Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

sisa.b
13. okt 2009

baby, vytahujete uz niektora fusak?

montana13
13. okt 2009

Ahojte 🙂

sisa, jasné, už včera sme sa kočíkovali vo fusaku 😀 , bola zima 😝 , normálne Majko pohopil, že má mať schovaté ruky, aby mu nebolo zima a tak si pekne pospinkal 😵 ... len ja som vymrzla, asi som sa slabo obliekla a už to dnes aj cítim... čosi na mňa lezie 🙄

Baby, s tým spánkom a nočným ceckaním, to Vám teda nezávidím 😔 . Ja dám malého spať tak okolo pol deviatej, nejakú pol hodinku poblúdi po posteli, pováľa sa po mne, nakoniec sa pritúli a zaspí. Potom ho preložím do postielky a zobudí sa až ráno okolo 7 (dnes o 8 😲 ), zakričí na mňa: Mňam, mňam!!!, dostane flašku a ešte do nejakej 9 vydržíme v posteli 😉 Dúfam, že tento svoj zvyk tak ľahko nezmení 😎

siska_br
13. okt 2009

waaaaw, mon, tak to mate aky supis system 😝 😝 😝 by som tiez chcela 🙂

ja prave rozmyslam, ze aky fusak kupit...vlani sme mali pozicanu len taku fusako tasku do hlbokeho, tak budeme musiet asi prikupit...fuj, ta zima je taka financne narocna 😠

bezaz
autor
13. okt 2009

sisa ja fusak este nevytahujem, ved je 9stupnov 😀 davam zateplene gate a pancuchy, ma teple ruky, tak sa mi zda, ze je dost oblecena.. fusak inak nemame, mali sme pozicany od svagrinej, len minule ho zobrala pre synovca, takze nist.. inak asi ani nebudem kupovat, ved v zime ju nadejem do overalu, tak ako ked bola uplne krpata.. 😎
mon kokso ze taky spanok 😲 😲 😲 aj ja sceeeem 😔

siska_br
13. okt 2009

aj ja davam zateplnene gatuse a pancuchy, ale aj deku a nanoznik a dnes ani nikam nejdeme von frci taka meluzina - limuzina ze koniec....zuzi, tak vy bez fusaku? ja stale rozmyslam, ci overal a deka budu stacit a stale neviem...

ozi, ta nausnica ☹ ☹ ☹ to pekne naserie...nova ☹ ☹ ☹

montana13
13. okt 2009

bez, tej naušnice mi je ľúto 😔 mne zase malý rozbil svadobný pohár, hodil po ňom drevené autíčko, teda auto, také väčšie... 😅 , tiež mi to bolo ľúto, hneď na druhý deň po svadbe 😕 , no čo už...

fusak máme z minulého roku. My sme kupovali nový, taký, čo sa dal zmenšiť (pre bábätko do hlbokého kočíka) a teraz sme ho nadzipsovali a je fajn teplučký a hlavne zvonku nepremokavý, keby pršalo alebo snežilo, tak stíhame prísť domov v suchu 😉

sisa.b
13. okt 2009

tak my mame paradny fusak ku kociku, ale nanoznik zas nebol. preto uvazujem, ci ho nevytiahnem do tejto zimy, lebo deku ma rychlo skopanu bez nanozniku. a hoc mam doma vsetky potrebne veci, este som sa nedokopala k tomu, aby som jej fusak s vlozkou usila 😅

tara2
13. okt 2009

zuzi - skus pokukat vsetky veci co si si prevliekala cez hlavu, ja som nasla zapichnutu nausnicu v pyzamovom kabatiku

a fusak tiez nekupujem, maly bude mat overal a deku, snad to prezije

deni_v22
13. okt 2009

ahojte,
heli, ty a zla mama?? urcite nechces, aby som ti pisala, ako si zla mama na svoje dieta spomenie tak 2x za rok.. 😖
si vyborna mama !! ked si to vsetko uvedomujes a stale sa snazis najst nejaky sposob, ako Tominka zvladnut, vidno, ako ti na nom velmi zalezi, si pren ta najlepsia mama, aku moze mat!.. zla mama by ho zavrela do izby a nechala revat, pripadne bez vycitiek hodila na krk babke, ci niekomu inemu a sla na masaz 😉
a ze obcas nevladzes? ved kazdy mame len jedny nervy a nejake hranice svoji sil.. uvidis, tvoje usilie sa ti raz vrati..

ja som mala podobne pocity pri Emke. tiez som s nou bola cele dni sama a ona bola dost akcne dieta. Zazila som aj situaciu, ked mi prisla kontrolne zazvonit suseda zdola, lebo si asi myslela, ze je mala sama doma, co tak jacala..aj v obchode sme nakupovali tak, ze moje dieta vymetalo prach pod regalom 🙄 ...tiez som neverila, ze to raz skonci a skoncilo..teraz chodi okolo mna a furt mi hovori, aka som dobra mama, lebo ze ked urobi nieco dobre, pochvalim a ked zle, pokarham a ze je super, ze som jej v detstve nedovolila vsetko, co chcela, lebo vlastne to, co bolo zakazane vlastne nebolo pre nu dobre.. no v duchu ma to hodnotenie velmi zahrialo 😵

zuzi, tak to je smola s tou nausnicou 😔 ...

ja som zatial fusak nevytiahla, len taky hrubsi sity nanoznik....zistila som ale, ze si musim kupit nejaky prsiplast na kociar, lebo ten, co bol ku kociaru prikryva len od konca striesky po nozicky a na striesku paradne prsi 😖 ten, kto to navrhoval asi nemal deti 😠 ...

bezaz
autor
13. okt 2009

jani ved som vytriasla vsetko.. este ma napada zupan, idem ho kuknut
my mame nanoznik, tak ked takto fuka dam ten, sak nie je -15 😉
deni jako pekne si to napisala 🙂
siska overal a deka musi stacit, sak ked bola novorodenec, tak stacil.. okrem toho predpokladam, ze to uz budu nase detvaky behat, takze sa v tom kociari moc neohreju 😅

deni_v22
13. okt 2009

baby, tak dianka prave dala svoje prve tri samostatne krociky 😵 hrali sme sa na zemi a len tak z nicoho nic vstala a prisla ku mne 🙂 aky pekny je zrazu tento uprsany a ufukany den 🙂

prsky
13. okt 2009

ja nejdem kupovat ani overal a fusak - to co je? 😀...postacia oteplovacky a bunda...sak nie vzdy ju potrebujem mat naobliekanu..ked pojdeme autom, tak staci bunda a na nohach pancuchy, topky a teple gate a kedze sa moc nekocarujeme, tak ak bude fakt chladno, dam na nu este MaM kapsu a hotovo

ale rudo vcera na prechajdu vytiahol tu vrchnu vrstvu ku kocaru (zeby to je ten nanoznik? 😅 )

bezaz
autor
13. okt 2009

jeeej deni gratulacia.. 😵 u nas sa tak skoro samostatne asi nebude chodit 😅
prsky asi nanoznik 😉
babyyyy nasla som nausnicuuuuuuuuuu 😀 😀 😀

montana13
13. okt 2009

No nám je fusak dobrý, lebo nemáme ani nánožník, ani overal 😉. Síce som mu kúpila také oteplovačky aj s vetrovkou (taká zmenšenina lyžiarskych 😀 , vyzerá to dobre prepracované), ale keďže sme sa boli kočíkovať preto, aby zaspal, nie aby behal, tak fusak bol úplne perfektný 😀 . Ten aspoň neodkopal 😀

bez, nech vyskúša manžel rozrobiť odtok, ja som si tam tiež našla prsteň 😉

deni_v22
13. okt 2009

parada, zuzi 😵 😵 kde nakoniec bola?

bezaz
autor
13. okt 2009

deni na uplne nepravdepodobnom mieste, ani netusim, ako sa tam dostala.. pri compe 😀

tara2
13. okt 2009

zuzi super 🙂

ja dam navrch tiez nanoznik, to bude stacit. Inak teraz som sa vratila z prechadzky, vydzala som tam pol hodiny fuka teda strasne 😝

deni - gratulujeme 😵 😵 😵 Dianka je sikovnica 😉

sisa.b
13. okt 2009

deni, super 😵 gratulujeme

ta nasa opica sa zas boji ☹ par krockov presla sarke, par MD a odvtedy nic. no neva, ved sa este nabeha dost 🙂

zuzi, super, ze si ju nasla, kde bola?

ja akurat perem overal a bundicky po starsich dvoch. ten overal je taky pekny teply, dostala ho este sarka, ale bol jej maly a samkovi jednu zimu velky, druhu tiez maly. tak aspon rebeka ponosi

sisa.b
13. okt 2009

bez 😀

pepka
13. okt 2009

ahojte babulky,

Riskovi prajeme vsetko najlepsie k 1 rociku a prajeme zdravicka veeeeeeeeeeeeeeeela 🙂

u nas je "mamickovske" obdobie, kedy sa nemozem vzdialit ani na krok, lebo hned revy, docitavala som tu o viseni na teplakoch, tak tak nejako to vyzera aj tu, pri vareni, pri vsetkom.... a ked idem na comp, tak reve pod nohami, berie mi mys a klavesnicu, programuje alebo mi ho rovno vypne. Tak sem behnem len sem-tam, ked spi...

baby, k tej oslave, prsky dnes pisala, ze co je s oslavou. ....
No ale ja nic nevybavujem. Lebo ked to vtedy Lia navrhla, som ja navrhla, ze by som mohla vybavit priestory v MC a reakcie boli, (resp.neboli).... akurat Prsky a myslim ze Bez alebo Zuzz napisali, ze by prisli a este jedna alebo max. dve kocky sa len vyjadrili, ze to je celkom fajn napad. To bolo vsetko. A este par bab pisalo, ze by mozno aj prisli, ale kedze sa nemaju oslavovat narodeniny vopred, tak nie, alebo jedine po narodeninach deti. Tak to by sme museli az v decembri ptom........
A ak by sme tam mali byt tri, nevidim vyznam..... tak som to dalej neriesila.
Ako ja by som rada bola, keby sme takuto akciu spachali. Ak by mali zaujem viacere, kludne mozem priestory vybavit, ale musite mi dat vediet.

pepka
13. okt 2009

ja som bola dnes na reumatologii, vynimocne busom, uz ani neviem, ako sa cestuje busom, som listok nevedela kupit.t.... no ale matovi to asi prospelo, lebo pospal v kociku cestou tam aj naspat a to sa u nas nestava, on proste v kocari spat nebude a hotovo.... tak ma to potesilo, este aj doma som ho na chvilku pichla na balkon, ked sme prisli.
v centre som stihla s petom dat aj rychly obed v indickej restike, mato dostal roztek a pekne jedol a kukal kol seba, nechal nas v klude najest, no zlaty bol dnes.

deni_v22
13. okt 2009

baby, dakujeme 🙂

zuzi 😀 😀 to je ale fakt nahoda 😉

ja mam tiez oteplovaky s vetrovkou po Emke, tak neriesim, ale este cizmy budem musiet..

pepi, tak nas naisto skrtni zo zoznamu, lebo hoc napad skvely, aj by som velmi rada prisla, no v zime su este aj cesty vselijake 😖 ...

pepka
13. okt 2009

deni, to mi je jasne, ja by som sa tiez netepelila taku dialku kvoli stretku.... skoda, ze si tak daleko... 😖
my mame nastastie zimu poriesenu, mato ma po hanke overal aj cizmy aj capice a spol.... hanka kym nemala vlastnu hlavu, bola obliekana univerzalne az chlapcensky, lebo som neznasala tie cukrikove farby, akurat ked nieco dostala ruzove, tak sme znosili samozrejme.
no a teraz mi to dost pichne, lebo mato ma do takeho 1,5 roka dost veci v satniku 🙂

kurnik, prave niekam krpec zatelefonoval, ale volany smer nie je zapojeny 😀

prsky
13. okt 2009

no hor aj ja sme za take stretko, este sa mozno bez prida (ale az po 13tom), ty a liah, tak by nas bolo minimalne 5 + deturence 😀

ja si kupujem sms listok..vyjde ma to najlepsie lebo za 80 centov mam hodinu a desat minut (keby som si kupila 2 15minutove, vyjde to 90 centov) a hlavne nemusim hladat PNS alebo automat 😉

bezaz
autor
13. okt 2009

jojo, ja sa pridavam na stretko, len teda po 13. a este 19. idem na tu operaciu, ale od 23. som vam v dispo 😉
ja som teda busom este nesla, som uplne zhyckana, ze 😀
pepka ninka pravidlene volava mojej mame a nemusi byt ani posledna volana 😵

tara2
13. okt 2009

aj my sa pridavame na stretko

prsky
13. okt 2009

bez...aj ja som bola, ale od kedy mame pokazenu karu, prisiel na psa mraz 😉

juj, Jani, prepac, teba som zabudla zaratat 😅

cryonae
13. okt 2009

hellou babizne,

bez gratulujem k nausnicke, ja som stratila jednu najsamoblubenejsiu a odvtedy som ani ziadne ine nechcela :'(

pepka ja urco pridem na stretko a myslim, ze mozem hovorit aj za lius a sic a mne je uplne jedno, kedy to bude... tomcur oslavil narodky u starkej uz na 11 mesiacik, lebo starkej bolo luto, ze s tomim na narodky nebude, takze dostal tortu s velkou jednotkou. tomik hned zacal ochutnavat slahacku zo zdobenia a v nestrazenej chvili scapol sviecku otvorenou dlanou.... len to zasycalo.. este ze mal plnu ruku slahacky!

baby vy ste uzasne 🙂 hned sa citim ovela lepsie a depka je prec 🙂
siska o tej metode objatia som uz vela citala, akurat som sa ale docitala, ze je to dobre pre vzdorujuce deti, ale pre hyperaktivne je to skor kontraproduktivne.. inak sa to snazim praktizovat, ale maly kope tak silno, ze ho ledva drzim :-/

ja som nainstalovala nanoznik uz v nedelu vecer a som rada, lebo dnes nas prekvapili riadne krupy poobede, a nemusim sa bat, ze maly prechladne v tom sialenom vetrisku
okrem toho na skutocnu zimu sme vybaveni aj vyteplenymi zimnymi topankami, oteplovackami a zimnou bundou.. ta bunda je trosku pruser, lebo mamina mu ju kupila ako darcek a je este dooost velka 😖

sisa.b
13. okt 2009

cryo, tak to som este necitala 😨 no musim prestudovat, mam od nej aj neklidne dite, co je prave o hyperaktivnych detoch. tu som asi mala citat ako prvu, kedze samko to ma uz aj na papieri a rebeka je to iste, co on v jej veku 🙄 akurat to mam len v pdf formate a nechce sa mi tolko cumiet do bedne 😝 vytlacit mi nema kto ani skripta mechatroniky ☹

mojkamirka
13. okt 2009

ajojte,

cry, ja sa občas cítim presne tak isto ako ty. Minule som sa rozplakala, keď ma malý tresol s hlavou do mojich skvelých zubov a vieš čo sa stalo? Ukľudnil sa a kebyže plačem dlhšie tak sa rozplače aj on, už k tomu nemal ďaleko. Nechápavo na mňa pozeral a asi rozmýšľal, že čo tej mame môže byť. No dáka empatia sa v ňom asi pohla, lebo mi stále dával dole ruku z tváre, aby na mňa videl. No a hnevaj sa na neho potom. Neboj, občas sme na dne všetky, ja sa tiež občas nezdržím. Opakujem si " je to jaskynné dieťa a nevie čo robí a ako mi ubližuje". Čítala som totiž takú múdru knižku o psychickom a fyzickom vývoji dieťaťa. A občas to aj pomáha.

siska, gratulujem, dúfam, že sa to bude už len zlepšovať. Ohňostroj som samozrejme videla. 😀

pepka, z toho istého dôvodu nechodím cez deň za net. Malý sa tiež len po mne šplhá a vypína mi počítač a ja nemám nervy ho každú minútu okrikovať aby to nerobil.

peta, gratulujeme aj my k 1. rôčiku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre