paskova
1. jún 2009

tara veru boli sme. Zacali sme plavat, mala tam strasne rada chodila, potom zacala teplotovat, mala aj 40-ku vysoku a z mocu jej zistili, ze tam ma bakterie, tak nas dlheeee 2 dni sledovali, no bolo to des. Nastastie mala len sirup, nemuseli jej davat infuzky, len s plavanim je koniec. ☹ Horsie je to, ze sa to moze zopakovat, dufam, ze sa tomu vyhneme. A k tomu spaniu, cez den spi doobedu aj dve hodky, poobede takisto, tak neviem o co jej v noci ide. Aj cez den je perfektna, usmievava, pekne sa hra, sice potrebuje ludi okolo seba, ale nas je nastastie viac, takze o publikum ma stale postarane. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre