Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

tara2
18. jún 2009

Dobre rano 🙂
tak dnesna noc bola dost zla, maly najskor nemohol zaspat este o 24:00 bol hore a potom sa budil kazdu chvilku, dokonca som ho musela nosit v noci na rukach aby zaspal tak to som naposledy robila ked mal 3 mesiace 😕 . Chuda asi ho trapia zuby nech uz konecne vyjdu von...
Dnes ideme do poradne tak idem rychlo kuknut co ste popisali kym sa maly zobudi

siska_br
18. jún 2009

tara - to budes mat raz-dva 😉 som zvedava, kolko vazite. idete teraz na polrocnu alebo????

tara2
18. jún 2009

siska - tak tie schovavacie zuby mame aj my...a hned dva 😀 . Uplne prerezany ma Dominik len jeden zub lavu dolnu jednotku a prava dolna a lava horna sa schovavaju, niekedy vykuknu a zachvilu ich zase nevidiet 😅 . Nejde FB? Som si ani nevsimla to asi preto ze tam nemam cas chodit 😀 . Teraz mam take obdobie ze net akosi nestiham...same navstevy, plavanie...tak len varim a upratujem a stale dokola 😝 . Aj zajtra pride segra a dnes maju pustit svagra z nemocnice tak po poradni budem bezat na postu potom domov nakrmit chlapov a potom ho asi budem musiet aj odviest domov do PK...

sisa - dobre miery 😕 , ja som zvedava kolko bude vazit maly ked mu tak chuti...

zuzz - mala je zlata 😉

pepka - presne nemozte si tu dovcu presunut na iny termin? Tiez by ma asi piclo...clovek sa cely rok tesi na more a potom zle pocasie ☹

tara2
18. jún 2009

siska - asi hej. Ozaj a ake ockovanie nas najblizsie caka?

siska_br
18. jún 2009

nas v septembri 3. davka hexa + prevenar

chudatko malicky dominik, asi ho ozaj zubadla mordovali...zabera vam jakubko? ja som pravdupovediac este neskusala, pacla som babydent. a viburcol zavadzal vcera moj muz a na moje velke pocudovanie bez akychkolvek problemov 🙂 takze u nas cipkuje uz len erik 😀

tara2
18. jún 2009

siska - vcera som mu ho nedala ale skusala som davat predtym ked sa mu prerezaval ten prvy zub ale len raz a aj to bolo cez den a vtedy bol kludnejsi ale neviem ci to bolo tym...skusim mu to dat dnes na noc a uvidim. Babydent mu zaberie na chvilu, ale aj to je lepsie ako nic...

tara2
18. jún 2009

tak sme spat z poradne, maly vazi 8660 g a prisiel nam sedak, jaj tesim sa na vecerne kupanie 🙂

petusaaa
18. jún 2009

tak baby, udrziavajuci prispevok. to kde ste porozliezane??? tara, ty si ospravedlnena, ale prines si ospravedlnenku, jo 😀
u nas asi tize nehrozi ,ze by zaspal na brusku. ale krasne spaval, pokial sa nevedel otocit na brusku. myslim kludnejsie ako na chrbatiku... vykukavacie zuby pocujem prv y krat, ale tak potom ich urcite mame aj my 😅

petusaaa
18. jún 2009

supeeer 🙂 tak to su tu uz vazne tazke vahy 😀 😉 😉 ja sa uz pripravujem, ze budeme mat nad 10kg pri najblizsej poradni... a potom pofot v sedaku, jo? aj ja som nad nim rozmyslala, ale ked mi uz pekne sedime aj sami. do kolko je do kg???

deni_v22
18. jún 2009

ahojte,
tara, vyborne varis 😉 Dominik krasne pribera 🙂

my ideme do poradne v utorok, tak som zvedava na cisla...teraz ma celkom pazrave obdobie, vcera na obed asi 150, mozno aj trochu viac, vecer som pridala kasu, lebo sa mi zdala vyhladovana, prvy den ostalo 1 susto z deci kase, vcera uz bolo deci malo...
rano zvladla mensie jablcko s pol bananom, teraz drichme uz 2,5 hodiny, takze kolko zje obedu este neviem..na jej pomery su to velke davky, tak sa vytesujem pri krmeni 🙂

tara, mas rovnake sedatko ako pepka?

elanela
18. jún 2009

tara tak my sme včera večer boli na tom podobne ako vy mala tiež žúrovala do polnoci už som nevedela čo s nou tak som isla do kočikárne pre hlboky kočár a tak som o polnoci kočíkovala po obyvačke tak tam konečne zaspala ja hotová som odpadla do postele toto tiež bolo naposledy ked mala asi 3 mesiace neviem čo jej bolo možno dalšie zuby i ked pri tých prvých dvoch dolných sme ani nevedeli kedy vyšli
som zvedavá aká bude dnes večer
a ráno ked sa zobudila začala plakat tak kukám do tej postielky že preboha kde je som zabudla že je v obyvke v kočári 😀

bezaz
autor
18. jún 2009

jani krasne miery, som zvedava, kolko budeme mat my
deni tie sedatka sa daju kupit vselijake.. uz si pridala kasu? aj pomohlo na spanie? keby som mala zaruku, ze bude ninka lepsie spat, tak uz idem do nej, ale sak 8 mesiacov bude mat za chvilku
my sme sa vratili z prechadzky po kupeloch, maju tam aj vonkajsi bazen, lehatka, kokso, jak som zavidela 😅

deni_v22
18. jún 2009

zuzi, skusila som predvcerom kasu uplne neplanovane, jedla o 5 a o siestej zase mrnkala ze em-em, tak reku ci hladna nie je a vravim, prvy den ostala jedna lyzicka, vcera uz deci bolo malo a to jedla tak, ze som nestihala nakladat...asi mame nejaky spurt teraz...

dva dni su este malo na statistiku, ci kasa pomohla spaniu, ale vcera bola od 8-12 hore 2x, co je relativne uspech, lebo priemer je 5.. tak duuuuuufam, ze sa to postupne zlepsi 🙂

a ako ste dopadli u lekarov? zistili nieco?

tara2
18. jún 2009

baby dnes som sa dohodla s kamoskou ze si ideme vecer zaplavat tak neviem ci stihnem maleho okupat ja (a tym padom aj pofotit) alebo Andrej. Skusim mu dat domacu ulohu odfotit modela v sedaku 😀

peti - na tom sedaku je napisane ze je do 18 mesiacov (tak dlho tam urcite nebude 😀 ) ale vaha sa tam nepise

deni - to je asi tym ze on zje vsetko 😀 😀 😀 a ja mam ine, mam jane

ela - si musela mat iny sok 😀 😀 😀 , ja som tiez zvedava co bude dnes v noci 😕 . Ale pripravim si k posteli babydent a jakoubka a budem natieraaaaaaaaaaat 😀

ozaj najnovsie info od dokiny - ze zeleninu, maso, ovocie davat dalej ale ze uz mame davat aj kase 😕 . Ja som citala ze kase az od konca 8 mesiaca a ona ze ked uz ma ukonceny 7 tak mozeme davat. A na lepok mi povedala, ze co bola na poslednej konferencii o detskej vyzive vraj tam odporucali podavat lepok kojenym detom uz od 5 mesiaca 😕 😕 😕 vraj aby si rychlejsie zvyklo crevo absorbovat latky z potravy a vraj ked ma dieta dostat celiakiu tak ju dostane tak ci tak...a dodala ze treba triezvo pristupovat k vsetkym tym info ohladom vyzivy a rozhodovat sa podla vlastneho uvazenia. Tak som rozmyslala ze dnes vecer mu dam kasu, ale zatial bezlepkovu ryzovu... jo a poslala nas na kozne kvoli tym vyrazkam co ma maly na lickach (vraj sa mu to uz malo stratit ked je na prikrmoch) tak ze nech pre istotu zbehnem s nim ku koznej. Tak pojdeme na buduci tyzden

bezaz
autor
18. jún 2009

deni este nic, rano bol peto na nefrologii, ale nic nove, objednali ho na dalsi tyzden, lebo treba doniest 24hodinovy moc a teraz poobede ide na sono brucha
jani tak vidim, ze skusime tu kasu.. 🙂 inak aj malej sa este sem tam spravi vyrazka na tvaricke, to nie je v pohode?
a dnes ninka zacala znhakovat dva znaky, hopi a tani tani

elanela
18. jún 2009

tara no to som teda mala šok ale hned som sa z neho prebrala 😀
inak my s tým ovocím furt nič ja už neviem ako na nu vôbec ho nechce tak rozmýšlam či jej mám dat kašuako druhý príkrm ked ovocie nechce je tu ešte niekto s takým problémom?

siska_br
18. jún 2009

zuzi, my sa nejdeme zbavit vyrazok na krku...a kozna nam zatial moc nepomohla 😠 preto sme zacali chodit na homeo - ale to je dlhodoba liecba. a blahozelame k prvym znakom 😉 😉

som zvedava, ci sa tie kase nejak prejavia na spanku, ja este len zacnem tento tyzden s ovockom a s masom - kedze u nas prikrmy moc nefrcia darmo to budem silit.....takze s kasou este pockam, ale ak zaberie u vas, tak ju casom aj my pridame do nasho mliecneho jedalnicka

jani - ze vecer plavat s kamoskou...by som hned sla, ako sa maly narodil este som vecer nevytiahla patu z domu...mam doma maleho cecka, bezo mna nezaspiiiii ☹ ☹ ☹ ☹ a veru by som tak rada niekam vypadla...

tara2
18. jún 2009

zuzi - maly ma viac ako len jednu vyrazku, neviem ci si pamatas on mal novorodenecke akne a dokina povedala ze je to z hormonov v mojom mlieku a ze ked zacnem davat prikrmy tak zmiznu, no a prikrmy davam uz mesiac a stale ich ma...sice sa to zlepsilo, ale nezmizlo 😖 . A mam pocit ze ked je vonku teplo tak sa mu to mierne zhorsi tak aj preto nas poslala

ad peto - chudak sa nabeha ☹ ...ale nech mu radsej zistia z coho ma tie teploty. Ozaj a CRP mal ake?

ad ninka - sikovna je 🙂 , nas maly len kruti rukami ked nieco chce to je cele znakovanie 😀

ela - a ake ovocie si jej uz skusala davat?

petusaaa
18. jún 2009

ela a ake ovocie si skusala?

tara, to je jak u debilov. ved stale nejako inak mame prikrmovat. asi je najlespie, ked si spravi kazda podla svojho svedomia a vedomia... aj tak to bude za pol roka o niecom inom 🙄

bez, veru by som sla do nejakeho bazena 😅 a to vy uz takto znakujete? my stale nic... ☹

petusaaa
18. jún 2009

ja som nejako pozadu 😅 kym dopisem, tak dva prispevky uz su tu 😀 😀 😀

tara, aj my mame take vyrazky, ale nas nikam neposlala, iba skonstatovala, ze asi budeme mat astmu, ze to sa prejavuje najskor vyrazkami 🙄 ale tiez sa mi zda, ze ked je v teple alebo na slnku, tak mu licka ocerveneju a spravia sa pupaciky. ale potnicky to zevraj nie su 😒

tara2
18. jún 2009

siska - ved aj ja idem teraz prvy raz von, ale vecer mozu ist chalani s malymi este von ked je teplo snad to nejako vydrzia 🙂

peti - tiez sme sa na tom s dokinou smiali a preto povedala ze podla seba mam robit

tara2
18. jún 2009

peti - mne uz davno dokina povedala ze su to novorodenecke akne, vraj je to dost caste u chlapcov. Uvidim co mi povie na to kozna a dam ti vediet 😉

zdenus
18. jún 2009

helou krasky 😉 ,
uz je to tu nejake spomalene, malo pisete 🙂

ja vlastne ani neviem, co napisat, lebo je to stale dokola to iste.......asi len tolko, ze sa mame fajn, ked je taketo super pocko, zajtra rano ideme na 3 dni na liptov, ako fajn, ze sa ma pos.rat pocko 😕 😕 😕

petusaaa
18. jún 2009

budem rada, ked mi das vediet, lebo koznej sa nejako nehrniem. a okrem toho nas dr posielala skor na alergologiu 😒 aj ked tam sme este s malym neboli. zeby sme si zbierku doplnili? 😔 😔 😔

petusaaa
18. jún 2009

zdenus, sa chvalis ci co? 😠 😀 😀 😀 😀 😀 ale nie. zavidim, ze vypadnete z rutiny 😉

tara2
18. jún 2009

peti - snad to nebude astma, mne dokina nic take nehovorila

zdenus - cau, vsak zakon schvalnosti, nie? 😠 Clovek sa niekde tesi a potom sa to poser.e

zdenus
18. jún 2009

jasne, ved ja som ani necakala, ze bude pekne, ked sme tam boli v auguste, tak bolo pekne 2 tyzdne predtym a 2 tyzdne potom, ale tie 3 dni bola kosa jak svina a prsalo 😀 😀 😀

tara2
18. jún 2009

zdenus - mas ty ale stastie 😀 😀 😀

zdenus
18. jún 2009

tara, zas nemozem mat vsetko super.......mam super, deti, super muza a taaak, aspon svokru a pocasie na vyletoch mozem mat na prd, no ne? 😀

siska_br
18. jún 2009

peti - alergia sa vraj do 3 rokov zistit zodpovedne ani neda... a to je presne to, preco sme zasli k homeo - uz som to tusim aj pisala - koza ma parovy organ pluca a ked cosi nie je v poriadku vonku, na kozi, moze sa to presunut do vnutra tela, preto je taky vysoky suvis vyskytu astmy v kombinacii s atopickym ekzemom napr.... a kozna lieci vyrazky, nehlada preco su tie vyrazky...

zdeni - si predsa len lepsi pripad, chuda pepka si na zhorsene pocko cestuje az do chorvatska

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre