Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

sisa.b
1. jún 2009

tara, tak ona jej ten rohlik dava skor na zabavenie nez na jedenie, preto mi to nejak nevadi. aj ked sa jej niekedy podari trochu rozcumlat a prehltnut. akoze nenatlaca ju rozkom, len jej tvrdy dava na hryzenie a masaz dasienok.

talinka, my sme teraz zastavili tak na dva tyzdne. takze si to asi opakovala, aby sa dnes naucila nieco nove 😀

smejko1
1. jún 2009

prsky, myslis? ja som este pre istotu chcela taky kde si pekne lazka........ ale uz tu 2 hodiny ctam o kocikoch a sibe mi z toho........ asi najlepsie bude ist do obchodov a ohmatat si ich, lebo na obrazku su vsetky krasne....... niekedy je prilis velky vyber na skodu......

dobr noc/ snad sa mi nebud snivat o kocikoch 😀

prsky
1. jún 2009

smejko...nasa Lala tam v poho spi, aj ked pravda, ze my sa viac nosime ako vozime...ono je to ale takmer ako lah (mozno taky 10stupnovy uhol)...ja som kocare tiez riesila "100 rokov" a nakoniec sme kupili henten golfac, bo jednak sa viac nosime a jednak ked sa deticky vraj naucia chodit, potom kocar viac tlacia ako sa v nom vozia, tak mi prislo kvoli tym par mesiacom zbytocne privela investovat

prajem dobru ruku pri vybere

bezaz
autor
2. jún 2009

bre ranko
tak moj invalid isiel k chirurgovi na prevaz, som zvedava, ako ho tam zasa znicia
krpata bola v noci celkom dobra, len sa zobudila 4.40 a hodku zurovala 😝
smejko, my sme kupili normalny sportak, je lahsi, da sa sklopit tiez az skoro do lahu
ad pes v byte.. ja som vyrastla v dome, psa sme mali vzdy, ale do domu mohol len na vianoce alebo ak bolo vonku -15, aj to len do jedalne, ktora je najblizsie zo zahrady.. takze pes v byte u mna nejako nestimuje 😅 ale kazdeho vec 😉
persky no ja to jedlo akosi stale riesim, kedze z petovej rodiny je to sama atopia, lupienka, alergia, tak sa bojim, aby bublina hned od malicka nieco neschytala

cryonae
2. jún 2009

cafte babizne,

smejko moj kocik sa sice da dat uplne nalezato, ale nikdy tak nebol, lebo maleho som od narodenia polohovala kvoli refluxu... a vy to asi neriesite, ale tu na kramaroch su take kopce, ze mu to polohovanie aspon trosku vyrovnava polohu, inak by pri zostupe dolu asi lezal dole hlavou 😖

vcera som malemu spravila kuraciu polievku, ked sa to dovarilo vyvar som zliala do flasky a zvysok vymixovala na hustejsiu kasu a maly sa siel pozabijat 😵 😵 😵 potom si este vonku cuckal vyvar a tvaril sa blazene 😵 😵 😵 😵 normalne ma zacal bit a krical po mne ked som mu chcela zobrat flasu 😀 😀 😀

ako riesite sedenie? lebo tomino uz pekne sedka, len nie vzdy udrzi balans a vytrieska sa dozadu a tresne si hlavicku, usko alebo inu cast hlavy 😢 nechate ich nech sa oplieskaju, chytate ich alebo podkladate niecim makkym?

baby bacha na snurky, kable a cokolvek na co sa vam mrnusik moze obesit! susedka mi zrovna povedala, ako sa jej kolegini, ktora roky nemohla mat deti a nakoniec po neviem kolkom umelom oplodneni sa im zadarila dcerka a ta sa im obesila v postielke na snurku s dudlom 😨 😨 😨 😨 😨 😨

tara2
2. jún 2009

Dobre rano

deni - soor rozlisis od afty tak, ze soor sa da zotriet. Skus jej s gazou alebo cistou bavlnenou vreckovkou po tom prejst a ked sa to da aspon trocha zotriet tak je to soor. A soor je len na povrchu zatial co afta prenika do hlbsich vrstiev sliznice. Na soor sa dava candibene ak nemas povedz dokine nech ti predpise a 2x denne sa to potiera, zmizne to rychlo behom 2-3 dni 😉.

sisa - tak to je take nic co mala zje z toho rozka, aspon si pomasiruje dasna 😉

prsky - aj ty mas doma invalida? 😀 😀 😀 zalozime lazaret 😀

mojkamirka
2. jún 2009

ajojte, ja som výnimočne dnes spala do osmej, malý sa zľutoval na do mnou.

sisa, gratulujem k lozeniu, my ešte robíme hodinky, a kde tu sa zdarí že skočí zo štyroch o 10 - 20 cm, ale toť vsjo

k praniu, ja veci preperiem ručne s jadrovým alebo kokosovým mydlom, ak to už dlhšie stojí a je to zaschnuté, nechám to cez noc namočné v Name a druhý deň vyperiem s ostatnými vecami v práčke a sme bez fľakov

inak aj my sme sa konečne rozjedli. Si predstavte mu zachutil špenát, no nechápem. Je pravda, že bol s jablkom, ale neva. A vymenila som mu obed s desiatou, a dobre som spravila. Lebo na obed nemá náladu, lebo je už unavený a sladké do neho ešte natlačím, Včera mi dokonca zjedol 40 ml špenátiku, hotový pokrok. A výživku mi jedol na trikrát, keď som ju chcela dojesť tak na mňa pozrel, že ja nič? Tak ju nakoniec dojedol on. Tak že spraskal 180 ml.

amonis
2. jún 2009

ahojky ...já nic proti pejskům nemám taky jsem měla fenečku vím že je to fajn ho mít toužím po havanském psíku ale počkám až nebudem v paneláku už zháníme domeček tak si ho koupím určitě....já chlupy řeším manžel je alergik a celkem se z toho dusí.....

jen jsem měla zkušenost stím stafordem prostě bylo mi jich líto že ho museli dát pryč byl nádherný ale kámošce to prostě začlo vadit ten psí pach a ty chlupy a taky dost tahal když byli venku s kočárkem měla prostě nervy v kyblu tak ho dali pryč a to stál něco přes 10 000kč.....

amonis
2. jún 2009

tak dneska jsem to odměřila a snědla 100ml rýže,mrkev,kedlub to je zatím její nej.kombinace......včera jsem jí dávala špenát ,brambor skleničku no malém se poblila a i s přesnidávky jí natahuje tak fakt nevím proč.....

prsky
2. jún 2009

cafte...len nie kazdy pes je vhodny na chov vonku (napr taky havanak 😉 ) a mne je luto tych dedinskych psov, ktorych panickovia su povacsinou stara skola a nechodia s nimi von (ze sak mas dvor) alebo este horsie, su priviazany retazou o budu ... podla mna je 1000x lepsie psovi (aj velke plemena - tie maju dokonca mensie naroky na priestor v dospelom veku ako stredne a male) v byte ako pri dome ked svoju svorku vidi raz -2x za den na krmenie ... a ked sme s rudom byvali 4 roky v dome, boli s nami macky aj psy vnutri 😝

amonis
2. jún 2009

prsky havanského bych měla určitě vevnitř v bytě je to miláček ten by nemohl být venku 😀 přivázaný....ale tady v paneláku tady kde jsme teďka by jsme ho asi zašláply......

talinka
2. jún 2009

ahojte,,,maly mi spinka v hojdacke, tak kuk sem..ceky tyzden mi tu vrtaju tak som na nervy... 😠 ale inak pohoda..

amonis, ja viem ako si to myslela 😉 ale suhlasim s prsky uplne...to su stare nazory, ze je lepsie psovi na dome, teda aspon z toho pohladu ako popisala prsky...lebo aj ked je psik na dome, treba ho chodit vencit, pohybuje sa mozno menej ako ked mas psika v byte a chodis ho riadne vencit..a takisto s tym, ze mas s nim lepsi kontakt v byte ako ked je pri dome a nevsima si ho nikto...a ja by som urcite uz psika nedala prec,keby som ho mala, snazila by som sa to nejako vyriesit 😉 a s chlpami a pachom musela pocitat,ked si psika kupovala a to ze jej tahal kocik, to je len zlou vychovou, ... 😉 vsetko sa da ,ked sa chce..

prsky, no presne aj mne je luto tych dedinskych psikov na retaziach alebo ktore si vsimnu len ,ked sa im dava zrat 😖 ked raz budem mat odm, budem mat viac psov,ale urcite si ich budem vsimat, vencit a mat ich aj v dome aj vonku 🙂

talinka
2. jún 2009

ale na druhej strane uz teraz viem, ako ma zajtra nasi dodr.bkaju 😀 😀 ked zistia, ze mame steniatko...uffff..ale co je to moj zivot a uz mi to 3x nevyslo, tentokrat musi a nech si vravia co chcu..ze nie je vhodny cas na psika,...nikdy nie je..vzdy sa da nieco najst...je to o tom, ci to vazne chcem alebo nie a my ano,tak sa s tym musime popasovat a stoji mi to zato...bez psa som nenaplnena uplne 😀 psickari pochopia ini nie... 😉

talinka
2. jún 2009

jaaaaaaj, a tesim sa moja sestra asi dnes spravila statnice!!!jupiiiii 😵 😵 tak sa bala, tapsa....neverila si a museli ju zastavovat,aby prestala kecat 😀 no ale este nie su vysledky, tak sa nechcem vytesovat a zakriknut to , a v auguste ju cakaju statnice zas co je na druhej skole, takze ma 2 mesiace total volno a so psikom mi pomoze, uz s anevie ani ona dockat...kedze sme o nasho spolocneho psika v decembri prisli...

amonis
2. jún 2009

tali a jaké dáte jméno?však super užívej si to já jsem si vzpoměla na tu kámošku i kvůli tomu jak oni ho dali pryč tak on chudák u těch nových majitelů do 3 měsíců umřel tak je to celé takové smutné.......

sisa.b
2. jún 2009

holky, ja sa tesim na dalsiu hodinu plavania 😵 akurat mala ma na haku ten potapaci signal 😕 ved ona sa mi tam utopi ☹ moj drahy ma tam uz ani pustit nechce 😝

mojkamirka
2. jún 2009

sisa, ja varím malému takú väčšiu dávku, víde to tak na 4 až 10 skleniek od výživy a hneď to aj zavarím, jednu fľaštičku papá dve dni. 🙂

deni_v22
2. jún 2009

ahojte,
tak ja som sa s tou bielou bodkou vybrala k nasej dr, ze reku ked je to soor, nech to podchytime ihned a vraj to soor nie je, ze to deti hore vzadu na podnebi zvyknu mat taku nedokrvenu cast tkaniva 😕 takze vraj pohoda... uz ste o tom poculi? 😨

prehmatala jej aj brusko, vraj to na zapchu nevyzera, aj ked uz dnes 5. den nic...vraj preto ze kojim, ze vsetko minie....kam dava prikrm, to nevysvetlila....tak ja neviem, snad sa nemyli

dnes sme desiatovali slivkovu frutapuru a konecne jedla tak, ze som si mohla vychutnat krmenie - spadla do nej ako nemci do krytu...

mojka a ako to zavaras? len das horuce dole hlavou, alebo aj sterilizujes?

cryo 😕 chudaci rodicia..... ja som zase pocula, ze sa dieta pridusilo na smykacke, lebo malo bundu s kapucnou a snurkou a ta sa jej zachytila hore na smykacke a kedsa spustilo, tak snurka sla cez hrdlo...

bezaz
autor
2. jún 2009

hojte
tak aj u nas dnes chutilo, krpata je asi fajnofka, mala mrkvicku s kalerabom a sparglou 😅
cryo peklo 😲 malej davam snurku na cumel len do kociara, teda navon, lebo inak by ho hned vyplula na zem 😝
sisa zavidim plavanie, nikto nechce so mnou pokracovat, asi pojdem sama

zdenus
2. jún 2009

caute 😉
deni, aj nasa laurinka kaka malo....tiez neviem, kde dava prikrm, hoci niekedy mam pocit, ze viac vypluje, ako do nej natlacim...napr aj dneska 😀 😀 , ale sak ona sa rozje, o to obavy nemam 😝

no stavaju sa hrozne urazy, raz sme robili taky projekt o urazovosti deti 0-18rokov, chodili sme denne na chirurgiu a sledovali, s cim deti prisli...obcas dobre huste 😕 😕 😕 😕

zdenus
2. jún 2009

zuzka, tak fajn, ze ninke chuti...to sa o nasej cice povedat neda, kokos, uz neviem, co jej davat 😕

mojkamirka
2. jún 2009

deni sterilizujem ešte za tepla a potom prevraciam hore dnom

sisa.b
2. jún 2009

baby, nestraste tu 😕
ja som vcera neodolala a malej som uvarila este jeden prikrm - cuketa + baby karotka + baby hrasok a normalne som nechapala, ako to do seba tlacila 😕 az som sa bala, lebo jednu trochu uz mala za sebou. dnes uz z toho tolko nezjedla, ale aspon jej nebude tazko pri plavani 😝

pepka
2. jún 2009

deni, ja to s tymi susenymi slivkami robim aj tak, ze ked dusim ovocie na desiatu, prihodim 1-2 slivky susene, podusim s tym, potom zlejem vodu, v ktorej sa to dusilo, ovocko pomixujem aj so slivkami na vyzivku a vodu pouzijem namiesto cajika, je vyborna, sladucka, matovi strasne chuti a slivky mam tym padom 2x vyuzite 🙂

prsky
2. jún 2009

amon...ako pise talinka..nemyslela som to v zlom 😉

tal...my sme byvali na dome a psy mali volny vstup von aj dnu a ked sme boli doma, boli skoro stale s nami vnutri dobrovolne a chodili sme s nimi kazdy den na min. hodinovu prechadzku (ale bola vyhoda, ze ked bolo hnusne, nemali chut ani oni nos vystrcit z domu, tak sa len na dvore vycurkali a bol klud 😉 )

no nasa papa striedavo oblacno...dnes natlacila len zo 6 lyziciek .. ale sak ona pochopi, ze je to na jedenie ... raz...jedneho pekneho dna...hehe

tara2
2. jún 2009

ahojte
tak sme doma z plavania, malemu sa dnes extremne pacilo (bola troska teplejsia voda ako zvycajne, on je taky teplomilny typ 😀 ), clapotal okolo seba ospliechal vsetkych naokolo a este aj seba, ale hlavne ze sa mu pacilo.

sisa - maly ma tiez potapaci signal na haku, instruktorka ich laka na hracky a on jej ju hned driape z ruky 😀. Ale ked som ho mala na jednej ruke tak rozhadzoval rukami nohami, vyzeralo to ako keby uz plaval 😀 . Sa mu smiali ze on sa kraula uz ucit nemusi 😀

prikrmy u nas stale rovnako, vacsinou zosrotuje vsetko a je to jedno co to je...nebadam ziadne rozdiely

a k tomu kakaniu, u nas zabera ten fenikel v jedle...staci troska. A kaky bolo teda dost po tych par dnoch co nekakal, to kakal 3x a brusko mal makke, tak tiez neviem kde to mal schovane 😅

zdenus
2. jún 2009

tara a to aky fenikel davas? kde to kupujes? o tomto prehlad nemam 😕

zdenus
2. jún 2009

deni,ale nasa laurinka sa v nedelu poriadne pokandila po tom, co som v sobotu zjedla strasne vela ceresni 😝

tara2
2. jún 2009

zdenus - kupujem koren fenikla, kupila som ho v Tescu. Z jedneho korena som urobila 3 davky a pridavam do jedla. Inak nema to ziadnu vyraznu chut, maly to v tom jedle v pohode zje...

zdenus
2. jún 2009

aha, to ako surove? som myslela, ze to predavju niekde medzi koreninami 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre