Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

horajda
6. nov 2009

no baby rozhodla som sa ze to radsej tiez necham tak, bojim sa zeby som nieco posr....s vyvinom reci u zuzky a to mi za to nestoji, radsej jej teda budem pustat pesnicky a budeme pozerat rozpravky v angline a to staci

horajda
6. nov 2009

baby a to co je ta hana?uf vobec sa nevyznam

prsky
6. nov 2009

hannah montana .. nejaka spevacka ci co...predavaju s nou oblecenie, doplnky a secko mozne

horajda
6. nov 2009

aha no zaujimave 😉

adi ako si dopadla?

talinka
6. nov 2009

ahojte, ja dnes uplne o nicom den 😖

Noc bola uplne hrozna, Tomino klasika ma utlacal a ja som mala nervy, a navyse k tomu MAX sa celu noc dusil a kaslal a napinalo ho 😖 no hrozne zvuky vydaval....

rano mi hned klopala suseda, ze ci ich nevytapame,ale nemam ten pocit vsetko sme mali suche, dufam, ze nieco skryte to nie je..ze to bol niekto iny...
potom som sla radsej s Maxom k veterinarovi, zas ma to stalo 80 euro...aaaaaa 😒 ja na nom zbankrotujem a ma presne tu diagnozu,ktorej som sa obavala KOTERCOVY KASEL teda infekcna laryngotracheitida psov ☹
Je to nejaky virus co rozsiruju medzi sebou psy...takze nam nasadili liecbu, ale berie ATB uz na tu kozu, tak mu len pichal dve bolestive injekcie,ledva som ho udrzala, dala mu sirup na imunitu,vysetrenie, a ma pit lipovy caj s medom, byt vklude co je unho nemozne...nestykat sa so psami,..a este milion instrukciii no horsie ako s dietatom....a potom nas caka ockovanie proti tomuto virusu, co tiez nie je zrovna lacne a pritom ani nezabrani tomu,aby to nedostal, iba bude mat miernejsie priznaky...ale inak super klinika a super doktorka 😉 len ma dost stve, ze dokopy nic nerobia a tolko penazi beru za to...uz nas stal strasne vela a to ho mame ledva 5 mesiacov,...no bohuzial to su tie preslachtene rasy...

no a co ma dnes najvac vytocilo bolo, ked som sla domov od veterinara a stojim pri vytahu,jedna suseda tam uz stala, dosiel vytah a ona, ze ale vy so mnou nemozte do vytahu , ma skoro piclo, ze o co jej ide?!! Ale nechcela som byt drza,lebo predsa suseda, ze ten pes nema nahubok a ja ze ci ma alergiu na psov a ze hej, no to urcite..som jej povedala ze asi na ludi ma alergiu, ze to nie je len jej vytah a ona ze si ho privolala a velkym vytahom si odisla a nas tam nechala stat, no niekedy nechapem, co za ludi to mame v tej nasej brane , velakrat mi ani nepodrzia dvere a vidia ma ako sa terigam so psom aj kocikom 😅 neuveritelne.....fakt na porazenie dnes, sak ale sa jej nejak pomstim toto jej len tak neprejde 😠 ved som jej aj povedala ze je krava ....a to som bola slusna....

aj ja blahozelam oslavenkyniam ...!!!!! vseeeeecko NAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ !!!! babulky krasne!!! 😵 😵

inak tiez som citala o tych cudzich jazykoch a mam na to nazor ako cryo..nepliest dieta dvomi jazykmi...az neskor...teraz sa len popletie, nech vie radsej poriadne na zaciatok svoj jazyk 😉

prsky, to som aj ja vtedy zistila, ze na MMB tie termosupravy su z Quelle 🙂 ale su pekne, sak aj sisab tusim objednala co som dala link, tka nech da info aka je,ked pride, lebo na obrazku vyzerala skvelo 🙂
ako si dopadla na skuske????

prsky
6. nov 2009

tal..ale proti kotercovemu kaslu sa stence ockuju v 6 tyzdnoch 😲

mne minule 3 gracie sice otvorili dvere, ale rychlo vbehli do vytahu a odviezli sa - ja sa terigavam s 3 psami a dietatom 😉

no a ako som dopadla sa dozviem najneskor buduci piatok...ale myslim, ze som spravila 😉 asi ste dobre palce drzali

talinka
6. nov 2009

prsky, ockuju sa od 12tt, ale uz je aj ta do nosa vakcina ako som citala a ta sa dava uz od 2tt, ale preockovava sa pravidelne, ale ja som o tomto ani netusila....a asi sa da ockovat hocikedy kedze mi to ponukla,len nemoze teraz ockovat,kedze je chory...

tak to asi poznas s tymi uzasnymi susedmi takisto, co su toto za ludia, no neviem si predstavit s tromi psami 😀 to by urco este predo mnou aj utekali....uboheeee

a super, ze si to zvladla , ved si sikula a to si videla az vcera co ? 😉

prsky
6. nov 2009

jj..ale to bola v pohode skuska celkom, take logicke veci 😉

talinka
6. nov 2009

tu su nejake nove videjka tomina ako lietame po byte a ako som mu spravila "prsa"

https://www.youtube.com/watch?v=a2tnWrqILVAhttps://www.youtube.com/watch?v=JjtgVERzBxQ
rominka
6. nov 2009

tal lpekne video 🙂 poustela jsem ho ted sabince u nas se jeste nespi milionty pokus jdu udelat jak ju polozim do postylky hned je vzhuru a dela blbiny peknou noc vseckym......

cryonae
7. nov 2009

Cafte zabky babky,

tali ja si neviemtie videja pozriet... ked dam ten link tak mi to otvori nejake ine ☹

teda tali, ty sa ale vies certit 🙂 tusim ze som jedina na svete co zhltne (v 99% pripadov) co si mysli aby bol pokoj.. ale dobre na to ides, aspon nebudes mat vredy z toho, ako to dusis v sebe
ale dobre si jej povedala... mala ist po schodoch pizda jedna a nie ta tam nechat stat ☹ jezis jak ja neznasam, ked nam takto zneprijemnuju zivot.. ked uz nam matkam s drobatkami nepomahaju, nech nam to aspon nestazuju!

hor ja som dlho uvazovala nad tym, ze by som kecala s tomim len po anglicky a napriek tomu, ze si s tebou pokecam o chemii, fyzike, comkolvek odbornom, tak riekanky a detske pesnicky a tutufutu nula bodov. a este ma presvedcilo, ked som pocula jednu mamicku takto rozpravat na svoje dieta total tvrdym prizvukom... no ten maly mozno bude vediet, ale bude to asi ako ked madari hovoria po slovensky... no fuj
ja som zacala s anglinou v 8 rokoch a v 15-tich som vedela lepsie ako po slovensky... ale odkedy som bola posledny krat v USA som poriadne nehovorila a upadaaaaaaaaaam, a hrooooozne :'(
(a napriek tomu, ze svoj prizvuk som vzdy pokladala za celkom slusny sa mi v amerike rehotali, ze akym rozkosnym prizvukom hovorim 🙄 🙄 🙄 🙄)

s tomiho narodeninovou tortou to zatial vyzera vselijak.. ale co uz... akabude, taka sa zje 😀 fuj, ale nabuduce tam dam asi uz len polovicnu davku cukru, lebo je to priiiiserne sladke. neviete co mam robit, ked krem odmieta stuhnut? nechala som ho na noc na balkone a je skoro rovnako tekuty, ako vecer, tak neviem, ako ho mam do tej torty naplnit. a nemate nejake skusenosti s mmf a nejaky dobry recept, ako na to? inak idem sa pokusit o tohoto macka 😀

https://www.youtube.com/watch?v=hNRWk8yBZh8

no drzte palce... nic lahsie som si na prvy krat ani vymysliet nemohla

rominka
7. nov 2009

ahojte tak u nas se vcera usnulo v 1.30 a to uz jsem myslela ze nebude spat do rana ....uz se bojim co bude dnesk,. venku cely den leje mlha tal-dobre ze ses ozvalas lidi jsou bezohledni cryo-snad se ti dort povede dobre recepty na dorty jsou aj na mmb

deni_v22
7. nov 2009

cafte,
aj u nas je hnusne usmoklene pocasie, ani sa mi nechce s malou vonku, asi to odbijem len rychlym nakupom...

cryo, drzim palce s tortou, urcite bude skvela 😵 ...a aky krem si robila? ja som robila presne podla toho popisu: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11215 a celkom sa mi darilo s cestom i plnkou..vydareny recept..
potah som mala mliecny http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50094 , lebo mmf nam nechutil..

tal, mate tiez vydarenych susedov 😠 ...u nas sa napr. fajci vo vytahu 😕 😕 a tiez nic nepomaha 🙄 ...

horajda
7. nov 2009

cafte aj ja uz mam tortu v chladnice a tuhne, urobila som tu smotanovu,teda dala som tam prevazne jogurty a uvidim, na vrch chcem dat cerstve jahody okolo do stredu napisat zuzke a dat tam sviecku 1 tak som zvedava ako to vypali mozno to budeme vylizovat z korpusu 😉 ale my oslavujeme zajtra aj ked narodky ma zuzka dnes, tatinko je na sluzobke tak idem pobali darceky

bezaz
autor
7. nov 2009

zuzi vsetko naj zuzanke k rociku 😉
kamoske sa dnes narodil adamko, sranda rok po nasej ninke 😀

amonis
7. nov 2009

rominka ty si objednáváš z toho topolina normlmálně přes stránky topolino.de ?A jak to chodí když se tam platí eurem a je to ze zahraničí? chtěla bych se to naučit co je ktomu třeba?

gratuluju zase oslavencům tedka je vás moc teda .......
tali je mi líto že je Max furt nemocný máš pravdu je to přešlechtěná rasa podvratáci mají omnoho míň problému a veterina je teda opravdu drahý špás..... jinak malý fajně líta s mužem 😀 😀 po bytě
cryo mě se dort taky nepoved neštěstí mamka koupila.......

prsky
7. nov 2009

tak my sme boli bez netu, lebo natahovali kabel k novym bytovkam (presnejsie k jednej z nich, lebo tam vraj byva nejaky t-comak) a presekli nam kabel ☹ nastastie to hned opravili

Zuzinke vsetko naj!!!

prsky
7. nov 2009

a Lala je dnes dost nervozna, ale ma tak nabuchane spodne dasna, ze to bude asi zubami

cryonae
7. nov 2009

no hellou,

vsetko naj vsetkym oslavencom 🙂

tak torta neviem ci sa podarila... uvidim zajtra na reakcie 😀 😀 😀 prinajhorsom sa napapa kontajner
mensi trapas sa mi stal.. chcela som spravit jednotku, potiahnut ju bielym mmf a na nu hnedeho macka.. no a to debilne mmf ostalo ruzove 😀 takze som to zachranovala kakaom a mam hnedu jednotku a hnedeho macka.... trosku jednofarebne, ale co uz.... nevyzera to zrovna ako z obchodu, ale aspon vidno, ze je domaca 😀 😀 😀 😀 😀
este som spravila klasicku smotanovu tortu a zajtra spravim nieco na sposob stedraku
a som zvedava, kto to poje 😀 😀 😀 😀 😀

deni vo vnutri je cokoladovy krem a ribezlovy lekvar... uz by som to robila inak, ale hold tenkrat poprve.... nabuduce budem mudrejsia

deni_v22
7. nov 2009

cryo, normalne si ma poobede navnadila s pecenim..kedze my sme uz vsetko narodeninove vyjedli, sla som upiect aspon kolac - piskota a na vrchu sneh s ribezlami..tak sa tu napchavam 😝 ... stedrak je moje mnaaam vianocne jedlo 😵 uz sa nan tesim...

blahozelame Zuzanke 🙂

mala ma novu hru - trenuje futbal - beha za loptou, obcas sa jej podari kopnut do nej a rehuna sa tomu 🙂

talinka
7. nov 2009

cafte babule,

prave mi pisala kamoska, ze im do firmy poslali mail z DM, ze stahuju z predaja vyrobky avent...cumle, BABYNOVA a NUK...nasli v nich vysoke hodnoty latky bpa..najviac ich bolo v AVENTE, najnizsie hodnoty boli v MAM cumlikoch..v Rakusku vraj z toho bola velka afera, preto to riesia teraz takto v tichosti..v pondelok da dalsie info....neviem nakolko je to pravdive, ci nejde o nejaky tah konkurencie zas,ale posunula som len info dalej, ta kamoska robi vo firme, co distribuuje vsetky tieto znacky a potreby pre deticky....

cryonae
7. nov 2009

deni dobru chut 🙂 ja snad ani nebudem mat chut na sladke zajtra po vsetkom tom peceni

tali to mi ani nehovor! tomi ma vsetko AVENT 😨 😨 😨 😨 😨 😨 tyka sa to nejakej konkretnej sady, alebo vyrobkov celkovo?

talinka
7. nov 2009

a konecne som vyriesila dilemu ake farby bude mat nas tohtorocny vianocny stromcek ..hnedo bielo strieborny...som si nakupila fajne gule a ozdoby na stromcek....dnes v Baumaxe tak sa vytesujem....maju tam tolko krasnych veciciek ...len zbytocne vycackat byt, sak tominko by mi to vsetko ponicil... 😝

zuzanke vsetko naj k rociku !!! 😵 😵 😵

cryo, vidim, ze ten prvy link ani mne neotvori to video ale druhe ide...aspon mne

talinka
7. nov 2009

cryo, no mi hovor o tom sak aj my sme doteraz len AVENT vsetko,ale ide len o cumle ako som pochopila dudliky a cumle na flasky...v pondelok bude viac info,...my uz partyzdnov pouzivame MAM lebo z toho tommy lepsie vie pit z flasky ,ale inak neriesim, kedze nedudlujeme...

talinka
7. nov 2009

no mala by som vypnut NTB a ist sa venovat kuchyni, zatra dojdu navarit svokrovci obed k nam...kedze u nich sa obed nekona, bo prerabaju byt a v kuchyni maju len holu stenu.....takze musim troska upratat nećh sa zajtra nemusim hanbit, bo u nas sa veru kuchyna minimalne vyuziva 😀 ale riadov zase kopec a neviem z coho 😀 Vladko nechape ako mozem minut za den napr 9 malych lyziciek, neviem co je na tom divne ?? 😀

janejane
7. nov 2009

Aj my mame doma vsetko avent.....
Tak to je fakt sila, velky marketing a kvalita?

Nasla som zopar info http://www.aventbaby.cz/sdeleni-tykajici-se-lat...

rominka
7. nov 2009

tak u nas opet hrozna uspavacka kazdou chvilku je vzhuru a nosim na rukach ale muj uz spi sak neni jak chlapum 😉 rikam bez nosit malou ze ne ze by mu neusla .....hor-prejeme Zuzance taky vsechno nej nej nej a at to zitra dobre oslavite ,amon-ja jsem si topolino objednavala pres pani z mmb primo z topolina jsem to ani nezkousela tak s tim ti neporadim nevim kolik si pocitaji postovne jestli se to vyplati

talinka
7. nov 2009

janejane...no ale nevyvratili to a zacali vyrabat aj ine....ktore teda ponukaju tie vyrobene z PES...fakt zaujimave, no my sa asi nedozvieme,kde je skutocna pravda a kto komu za toto zaplatil 😝

cryonae
7. nov 2009

no tomcur sa rozdudlil az strach... normalne mu schovavam dudle a snazim sa mu ich dovolit len pred spanim na ukludnenie... koksooooo a co ted?

janejane
7. nov 2009

Tal, hej nevyvratili, len ze zacali vyrabat aj bez BPA.

Tyka sa to podla tej info hlavne flasiek. Ze je nebezpecne ked je tam horuca tekutina, tak sa to tam potom vyluhuje...fasa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre