Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

deni_v22
28. máj 2009

ahojte,
siska aj ja si s tebou pohundrem 😉 mame podobny scenar vecerov a noci, akurat teraz spestreny tym, ze ma silnu nadchu a sa dusi...vcera vecer sa 3x dogrcala, kym konecne ako tak zaspala...a to sme jej stale odsali nos a hned ako sme vypli vysavac, uz spala, taka bola unavena...no o chvilu ju sople a kasel z nich zobudili nanovo...

a zase 2 dni nekakala 😠 dnes som jej svacla pol jablcka...snad sa to v nej rozhybe...vobec sa mi tento stav nepaci 🙄

amon, pekne si tam hopka malinka...😉

tara2
28. máj 2009

amon - super 😉 uz sa mozte nosit 🙂

siska - tak to ti verim ze si unavena, ja by som v takomto pripade dudrala tiez 😉 . Ale ved nemoze byt stale zle, treba preckat toto obdobie a potom uz bude dobre 🙂 .

My sme sa vratili od dokiny boli sme na ockovani, druhu davku prevenaru mame za sebou. Maly zaplakal akurat ked ho sestricka pichla a potom plakal asi tak 5 sekund a bolo po placi 😕 . Normalne sa este usmieval ked sme odchadzali z ambulancie...prijemna zmena, doteraz sme vzdy odchadzali s placom. A dokina mu kukala na dasienka tak ta horna lava jednotka este nie je uplne prerezana, ale dolne jednotky vysli obe naraz 😕 . Vcera som mu na ne kukala, este nic nestrngalo a dnes tam ma uz dva prerezane zuby 😀

mojkamirka
28. máj 2009

siska, dudrem, dudrem, išla som dnes do nemocnice na chirurgiu, že sa popýtam ako to funguje. Ľudí do bludu, na dverách napísané, že upradnostňujú matky s deťmi ( ja s malým v manduce) sestra vyšla zo trikrát ani na mňa nezabučala, čakala som polhodinu a nakoniec som to vzdala. Kašlem na to, pôjdem sa tam posadiť pondelok o siedmej a možno sa čosi aj dozviem. 😠 A neboj, raz sa vyspíš, len je otázne kedy. 😒

deni, a máš ju aj na šikmo v postieľke? či spí s vami v posteli? nepomohlo by jej keby si ju dala spať na bruško? ak sa ovšem tak negrcká aby to nevdýchla. Môjmu to pomohlo.

siska_br
28. máj 2009

deni - no tak vy ste v este vyssom leveli, uznavam porazku...nas chvalabohu nesopli, negrcka...ale kedze to teraz zverejnim, tak buduci tyzden mozem cakat...

jani - tak aj vy ste uz zubkovany??? my tiez cakame cakame na zuby u syna a zatial sa prerezavaju len u tatina 😀 uz treti den kape, chudak, co ho to boli. ale maly furt nic... a aky hrdina dominik, sa statocne drzal na vcelicke, chlapiceeeeek!!!!

mojka - ja by som sa normalne postavila a sla za sestrickou...zvlast, ked to tam maju napisane, ze matky s detmi beru prednostne...uz si to mohla mat za sebou

no a s tym vyspatim - ja neviem - ako pisem - casom sa to stale zhorsuje a nie ze zlepsuje....

deni_v22
28. máj 2009

mojka, podlozili sme postielku (s konzervami steriliz fazule, cca 10-12 cm...vacsi uhol som sa uz bala...), ale vydrzala tam len cca do 2 v noci, potom putovala k nam... no vecer, ked zvracala, spala v postielke..
spat na brusku nevie ☹, ukladam ju nabok...

tara, super, hned dva naraz 😵 o chvilu mozes dat nozku z kurata, uz ohryzie 😉

siska, radsej by som prehrala...nic horsie ako sa divat na trapiace sa dieta...dufam, ze uz konecne dnes nastane zlepsenie...dala nam sinupret a fenistil a akosi pomaly zaberaju

mojka, to ta lutujem, mne stale take cakacky a este s dietatom poriadne dvihnu tlak...fakt si sa mala vopchat dopredu...

talinka
28. máj 2009

ahojte 😉

no my sme asi vdaka ockovaniu spali vcelku fajn...papal o jednej,piatej a od 5,50 sme hore 😝 to bolo neprijemne vstavanie,kedze som sla spat o 1,30 😖 😖

bez,dikes ntb zabehavam... 🙂
len este hladam miesta kde na nom budem a ako kojit... 😀 zatial som na mieste,kde bol PC doteraz za stolom v tommyho izbe....a co sa tyka kasi, ja som ich len kupila,ale jasanko, najskor pridu na rad po 8 mesiaci,kedze prvy mesiac skusam zeleninku a druhy masko..kase az nakoniec po ovoci 😉

siska, vidim toto je ta vyhoda, ze sa viac vyspim mozno ako ty,ked tomi spava s nami v posteli,lebo hned ako zamrnci mu strcim cicik a mam pokoj..a nemusim vstavat vyberat z postielky a davat spat ..ale aj toto je pre mna narocne,lebo sa casto budi

mojkamirka
28. máj 2009

deni, nam fenistil realtívne rýchlo zabral, ma predpísane aj kvapky do nosa?

ked ja sa nerada vtieram, nemám guráž ☹

siska_br
28. máj 2009

tal - aj samko spava s nami v posteli... vo svojej postielke je len do prveho kojenia - t.j. vacsinou od tej 22.-23.00 asi hodinku

siska_br
28. máj 2009

nooo. mojka, ale si sa mala, lebo to uz nejde o to, ze tebe sa nechce cakat, alebo co, ale o tvoje dieta, kt. tazko vysvetlis, ze musi pekne tisko cakat u lekara

deni - tak to ti verim....toto je strasne hlupa sutaz 😠 drzim palceky, nech je vam chytro lepsie

tal - ty co buntosis do pol druhej? si sisi??? 😀

siska_br
28. máj 2009

jaj, baby, a som vam hovorila, ze z mojho ciernovlaseho fesaka sa vyklul blondak? 😀

tara2
28. máj 2009

mojka - normalne si sa mala predbehnut...skus tam poobede zavolat, vtedy uz nemaju tolko pacientov 😉

siska - skus natriet tatinovi jakoubka, ci zaberie 🙂 . Aky blondak? Maly je blond? 😕 😕 😕

deni - chudatko malicka ☹ , nam fenistil tiez dost rychlo zabral

tara2
28. máj 2009

maly dnes zase zosrotil svoju 150tku na obed a este kukal ze aky bude dalsi chod 😅 😅 😅 no zajtra uz musim pripravit 200vku. Tak v jedeni sa podal na svoho tatka, ten tiez vsetko zosrotuje a chudy je a ja si dam banan navyse a uz je to na mne vidiet 😀

zdenus
28. máj 2009

helou,
tara, ja ta furt zastihnem, ked tu frajeris, kolko maly zjedol 😀 😀 😀
ja zacnem pisat, koloko toho vyplula 😝 , skratka, jedenie je u nas cista katastrofa, co som pri eli nepoznala, ta jedla pekne od zaciatku az doteraz 😉 - to aby som nahodou nemala 2 rovnake deti 😕

siska_br
28. máj 2009

tara - no na stare kolena samuelovi rastu blondave vlasky. ma este asi 6 ks povodnych dlhych tmavych a zvysok blond 😀

erikovi som zuby vynatierala babydentom a zvon jakubkom, ale moc nepomohlo teda 😠 ☹

zdeni - mne si dnes maly kychol....cukina na pol izby

petusaaa
28. máj 2009

http://spravy.pravda.sk/rasi-potvrdil-prasaciu-...

a je to tu...

siska, aj my mame uz blede vlasky 😅

bezaz
autor
28. máj 2009

tak my sme dnes mali zemiak s fazulkou, celkom to slo, len musela zapijat.. ale ze 150 😲
asi je blby tlak, opica zaspala v hojde
ozaj, bola som na fare, ze dohodnut, kedy to poucenie pred krstom a farar zasa v zahranici.. mala som sa ozvat po 20tom, ze sa vrati z rima a teraz je zasa v r..i.. a krst bude nakoniec asi 11.7., rovno oslavime moje okruhliny, krstit bude ten rodinny znamy, len poucenie nam ma dat tento sisi kaplan 😝

petusaaa
28. máj 2009

ale sa zije tym kaplanom 😅 😠

tara2
28. máj 2009

zdenus - to je asi preto, ze ma zastihnes len vtedy 😀 😀 😀 a ved nemozes mat dve rovnake deti, to by si mala velmi jednoduche 😀 😀 😀

siska - aj malemu vlasy trocha zosvetleli, ale blondak teda nie je. A po kom ma maly blond vlasy? Ty si urcite zamaskovana blondyna 😀

bez - super, tak to krasne zjedla 😉 asi jej chutia fazulky 🙂 . A jedno poucenie prezijete, my sme tam boli asi 10 minut 😎

siska_br
28. máj 2009

tara - si ma odhalilaaaaaaaa 😀 ale uz mi vlasy stmavli, ked som bola mala, mala som nacisto biele vlasy

tara2
28. máj 2009

siska - fakt si mala biele vlasy? 😀 😀 😀 nemas nejaku fotku?

siska_br
28. máj 2009

no, ako dedo mraz 😉 fotky mam, ale domka v brezne ☹

tara2
28. máj 2009

siska tak ked budes doma a nezabudnes, tak nejaku dones a zoskenuj 😉

zuzz
28. máj 2009

tara, blahozelame k zubkom.

aj ja pridam vahu 8140g z pondelka. asi taky priemer, nie? ani vela ani malo 🙂

musim natalku pochvalit, uz opakovane sa stava, ze necika do plienky, ale do nocnika. len som zatial nezisitla, ci ma nejaky vlastny signal, kedy jej treba. ja ju davam vzdy po zobudeni a ak cca raz za hodinu, ked ju idem prebalit a zistim, ze plienku ma suchu. po zobudeni cika vzdy (ked to nahodou nepustila do plienky, lebo som bola pomala a motala sa niekde v kuchyni) pocas dna dakedy cika, dakedy nie do nocnika. ake signaly tak asi moze davat, ze jej treba?

deni_v22
28. máj 2009

ejha, ze blondacikovia rastu Dianke? 😉

siska, zvlastne, ze ti smavli vlasy...mam sesterku, tiez bola bielucka v detstve, ale teraz jej ostal blond...

uz treti den ju poobede nechavam spat na mne v manduce, no dnes jej bolo uz veelmi horuco, tak som ju odopla, nechala v takmer polosede a do 10 minut sa zase dusila z tych hnusnych hlienov 😝

baby, ake kvapky do nosa mam malej kupit, co ste davali drobcom? lebo dr mi kazala len Libenar, ale nepomaha, chce to asi nieco silnejsie...

prsky
28. máj 2009

cafte...ja som mala biele vlasy do pubertny...potom som mala plave a teraz mam uz skor do hneda

deni...Lala ma tiez hnusnu nadchu a budi sa na sople...davam libenar a nasivin pre novorodencov (max ale 3x denne)

tara2
28. máj 2009

zuzz - pekna vaha 😉 a mala je sikovna. U nas sa dobre dni striedaju s tymi menej dobrymi az zlymi 😀 . Niekedy sa stane ze za cely den sa podari len jedno cikanie a inokedy mam za cely den 2-3 mokre plienky. Asi podla nalady 😀 . A dakujeme za blahozelanie 😵 . K tym signalom ja vidim akurat ked maly uz tlaci, ziadne signaly predtym som nespozorovala 😅

tara2
28. máj 2009

co ste tu vsetky maskovane blondyny??? 😕 😕 😀

deni ja som tiez davala novorodenecky nasivin a este olynth vyraba kvapky pre malicke deti, som to striedala

zuzz
28. máj 2009

deni, ja tiez davam nasivin pre novorodencov, dakedy streknem Mar, ale to je tazko, lebo ten treba posediacky, lebo strieka len dohora a natalii sa to nepaci. ten nasivin sa da pekne kvapnut - ma novu modernu davkovaciu flasticku.

prsky
28. máj 2009

jani...blahozelam k zubkom 🙂 u nas sa to nejak zastavilo pri tom jednom

zuzz...ja tiez nepozorujem, ze by mi nejak davala najavo, ze ide/chce cikat...tiez cikame po zobudeni, skusam ju davat kazdu 1-1,5 hodku a pred a po kupani...ale je to ako u janky striedavo oblacno...niekedy caka na nocnik, inokedy akoby just do plienky pustila akurat pri rozbalovani (lebo docikava akurat ked ju robalujem 🙄 ) a niekedy cvrkne do nocnika a kym ho vylejem, tak cvrkne este raz na prebalovak

zuzz
28. máj 2009

hm, a este jednu specialitku si vymyslela posledne dni - ona mi kakava vzdy rano, ale dost skoro rano, okolo pol siestej-siestej. zacne sa mrvit, mrncat, teraz uz aj zlostne kopat nohami, kym nevstanem, nerozbalim ju a neposadim na nocnik. je to sice fajn, ze nema nakakane az na chrbte, ale taky budicek si dlhodobo neviem predstavit. so zalepenymi ocami ju ledva drzim, kym sa vykadi. potom jej dam cistu plienku a ona dalej spi. ja kym to upracem, som uz prebrata a mam problem znova zaspat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre