Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

deni_v22
12. okt 2009

tak sme doma z ortopedie...
Emka ma plochu nohu uz od detstva, tak si chodime pravidelne pre vlozky, ktore podla vsetkeho nemaju nijaky efekt 😒 jej noha vyzera uz dost zle, chudera podedila to a podla babky je jasne, aky osud ju caka... pytala som sa na spickovanie, ze v tomto case je to este ok, ale ze treba sledovat, nemalo by dieta chodit vylucne na spickach, no kedze dianka uz naslapuje normalne, moc sa tejto teme nevenoval..potvrdil, ze topankocky s klenbou su do 3 rokov zbytocne, deti to nepotrebuju kvoli tukovym vankusikom...prevencia plochonozia - vela behat naboso po kamienkoch - teda buduce leto, doma na tvrdych podlahach kazal papucky...cize nic nove pre nas 😉

montana13
12. okt 2009

Ahojte, tak sa po dlhšom čase znova hlásim. Dúfam, že už budem mať teraz viac času a prídem sem častejšie... 🙂 Asi Vás nedočítam, to by som tu musela presedieť aj týždeň v kuse 😀

Čo máte nového? Ešte nemáme nikoho tehotného, teda tehotnú 😀

Riškovi tiež prajeme všetko najlepšie k 1. rôčku! Bože ako to rýchlo letí, že už jeden rok!!! 😅
To aby som už pomaly rozmýšlala nad tortou 😵

mojkamirka
12. okt 2009

ajojte, nestíham čítať možno neskôr. Takže hlásim dopadli sme takto: O 20. 00 som ho presvedčila po 7 min plači, že mu mlieko nechýba. No potom prišli myšlienky či robím dobre a tak, veď viete. V noci som ho dvakrát nakojila, viac nepýtal, čo zvykne inak aj 5 krát. Spal celú noc ako zabitý, čo sa inak v kuse mrví a lozí po posteli zo sna. A dokonca vstal o hodinu neskôr ako zvyčajne. Tak sa zrejme zľakol, že bude úplne od mlieka tak sa unormálnil. Len to, že cez deň mi nechce piť UM, ale zato je zbláznený do smotanových krémov a jogurtov.

prsky
12. okt 2009

mojka..asi citil, ze ma na male 😀 ale ten lepsi spanok pripisujem ja u nas pocasiu, lebo Lala dnes aj dlhsie potiahla - vstavali sme o pol jedenastej 😅

prsky
12. okt 2009

ozaj...a novembrovky 09 uz budu pomaly aj rodit 😉

siska_br
12. okt 2009

aj u nas sa vstavalo o pol desiatej 😉 ja to pripisujem tomu, ze sme boli kazdu hodku hore a vypytovali kozu 😝

dnes vecer samko prvykrat historicky zaspal uplne sam, prituleny ku mne...strielame sampano v trencine, ohnostroj, vsetkoooo...mojko, vidis tie svetielka? 😅

bezaz
autor
12. okt 2009

baby jake pocko?? sak u nas sa spalo doobeda 5minut, poobede 30, samozrejme, ze ju peto nechal drichmat podvecer, takze teraz tu zurovala, hadzala sa po posteli ako opica, normalne ako nafetovana mi prisla
siska gratuliren 😵
u nas klasika, bez cicku ani ranu.. ja sa tak alibisticky spolieham, ze ked pojdem na operaciu a nebudem jednu noc doma, tak si ninka odvykne.. som ale mrcha a som trapna, ked si myslim, ze sa to za jednu noc nauci 😝

siska_br
12. okt 2009

bezi dik 🙂 len aby som sa tu nenafukovala predcasne 😝

ocuj, vsak si predlz rekonvalescencny pobyt a bieda tych tvojich dvoch doma nauci 😉 fuj, ale sme mrchy 😝 😝 😝

bezaz
autor
12. okt 2009

siska dobry napad, zdenka pisala, ze byva hned pri tej klinike, tak sa navtirkujem k nim na este aspon dva dni, ze 😀

prsky
12. okt 2009

no lala spala 13 hodin v noci, posunul sa nam ten 1 spanok, co dava cez den na druhu, pochrnela 3,5 hodiny, co sme ju uz kontrolovat chodili, lebo dava max 2 hodky, o pol siestej sa zobudila a pred pol hodkou som ju ulozila spat...napila sa, pustila didu, som myslela, ze ide pochodovat po posteli, ale ona sa pregulila na bruxo, este si tukala rukou a tahala ma za nos a potom zaspala...takze bud to je pocasie, alebo zuby, lebo naposledy takto vela spala ked jej isla prva jednotka 😉

ozaj a buducu stredu idem do divadla, tak som zvedava, ako to tu zvladnu vecer ... predpokladam, ze bude spat na rudovi v obyvke 😀

siska..obavam sa trocha, ze sme tie nase dietky teraz prexvalili a budeme spravodlivo potrestane 😉

inak pepka sa tu nejak neobjavuje, dohovie, ako je to s tou hromadnou oslavou

janejane
12. okt 2009

Caute,

fyi..... http://ekonomika.sme.sk/c/5059463/v-jogurtoch-z...

tak detom, len nase slovenske......ja davam tami biely bio

talinka
12. okt 2009

ahojte, no to bol citania 🙂

ale ste super, podporili ste ma opat 😉 uz to nevidim vsetko tak cierno...budem kojit dokedy budem vladat a chciet a uz ma ziadna "kamoska" nevytoci,....ja viem najlepsie

u nas uz kuuuria...konecne sak som tu mrzla uz par dni brrrrrrrrr......dnes sme aj krasne zmokli s tominkom,lebo sme boli u notara...dat overit podpisy moje na zmluve, lebo budem bohata odpredavam nejake akcie...

a poobede bola u nas babka som je bola dlzna 100 000 tak som je dala aspon 80 000 dnes a zas som na mizine
a ustrikovala tominovi dalsie dva svetriky´, inak jak som si z toho robila srandu, ze strikuje teraz nahodou ako bola v byte aj vonku kosa sa tie jej teple vesty tominovi zisli aj ked nie su kraaasne a in ale posluzili....

cryo, mozno si troska nepochopila v ziadnom pripade neodsuzujeme maminy, ktore sa licia alebo idu von...sak aj ja sa malujem kazdy den, lakujem si nechty, chodim aj na kavicku, som oddychnuta da sa povedat, kedze spim cez den s Tominom a mam aj dobru naladu a nie som nervozna, takze by som ohovarala aj seba, islo o tie maminy "super" ako tu uz opisali baby, co nekoja aby sa mohli flakat a aby si nepokazili cecky 😉 takze k tomu len tolko....mne sa praveze pacia upravene pekne maminy 😉

no dnes len tolko musim sa upravit umyt vlasy, oholit, zajtra je plavaniiiicko a zbalit veci na plavanie 🙂 dobru
nocku.....

cryonae
13. okt 2009

hellou,

tak dnes budicek o 5:15.. ale aspon nevymyslal nejak moc v noci, len sa o polnoci presunul ku nam do postele a spal dalej ... auuuuuuuu, a teraz ked uz nezaspim, tak maly zachnel, to mi robi asi naschvaaaal

tali ale pochopila som, ako si to myslela, to som sa len postazovala, ze uz meliem z posledneho a strasne by som na tom chcela byt ako ty, byt upravena, mat nalakovane nechty, dat si teplu kavu bez toho, aby sa mi ju stale snazil niekto vyrazit z ruky... ale pre mna je to zatial cista utopia... dokonca som nedavno nahucala na bracha, co byva s nami v dome, ze co by sa mu stalo, keby obcas par minut maleho postrazil... stryko na pohladanie, ale ked som vychladla som si uvedomila, ze to predsa nie je jeho povinnost :'(

baby ja som sa vcera vecer uz normalne rozrevala 😖 😖 😖 😢 uz so nedokazala vzdorovat tomiho zlej nalade, kopal do mna, bil ma skriabal, nevedel nijak zaspat ani na rukach ani nijak inak, tak taka som uz nanho bola zla
to bol ten moment, kedy som pochopila, preco pisu niektore maminy, ze nie je na tom nic zle nechat dieta revat v postielke... ja som mala potrebu sa zavriet niekde a revat tiez, a keby maly nezaspal nakoniec, tak uz ho asi roztrnem jak zabu.... proste uz siahal na moje dno
baby ja som asi ta najhorisa mama na svete

paskova
13. okt 2009

ahojky,

heli tak to urcite nie si najhorsia mama, neboj. Ja tiez mam chvilky keby som s nou potriasla az hruza. Ja som dost silna povaha, ale Sophi mi da v noci riadne zabrat a to sa aj mi veru stalo, ze som sa aj par krat rozrevala. tuto noc sa prvy krat zobudila o 11-tej dala som jej UM, potiahla do pol druhej, dala som jej z cicky, spala do pol stvrtej, zase kojo a potom uz o siestej bola hore nacisto. A tomuto hovorim paradna noc, lebo nemala cicku v kuse v puse. 😉 😉

U nas je brutal zima tak fuci, ze som mala strach aby mi Natalku neodfuklo ked isla do skoly.

bezaz
autor
13. okt 2009

bre ranko
heli, ja ta uplne chapem, aj ked ninka je teraz v stave, ze ja si pijem kavicku a ona "listuje" katalog oriflame, sem tam sa na mna vystvera, vyzobre kusok mojich ranajok, alebo odide natahovat kable od reprakov
a s tymi nervami, som na tom podobne, hlavne, ked v noci zacne jacat, ze chce prso a ja pri pohlade na hodiny zistim, ze jedla pred 15minutami.. vtedy som na pokraji zriceni a mam fakt vrazedne myslienky 🙄
regi aj u nas brutus fuci, trasie nam oknami 😅

zuzz
13. okt 2009

petusaaa, Riskovi vsetko najlepsie k narodeninam 🙂

cryonae
13. okt 2009

jaj diky baby, ja nemat vas si asi przeniem gulku hlavou 🙄 🙄 🙄

ale vstupila som si do svedomia a sedimu tu s umytymi vlasmi, komlet nalicena a susia sa mi nechty 😀 😀 😀
to ze som hladna a je tu bordel jak v tanku je vedlajsie... sa predsa nezblaznim, no nie?

petusaaa
13. okt 2009

baby, ja som celu noc nespala. a maly sa tiez nejako extra nevyspal. hrozne fucalo a stale sa budil. no hrozne, spala som nejaku hodinu a pritom som rozmyslala, ze tak teraz ma vysetrovali, teraz ma brali na salu 😅

dakujem, odovzdavam poctivo vsetky priania 😵 😵 😵

dnes mame plavanicko, tak dufam, ze nezmokneme alebo nas neodfukne 😖

amonis
13. okt 2009

dobrééé ráno tak mi ´dneska budíček taky kolem pěti a to kvůli tomu protože včera celý den nespala usla už o pul páte do rána tak vsávala zas brzo 😠 😠 .....cryo já malou taky uspávám na rukách a taky už to nějak nejde ona nechce furt do mě kope a točí se a sune dolů jak jí držím pevně tak řve ale pro mě je to hodně vysilující tak mám taky dost nervy jsem vždycky uplně vytočená a spocená...už taky dostala přes plinku a chodím se uklidńovat.....

amonis
13. okt 2009

petus VŠECKO NEJLEPČÍÍÍÍÍÍ.....

bezaz
autor
13. okt 2009

heli no jaka macherka.. mna nastastie licenie nejak netrapi, kedze som sa nikdy nelicila, teda okrem nejakych speci prilezitosti a vystupeni s lucnicou 😀 ale nechty by som brala nalakovane, len ma neba, ze mi vydrzia pekne tak jeden den a potom tyzden nosim olupujuci sa lak, lebo zas nemam kedy odlakovat 😀
a na rukach sa uz ani nepokusam uspat, ninka ma taku silu, ze som minule po jednom pokuse mala namozene zapastie
inak u nas je nejake tuli obdobie, v noci ked sa moc preberie, tak vylezie na mna a cmucka sa so mnou, chce mi odhryznut nos, dava mi hlavicky a pod.. vcera vecer to tiez robila.. 😎

zuzz
13. okt 2009

cryo, prajem pevne nervy... take stavy poznam, u nas to nanestastie vacsinou konci manzelskou hadkou, ked som uz na dne so silami a MM si drichme akoby sa nic nedialo.

cryonae
13. okt 2009

zuzi no tiez som dostala vcera od muza kvapky, ze co som taka prchka a prehnane reagujem na kazde maleho mrncanie... no co uz, tiez mi to nepomohlo
no ficim ja von, ked uz vyzeram k svetu, snad ma neodfukne, tak sa majte a dakujem za povzbudenie!

sisa.b
13. okt 2009

petus, riskovi prajeme vsetko najlepsie k prvemu rocku 😵 😵 😵

heli, chapem, ja som mala krizu cez vikend, ked vsetci spali a mala pochodovala potme stale po posteli.zaspavala asi dve hodiny, stale sa tam motala a ja som ju uz chcela priviazat k posteli 😅
v takychto stavoch skusam terapiu pevnym objatim a mozno by pomohla aj vam - chytit maleho do narucia a nechat ho vynervacit, az uplne skrotne. podla mna je to lepsi sposob ako nechat ho revat sameho, lebo takto ta citi, mozes mu opakovat, ze ho lubis...
je tu aj pekna tema o tom 😉

tara2
13. okt 2009

Caute 🙂

cryo -aj ja ta viem pochopit, niekedy mam tiez dobre nervy...nieco take ze vypit si v klude kavu tiez u mna nehrozi 🙄 . Maly sa po mne stale splha, takze ho mam permanentne zaveseneho na nohe...a s lakovanim nechtov je u mna podobne ako u bez - tiez ma nebavi ze mi nechty vydrzia pekne jeden den 😝 .

tal - z kamosiek si nic nerob, ja tiez nikam po veceroch nechodim a vobec mi to neprekaza...aj ked ja som zastanca toho ze vsetkeho vela skodi takze som si dala zavazok ze aspon raz do mesiaca by som mohla vypadnut s kamoskou na kavu alebo niekam von.

na mna nieco teraz lezie dufam ze nebudem chora 😝 , este nam nekuria tak mame doma celkom dobru zimu 😠 ...

sisa.b
13. okt 2009

tu je ta tema https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
ja som ju na malej este neskusala, zatial len na samkovi a je to omnoho lepsie, ako krotit ho nejakym fyzickym trestom. naposledy ked som sla za nim, ze ho objimem, tak uz mi rychlo hovoril, ze je kludny, ze netreba 😀
mam doma od j.prekopovej tri skvele knihy a terapiu PO odporuca skoro vzdy a vsade. podla mna je to napr. skvely sposob, ako zvladnut s dietatom obdobie vzdoru 🙂

zuzz
13. okt 2009

sisa, a je tam nieco aj o tom, ked dieta evidentne nieco vyvedie (ondro vcera v skole liezol na skrinu, zhodil pri tom krabicu s farbami a tusom, vsetko sa vylialo po dlazke a este aj zaspinilo nejakemu dievcatku oblecenie. ucitelka ho vraj videla, on to popiera) a dieta to zatlka? neviem, ako si mam s nim poradit.

bezaz
autor
13. okt 2009

baby som total nestastna, som zistila, ze som stratila nausnicu, co som dostala od petka na 30tku 😢 uplne nahovno.. podla vsetkeho sa plavi kdesi v samorinskej kanalizacii, kedze v byte som ju nenasla, vecer sa mi zda ze som ju mala a dnes rano som si zmyvala vlasy 😖

sisa.b
13. okt 2009

zuzz, vela dobrych rad napisala v knihe prvorozene dite. ja som si v nej nasla tiez svoje chyby, co som robila pri vychove deti

sisa.b
13. okt 2009

bez, tak tomu sa hovori smola ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre