Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

talinka
11. nov 2009

a este som vam chcela napisat, ze na oslave sa zucastni, ak jej to teda vyjde, aj "novembrovka" Deni resp. kuratenko, mozno si niektore uz nepamatate,prispievala zo zaciatku a potom obcas, no ja som s nou stale v kontakte, boli sme spolu v porodnici aj s liuskou, s deni aj na izbe a rodili sme v ten isty den 😉 vahala sice, ci vam to nebude vadit,kedze ma take Acko,ale pravidelne nas cita ....tak som ju ukecala, ze v pohode, sak je novembrovka, teda nasa, aj ked vlastne decembrovky my sme origos 😀 tak ale to len v dosledku prenasania 😀 a viem, ze vam dalsia do partie vadit nebude a ma krasnu dceru Viki, tu treba vidiet

😉 musim byt slusna, lebo aj toto bude citat 😀

dobru noc ...

adrioska
11. nov 2009

Prsky, Talinka dakujem pekne...a ked ste davali nieco nove na papanie (napr. pribinacka), tak vam to spapali drobcekovia na prvy sup alebo ste museli viackrat skusat, aby si zvykli na tu chut...asi sa uz pytam sprostosti, ale to preto, lebo Matusko zatial vsetko nove (ochuteny jogurt, novy druh kase...) bojkotoval. A posledne dni nechce papat ani chlebik, rozok...namiesto toho si da radsej piskotky, kukuricne chrumky. Aj ked aj tak s tym nic nenarobim, nutit ho nemozem ani nechcem...dakujem dievcata za vase postrehy a dobru noc!

zdenus
12. nov 2009

helou, dneska som tu pekne zavcasu 😕
alura drichme, kedze v noci mala 2,5 hodinky besnenia....tak sa rano 6,30 prebrala, zjedla jogurt a o 7,30 zacala zivat a hovorit haha (to akoze hajat)...a spi 😠 😠 😠

zdenus
12. nov 2009

co sa tyka KM, tak mne doki povedala, ze do varenia mozem od 10.mesiaca....ale ja som tentokrat nejaka spomalena, tusim som alure nic ani nerobila s mliekom...musim uz cosi skusit 😕 😕 😕
a velmi jej chuti kinder cokoladka....ma skoro siblo, ked som videla, ako eliska odlamuje male kusky a pcha jej do ust....cele stastne obidve 😀 😀 😀

cryonae
12. nov 2009

cafte

tali jaska, kuratenko a viki radi uvidime 🙂

baby ja sa s jedlom nejak nekaslem uz asi od jedenasteho mesiaca, maly papal jednotacky, teraz uz aj pribinacky a chuti mu aj activia biela sladka... popripade akakolvek ina okrem cistej bielej 😉
hlavne odkedy som sa s tym prestala kaslat zacal aj maly normalnejsie papat a ked mu jedlo trochu prisolim, tak otvara papulku... a ked mu navarim light paprikas s tarhonou tak nestiham nakladat
ale casto ma posle s niecim novym niekam... a coraz castejsie ma posle aj s niecim, co mal pred tym rad 🙄 🙄 🙄
minule sa mi nechcelo varit, tak sm mu otvorila hipp nejake bolonske spagety, alebo tak nieco a spraskal celych 220g len sa tak zaprasilo... u nas nieco nevidane

cryonae
12. nov 2009

pepi uzasne su tie fotky 😵 😵 😵 😵 😵

bezaz
autor
12. nov 2009

cafte
pepka este oneskorene vsetko naj oslavencovi 😉
baby tak ja som uz na prasky z tej statnice, v kuse revem na malu co som nervozna, boli ma hlava, lebo opica bola v noci hore asi 12x, no som uplne na maderu 😝 hysteria na entu, uz to chcem mat za sebou ☹
malej som uz tiez dala KM, teda verene v tekvicovom privarku, lebo najnovsie nechce jest, to co ma ona, ale len z nasich tanierov, co jeme my.. a nezabera oklamat ju, ze jej dam z mojho taniera ale jej jedlo 🙄

mojkamirka
12. nov 2009

ahojte, no my spíme u žlepšie, klop, klop. No už od šiestej naložil 5x tak snád to bude len kvoli zubku a nie dajaká viroza. no celkovo je spomalený, a bez protestu leží na chrbte pr prebalovaní, čo inak mu dávam plienku v behu. 😀 a už spal dnes hodinu. 😨

bez, kedy mas statnicu?

dodatocnem vse naj vsetkým oslávencom

jogurty my dávame už od ôsmeho mesiaca, km som už tiež skusala, pribináky som zacala dávať až teraz.

cryonae
12. nov 2009

zuzi zajtra to uz mas za sebou 😉 a bude klud, uvidis ze aj opica skorica sa ukludni, ked bude mamina kludna

a co sa tyka jedla, ja mam akurat velke zabrany dat malemu bielok.... a vobec nepouzivam korenie uz ani na nase jedlo.. pre istotu, keby aj maly chcel

baby maju vasi drobcekovia zaujem o knizky? tomi mi ju hned zaklapne a mna to tak mrzi.. by som mu rada citala z leporeliek

deni_v22
12. nov 2009

ahojte,
tiez som uz zacala malej davat jemnejsie solenu dospelacku stravu, aj KM vo varenych jedlach, a tiez som zaviedla dva chody - polievku plus nejake dalsie jedlo...
zatial papa celkom dobre, vcera si napr. pytala z mliecnej karfiolovej polievky duplu 😨 a na to stlacila este dve tvarohove gulky..

co ma momentalne trapi viac, je jej novy zlozvyk - pri kazdom zakaze alebo neuspechu krici, pisti, jaci..no ale decibely slusne... 😖 dufam, ze je to len docasne a nie nejaky novy prejav skorpionskej povahy 😕

zuzi, vydrz, coskoro bude po vsetkom a budes chodit vyusmievana 😉

deni_v22
12. nov 2009

cryo, u nas su knizky celkom v kurze..dokonca ich uz aj rozlisuje, ked ju napr. poslem pre knizku o snehulienke, trafi sa..

amonis
12. nov 2009

ahojky malá spinká dneska jsme spaly do sedmi ale jen díky čípku který dostala v noci protože teplotkovala 😔 .....u nás pokrok zjistila jsem že ji nemusím držet jak v kazjce když jí chci odsát nos ale klidně jí postavit na zem obejmout jemně a ona sice brečí a kýve hlavou ne,ne,ne ale nachvilku nastaví nos na odsátí a zas nachvíli uhne a zas nastaví takže ví že je to správné a chce to hezky vklidu 😀 😀

včera blinkala a měla teplotu i přes den ale všechno z těch hlenů a byl to třetí den takže dneska už je zase o něco lepší Kiki má uplně to samé 😕 😕

jídlo už taky moc neřeším ona stejně vždycky sní od něčeho trošku takže je to vklidu nejradějí má těstoviny ty papá klidně jen tak od vrtulek po nudle.......

amonis
12. nov 2009

a musím malinkou pochválit narozdíl od Kristýnky si umí krásně hrát sama baví jí míchat lžičkou v hrníčkách a dávat všude figurkys kinder vajček......Jo zdeni u nás čokoládka taky frčí jak vidí Kiki papat čoko.s vajčka hned si jde 😀 😀 😀

cryonae
12. nov 2009

amon cestoviny idu aj u nas 🙂

deni to s tym rozculovanim sa mame uz nejaku dobu a tiez mam z toho hlavu v smutku... tomino zacne revat ako keby si neviem ako ublizil tak ho bezim ratovat a zistim, ze len sa mu trebars nedari niekam dostat alebo vyliezt...

tomcur dnes v noci uz vdaka bohu negrckal, ale asi hlavne preto, ze som ho asi milion krat napolohovala z chrbatika na bok... zato ako tu beha, tak ma skoro permanentne dva potoky z nosa nech mu to utieram a odsavam ako chcem...
odsavanie tomi nenavidi az tak, ze dnes, ked si myslel, ze sa nepozeram, odniesol odsavacku do kosa na pradlo 😀 😀 😀

amonis
12. nov 2009

cryo 😀 😀 😀 ty děcka jsou vynalézavé Kája stojí a dívá se jak odsávám Kiki a jak vypnu vysavač a podívám se na ní tak začne pelášit pryč 😀 😀 upně utíká 😀 je to sranda.....

siska_br
12. nov 2009

ahojte babulky

dalsia noc - katastrofa, o druhej vstal fesak vybuvany, do stvrtej sme ho marne prehovarali, ze este spat treba, az nakoniec posledna istota - kresielko, ale aj v tom mu trvalo pol hodiny, kym zaspal...od psychiatrie uz nemam daleko

zuzi - uz len dnes a zajtra a mas to z krku, vydrz, bojuj, za chvilocku uz bude lepsie

som dnes inac skusala volat do tej hrackarskej firmy, mobil maju nedostupny. priebezne skusam.

deni - ze dva chody, waw, to krasne papate, ja som rada, ked spapa druhe tych 200...ja jedlo stale dost riesim, nesolim, necukrim, na pribinaciky sa este tak skoro nechystam, ale s KM do varenia, tvarohom a smotanou tiez pomalicky zacneme...si myslim, ze nam nic neujde, ked je pekne to, co moze, tak nemam dovod, ale keby jest nechcel, tiez by som musela inac asi varit...mame stale vacsie - mensie patalie s vysypmi, takze my sa so stravou fakt nemame kam ponahlat. jedinym vedomym prehreskom je u nas sladka biela activia, obycajnu bielu nechcel, za sladkou sa az trasie..a nepomixovany obed mi nezje ani bohovi, bude tie kusocky po jednom z pusy vytahovat 😠 😠 😠 a niezeby hryzt nevedel, rozok sprasi len taky fukot, opica jedna!

knizky zacali bud u nas tiez konecne v kurze, velmi sa z toho tesim, som tiez tazky knihomol, najradsej ma taku jednu zvieraciu, kde sa mu tie zvery daju hybat, uz si v tych leporelkach celkom pekne listuje, citame spolu, dokonca si ich uz aj sam donesie, ze ideme citat. najnovsiu nam jezisko donesie tuto, sa tesim

http://www.gorila.sk/product/216178

deni_v22
12. nov 2009

cryo, 😀 😀 Tomi je uzasny vymyselnik 😵

siska, skvela knizka, taku chcem, celkom presne pre mna 😅 , som taky mentor, stale do malej tlacim nejake informacie, ucim ju, co sa da a vytesujem sa z pokrokov 🙂 ..

cryonae
12. nov 2009

jej siska, tak kniha vyzera dobre 🙂 nic take som v panta rhei nevidela 😨

tomi sa tez obcas vysype, ale skor to davam za vinu tomu, ze si zvykne jedlo rozotriet po tvari a trebars taka paradajka je asi dost agresivna...no kazdopadne tomije radsej hladny ako keby mal jest nejaky babatkovsku zbrndu, takze preto som pristupila k takemu radikalnemu kroku 😀
a cokoladu tiez miluje... to mate vidiet tie sceny ked mu nechcem dat viac ako len maly kusocek na ochutnanie 😅

najnovsie ked sa tomimu nieco nepaci, ceri zuby 😀 😀 😀 😀 😀

deni_v22
12. nov 2009

u nas pod stromcekom bude tato http://www.martinus.sk/?uItem=29737
su tam aj zvieratka, aj pismena, farby, cisla, tvary...N v 1 🙂

siska_br
12. nov 2009

baby, ja som ju tiez vo vsetkych knihkupectvach marne hladala, chcela som ju obzriet na zivo, tak som ju objednala...alebo teda potisla segre, ta ju bude malemu objednavat

cryo - to ti verim, keby maly nechcel jedavat, tiez by som ho bez hanby asi natlacila paprikasom s tarhonou, len nech cosi zje 😉 mne to mixovanie uz pomaly ide na nervy, kokso, 5 a stvrt zuba, 12 mesiacikov a stravuje sa samuel ako maly prdelo 😝

rominka
12. nov 2009

ahojte -tak vcera ted jsem se divala kolik vlastne bylo hodin jak jsem tu psala prispevek jsme od te doby nespali jsem jak zmlacena svitili jsme snad celou noc do 1.30 byla probrana pak usnula pri kojeni predelala jsem ju hned vztekani rev a tak dokola az do rana k ranu teda uz se mnou spala v postely ale kdyby spadla tak bych ani neveda uz me to nase spani fakt nebavi pekne si dela co chce.....ale vidim ze nejsem sama kd o to tak doma ma....cryo-to je dobre ze je Tomikovi uz lip,u nas testoviny a ryze vedou

rominka
12. nov 2009

u nas z knizek ale aj takvede krtek 🙂 ale je to tim ze ho male ukazuju od mala tak mi ted vsude ukazuje krtka dneska mi rano nasi volali z tesca co maji male koupit rikam knizku se zviratkama at ju mozu ucit a vy dneska zrovna o knizkach... 🙂 a ted jsem se na zitrek objednala na melir uz se nemozu na sebe podivat ani do zrcadla

amonis
12. nov 2009

romi o vlasech ani nemluv mám odrost do půlky hlavy 😠 😠
já mám knížky naštěstí po Kiki plno takových obrazkových moje první knížka atd.zatím to Karolínku moc nebaví

rominka
12. nov 2009

amon-ja skoro taky uplne jsem rada ze me vezme hned zitra

prsky
12. nov 2009

cafte...tak my sme mali otrasnu noc, obe sme chore - mna len skriabe v hrdle, ale Lalus aj kasle a sopli 😠 takze som tuto noc nespala ani pol hodku v jednom kuse, lebo sa stale prehadzovala a vzdychala a prisavala sa, dusila sa a tak dokola

deni..ze polievku a druhe...ja som rada, ked zje 100 ml niecoho, teraz ani to nezje 😠 a nemam nervy na nepokrajane na drobne kusy, lebo to obeduje hodinu a najnovsia mania je rozkusat vsetko jedlo nadrobnulilinko a potom vyplazit jazyk a hornou perou vsetko z jazyka pekne stiahnut dole na tricko 🙄

a knizky zasadne cita len prednu a zadnu stranu a to naruby a zuzle ich

mirri
12. nov 2009

ahoj devcata!!
rominka-ty jsi me vcera odhalila s mmb.jsem tam byla nasackovana 2 tydny a hledala inspiraci na dort! 😀 😀
jinak ja se dostala k holici v sobotu a udelala si kratky sestrih,buhvi,kdy se tam zase dostanu. 😝

holky mate vybrane krasne knizecky.ja pockam do vanoc a pak koupim neco v cesku.jinak knizky u nas docela jdou,ale musim na sebe prasknout,ze malemu malo ctu,jsem ostuda!!! 😔 😔 nejvic se mu libi vse co vydava zvuk.takze u nas je stale muzika.
na narozeniny dostal stolek 2 v 1 jsou tam varhanky a jeste od nedele ho to neprestalo bavit a hraje mi to tu dokola!!
jinak u nas noc taky na 2 veci-maly chyta rymu,tak se 100x budil.tak jsem rano nalitla do lekarny pro sprej do nosu a vytahla odsavacku na baterky,no jen vyvalil oci,kdyz ji videl!!

cryo-malemu to pali!!! 😀 😀
jak jsou ty deti chytre!!

vsem nemocnym preji brzke uzdraveni!!!!

mirri
12. nov 2009

no s jidlem-jsem rada ze sni druhe s testovinou,ryzi nebo vlockami,totez na veceri.absolutne nechce ochutnat syr,maslo nebo sunku-okamzite to vyplivne.jogurty jen ovocne,bily ani nahodou!!po 2 mesicich zacel jist kasi,davam mu ji na snidani.
pokud mu dam neco na kostky,ochutna a pak to vyhaze na zem a talir neustale prevraci!! 🙄

pepka
12. nov 2009

ahojte 😉

deni, Moja prva knizka co si na nu dala link bola Hankina najoblubenejsia, odmalicka donedavna sme mohli doaleluja z nej citat, dobra volba 🙂
ale zatial u nas nie su v kurze, hned mi mato knizku vezme a hra sa na pretacanie stranok 😅

mala by som robit tortu, lenze mlady chrni a kuchyna hned vedla spalne, tak mam smolu, lebo mixovanim by som ho zobudila.... snad vecer nieco spichnem....

rominka
12. nov 2009

mirri-jsem fbi 😉 skoda ze jsi tak daleko mohlas nam upect dort 😀,malou jsem ted vytahla z kocara spala od 9 tak asi ju budu davat aj vecer venyy 😀 😉 jdeme papat..

pepka
12. nov 2009

my mame za sebou poradnu a vcelu
10,47 kg a 78 cm
ti chalani su fakt ina kategoria proti dievcatam, hanka mala v roku 9,00 kg a 74 cm.
a mame stale davat ten antihistami sirup, lebo ho pocula este chrcat doktorka a laryngitidy sa vedia vracat, tak pre istotu... keby sa zhorsil, hned sa ist ukazat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre