Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

zdenus
27. okt 2009

bez v cine ti skopcia aj pitnu vodu...o tom nepochybuj 😀 😀 😀 a zas nie vsetko, co vyrobi cina je zle 😝

aj u nas pohodova noc...tiez len2x hore...ale zas budicek o 6 hod 😉

aspon to tu ozilo, ked to baby rozprudili, nie zuzi ? 😀 😀 😀

a nakonec tot je volna diskusia, moze sem prist kto chce a napisat co chce, tak ake ofuky 🙄

bezaz
autor
27. okt 2009

zdeni sak to je mi jasne, ze ten drek, co sa k nam ostane neznamena, ze vsetko vyrobene v cine je naprd
ad diskusia, snaf sme natolko inteligentne, aby mala kazda pravo na vlastny usudok😀

pepka
27. okt 2009

jeeeejda baby, tu bolo v noci zivo 😨
ste sa radsej mohli poriadne vyspat 😀 nie sa dotahovat, vy koziny

zdeni, s tou cinou mas pravdu, kamoska robi navrharku pre jednu znamu nemenovanu znacku... tiez si davaju vela veci sit v Cine, lebo neporovnatelna cena prace.... preto si mozu dovolit mat take nizke pultove ceny handier.... no ale vedia, ze cinania kopcia ich modely, lenze tomu nezabrania...

inak Peto si teraz objednaval z Hong Kongu dialkove ovladanie na Nikon, original stoji vraj skoro 20 eur a tento fake stal tusim 2,5 dolara a funguje perfektne...

kriza-nekriza, nakupujem tam, kde je lacnejsie 😅

pepka
27. okt 2009

ja mam zase Hanku doma, obidve decka nejake chorlave, boli sme u Dr vcera, na ATB to nastastie nie je, ale bolia obidvoch hrdla, teda Mato mi nepovie, dedukujem len podla toho chrapcania a podla hrozneho nocneho spanku s hodinovym revom a kazdou chvilkou hore...

pepka
27. okt 2009

zdeni, pri tych detoch su fakt velke vyskove aj vahove rozdiely, hanka je tak akurat cca podla tabuliek, 5 rokov, 111 cm, 20 kg.
mali sme tu v nedelu kamosov s deckami na navsteve, maju 3 rocnu dceru, 105 cm, 20 kg.
vyzerali s hankou ako rovesnicky, akurat pri verbalnom prejave bolo vidno rozdiel....
ale tak rodicov ma dlllllhyyyyyych ako tyzden pred vyplatou

tara2
27. okt 2009

Caute 🙂
kukam ze ste to tu vcera dost rozprudili 😕 . Ja som vcera nemala cas a popravde ani chut ist na net, taky debilny den bol...najskor mi rano volala mama ze synovec mal havarku a totalne rozbil svagrovo auto na kasu ale nastastie sa mu nic nestalo ani do nemocky nemusel ist chvalabohu, potom segra z nemocnice ze sa ma stale rovnako a moc sa jej nelepsi, stale je na pol tela strpnuta, potom som isla s malym na cvicenie do Babyfitu a skoro som stratila kluc od auta 😝 ...poobede uz bolo dobre, to som isla ku kamoske na kavicku tak som si tam oddychla a vykecala sa, chuderka sa ani k slovu nedostala 😀 . A k tomu vsetkemu spal maly hodinu a 15 minut za cely den, vecer som uz bola total unavena a maly tiez lebo ked o 21:00 konecne zaspal tak chrapal na celu izbu 😀

sisa - a kto Ti kritizoval koralky? Len sme napisali svoj nazor, tam ziadna kritika nebola, nikto Ta neodsudzoval a uz vobec nikto sa do Teba nenavazal, neviem preco mas ten pocit 😕 ...ja neviem preco takto reagujes a uz vobec neviem preco si napisala ze sem uz nebudes chodit, ved my sa nezvykneme hadat, vsetky sme tu inteligentne baby co sa vedia normalne porozpravat o vsetkom, ucime sa jedna od druhej,...a hlavne toto je diskusia takze svoj nazor si moze napisat kazdy (samozrejme bez urazok)...

zdenus - s tymi kopiami mas pravdu, my sme ich videli v Azii az az 😀 tam tiez skopiruju vsetko

sisa - a este k tomu Olynthu co si pisala...nosovu sliznicu poskodzuju vsetky kvapky co sa pouzivaju viac ako tyzden, preto treba druhy striedat takze nie len Olynth ale aj ostatne znacky. Co sa tyka poskodenia sliznice tak fakt neviem co tomu panovi operovali lebo ked som sa ja pytala ORL lekara pred par rokmi presne na toto iste tak povedal ze clovek strati cuch a ze to niekedy trva aj pol roka kym sa vrati, ale na to sa neoperuje takze z toho mi vychadza ze ten pan musel mat aj ine problemy a nie len to ze pouzival jeden druh nosnych kvapiek...

baby dnes idem k zubarovi tak drzte palce nech nemam vela kazov

rominka
27. okt 2009

ahojte -tak vcera jsme koupili pro neter hracky do porodnice bracha rikal at koupime hracky a tak se mi v hrackarne libilo ze jsem odesla aj s kosikem 🙂 !!! ale pekne cenove rozdily v hrackarnach v pompu rozdil v cene o 150 kc u stejne hracky nez v Dracikovi a to jsou skoro vedle sebe asi na konkurencio nehraji ....tak ted se davm do gala haro a pod. at nejedu do porodky za saxanu ...tara-to tak bejva nektery den od rana na zabiti ale verim ze ta navsteva u kamosky pomohla je potreba se vykecat 😉 preji vam vsem pekny den jdu povesit pradlo tak snad nebude prset...

bezaz
autor
27. okt 2009

cice, len tak na skok, kopcim nazor laktacnej poradkyne na nocne budenie

Maličká sa správa normálne na svoj vek, je to vrchol častého nočného budenia, ktoré ale je fyziologické a typické pre deti od cca polroka do roka. Po prvom roku sa rytmus bdenia a spánku mení, bábo začne mať opäť dlhší, súvislý a hlavne hlboký spánok počas noci. Maličká sa v noci budí, má spánok plytký, čokoľvek ju preberie a nevie sama zaspať - musí sa to naučiť, dospieť k tomu a to chce čas. Či postupuješ podľa tej knihy alebo nie, každé bábo sa k dlhšiemu spánku raz dopracuje. Aj toto je rodičovstvo a obeta, ktorú svojim deťom rodičia dávajú, lebo ich milujú a trpezlivo im pomáhajú prekonať ho. Teda ani by som nepovedala, že to učia rodičia, deti sa učia spať samé. My sa môžeme pokúšať pomôcť im, aby sa to naučili rýchlejšie. Takže dodržiavať bežné pravidelné rituály, snažiť sa, aby bábo dobre spalo aj cez deň, pretože ak je cez deň extrémne vyťažené a málo spí, od únavy nedokáže zaspať hlboko a súvisle. Niektorým deťom v jej veku už pomáha aj spanie v oddelenej izbe - ale zase, treba brať do úvahy, či to danému bábetku vyhovuje. Ak je samé, nerušia ho rodičia, dlhšie spí . Moja skúsenosť je, že bábo mamičku doslova zavetrí. Dojčenie uspáva, preto ho vyhľadáva. Ak je schopná po dojčení zaspať, je to super, horšie by bolo, ak by ju to neuspalo a Ty by si celé noci chodila po izbe a natriasala ju, to je len zúfalstvo

prsky
27. okt 2009

bez..super 🙂

idem sa trochu pochvalit, aka som dnes so sebou spokojna 😉 umyla som okna /okrem spalnoveho a balkonovych - mala spi v spalni a na balkonove nedociahnem) stihla som aj podlahu a kupelnu umyt...taky vykon sa mi uz davno nezadaril 😀

tara2
27. okt 2009

zuzi - dobry clanok 😉 takze uz treba len vydrzat...

rominka
27. okt 2009

bez-hned jsi me potesila uz vim proc nespime 🙂 prsky -jsi sikulka ja uz na okna kaslu umyju je az na vanoce zatim pres ne vidime 😎

zuzz
27. okt 2009

ahojte, ahojte.

nestiham vas ani citat ani prispievat, prepacte. ale som si teraz len narychlo kukla par poslednych stranok. ste sa teda dobre vyburili na tych goralkoch 🙂

skusila som dnes na obed dat natalke cviklu. zo zaciatku aj vyzerala, ze o.k. bude to jest. ale asi po 8 minisustach to zacala vypluvat. mozno keby som ju pomixovala namiesto postruhania, tak by toho zjedla viac. neviem, ci jej vadila konzistencia alebo chut.

ale posledne dni velmi zle papa. skor len pije. aj dost vysoku teplotu mala vcera z nicoho-nic. skoro 39. a pokasliava a sopli. tak do nej ani tuhu stravu radsej netlacim, nech to cele nevyvracia.

bez - ma ukludnil ten clanok o nocnom spani. lebo ja som si uz myslela, ze sme s kojenim skoncili, ale mala to zas dako rozcucala(smiesno mi je z toho slova) a zas jej mliecko ide 🙂 teda hlavne v noci. tak snad to uz po roku skonci, lebo padam na hubu.
vcera som ju sla po obede ulozit a planovala som sa vratit s pc a pracovat, ale som sa dako zobudila vedla nej o 2 hodiny neskor a to som uz musela ist do skoly po ondra... tak som sa sama na d sebou musela pozastavit, ze co to mam za pracovnu moralku ☹

deni_v22
27. okt 2009

cafte,
zuzi, povzbudive riadky 😉 dik..

my sme boli dnes v poradni, vsetko ok, 75 cm, 9650g, takze priemer.. vcera na malu vecer dosli akesi sople, kychala a furt sviecka pod nosom..dnes nic..asi zo zubov.. horna jednotka sa tlaci aj s bublinkou krvi..musi ju to riadne trapit ☹ ..

baby, aj na vas sa deti stveraju hocikedy pocas dna a dozaduju sa kojenia? u nas je to v poslednej dobe dost oblubeny sport...dobe mi do hrude, vykrikuje HAM, pripadne znakuje a ked sa tvarim ze nechapem, co chce, strka sa pod tricko 🙂 uz sa veeelmi tesim na oducacie obdobie 😝

prsky, super, aka si sikovnica 😵

mna cakaju narocne dni..zajtra, ked motyka vystreli, budem musiet dat do poriadku nove okna a cely byt poludstit po ich vymene, vecer u nas nocuje kamoska, od stvrtka do soboty bude bracho aj s rodinou, teda musim vo velkom varit, okrem toho ma caka torta, dake 2 kolace a nejake studene pohostenie na sobotu, kedy pridu vsetky "babky, tetky" blahozelat malej..

prsky
27. okt 2009

deni..ja ine ani nepoznam...mala je stale na mne vycohnena a dobka mi do hrudnika...ked zacne behat, bude robit asi take ako kamosov syn pred rokom...zbadal mamu a utekal za nou cmukajuc 😀 potom otehotnela, odstavila ho a dnes si na mliecko ani nespomenie 😉 takze nadej existuje 😀

fuha, nudit sa nebudes...a tie okna ste nemali mat uz pred casom?

deni_v22
27. okt 2009

prsky, mali mat uz pred hodne davnym casom...no comment, lebo budem skaredo nadavat, co nezvyknem... 😠

ja sa tym dozadovanim sa mliecka netrapim...pride mi to celkom mile 🙂 i ked som si vedoma, ze z toho moze byt paradny zlozvyk...ale ved vyriesime, ked bude treba...

listujem katalogom metra...od zajtra forma na muffiny za 90 sk - 12 kosickov s priemerom 6cm...ak by este niekto potreboval..

zdenus
27. okt 2009

bez, tak dik za clanok....no ved pokial si deti nepovradime, tak ine neostava, len to vydrzat...to vieme vsetky 😀 😀 😀

alura si cez den na cicik ani nespomenie, ale v noci az mlaska od radosti, opica je to 😝 😝

prsky
27. okt 2009

deni..sak ja sa z toho tiez vacsinou smejem, lebo Lala sa koji uz v takych akrobatistickych polohach, ze az...ona sa pritom aj postavi, takze ma ritulu hore, hlavu dole, alebo sa koji leziac na bruchu...nastastie je nezna a neboli ma to 😉

deni_v22
27. okt 2009

prsky 😀 vynaliezave mate dieta 😉

mojkamirka
27. okt 2009

ahojte, tak my sa už mesiac cez den nekojíme, no túto noc pýtal trikrát a predchádzajúcu o mlieku ani nesníval a prespal celú noc

mojkamirka
27. okt 2009

prsky, to začal vyvádzať aj môj cez deň, no v noci je taký unavený že sa len po ležiačky na boku a prisaje a toť vsjo. Akurát ma trápi, že mám mlieko v noci len na dve kojenia, keď pýta tretie tak ma už len dudluje svojimi tesákmi, čo moc príjemné nie je. ☹

sisa.b
27. okt 2009

ahojte,

tak dnes sme boli na alergologii, vraj nic strasne, za mesiac ideme na dalsie testy, dovtedy neockovat, ale potom nie je problem 🙄 uff, tak zas doktorka nie podla mojho gusta ☹

tara, ja neviem, co mal este s tym nosom, tolko mi povedal MD, lebo uz s tym 3 tyzdne maroduje a je to mlady chalan 22 rocny.

mirka - tebe som este chcela povedat, ze ten kamistad gel jej neodporucila len do 6 mesiacov kvoli moznej srdcovej arytmii 😝

cryonae
27. okt 2009

cafte,

vidim, ze sa to tu rozbehlo 🙂

baby mna zase drahy prekvapil a zobral ma na predlzeny wend do alp lyzovat.. no uzasne bolo 🙂 akurat ked som v piatok vecer odniesla maleho nasim, tak mi skoro srdce urvalo! fakt som myslela, ze neodidem, a na moje pocudovanie Vladino bol na tom rovnako 😵 potom sme sa na svahu rozplyvali nad kazdym deculom 😀
potom v pondelok napriek dokonalemu pocasiu a prazdnemu svahu sme na obed ficali domov, nech stihneme este drobceka culeho 😵 😵 😵
velmi som sa bala, ze ako na mna po 3 dnoch zareaguje, ale hned sa ku mne rozbehol a vyobimal ma 😵 😵 😵 😵 a u nasich hral pana uzasneho, takze sme vsetci boli spokojni

vsetkym choruckym prajem skore vyzdravenie!

ozaj, tominovi uz nedavam v noci jest... ked sa preberie, dostane vodu a spi dalej, dokonca dnes sme trhli rekord a k nam do postele som ho vzala az o stvrtej rano, co obvykle medzi dvanastou a druhou, takze super
a tiez sa konecne rozpapal a nepluje uz tolko 😀 tak snad nam uz zacnu lepsie casy

sisa.b
27. okt 2009

teda, cryo, normalne tisko zavidim taky krasny vikend 😵 ten moj ma problem vziat ma aj za roh na tancovacku ☹ a to sa nam svokra ponukla, ze bude s malou 😔

pepka
27. okt 2009

aaaaach heli, normalne ti zavidim, aj ked tiez neviem, ako by som brala to odlucenie...
ale sme si s petom slubili, ze cez zimu zavolame svokru do blavy na jeden vikend a pojdeme na lyzovacku do reichu na 2-3 dni, ale ved uvidime, ako bude.

my sme nastastie tiez v noci bez mlieka. vlastne uz dva mesiace co sa nekojime, dostane len vecer flasu a potom az rano. v noci iba vodicka. akurat obcas ma take noci, ze ho voda neuspokoji, tak vtedy spravim trosku mliecka a spi dalej.
len posledne noci mame trosku "vesele", ale tak to pripisujem bolavemu hrdielku a zubkom, mrcham jednym...

a do postele nastastie nebravam nikdy, to som velmi rada, obidvaja pekne v postielkach spavali. akurat pred par dnami som mala mata vynimocne asi dve hodky u seba v noci, ked mal zachvat placu a som ho tak uspala. no normalne som nezvyknuta a som vobec nespala, kym som ho zase "neodstranila" 😀

pepka
27. okt 2009

baby ako sa preorientovavaju krpci na novy cas?
lebo mato je uz o pol siedmej uuuplne hotovy, vcera som ho musela dat do postele o siedmej a hned tuhy....
tak som zvedava, kolko mu bude trvat zmena rezimu, kazdy den trosku posuniem...

mojkamirka
27. okt 2009

pepka, môj sa pripravil na zmenu času sám. Týždeň predtým začal vstávať o hodinu neskôr, takže teraz vstáva zas ako obyčajne o pol siedmej. Hm už teraz spí hodinu a rátam, že vstane až ráno, keďže si obedný spánok posunul o dve hodiny skôr ako zvyčajne.

cry, vuav, no nezávidím to trhanie srdca. Ja som bola v pondelok na pohovore, odchádzala som z domu o pol štvrtej a prišla o štvrtej a bolo mi moc ľúto, že s malým nie som. Celú cestu som rozmýšľala či robím dobre, keď chcem ísť do práce. No bez tak z nič z toho pohovoru. 😒

sisa.b
27. okt 2009

mirka, o tom mi nieco rozpravaj, ja som zacala pri sare pracovat od jej 9tich mesiacov a ona plakavala z jednej strany dveri a ja z druhej 😢 😢 😢

mojkamirka
27. okt 2009

sisa, ako ja som sprvu chcela íst do roboty, no teraz neviem či aj nebudem musieť. Uvidí sa, či mužovi predlžia zmluvu v práci. 😒 Si občas pripadám ako rozpoltená osobnosť. Na jednej strane by som chcela byť v práci a na druhej s malým. Keď ja mám občas pocit, že to už doma nezvládam a som nemožná mama. Teraz keď som prišla domov. MM strážil malého, boli vonku, v obchode, malý pohajal na obed, muž zatím uvaril polievku, urobil sviečkovú a malého ešte večer uspal. Nedalo mi sa ho spýtať, či ma tí dvaja ešte potrebujú. On na to: "a kto bude predsa umývať riady" no romantik ako vyšitý. No nakoniec skonštatoval, že ja to mám iné lebo stihnem ešte oprať, upratať a som doma v kuse. No doma ako doma, keď my dvaja sa furt kde si po vonku flákame na plávanie na fit lopty. Dnes ma teda dorazil malý dotrepala som sa sním na cvičenie na opačný koniec mesta a on mi zaspal tak tvrdo v autobuse ( v manduce), že som ho nedokázala nijak raz zobudiť. Takže sme cvičiť nešli. 😠

mojkamirka
27. okt 2009

hej a ked idem čo i len do obchodu ja alebo tomas, tak malý nesmie vidieť že odchádzame, lebo spustí rev. No on jačí aj keď zatvorím vchodové dvere alebo balkonové dvere, že nestihol k nim včas prísť.

sisa.b
27. okt 2009

mirka, ja som vtedy tiez musela ist robit, lebo moj ex ostal doma na marodke, potom na invalidnom dochodku. cely cas som sa utesovala, ze som si doma uzila uz dost a do prace chcem ist, ale bolo mi to luto, ze kamaratky sa prechadzaju po vonku s kocikmi a ja som zamakavala v praci. so samkom som bola este kratsie - len 5 mesiacov, ale to som si robila skolu, chodila som na denne, takze to bolo ako keby som bola denne v praci.
preto som teraz chcela byt doma, lebo deti boli zvyknute na vsetkych, neposluchali nikoho a tie prve roky su podla mna dost dolezite, aby boli s mamickou.
a take dni, ako vcerajsok, si mas pekne uzit - ist na kavu s kamaratkou, na kozmetiku, ku kadernicke, pocvicit si,...
cokolvek ti urobi radost 🙂 nie si zla mama, len potrebujes obcas vypnut. a to je super, ze to tvoj drahy tak zvladol, aspon si mozes takych volnych dni uzit viac 🙂
a mala si mu odpovedat, ze ked si s nim ty, tak stihas umyt aj tie riady a upratat, oprat, ... takze na teba nema 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre