Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

deni_v22
5. jún 2009

pepka, mnaaam, robis mi chutky na nakyp... ja ho casto robievam do babovkovej formy, tam sa lepsie prepecie stred a potom mame z neho aj zakusok 🙂

mojkamirka
5. jún 2009

baby ako vas tak čítam, tak som na tom rovnako, my sa najnovšie cez deň kojíme každú hodinu, nie že by bol taký hladoš, ale nevie sa najesť na jedenkrát, lebo všetko musí obzerať, hoci sme doma, kde všetko pozná!!!! Cucne si tak 5 min a má dosť a neprisaje sa ani za svet, o hodinu piští že je hladný a vrhne sa na mňa akoby nejedol 3 hodky, no chápete to? Občas je tak, že chvíľu sa pricucne na opačnú stranu na vankúš, potom na mňa tak striedavo, hlavná vec aby som bola ja stále po ruke. Nemôžem sa od neho vzdialiť, lebo réééééév. No des, rada by som občas šla sama niekde, no dá sa? Ale keď sme napríklad vonku tak pri MM vydrží aj dlhšie nepapať. Ale v noci v pohode, budí sa každé tri hod. A večer v§čšinou zaspí až keď odbije osem, sám sa preorientoval na iný čas, v zime mi zaspával o šiestej. Ale občas ak je veľmi unavený tak zaspí už o šiestej, minule dokonca o piatej a spal až do rána, samozrejme s prestávkami na kojenie. 🙂

cry, kopanie do brucha poznám. Môj pri kojení mi ťahá peru, škriabe ma do tváre, vykladá na mňa nohy, kope, prípadne s jednou rukou ma štípe a ťahá mi voľnú bradavku. 😠

deni, dobrý nápad, musím odskúšať s inou polohou, 11x pekne, to si musela mať dosť

mojkamirka
5. jún 2009

nerobte chute, ešte som nákyp nerobila, máte nejaký osvedčený recept z netu?

pepka
5. jún 2009

mojka, nemam z netu, ale od kamosky, overeny a vyyyyborny:

350g ryža
1 l mlieko
100g maslo
110 g práškový cukor
3 vajcia

Ryžu uvaríme v mlieku do mäkka. Maslo + cukor + žĺtka zmiešame a vmiešame do vychladnutej ryže.
Z bielok vyšľaháme sneh a jemne vmiešame do ryže. Vlejeme do formy vymastenej a vysypanej strúhankou. Pečieme cca ½ hodinu.

mojkamirka
5. jún 2009

pepka, dávaš do toho aj ovocie?

pepka
5. jún 2009

aaaaa, pozeram, ze nam robia strechu, nam zatekalo, tak som sa stazovala a uz sa aj opravuje, kurnik a to ju robil majitel bytu pred nami na vlastne naklady, potom ju robilo druzstvo este raz celu a uz aj tece.... kvalite svetovej urovne 😠

pepka
5. jún 2009

mojka, nedavam, udusila som si zvlast slivky s cukrom v hrnci a davam to az na tanier, nech si da kazdy kolko chce a neni to potom cele take rozmacane

mojkamirka
5. jún 2009

pepka, dik za recept možno dnes odskúšam

mirri
5. jún 2009

jee,tak recept mam uz napsany,mnaaam,asi udelam...tady to vubec neznaji...

tara-to jako bych videla maleho pri kojeni.pricucne,otoci se na zada,kolikrat mu vytece mliko z pusy,pak se zase pricucne a porad dokola...nekdy me z toho berou nervy...

muj zazitek z lekarny-chtela jsem ovocne presnidavky bez cukru.baba se me zeptala jestli ma maly cukrovku???? 😕 ze mu nechci dat ovoce s trochou cukru.ze mleko je bez chuti a ze trochu cukru potrebuji k rustu.......a pak mi nabizela ovoce s jogurtem,na sklince od 5 mesice.....to jsou nazory..

jinak noc hruza-nahazovala jsem cumel co 10 min,oci mam jak angorak...ted uz 15 min spi...a dokonce sam lezi!!!

pepka
5. jún 2009

ha a tu mate aj fotku, nech slintate 🙂 sice len mobilovu, lebo tata mi pobral vsetky fotaky a baterky, ale aspon cosi...

mirri
5. jún 2009

pepkaaaaa,mi tecou fakt sliny..jdu postavit to mliko a ryzi..

pepka
5. jún 2009

mirri 😀 😀 😀 😝

bezaz
autor
5. jún 2009

pepka mnam.. ja sice robim iny recept, ale je tiez mnamkovy, peto nema moc rad sladke hlavne jedlo, ale nakyp mu chuti
u nas dnes ryza uplne pohorela, ninka zjedla asi 2lyzicky.. tak prdim na nu, nedam ani mlieko.. nech sa mlada uci 😠

pepka
5. jún 2009

bez, ani nas nemoze sladke hlavne jedlo, vraj sa z toho nenaje, to ma iba ako dezert vzdy, ryzovy nakyp je ale jedno z mala jedal, co nezje vobec, a to je co povedat, lebo on zje vsetko, aj ked je to zelene, chlpate a chodi to po chladnicke 😀 😀 😀 😀 ale nie, to zas prehanam, ale u nas proste nic nevyjde nazmar...

cryonae
5. jún 2009

baby ja som dnes zase za zufalku.. nutne som potrebovala pauzu, tak som malemu pustila BEBE TV a sla som si umyt vlasy... inak by som ho asi roztrhla ako ma jedoval (maly sedi a s otvorenou pusou cuci na telku a obcas sa uchechtne)
vcera spraskal desiatu (sunarek jablko+broskyna) na jeden sup a len sa zalyzoval a dnes som do neho nenarvala ani lyzicku, tak som sa po 10 minutach (je to VSADE) nastrala a dala som mu to do flasky, nariedila horucou vodou na taky husty dzus a to si popija po troske

pepka mnaaaaam, ja ryzovy nakyp mooozem, ale drahy nie je na sladke, takze by som si to musela aj spraskat sama

baby som rada, ze nie som sama, ktoru vytaca maly s tymi maniermi pri jedle! strasne mi to pomaha 😅 😅 😅

mojkamirka
5. jún 2009

pepka, no si mi teraz narobila chute, mám chut to urobiť aj ja, ešte porozmýšľam, inak pekne ti hanka zaspala na tom stolíku pri postieľke 😀

pepka
5. jún 2009

mojka, to bola este mala, len som si pozerala fotky ako rastla a tato ma pobavila... inak ten stolik to je ta drevena stolicka na krmenie, rozlozitelna na stolik a stolicku, potom sme to takto vyuzivali ako schodiky do postielky 🙂

pepka
5. jún 2009

tady tudy som si usila, len mi chyba kustik latky na dokoncenie dvoch sedakov ☹
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

deni_v22
5. jún 2009

pepka, jeej, ake leto mate teraz v kuchyni 🙂 sikovnica si 😵

pepka
5. jún 2009

deni, to som aj myslela tak, ze letny obrus, nech mame rozziarenu kuchynu, na ponure dni usijem ine 🙂

cryonae
5. jún 2009

no pepka, kde na to beries cas a energiu? ci to je to s tym druhym dietatkom? 😀

mojkamirka
5. jún 2009

pepka, no čistý kutyl s.r.o., parádne to je, budem musieť vyskúšať ja svoj šijací stroj

cryonae
5. jún 2009

baby ja som prave znicila novy zepter hrniec a pripalila malemu obed 😒 dala som mu to na paru a asi som dala prilis malo vody alebo prilis silny ohen ☹ fcuk

zdenus
5. jún 2009

hojte,
laurinka dakuje za blahozelania...a my sa pripajame a zelame vsetko naj lale 😉
ani my sme laure nekupili k meninam nist, ved kupujem priebezne....oslava sa nekona, nasi jej dali darceky minul ytyzden, ale svokrovci mali tendenciu sa nakiepit na oslavu 😕 😕 😕 , ale po predchadzajucej skusenosti som oznamila, ze idem poobede cvicit a dovi, dopo 😀

aj nasa laurinka posledne noci zuruje, mam pocit, ze bola furt hore 😠

eliska ma sople, ako vsetky deti okolo, tak sa tesime 😕

a to je asi vsetko, co som chcela hodit do plena 😝

prsky
5. jún 2009

ja som vcera dala malej trojuholnicek zemiacika, co zostal po obede (jej), lebo ju zaujalo ako som si zobkala a ona ho normalne rozpucila v ustach a prehltla a pytala dalsi 😕

ale pred chvilou som obed spalila (aj s hrncom), bo som na tie krumple zabudla 😅

ja tiez robievam ryzovy nakyp, len trochu inak - nikdy som ho inak nemusela a ani u nas doma nebyval, ale odkedy ho pre chlapa robim, tak si aj ja obcas dam 😉

pepka...krasne sedaky a obrusok..to na stroji?

zdenus
5. jún 2009

ejha baby, dneska je den pripalenych hrncov? 😕 no stava sa...

pepka, sikovnica si ty...sa nezdas 😀

prsky
5. jún 2009

zdeni...dakujeme a aj vasej alure secko naj 😉

svokrovci tiez idu robit oslavu, bo aj lalina sesternica mala meniny nedavno /karolinka/, takze sa nevyhnem 😒

sisa.b
5. jún 2009

aj my prajeme laurinkam vsetko najlepsie 😵

baby, ja teda neviem, ako to robite s tym malickom, ked mala ma total dasna skusnute dokopy 😒 u nas pomaha len osvedcenie stisnutie sanky vzadu, aby ma pustila. krik ani dohovaranie nepomoze, len na mna vytresti oci, ze co sa deje a potom sa rehoce 😠

cryonae
5. jún 2009

siska normalne mu vsuniem malicek do kutiku a uvolnim poddtlak, vzdy je tam kusok, kam sa da ten malicek narvat.. akurat to nestihnem ☹

aj ja prajem sleckam vsetko naj k meninkam 😉

pepka
5. jún 2009

aj od nas laurinkam vsetko najsamlepsejsie 😵

cryo, prsky, ste sa dohodli na dnes ci co???? 🙂 s tymi hrncami
inak hanke som pravidelne palila mrkvu na obed,,,, pri matovi sa mi zatial nestalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre