Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

prsky
31. máj 2010

@siska_br chyba mi tu tlieskaci smajlik...krasne si to napisala!!

cryonae
31. máj 2010

siska ja ja by som ti zatlieskala, super si to napisala a s tou tetou ucitelkou mas svatu pravdu... milujem ked niekto zalamuje rukami, ze co maly este plienkuje, nerozprava, nepapa sam, neobuva sa sam... no a?

prsky
31. máj 2010

dosiel mi vtip od kamosky:

E U T A N A Z I A
Vcera vecer sme s mojou zenou viedli trochu hlbsi rozhovor o roznych zivotných situaciach.: Prisla rec na eutanaziu. K tejto citlivej teme o volbe medzi zivotom a smrtou som poznamenal : Nechcem aby si ma nechala zit v takom stave, kde by som bol zavisly na pristrojoch a ziveny tekutou stravou z nejakej flase. Keby si ma niekedy takto videla, vypni tie masiny čo ma drzia na zive.
Ona vstala, vypla telku, pocitac aj chladnicku a vyliala mi pivo do zachoda - no nie je krava !??

talinka
31. máj 2010

siska, presne palec hore, uzasne napisane,suhlas ..!!!! 😉

ja zalamovanie rukami, ze mal by vediet hento alebo preco nevie toto..vobec neriesim akurat si o dotycnom pomyslim, aky je chudak hlupy 😕 lebo kazde dieta je ine a nauci sa v roznom case 😉 a raz sa to vsetko aj tka nauci, tak naco to unahlovat a chvalit sa co moj drobec uz vie a strapnovat ine, co jej dieta nevie.,...ciste voloviny... 😖

talinka
31. máj 2010

prsky, to je dobre 😀 😀 😀 😀 poznam ale po case opat pobavilo 😀 😀 😀

montana13
31. máj 2010

mojka, siska ti to krásne napísala... 😉 kašli na akúsi tetu, čo kedysi robila v jasliach, teraz je iná doba a aj deti.... 😉 že nerozpráva? nevadí... ani Majko toho moc nepovie 4-5 slov to je celý jeho slovník a ja si z toho hlavu nerobím. Mne stačí, že vidím, že rozumie všetkému, čo mu hovorím... slovíčka prídu časom, neboj, ešte nám aj ľúto bude, že stále blabocú, hlavne vtedy keď netreba 😀 Tá cvičiteľka je ozaj nejaká divná, nie každé dieťa bude spolupracovať keď si ona zmyslí, to by mala vedieť, keď pracuje s deťmi 😝 u nás na plávaní je to bežné, že sa niektorým deťom nechce robiť zrovna to, čo musia.... a ešte sa ani raz nestalo, že by napomínala rodičov, že majú rozmaznané dieťa. Keď sa niekomu nechce, tak sa mu nechce, nech sa pohrá a potom sa aj sám pridá k ostatným 😉 My to praktizujeme každú hodinu 😉 keď jednoducho niektoré veci na plávaní nemá rád, tak ho nenúti, aby to robil... keď začuje ako sa spieva zlatá brána... pustí rev a musíme sa ísť s niečím pohrať a ešte ani raz nám nepovedala nič zlé, práve naopak sa snaží ho povzbudiť, rozosmiať a odvrátiť pozornosť od toho, že sa bude potápať, proste vie ako na deti 🙂 , ale tá tvoja cvičiteľka asi nie 😖
A čo sa správania týka, myslím, že všetky deti prechádzajú nejakým tým obdobím vzdoru, u nás toto obdobie práve beží 😉 keď mu nie je po vôli, hodí sa na zem (už má chudatko také dobyté kolienka, samá modrina 😅 ) a čo narobím, nemôže mať všetko čo chce, keď prší, jednoducho nemôže ísť do piesku... veď oni na to prídu, že im je zbytočné sa hádzať.. ale zase na druhej strane, keď vidím, že je o chíľku za mnou príde, hodí sa mi okolo krku a povie mamamama, no nevystískaj ho 😀 Chlapi prd vedia, čo je to starať sa 24h denne, ten môj mi do výchovy našťastie nekecá, nemá kedy, lebo keď odchádza do roboty malý ešte spí a keď príde z roboty tak už spí a cez víkend si nevie predstaviť čo s ním robil doma 2h vkuse... ešte že aj cez víkend je v robote aspoň si to nemusí predstavovať 😝 Ja by som ich chcela vidieť keby si to tak na týždeň s nami vymenili 😎

tara2
31. máj 2010

@montana13 - svata pravda 😉

@prsky - hehe dobreee 😀 😀 😀

@siska_br - pekne si to napisala 😉

montana13
31. máj 2010

tak a ideme do kúpelov, dnes končí akcia 1+1 zdarma, tak to ideme využiť 😉

ma.senka
31. máj 2010

ahojte dievcata, no ja vas teda ozaj nestiham... 😎 pisala som sem uz ani sa tu neviem najst ze kedy -asi pred 2-3 dnami tusim 😎
talinka - amo myslelal som kocik jane - a co uz uvazujes nad vymenou concorda? 😀 inak jedna kocka caka v decembri babo, sa ma pytala ci jej nepredam ten kocik, ale co ja viem, moc sa mi nechce zhanat novy a ani neviem teraz odhadnut, ci nam v decembri bude kocik este treba v 2 rokoch....

mojkamirka - to homeopatikum som kupila aj ja, ale truba som sa nedrzala navodu, dala som ho miskovi len pred cestou - takze dopadlo to tak, ze ked cestu "tam" zvladol ale cestu spat sme grcaliiiiiiii. MM bol napaprceny, ze uz nikde nikdy nepojdeme, ze na to nema nervy... 😝 a to moze byt rad, ze to schytala len autosedacka 😀

bezaz
autor
1. jún 2010

cafte fesandy
krasny MDD 😵
sa to tu pekne rozbehlo, citam vas priebezne, len mne sa moc nechce pisat 😕
ninka mala vcera hladke pristatie rovno pred domom, ma rozbite usta, angelina jolie by sa nehanbila za taku vrchnu peru, tak dnes ani na plavanie nejdeme, aby sa jej nerozmocili chrasty
mojka, tvojmu muzovi by som len doporucila stravit weekend s malym, som zvedava, co by robil, ale kazdopadne by potom drzal hubu a krok 😠 a k cvicitelke sa ani nevyjadrujem 🙄 ako pise montana, to je potom uzo cvicitelka, ked nevie robit s detmi
a k stazovaniu, ja sa povazujem za chronicku stazovatelku, na malu v kuse vrieskam, peto sa na nas smeje, ze sa stale hadame 😅 okrem toho mlada pravidelne naschval robi veci, ktore jej zakazem, takze penim a mam hystericke zachvaty kazdych 15minut
aby som sa stale nestazovala, najnovsie slovo je zaplatit {zasadne dlhe, tazke slova} a cez den je bez plienky, samozrejme sa nepyta, ked sa jej opytam ja, ci ide cikat, tak vzdy nie, ale pokial moc nepije, pripadne nevyziera melon, tak je v pohodke sucha.. dokonca aj pocas obedneho spanku v pohode vydrzi bez plienky.. sa utesujem, ze aspon cosi 😅

zdenus
1. jún 2010

bez tak to uz hej, ze bez plienky....to nam veru najblizsieho pol roka nehrozi as 😕 😕 😕
a tal tu vcera pisala o obrazkovych slipocha..tak aj elisku sme nachytali na gatky macko pooh...ale to uz mala nieco tesne pred 2.narodkami, ked jej docvaklo co a ako sa od nej ocakava

mojka, siska napislala uzasne veci a hlavne to o tvojom muzovi...ten moj si uz nemysli, ze byt s deckami doma je uplny veget, kedze mu ich pravidlene nechavam 😀 😀 😀
a teraz rozmyslame nad tym, ze sa vystriedame po novom roku na materskej..tak to este len bude....dobreee rano 😀 😀 😀

ma.senka
1. jún 2010

dievcata, s tym neposluchanim deti ste ma normalne potesili 😀 ja doma od mm stale len pocuvam, ze nas drobec asi nie je normalny, ze sa nevie sam hrat v detskej 😀 ze pri nicom nevydrzi, vsetko ho bavi 2 sek a bavi ho vsetko okrem hraciek - sufliky, skruinky to je jeho... a 100x zapnut a vypnut plazmu je ta naj zabava na svete... 😀 uz neviem ci na neho ziapat furt, ci vyhodit plazmu ci muza ci co a koho ... 😎 inak mm si mysli, ze sa malemu prilis venujem, mysli si, ze on sa sam nauci z obrazkov vycitat co je macko, co havko a ako robi atd atd... skratka dieta samouk 😀 take genialne dieta som ale nedokazala porodit, no ma tem mm ale smolu co? 😀

serblovanie je u nas kapitola sama o sebe - od cca 10. mes. na nom presedel cele hodiny a asi od 13. mesiaca som ho zaboha nemohla nan dostat. Proste mu to v hlave preplo a serbel nechce ani vidiet 😠 tak som dala 2 mesiace pauzu a zas to skusame, teraz aj na zachodecez to detske sedatko - no uspech je len sem-tam, vcera som ho sla dat sadnut ale pri rozbalovani mi h...o caplo z plienky rovno na dlazku 😀 vyzeralo to ako gulka z plasteliny 😀 skratka som to zas nestihla 😎

mojkamirka
1. jún 2010

ahojte, baby, no ste teda zlaté, že ste ma tak milo povzbudili, fakto som to už potrebovala.

siska, moc dakujem, veľmi si to cením, slovami sa to nedá vôôôôôôôôôbec vyjadriť. 😉 😉 V podstate máte všetky pravdu čo sa týka MM, ale keď ja ho chápem, príde z práce ide prerábať izbu ( keďze to robí sám tak sa to ťahá už mesiac) a kto vie kedy bude koniec uplny 😒 , keď ja som taká blbá že beriem ohľad na každého, každému sa snažím vyhovieť a pomôcť ako viem a na seba pri tom kašle a v podstate na to doplácam. Hm tak mi treba.... 😒

bez, no pekne vám to ide bez plienok, my si ešte tiež ešte počkáme

mirri
1. jún 2010

zdravim devcata!!!
tyden jsem mela doma navstevu z ceska,tak jsem absolutne nestihala nakukovat.....od vcerejska jsme zase sami,tak dnes relaxuju.... 😎

tak vas docitam....mojka,to co jsi napsala,me zdviha ze zidle.ta cvicitelka je padla na hlavu a asi svou praci moc neumi,kdyz ti tohle rekla,krava!!!clovek by se tam mel bavit a ne odchazet s depkami!!! 😠
a tvuj manzel.......-holka,nechej mu maleho obcas doma,at se postara on a uvidis,ze obrati!!! 🙄 siska to skvele napsala!!!!

a jestli si chlapi stezujou,ze se moc venujete detem,je to jen zarlivost,ze uz tak neobletujete je.....spadli z lopaty... 😀

libi se mi napad s obrazkovymi slipami....u nas nocnik nehrozi,maly se prohne do luku,kdyz ho chci posadit.zato na zachod chodi rad,da si na nej sam redukci.zatim ale nevola,jsem to ja,kdyz vidim,ze je dlouhou dobu suchy,tak ho tam posadim...zatim mi rekne ee,kdyz uz ma v pline nalozeno,nebo mokro.

mirri
1. jún 2010

mojka-vzdyt ty se nezastavis 24 hodin v kuse!!!obcas musis vypnout i ty!!!

cryonae
1. jún 2010

baby pozerali ste vcera sudnu sien? typek sa tam rozvadzal z dovodu, ze manzelka po porode uz nie je taka kocka, ze chodi v teplakoch doma, nemaluje sa a vlasy ma v cope a nechce s nim chodit po veceroch von 🙂 heh, no to by sme tu asi boli rozvedene vsetky, ze yo

zdenus
1. jún 2010

cryo 😀 😀 😀 ...to su fakt dovody na rozvod 😀 😀 😀

tara2
1. jún 2010

Cafte

@cryonae - to musel byt iny typek 😲 ja by som bola rozvedena urcite 😀

@mojkamirka - moj muz stavia sam dom a skusil by mi povedat nieco take...to by bola hubova polievka 😀

baby dnes idem k zubarovi na preventivku drzte palce...

mojkamirka
1. jún 2010

cry, ja som to pozerala a chcela som sa o tom porozprávať s MM ale jaksi som zaspala, včera sme si prehodili ledva dve vety, prisiel domov, my sme isli akurát prec, po 15 min. sme sa vrátili, lebo malý chytil taký nerv že bol shopný si rozbiť hlavu o chodník a zároven sa od jedu vyváľať v mláke, to už MM isiel robiť izbu, končil ked som uspavala maleho tak som sa tesila že pokecáme no nejak som zas zaspala ja. No ta časť bola senzačná. Hlavne kde sa sťažoval, že mal sex len 1 až 2x týždna, to aký luxus, my sme do teraz stíhali max 1 mesacne a to mohol byť este rád. 😀

tali, na teba som temer zabudla. Čo sa týka postieľky= polepšovňa, nič u nás nezaberalo, tak sme dosli k tomuto systému. Ak som ho chcela pomojkať tak ma este stlkol, čo si to dovolujem k nemu. Keď je nastvaný tak je jednoducho neudržateľný na rukách a aj neukludniteľný, ked ho ignorujem tak sa skôr ukludní a ja som bez bitky. Iná sranda ked ti v plnej sile vpáli dieta s hlavu do zubov ako sa metá a pri tom ťa fackuje. ďakujem neprosím. To len pre vysvetlenie. Ad strašenie s Bubou, možno by to napadlo aj teba keby že ti dieťa behá ako splašená koza po posteli s vyskerným usmevom. Teraz som ta nechcela urazit, aby si to zas zle nepochopila. Ja len aby si trošku videla do mojej situácie. 😉

mojkamirka
1. jún 2010

tara, hubovu polievku dostal minule za to, nech si dá pozor na to čo hovorí, skôr nech si to dobre rozmyslí kým čosi povie. Len nemám už energiu furt všetko riešiť a zachraňovať ja. 😠 Minule totiž zapotil takú perlu, že som s ním mala ísť k doktorke skôr. (ked mal tu zápchu, ) No ako by som ja bola na vine, že sa to tomaskovi tak hnusne zhorsilo, že mi plakal dve hodiny pokým naložil a on samozrejme vtedy bol na víkend na východe, lebo trebalo jeho rodičom pomôcť. Nakoniec som isla na druhý den S tomaskom na pohotovosť, a zas len sama. 😠 škoda reči, už sa dlho sťazujem, som trááááááápna 😅

cryonae
1. jún 2010

mojka s tym pevnym objatim je to aj u nas tak.. ked sa nejeduje tak sa neda pomojkat, nieto este ked ma hysak... to ako keby som chcela mojkat splaseneho metajuceho sa psa

mojkamirka
1. jún 2010

cry, si to vystihla 😀 😀

tara2
1. jún 2010

@mojkamirka - treba mu vysvetlit ze ty vsetko nestihas a potrebujes si aj oddychnut...MM zacal tiez raz s podobnymi recami (uz neviem coho sa to presne tykalo) tak som mu povedala, ze ja uz nevladzem a ze ked nebude na stavbe bude pomahat doma s malym, po praci pojde s nim pekne kazdy den von aspon na hodinu a pri vecernom kupani sa budeme striedat, odvtedy uz radsej nic nehovori 😀 😀 😀 . Idem ja k tomu zubarovi, majte sa pekne 🙂

mojkamirka
1. jún 2010

na pobavenie

Vo vlaku
„Tak, sme tu. Poďte, deti, povyzliekam vás. Pozri, Maťko, sme v kupé číslo osem, môžete s Peťkom behať po chodbe, ale nesmiete ísť nikam ďalej, nestraťte sa. Maj Peťka stále pod dohľadom. Vždy musíš vedieť, kde je. Spolieham sa na teba, si už predsa prvák. Keď budete niečo potrebovať, sedím tu, dnu…“
„Dobrý deň! Máte tu voľno?“
„Nech sa páči…“
„Bŕŕ, to je vonku zima, ale tu je príjemne. Ďaleko cestujete?“
„Do Zvolena, tam prestupujeme na rýchlik.“
„Takže máme spoločnú cestu… Viete, idem na školenie slovenčinárov, máme to povinné…“
„Á, tak to ste kolegyňa. Ja učím matematiku a občiansku… Čo je, Maťko?“
„Mami, ide ujo sprievodca.“
„Dobre, povedzte, že patríte ku mne. Pekne sa hrajte. Kde som to… aha! No, ale poviem vám, dnes učiť, to je riadna fuška. Tie dnešné deti, to nie je ako voľakedy my… Čo je Maťko?“
„Mami, ako sa volala tá stanica, čo bola teraz?“
„Dubová, zlatko. Chcela som povedať, že my sme mali väčší rešpekt pred pedagógmi ako dnešná mládež.“
„Tiež si myslím, že deti sú dnes veľmi sebavedomé.“
„Keby len sebavedomé, ale čím finančne lepšie situovaná rodina, tým sú deti drzejšie.“
„Nielen deti sa k nám správajú nevhodne, aj rodičia…“
„Prepáčte, čo je Maťko?“
„Mami, ako sa to volala tá stanica, čo bola pred touto?“
„Už som ti povedala, že Dubová, miláčik.“
„Tak nie Buková, ale Dubová, Dubová, Dubová…“
„Čo ste to chceli povedať?“
„Ach, áno, no, raz som stretla jedného pána a zdal sa mi povedomý z rodičovského združenia. Spýtala som sa ho, či nie je náhodou otcom jedného z mojich detí a predstavte si, že mi vynadal do kráv.“
„Takže sa potom nečudujme, ak takíto hrubí ľudia vychovávajú deti…“
„Mami, prosím ťa, povedz mi ešte raz, ako sa volala tá stanica tretia dozadu?“
„Čo máš stále s tou stanicou? Povedala som ti, že to bola Dubová.“
„Musím si to zapamätať, veď si povedala, že musím vedieť, kde je Peťko.“
„Nerozumiem, čo s tým má Peťko?“
„No, on na tej zastávke vystúpil…“

cryonae
1. jún 2010

hehe, mojka uz si to predstavujem :D by ma asi rovno vystrelo :D

deni_v22
1. jún 2010

cafte,
ako sa to tu rozbehlo, zeby tym dazdom? 😉

@zdenus , to sa ti ako podarilo ukecat muza na MD? ja som tuto temu par krat vytiahla ako vyhrazku najvyssieho stupna 😀 a vzdy som okamzite dosiahla svoje, lebo moj muz tvrdi, ze by na MD nevydrzal ani den 🙂

@siska_br , ty si ake krasne riadky tu nechala 😵 😵 normalne ma to dojalo, mala by si prispievat do nejakeho mamickovskeho casopisu, urcite by si mnohym dodala vela pozitivnej energie...

ale inak si myslim, ze to porozumenie ide ciastocne aj s vekom..my uz sme postarsi 😝 , dve decka odrastene, uz vieme, co to stoji namahy a nejak si teraz starostlivost bez dohody delime..alebo to ja nejak inak vnimam..kazdopadne nie som az taka ustvata, ako pri Emke..

@mojkamirka tiez si myslim, ze sa to nezaobide bez poriadneho rozhovoru s tvojim muzom. Ty si dobra dusa, snazis sa maximalne muza odbremenit od starostlivosti o maleho, no namiesto pochopenia si na to zvykol a poklada to za standard. Ale je to aj jeho syn a je rovnako zodpovedny za jeho vychovu a zdravie, ako aj ty!! Drzim palce, nech ta dokaze vypocut a pochopit.

zdenus
1. jún 2010

deni...este nakonec uvidime ako to cele vypali, ale realne o tom uvazujeme.....a navrhol to sam moj muz...lenze on si mysli, ze MD je obliect lauri a ist s nou von, niekde do mesta na kafe ;a na preliezky 😀 😀 😀
som zvedava, ako bude kazdy den vysavat, umyvat podlahy a kupelnu 😀 😝 varit budem muset ja....

talinka
1. jún 2010

no cafte, kolko popisaneho.. 😕 😕 😕 ja mam normalne co citat 😀 😀 😀 tak idem na to...

a pekny den deti vam zelam!!!! 😵

montana13
1. jún 2010

zdenus, to je super, ak vám to vyjde s tou výmenou 🙂 U nás také niečo nehrozí ani zďaleka.... 😀 (má svoju firmu, takže by to nešlo), ale predstavy o MD má MM rovnaké 😀 a dokonca viem ako by to vyriešil aj s tým vysávaním, umývaním atd... počkal by kým neprídem domov ja 😀 😀 😀

zdenus
1. jún 2010

montana jasne...ved to su chlapi....a kedze som doma uz celkom dlho...od novembra 2006, tak celkom rada taketo aktivity ana vymenu privitam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre