Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

cryonae
24. nov 2009

zuzz no super spravicka 🙂
inak aj ja donesiem slane 🙂 teda ak sa podariiii

bezaz
autor
24. nov 2009

caveste, aj my donesieme slane, bryndzove kolaciky.. teda tiez ak sa zadari a ocko nam nezdrhne na rybacku a tym padom som nahrana 😝
zuzi super, ze ste zdravi, tak snad aj dalsie baby dojdu s takymi dobrymi spravami 🙂
u nas prva spolocna noc od op celkom dobre dopadla, mala bola len 2x hore, co je na nu fakt vykon.. dufam, ze jej to vydrzi

tara2
24. nov 2009

zuzz - super ze ste konecne zdravi 🙂

ja donesiem nieco sladke len este neviem co 😀

pepka
24. nov 2009

ahojte,

bola som rano s u zubarky, tak az teraz citam dotazy 🙂
maly tam pekne kukal v kocari co mi tie tetky robia a od uzasu ani nemukol, mam taku super zubarku, zboznuje deti.
No ale k veci:
Adresu MC najdete na tomto linku, je tam aj odkaz na mapku Dnv, kde presne sa to nachadza, aby ste nebludili. Hladajte Nizku budovu, oploteny areal skolky na konci slepej ulice J.Smreka. Po pravej ruke. Kto bude mat problemy to najst volajte mi, zahram sa na tetu GPSku 🙂
http://www.mcbublinka.sk/index.php?s=kontakt

Mirka, z autobusovej aj vlakovej stanice Ti ide 21-tka az do Dnv, nemusis nikde prestupovat. Z autobuska ide priamo, tam ma konecnu ale nezachadza na vlakovu stanicu, ak ides vlakom, musis zbehnut takych 200m pod stanicu na zastavku, ktora sa vola SAV.
http://www.imhd.zoznam.sk/ba/index.php?w=3023ef...
vystupis bud na ulici Stefana Kralika alebo Milana Marecka, MC je zhruba na polceste medzi nimi, cize to je jedno.
Nie je tam priamo konkretne kojaci kutik, ale je kuchynka, ktora sa da zavriet pred chlapmi, ked budes chciet kojit a pri satni je este jedna miestnost na Dielnicky, kde by to tiez slo bez divakov 🙂

Inak ja tiez dufam, ze sa Mato odsopli do nedele, strasne chcem s vami byt. Prinajhorsom ho necham Petovi doma a pridem sama, aj to je riesenie.
Kedze idete kazda vypekat dobrotky a my sme cez vikend v Rakusku u svagrovcov, nemam kedy to spravit, ja nieco kupim, alebo nejake slane pochutiny alebo co, aj tak tam tusim bude kolacov tolko, ze sa nemaju sancu pojest.

Kto ma este otazky, kludne sa pytajte.ň

mojkamirka
24. nov 2009

ajojte, my sme na tom stale rovnako, kašle, "smrká" no je to trochu lepšie, a začal hnačkovať, tak neviem či sú to zuby, vírus alebo nová kaša. Má z toho taký zaparaný (slabý výraz) zadok, že dovi dopo. Dnes sme sa už kúpali v harmančeku natieram sudocremom, tak mu to snad skoro prejde. Celý deň je z toho umraučaný, lebo ho to štípe a ja som potom z neho na nervy. 😠 Hej, boli sme v pondelok u doktorky a tá povedala, že to nie je také strašné ani hrdlo nemá červené. 😵. Hm len ten nos a kašeľ. Dávam mu sirup Hedelix a na moje počudovanie sa nebráni. 😲

pepka, dik za info. Mne o kojenie nejde, my sme sa už odstavili. Ale vieš aby mal klud ked mu budem davať večeru=kašu. Predpokladám, že základ života ako varná kanvica tam je. Ale určite. 😀

tali, to nas teda bude 😲

prsky
24. nov 2009

cafte

no ja tiez este kojim a kojim strasne rada, takze minimalne pol roka este potiahnem...davam mliecko aj cez den (uspavacie kojo) a v noci (to je min 4x - z toho vacsina nadranom).

mojkamirka
24. nov 2009

prsky dobre sa to číta, len ja mám doma piraňu čo má radšej mäsko ako mliečko. 😀 Teraz za noc vypije dve fľaše 250 ml a jednu ešte ráno po zobudení. Nemám energiu sa s ním v noci naťahovať, že mu nedám, lebo spraví také ródeo, že budem ráno ako zbitá a i tak mu dám, lebo sa inak neukludní. Dávam tomu tak pol roka, ak sa neumúdri sám so spánkom tak sa umúdrim ja a nejak ho v noci odstavím aj od fľaše.

horajda
24. nov 2009

cafte baby, tak konecne som va s docitala.

uz sa tesime na oslavu, mozno pride aj nas tatinko co by sme sa velmi tesili, uvidime...

co sa tyka kojenia tak tiez kojim teda okolo 5pm a potom okolo 11pm, potom este tak dva krat v noci a potom rano, takze mliecka ma dost, nechcem ju este odstavit, teda viac menej si to ani neviem predstavit tu noc a este som na to ako sa hovori "nedozrela" a kojenie ma bavi len keby som nemusela vstavat 😉

talinka
24. nov 2009

prsky, ja presne tak ako ty,kojenie si uzivam, ale kojim nielen pru uspavani a v noci ,ale par cucov aj behom dna..co sa obsluzi sam 😀 mozno by som to nedovolila,ale kedze nic ine mi nepije, co mam robit? 😅

talinka
24. nov 2009

toto cd Pesnicky pre deticky...idem objednat pre tomina, nechce niekto este ? Som dnes nanho natrafila pri citani MAMINKY..

http://www.supermusic.sk/album.php?idalbumu=60142

tara2
25. nov 2009

Dobre rano 🙂

mojka - ty mi citas myslienky akurat som mala v plane ze sa ta opytam ako casto davas malemu v noci mlieko. Ja davam vecer 150 ml niekedy zvladne aj 180 ml a viac nechce a v noci pyta este 2x plus rano. Tiez nemam energiu sa s nim natahovat lebo vzdy ked vypije mlieko tak hned zaspi ale tuto noc ma dostal lebo mlieko vypil a aj tak nespal a zuroval este hodinu a pol 🙄 🙄 🙄 . Dalsiu flasu v noci uz nedostal a hladny nebol tak som sa rozhodla ze mu skusim zvysit tu davku vecer a odburam jednu flasu nadranom. To by mal vydrzat spat od polnoci do rana, plan pekny len ci sa zadari 😀 . A na ritku skus dat Imazol, nam to zabralo rychlo

mojkamirka
25. nov 2009

ahojte, tara dik za radu, už zabral sudocrem, sa to lepší našťastie. dnes budíček o 5.24 tretí deň o tej istej min. ráno, ešte takto týžden a ma picne. Veď čo by som chcela, keď chodí spať o šiestej, že? No teraz výnimočne si sám ľahol ku mne pozerať telku a zaspal pri vrtačke. Zatepluju nas, tak je tu rachot od rána, sa divím že vôbec zaspal. 😲 Čo my inak spíme až okolo obeda.

mojkamirka
25. nov 2009

tara, s mliekom je to tak, že o tej štvrtej, piatej má kašu o siestej mlieko, niekedy stiahne celu flasu inokedy len polku. zaspi na 3 hod, potom pol flase mlieka spí 4 hod a potom je hore zas každe tri hod. 😠

baba77
25. nov 2009

cavte mozem sa pripojit otaskou,a to ake mliecko davate,jo davam francuzke,co vi nato kebi som dala rajo?

tara2
25. nov 2009

mojka - podobne je to aj u nas. Maly veceria okolo 18:00 to ma kasu alebo nieco ine, potom o 20:00 mlieko a potom ide spat. Niekedy zaspi hned inokedy az o 21:00 a budi sa v noci tiez kazde 3 - 4 hodiny 🙄 . Normalne si ma ukludnila ze aj u vas je to takto 😉 . A vy tak skoro vstavate? My vstavame 6:30, tiez to nie je bohvieco ale lepsie ako vy...neskusala si ho dat neskor spat?

zdenus
25. nov 2009

hojte 😉
tak ja kojim v noci a cez den davam umelinu, takto to este asi nejaky cas potiahneme, lebo mi to celkom vyhovuje, kedze nemam chut v noci vstavat a zarabat umelinu, par noci som to skusila, ale ee, neprestanem predsa v noci kojit kvoli tomu, aby som zarabala flasky 😀 😀 😀

tara2
25. nov 2009

zdenus - jo jo pravdu mas, tiez by sa mi to takto pacilo 😀 . Inak mne maly cez den mlieko pit nechce...vcera som mu zase skusila dat poobede raz si potiahol a bolo po piti 😝

baba - ja davam Sunar alebo Babylove z DM a kravske sa nema davat minimalne do 2 rokov ale je to vlastne tvoja vec ako sa rozhodnes 😉 . V zahranici davaju rocnym detom normalne kravske mlieko...a France lait bol u nas total prepadak, maly ho nemohol ani citit

mojkamirka
25. nov 2009

tara, ked on je večer nevrlý a sa s ním nedá vydržať. My obvykle spíme na obed, hodinu dve. Zaspáva cca okolo jedenástej, takže večer je už desne milý. Keď sa zmenil čas tak už spal o piatej a to ma sám ťahal, že už chce spať. Pár dní som ho nechala do siedmej ale to už bol taký unavený, že bol problem ho ukludnit a uspat. On sa totiž na rukách ukludnit nechce, aspon pri mne nie. Inak doteraz sme vstávali po šiestej.

baba, ja som najprv davala Hami mlieko, teraz davam DM

zdeni, ja mlieko zarobím pred spaním. Jednu fľasu ochladím a dám do termosky a druhu s horúcim mliekom dam do chnapky. 😀 Mne by sa tiež v noci nechcelo vstavať. Občas to víde tak, že mu zvýši aj na rannu dávku mlieka, t.j. okolo siestej. Podla toho aký je pahltný.

mojkamirka
25. nov 2009

tara, ja cez den nedávam Um, on mi vypije aj dve 250 mll. flase caju, takže tak. Kravské som mu dávala ochutnať tak sa to mu tešil akoby som mu dala čokoládu, ktorú ešte nejedol 😀

siska_br
25. nov 2009

ahojte babule

my kojime furtom furtom, rano, pred obednajsim spankom, vecer a v nociiiiiiii - vtedy to furtom 😝 vcera na obed som sa vzburila, ze predsa nebude este aj cez den spat so mnou v puse, tak sa mlady vzburil tiez a spal az hin 15 min, kym tu kozu v puse mal.... na jednej strane som hrozne rada, ze mliecko je, na druhej strane som total rozbombardovana a zdevastovana z toho neustaleho nocneho krmenia, lebo samik nieze kazdu hodinu vstane, naje sa a zaspi, ale mava take maniere, ze kazdu hodinu vstane, je a je a je a dudla...ved viete, som sa uz parkrat stazovala 😝 ale kedze este chvilu - aspon cez zimu by som s mliekom rada potiahla, asi nemam moc na vyber, tazko sa tomu malemu vysvetluje, ze tuto hodinu nedostanes, az o dve hodiny...

baba - rajo myslis kravske? na pitie by som s kravskym este pockala.

mojkamirka
25. nov 2009

ahoj siska, si tu teda dlho nebola, ale si ospravedlnená 😉 , no už sa nesťažujem. Samík je zlatý, ale na noc by som ho nechela. 😒 , ja by som nevydržala ani z polovice toľko čo ty. TAk málo spánku by som teda nezvladla.

zdenus
25. nov 2009

baba ja davam DM, pockam asi do 1,5 roka a dam kravske...starsia dcera pije kravske od 13 mesiacov, kedze umelinu nechcela ziadnu...a nedavala som trvanlive, ale take s 2 dnovou trvanlivostou a prevarala som ho 😉

siska_br
25. nov 2009

mirka dakujem za ospravedlnenku 😉 veru, veru, uz som ho tiez na noc kade-tade ponukala a nik ho nechce...ale zvladla by si, to je uz taka akasi automatika. jednoducho musis, tak ides. tento rezim mam posledne dva tyzdne...

stale rozmyslam, nad tou blavou, miri, pocuj, vy mate autosedacku? ze by sme vas mohli aspon domov do TN z BA zobrat, ale to by si musela ist tam bez muzika, by sme sa nezmestili inac...tam ideme uz v sobotu, takze cesta tam o nicom, ale aspon naspat by sme sa hadam pomestili. ak mate tu sedacku

siska_br
25. nov 2009

ozaj mirka, nedame dnes rande? okolo tretej alebo tak...

mojkamirka
25. nov 2009

siska, autosedacku mame, muza by som domov poslala vlakom, som mrcha že? Si zlatá, že si sa ponúkla. Len malý nesedel v autsedačke sto rokov, tak neviem čo povie na to? 😲 Naposledy v nej hukal ako divý, ale je pravda, že bola sklopená temer do lahu a za jazdy mi to neslo sklopit späť

mojkamirka
25. nov 2009

hm, da sa malý teraz drichme takže ideme až poobede von, treba mi ist do mesta, stretneme sa tam?

siska_br
25. nov 2009

jasne moze byt, my sa klasicky skor ako o tretej nevymoceme...tak ked vyrazite/vyrazime zavolame, hej?

pepka
25. nov 2009

caweste baby,

citam, ze vas tie detvaky trapia v noci aj ked davate UM. Ja dam Nutrilon vecer do postele na spanie 250 a potom uz az rano ked vstane. V noci ak sa zobudi nahodou, tak dostane vodu, potiahne, zahodi, otoci na druhy bok a chrni dalej. Dufam, ze som to nezariekla prave.
Akurat tato noc bola horsia, hulakal od 22 hodinu a pol, tak som s nim hrala v obyvke futbal a sa divim, ze hanka pri nom spala...

ktosi tu pisal o Imazole, tak akurat vcera som sa dozvedela ze bacha nanho.... kamoska bola v poradni a doktorka ju upozornila, ze s imazolom velmi opatrne, lebo je velice toxicky pre pecen, ze ziadne caste a dlhodobe pouzivanie, fakt len v pripade nudze a maximalne tyzden vraj. Tiez som bola vyhukana z takej novinky.

prsky
25. nov 2009

cafte..aha co som objavila..slovenske topanocky http://www.tripos-sk.sk/?tripos=produkty&boticky=2 😉

cryonae
25. nov 2009

pepkaaaa coze? a ja malemu natieram imazolom ritku pri kazdom mensom zapareni! aj teraz to ma pekne nahrubo natrete kedze sa v noci pokadil a zabudol mi to povedat :'(

ja uz malemu nedavam v noci mlieko... tak najskor dostane o stvrtej, ked mam pocit, ze ma fakt hlad, ale to len malokedy. dnes napr dostal najskor ranajky o pol osmej rano a az po nich mlieko na dosytenie 🙂
mlieko davam Nutrolon, Babylove a spraskal bez problemov aj tie Hami vzorky, co nam poslali
mlieko mu davam pred spanim a v ramci ranajok a vynimocne aj a obed... napr dnes nechce nic jest, tak je hlavne na mlieku 🙄 🙄 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre