Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

mirri
12. jún 2009

cryo-ja pouzivam kojo polstar.ho do toho posadim a oblozim hrackami...vetsinou ale vyleze a sedne si jinde a ja jen beham a chytam..

talinka
12. jún 2009

a dnes mi pisala deniska (kuratenko), co sme spolu porodili v jeden den a lezali spolu aj na izbe v porodnici, co vas cita vzdy ,ale neprispieva....a chudatka su na Antolskej..tiez mala Viki chytila horucky...a nakoniec je z toho zapal obliciek, tak lezka na infuzkach uz od stredy v nemocnici ☹ ale uz sa to zlepsuje.....nastastie ....no ja si neviem predstavit byt tak v nemocke a pozerat ako trpi 😔

talinka
12. jún 2009

cryo, no ty zrovna ma nezabijes, to mi je jasne 😀 😀 😀 ved my vieme....na teba som urco nenarazalo....ty "rusitelka pravidiel " 😀

talinka
12. jún 2009

cryo, Tomi je maly zlaty racik asi..neva aj dopredu pojde coskoro 😉 ani Tomi nechce moc papat straaasne malinko....a otvara ustocka tak minimalne...snad sa to zlepsi....

mirri
12. jún 2009

talinka-ja si to nedovedu predstavit,ze bych mohla skoncit v nemocce s malym.at nespi,zlobi,hlavne at je zdravy!!!
a k psovi,taky mel ruzne prezdivky 😀 ja vetsinou nadavala cesky,tak mi tu nikdo nerozumel 😀 😀 a jeste ted rvu,to kdyz neco ukradne a nechce to donest zpet.to bych ho roztrhla jak hada..no a on si chce hrat.. 😀
cryo-jaky sikulka.. 😵 😵
a ja taky nekdy pridam do jidla presnidavku,kdyz mu to nejede.. 😔

talinka
12. jún 2009

mirri, no a co..tak das presnidavku 😉 ty sama vies co je pre Thomasa najlepsie !!! 😵
a presne, nech su radsej zli ,ako by mali byt chorucki..mne uz toto trha srdce,ked ma horucku a este budeme prezivat ine veci tazsie s nimi... 😔

sisa.b
12. jún 2009

joj, tal, mate to teda trapenie ☹ nech vam to teda rychlo prejde.
a s tym steniatkom ste si teda pekne prilozili 😅
my sedime - prvykrat si sadla v polrocku 😵 a stvornozkuje od mdd. to sa bude lahko pamatat 😀 akurat mame nehody kazdodenne - hlavne ked si tak vselijako zachlpi tie nozicky.
a dnes je pekne mrzuta, tak neviem, ci je to tym zakrokom, ktory jej robili, lebo doktor mi spominal, ze ju to moze stipat pri cikani ☹ ale uz ma maly kopcek napravo dolu na dasienku, tak cakam, ze sa za chvilu cosi z toho vyklube 😝

talinka
12. jún 2009

sisa, dakujeme 😵 a veru, nalozili sme si so steniatkom,ale uz sa to urovnava, prve dva dni boli hrozne,ale zvykame si,aspon konecne kazdy den umyvam dlazky aj niekolkokrat 😀 aspon nezhnijeme v prachu 😀
rebeka, je sikovnica najvacsie...takze tomino zaostava za nou...uz nie su na tom rovnako... 😉 aky zakrok?? musim si vas konecne docitat

sisa.b
12. jún 2009

cryo, nie si prva, co mi to hovori, ale ja nechcem niekomu narobit problemy ☹ akurat nie som prva, ktora ma problemy od nich. draheho sesternica tam chodila s malou a skoncili, lebo naposledy si priniesli pneumokoka, aj ked bola ockovana ☹ akoze nikto nevie urcite, ci je to odtial, ale cela rodina si dala urobit testy a nikto iny ho nema, len mala

deni_v22
12. jún 2009

dobry vecer baby,
som plna dojmov 😵 , bola som na Emkinom koncerte zase, a bol to taky dzezovo rockovy koncert, nieco uuuzasneee 😵 😵 😵 klavirista chalan, mal asi 17, mastil ako virtuoz, podla mna o nom este budeme pocut... a v niektorych cislach sa vyskytovala aj priecna flauta 😉 dokonca raz aj ich trio...aj spievane skladby boli, aj rockova kapela aj bongo...proste nadhera 😵 prisla som na to, ze mi chyba hudba, ale nie taka komercna...asi najblizsie vypnem radio a pustim si nejake chutovky z CD

cryo, tak to je super s tym posadenim...kvalitne kococky musi mat z brusnych svalov 😉 😵

prsky, ani ja si neviem pozriet bazenik....

tal, kamoskin syn, tiez novembrovy, mal siestu chorobu pred 2 tyzdnami - presne 3 dni teploty, dost vysoke a potom sa vysypal postupne na celom tele a bolo po chorobe

talinka
12. jún 2009

deni, tak super dnik mas za sebou,paradicka 😵 dobre sa to citalo,ako si si to uzila 😉
no presne, ta 6 choroba je o tom,aj ked Tomi nema vkuse tie horucky....alebo nie upplne vysoke tak do 38,7 zatial,ale nechcem zakriknut viac nechcem... 😝 uz chcem byt bez teplotky!!!!

mirri
12. jún 2009

deni,to musel byt kraaasny zazitek... 😵 😵 ...chybi mi nejaka kultura,zavidim... 😒

deni_v22
12. jún 2009

mirri, tiez som sa potesila kulture, dokonca aj do kostymu som sa navliekla 🙂 hlavne ze niektori ucinkujuci boli v rifliach 😀 ..ale ini aj v obleku...takze bola rovnovaha zachovana 🙂

deni_v22
12. jún 2009

sisa teraz citam...no svinstvo s tym bazenom....mali by ti vratit prachy za kurz ako bolestne...

martina2008
12. jún 2009

ahojte, tak pre inspiraciu nase kombinacie:
brokolica, hrasok, mrkva, ryza
hrasok, mrkva, maso, kalerab
karfiol, zemiak, maso
mrkva, zemiak
ryza,maso,mrkva
zemiak, maso, hrasok
cukina, zemiak, maso,
a pod.
ked mi dojde fantazia, tak to istia hippky

a na supinky na hlave nam vyborne zabrala mast od biodermy ABC derm babysquam

talinka, moj zacal poriadne papat, az ked som mu do vsetkeho zacala pridavat jablko, uz papa aj bez jablka, drzim palce, aby ste uz boli zdravi

siska, od zajtra plavame v snop na zahradnickej, idem tam so smiesanymi pocitmi po Vasom zazitku ☹

tak a hned to aj lomim, idem spat, som kaput 🙂

prsky
12. jún 2009

hojte...som od 7mej uspavala doteraz malu 😠 okolo pol osmej zaspala, stihla som spravit salat k veceri a bola hore...tak som ju vytiahla z postele, hrala sa v postielke, kym sme my vecerali .. potom som sla uspavat v 2 kole ... zas potiahla asi pol hodku a zacala si kecat...tak som ju vytiahla a kukala so mnou panelak ... hodila som ju o 9tej do postele ale ze reku bez prsa, nech si nezvyka, tvarila sa ze ok, ale nespala, kecala si, tak som poliala surfinky na spalnovom okne, chlap isiel kamosovi na navstevu, ked odchadzal, zacala revat, tak som ju nechala a isla som sa umyt, ale nepomahalo, tak som skusila, ci ju neboli nahodou z hrachu brucho - dala som ju na nocnik, trochu potlacila, vycikala sa a nic...tak som isla s nou zas do spalne, spustila zas rev - uz bola totalne rozbita od unavy, ale ne a ne zaspat a furt sa chcela prisat - tak som isla do kupelky pre baby dent, natrela jej poriadne dasna, az cmukala od radosti, potom si pozuzlala pasticku a vytuhla - takze jej asi idu horne zuby 😒 ... len dufam, ze o 10 min nebude zas hore

sisa.b
12. jún 2009

holky, ako varite to maso? po kuskoch kazdy den? nejak si to neviem predstavit. dnes sme tomu papniu zas moc nedali 😝

martina, neboj, nie vsade to bude tak. u nas v kurze mame problemy len my ☹

talinka
12. jún 2009

martinka, dikes 😵 aj za kombinacie jedal....no u nas zemiak ani kalerab nejak nejde...strasne napinacky 😝

a ten hrasok aky myslite, cerstvy...ked sa uvar nezosupu sa supinky? pytam sa jak dilino ,ale nemam nejak s tym este skusenosti, tak sorraaaac,,ja tak kucharka jak fras 😀

talinka
12. jún 2009

prsky, no sakra si sa namakala na tom uspavani...si odolna, ja dam prso a vytuhne skor ci neskor...trochu sa ponervacime, ponatahujeme..a je to...horsie bude,ked nebudem uz kojit sa zblaznime potom doma,ked bude chciet cucat a v prse nist....to bude peklo, uz teraz sa toho desim 😝

mirri
12. jún 2009

prsky,holka,to bylo uspavani.. 😨
sisa-ja uvarim a co bude navic zamarazim.zatim dle rady pediatra jime ze sklenicky.az po mesici cerstve maso.
no hrasek jsem jeste nedavala,mam z neho trochu strach.jeste chvili pockame.

prsky
12. jún 2009

mirri...aha..tam treba byt prihlaseny - je to tiez forum, ale novembrovky sa tam moc neuchytili - ale je tam dobra particka majoviek, tie chodim obcas citat a pripravit sa, co ma caka o pol roka 😀

tal...nasa nema snahu ani lozit, ani sediet - teda sediet by aj chcela, ale ide na to z lahu na chrbte, takze sa cely den sponuje (nohy a hlava hore) a strasne sa divi, ze jej to nejde 😀 - ale inak nechapem z nej, bo na bruchu krasne dviha trup a aj ju celkom bavi byt na bruchu, ale sama sa neotoci, musim ju tam otocit ja - nie, ze by to nevedela, ale akosi nema potrebu - radsej cely den vykecava

cryo...ja nebudem nicim podopierat, nech si cvici svaly 😉

ja som dnes dala pohanku s jablckom a chutilo...vcera mala surovu mrkvu s jablckom a prvykrat sama otvarala usta, tak som dnes supla jablko do pohanky, ktoru mala tiez prvykrat - tolko k dodrziavaniu 3 dni na 1 potravinu 🤐

prsky
12. jún 2009

tal...ja tiez tak - dam prso, ona sa naje a odpoji sa a spi...ale nie som ochotna jej ho davat kazdu pol hodku...okrem toho ona nie je tak uplne ceckos - ked je najedena, hra sa - pripaja sa odpaja a mne to leze na nervy 😀 ... asi to budu fakt tie zuby, lebo zvycajne ked je unavena zaspi (zvykne pomätať parkrat hlavou a chrni).

Ked uz nebudes kojit, nebude ta cucat, ale uzijete si placu, kym si zvykne...lenze tomu sa nevyhneme ani jedna postupom casu...ja sa utesujem, ze uz hadam bude Lala rozumnejsia a dokazem ju trochu ukludnit aj hlasom

som bola dat dnes ostrihat Kexa a teta strihacka ma druhu dceru (ma rok a starsia 6 rokov)... sa ma pytala, ci este kojim aj v noci (ja ze hej) .. a ona ze naco? ze od 3 mesiacov musi dieta vydrzat aj bez...ze nechala svoju revat par noci a mala zistila, ze je to nepomoze a od vtedy spi krasne celu noc...ze tak sa to s detmi ma... tak som jej radsej ani nehovorila, ze mala spi s nami a pride mi to uplne normalne a ze kojenie v noci mi neprekaza, bo ani neviem, ze kojim 😀 ... ale bolo mi jej deti luto...inak ona ma celkovo k nim pristup ako ku psom (stylom, ja ti poviem, kedy to a hento spravime, ty sa musis podriadit)

talinka
12. jún 2009

prsky, aj tomino sa otaca,len ked jemu sa chce...alebo je to nahoda, ze sa nejak prevali 😀 vsetko bude skor ci neskor...a so sedenim to mame tiez tak dviha sa na chrbte a divi sa co to nejde...

prsky
12. jún 2009

mirri..hrasok je uplne super...aspon sa lepsie vykaka, neni z neho taka husta stolica ako zo zemiaku

sisa...ja varim zakazdym cerstve, bo dokina sa na moj dotaz zatvarila, ze by to tak bolo lepsie...ale ja varim viac tej polievky - vyvaram aj celer a petrzlen, odoberiem z nej pre malu + mrkvicku, zemiacik a ostatnu zeleninku, ktoru som davala pre nu do polievky (napr tento tyzden to bol karfiol) a tiez kusok maska a ostatne zje chlap (on si to dosoli predtym alebo si tam hodi sojovu omacku).. a varim to z mrazeneho masa - mam namrazene porcie - pre malu kustik a kustik chlapovi - takze take 1 kuroprso vydrzi na 2 polievky

prsky
12. jún 2009

tal...my sme akurat s mojou maminou krutili hlavami nad tym, aka je v tom robeni sklapaciek vytrvala..ze keby sa nam tak chcelo, mame brucha jak korytnaci pancier 😀

talinka
12. jún 2009

prsky, veru to by sme mali inak krasne bruska 😀

a tebe sa s tym jedlom mala vobec nezakuckava? ani hraskom? ved ty len pucis nie? a vlastne ona aj cele kusy dava ta tvoja Lala sikovna

a co sa tyka kojenia, ani mne neva nocne kojenie, sak ani neviem...viac mi to vadi uz nadranom a rano...lebo vtedy je to dost caste...tesim uz teraz na tie revy,ale tiez dufam, ze to nejak vysvetlim, ze uz pochopi nejak..ze bude rozumny a nebude chciet cecok uz 😀
my to mame tiez tak, napapa sa, spi aj s ceckom a nakoniec sa odpoji a mozem sa ist venovat inym veciam...ako teraz..ale uz aj to com som tu som bola 2x dokojit odkedy od pol 9 spi 😝

teta strihacka..ina vychova...no aj take su...veru dobre, ze si nepovedala, ze spi s vami, aj na mna uz za to par ludi divne kukalo a co..mne to tak vyhovuje a som stastna ,ked lezka pri nas, aj rana su uzasne....teda ak skoro nebuntosi... 😀

talinka
12. jún 2009

som prave hladala svoje papuce a ten psisko ich ma obe a spi na nich na svojom miestecku ...zlaty....vzdy si tam tahal jednu a som mu ju furt brala a hresila, ved nech nam ich netrha,ale ma napadlo, ze to asi kvoli pachom si to berie, ze ma mozno chce citit, ze by ta mala svinka,ma lubila??? neveriiiim 😀 😀 😀 tak som mu tam nechala obe...ved aj Vladko mu tam uz od zaciatku nechal svoje tricko nech ho citi, tak nech tam ma aj moje ruzove papuce 😀

prsky
12. jún 2009

tal...tiez sa tvari, ze ju napina, ked jej nechuti + ked sa jej jedlo dostane na zadnu cast jazyka a nevie, co s tym - ale to robi aj ked to ma na kasu pomlete (bo aj to som skusala) - a najnovsie zacala robit to, co robievala moja babka z maminej strany (inak Lala aj "trasie medveda" ako ona - ked je nastvana, zacne sa tak specificky natriasat) - nabera do ust nabera a potom to akoze nenapadko vypluje (babka ale v pokrocilom veku vyplula do ruky a zahodila to za seba 😀 )

inak ja mam v tom lezkani pri nas podporu okrem chlapa aj v mojej mamine - tej by ani nenapadlo, ze by to mohlo byt inak 😉 my to prizvukovala cele tehu, ze ako babatka dobre spinkaju pri maminke 😀

prsky
12. jún 2009

hehe..alebo je to stena - zberatel 😀

talinka
12. jún 2009

prsky, ze stena zberatel no mozno 😀 😀 😀

no aj ja si myslim, ze ho napina iba to co mu nechuti,lebo niekedy pekne spapa..a niekedy h nadrapuje strasne az sa bojim, ci sa mi nedusi,...no zatial nic moc to nase papanie...budem asi vsetko ja este mixovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre