Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

pepka
30. nov 2009

bez, veru, parkovanie v DnV je dooost o hubu, napriek tomu by som odtialto nesla, okrem parkovania to tu milujem, mame vybeh, cyklochodnik, prirodu pod nosom... ale parkovanie brutus...

zdenus
30. nov 2009

zuzi, pepka, my nebyvame ani v DNV, ale parkovanie pred nasim domom je brutus...vecer bez sance, cez vikendy detto 🙄 🙄 🙄

pepka
30. nov 2009

Deni, dobre statistiky 🙂

Baby, vcera tie kolace vyezerali vyborne, veru som na mieste cinu ani nemala cas okostovat, len od hanky som nieco dobre dzobla....
Nealka sme tam zanechali nacateho tolko, ze sme zabezpecili navstevnickam MCcka pitny rezim na par dni 😀 😀 😀
Moja specialna pochvala za design patri Mii za tie krasne narodeninkove muffinky s vcelickami a 1-tkou.
A nezabudol si tam niekto Brumiky v igelitke? Ozvite sa, poslem pripadne postou.
Inak som zabudnute nenasla nic, tak dufam, ze nikto nic ani nepostrada...

pepka
30. nov 2009

baby, ak spravne pocitam:

19 deti
15 mam
13 tatkov
2 tety
..............
spolu 49 kuskov

cryonae
30. nov 2009

pepi slusna statistika 🙂 som bola prijemne prekvapkana, ze kolko ludi prislo 🙂 🙂 🙂 🙂 dufam, ze nabuduce to este trhneme 😉

tara2
30. nov 2009

Caute
tam maly zalomil cestou domov to si pospal asi 15 minut, potom zuroval do 22:00 a o 3:30 budicek 🙄 🙄 🙄 , po hodine nastastie zase zaspal a spal do 8:00.

tal - recept ti urcite poslem poobede dobre?

pepka - dobra statistika 🙂

tara2
30. nov 2009

a vsetky ste vyzerali skvele, tiez suhlasim s tym ze kikuske pristanu tmave vlasy, vyzera v nich super 🙂

tara2
30. nov 2009

bez - prosim ta posli mi fotky na FB dakujem 😉

pepka
30. nov 2009

prilisny nepomer:
vela ludi a malo casu na to, aby sme stihli s kazdym prehodit slovo ☹

talinka
30. nov 2009

ahoojte...

pepka, presne tak prilisny nepomer... nedalo sa pobavit tak ako by sa chcelo....ale aj tak dobre bolo, sak to urco nebolo posledne stretko a tebe vdaka za take super miesto na stretko, uplne idealne...

skoda, ze som nejak nevidela tie muffinky od mii, museli vyzerat uzasne ☹

tara,ok, na recept si pockam 🙂

bez, aj mne mozes poslat na mail, co mam na FB fotky , kde je Tomi

pepka
30. nov 2009

btw: viete, ze rast zubov je nakazlivy? ninkine zuboradie inspirovalo matka a do rana sa mu prerezal druhy zub 😀 😀

mia114
30. nov 2009

ahojte
My sme vcera isli ku nasmu autu, a daky debil nam tam zaparkoval rovno pred nami, a nemali sme ako vyjst 😠 este sa to auto nedalo ani posunut no des.Muz musel prejist cele okolie aby nasiel miesto kade sa da prejist, jasne ze sme museli ist po chodniku dost velky kus aby sme presli.
Inac bolo super, dakujem, za pozvanie 😵 😵 a to detskje centrum tam mate krasne, a srasne velka aktivit, fakt sa tam maju deti s cim zahrat. u nas v petrzke ani nevim ci nieco take je 😒
pepka, dakujem za pochvalu muffiniek 😵
tara, tvoj kolac bol uuuuplne mnam, som si vcera vecer na nom tak pochutnal ked som prisla domov, dakujem, ze si mi este nalozila 😉 😉 aj ja si prosim recept.
A moj muz zase chvalil slane 😉
A aj vsetky ostatne kolaciky boli super, ste dobre cukrarky vsetky 😵 Este mam teraz ku kavicke tak idem mlsat 😝 😝

pepka
30. nov 2009

baby, neskusali ste este nikto prat deku z ovcieho runa???
keby som dala pranie na vlnu, znicim ju?

bezaz
autor
30. nov 2009

cafte, tak som spat od chirurga, stichy vybrane, jazvy vyzeraju dost zle na to, ze to bola laparka, hlavne ta pupkova, tade asi vytahovali zlcnik, lebo je dost velka
jaj baby, ani neviete, ako sa peto potesil, ked som domov doniesla skoro vsetko napecene slane 😅
pepka no sak priklady pritahuju, tak sa matko inspiroval 😉 ovcie runo by som neprala, ja som mala vankusik, oprala som ho a zacal strasne plechaviet az vypelichal 😅
mia to fakt? mne tiez musela siskina segra pomoct vyparkovat, lebo s tym nasim hovadom by som sa sama nevytocila, resp ja by som sa vytocila a niekomu naburala auto od nervov 🙄

deni_v22
30. nov 2009

cafte,
hovorim, ze vas tam bolo za autobus...tak uz ho len objednat a priviezt sa niekam vychodnejsie, nech vas mozeme prist kuknut i my 😉

baby, ktore budete posielat recepty, prosim si aj ja, hoci som nechutnala, nech mam aspon inspiraciu na pecenie...

pepka, ja mam fusak z ovcej vlny a kazali mi ho prat rucne vo vani so specialnym lanolinovym pripravkom...ale este som ho neprala, priznam sa..

siska_br
30. nov 2009

ahojte dzifcence

nam bolo vcera uplne uzasne, babulky, len ma tiez velmi mrzi, ze som sa tusim s nikym nestihla porozpravat, ten moj maly chlap je na mne tusim coraz viac zavisly a neviem-neviem ci nie aj ja na nom...ked nahodou bol s niekym inym, vraj som aj tak sa len za nim tahala - to mi moj erik vravel v aute, ze ma pozoroval...som uz asi na dzolu, a potom sa stazujem, ze sa nevie sam hrat a tak to vyzera, ze ho asi nenecham ☹ ja si to vobec ani neuvedomujem, robim to asi automaticky, a pritom z mojho pohladu som ochotna sa do krvi pohadat, ze to tak vobec nie je...tak neviem, ale asi by si to ten moj mily nevymyslel...asi si budem musiet zacat davat pozor

baby, vsak uz prestante s tymi kolacmi, ja som ochutnala akurat jeden kusok od tary - ten bol super, som ani nevedela, ze to bol ten, co vsetky tak chvalite, potom som si ukradla kusok kukurice od sic, ohlodala ho tusim natalka alebo ninka uz ani neviem, samo oblizol a tvaril sa ze bleee a potom som uz sikovala dieta, tak som ju ani nedojedla. ☹

velka vdaka pepke, super si to vymyslela s tym priestorom, neviem si predstavit, kde inde by to bolo take super stretko, bolo to uplne idealne, kazde dieta si tam naslo to svoje, dokonca aj cryonko 😀 podla fotiek, len kocikov pre chalanov bolo tusim malo 😅

samuel spal hodinu po ceste domov, potom sme do jedenastej hyrili...rano vstal o stvrt na devat, pred chvilou konecne zalahol, stihol mi dnes na povysavane a vytrete dlazky vyliat olej, dobracisko moj, vzdy sa mu taketo podari az potom, ako poriadim...

tara - ja si pekne prosim poslat samkovu fotku, uzasne si ho cvakla, a od bez si tiez prosim fotky na mail, mozem? ja musim nase este stiahnut, ale nejako sa nam nezadarili, nic moc ☹

najviac mojho erika vcera nadchlo, ze sme mali dokonca aj profi fotografa zajednaneho - kym som vydedukovala, ze myslel pepkinho muza... 😀

a dakujeme pekne za komplimenty tykajuce sa ladneho pohybu nasho samko, nuz co, ked nemoze byt najrychlejsi a naprvsi...niekto musi byt aj posledny - ale originalne 🙂

bezi - este raz velmi pekne ti dakujem, ze si zobrala nasu mirku, z devinskej do samorina by jej to iste trvalo dlhsie ako nam do TN. dakujem, si zlata, ze si sa ponukla

bezaz
autor
30. nov 2009

siska co si pipina, sak normalka, ze som ju zobrala 😉 ju nenecham sa trepat po MHD 😲
inak pri tom tvojom stravovani sa ani nedivim, ze vyzeras tak superovo, ja som napriek zlcnikarskej diete dala kukuricu, chlebik, kolacik od tary, kolacik od tal a slane od cryo a zuzz 😅 sa potom divim, ze som jak bager 😝

siska_br
30. nov 2009

zuzi, ja som nenadzgala len preto, ze som nestihla, lietala som furt s deckom - nie ze linia

prsky
30. nov 2009

cafte...tak Lala zalomila az o pol dvanastej vcera, pospala si v afte 15 min a evidentne jej stacilo na dalsiu zurku 🙄 ale skor mam podozrenie, ze bola plna zazitkov a nevedela zaspat 😉 zato sme ale chrapali do 11tej 😵 a teraz som ju ulozila na obedny spanok

zajtra a pozajtra som cely den v skole, tak som zvedava, ako to zvladneme - zajtra ju beriem so sebou a pozajtra bude s nou Rudo doma, tak uvidime, ako bude

bez..kup si contractubex a natieraj..sice z toho jazva svrbi, ale rychlejsie sa hoji a vraj ma byt mensia potom .. ja natieram jazvu po CS /aj ked nie tak pravidelne ako by som mala/

siska...tu kukuricu hlodala Lala 😀

dik za pochvalu nepecenej rolady - a to sa ani nevydarila ako sa zvykne 😉

a tie mafinky vyzerali miuska krasne 🙂

cryonae
30. nov 2009

jejda, som uplne zabudla 😠 Pepi tebe patri velka prevelika vdaka za oranizaciu! bolo to uzasne 🙂

baby uz sme doma z poradne, moj valibuk ma 10910g a 83cm, hlavicku 47cm a ze ten soplik nic nie je, pretoze ma hrdielko uplne ciste 🙂 tak sa tesime

cryonae
30. nov 2009

vidis prsky, skoro by som bola zabudla, tvoja rolada mala u cryonka velky uspech 🙂 sa zalyzoval este aj doma 😀 😀 😀

amonis
30. nov 2009

ahojky krasné jste na fotkách ze srazu bylo vás tam teda fakt hodně.....

u nás se spinká jednou denně a to se snažím jí neuspavát dopoledne aby usla až s Kiki kolem 12:30 takže celé dopoledne tady ...je....a chodí furt za mnou a já horko těžko něco udělám 😕 včera už jsem se naštvala a zavázala jsem si jí na záda do mei tai tak jsem aspň povysávala a uklidila pak jsem se chtěla jít namalovat a to už chtěla zas malovátka tak už lezla ven z toho.......

prsky
30. nov 2009

jj...pepi, veeeelke dik 🙂

cryo..sak mu sprav, je to vcelku rychle, akurat sa musi cakat, kym to dozrie v chladnicke 😀

montana13
30. nov 2009

Ahojte 🙂

tak ja som nebola schopná včera napísať ani riadok 😝 , dieťa hýrilo do pol dvanástej 😅 a mám taký dojem, že som zaspala skôr než on 😝 . Kde nabral toľko energie, netuším 😒 , asi to bolo tým doobedňajším spánkom + cestou do BA a tiež domov. A ja som chcela od neho, aby spal ďalej 😅
Ale som rada, že som Vás konečne videla aj naživo 😀 , len škoda, že sa nedalo porozprávať s každým, ale nevadí, veď nabudúce to dobehneme 😉 , Majkovi sa veľmi páčilo, hlavne tá oblasť s guličkami 😀 a kočík pre bábiky 😀 také doma nemáme... no čo, tak si toho užil aspoň tam... (guličky máme, ale nie toľko, jeden 100ks balík bohato stačí 😎 )
Koláčiky boli super 😉 , sú z nás dobré gazdinky 😀
Pepka tebe ďakujeme za vybavenie MC 🙂

Narýchlo som si pozerala aj fotky, pekné sú, my sme si nezobrali foťák, tak obkukáme aspoň tie vaše 😉

Vykecala som sa, môžem pokračovať v práci 🙄 🙄 🙄 tak sa mi nechceeeeee

talinka
30. nov 2009

no fakt ta ninka zaposobila , aj ja som prave objavila tominkovi piaty zub !!! 😀 😀 😀

talinka
30. nov 2009

bez, a ty netrep o bagri, sak si sa mi zdala nejaka vychudnuta 😉

tara2
30. nov 2009

tak tu slubeny recept

Jablkový krémeš

CESTO:
5 vajec
150 g polohrubej múky
150 g práškového cukru
½ balíčka kypriaceho prášku
3 lyžice vody

JABLKOVÁ NÁPLŇ
1 kg očistených jabĺk
2 balíčky vanilínového cukru

PUDINGOVÁ NÁPLŇ
700 ml mlieka
2 balíčky zlatého klasu
100 g práškového cukru
40 g kryštálového cukru
200 g masla

250 ml smotany
strúhaná čokoláda

POSTUP:
Očistené jablká postrúhame a zmiešame s vanilínovým cukrom. Plech vyložíme alobalom a rozotrieme naň jablkovú masu. Žĺtky vymiešame s cukrom do peny, pridáme vodu. Múku zmiešame s kypriacim práškom a pridáme do žĺtkov. Nakoniec zľahka vmiešame vyšľahaný sneh z bielkov. Cesto rovnomerne nalejeme na jablká a dáme piecť do vyhriatej rúry.
Uvaríme puding z mlieka, zlatého klasu a kryštálového cukru. Maslo vymiešame s práškovým cukrom dopenista a pridáme a pridáme vychladnutý puding. Dôkladne premiešame. Upečený a vychladnutý koláč preklopíme a odstránime alobal. Pudingovú náplň opatrne rozotrieme na jablkovú. Vyšľaháme šľahačku a natrieme na pudingovú vrstvu. Nakoniec ozdobíme postrúhanou čokoládou.

tara2
30. nov 2009

a ja by som tiez poprosila recept od adi na tu nepecenu roladu, na kolacik od tal a tiez od zuzz a bez na slane tycinky, kujeeeeeeeeeem 🙂 🙂 🙂

mojkamirka
30. nov 2009

no fotky z oslavy sú úžasné, a hlavne vy s deťmi na nich. 😉

talinka
30. nov 2009

tara, dik za recept...a tie ostatne ma zaujimaju tieeeeez 🙂
ja dodam ,ale uz asi az zajtra...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre