Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

zdenus
1. dec 2009

caute 😉
tara, henten kremes robila minule moja mamina, len navrch dalala na tu slahacku skoricu...je to mnam kolacik 😝 😝 😝

bezaz
autor
1. dec 2009

cafte
u nas historicky najhorsia noc v kariere, mlada revala a revala celu noc, od 1.30 do 4 bola hore, nedala sa nijakovsky uspat, ani prso nezaberalo, proste uplne na prasky 😝
a k tej inspiracii, ninka dala zuby a zas naopak, vcera vecer spravila prve samostatne kroky 😀 asi odkukala od chalosov 😉
recept dodam, len co ho najdem 😅

petusaaa
1. dec 2009

baby, nabuduce ratajte aj s nami. hadam uz nebudeme mat ziadnu operaciu, chrupku a podobne 😅
bez aj nas drobec blbo spal. asi ich ten vietor budil 😕

tara2
1. dec 2009

Caute 🙂
tak u nas sa spalo celkom dobre zato minula noc bola u nas desna... Na recepty sa uz tesim 🙂

zdenus - hej aj so skoricou je dobry 🙂

vcera sme boli poslednykrat v tomto roku cvicit v Babyfite teraz maju prazdniny do januara a kedze im zo dna na den zrusili prenajom priestorov tak este ani oni sami nevedia kde budu....dost krute 😠 😠 😠 . Tak som zvedava ake priestory najdu...

tara2
1. dec 2009

inak otras pocasie u nas leje a leje uz od rana, to bude zase den 🙄 idem asi radsej upratovat

prsky
1. dec 2009

cafte...a to co dnes, nikde nikto?

my sme boli v skole, Lala celkom znasala, len ja som bola viac-menej ako pozorovatel, kedze som ju mala v manduce a sadnut som si nemohla ani bohovi 😀 akurat hrkotania stoliciek sa velmi bala a plakala, tak vsetkych cca 20 ludi potom poctivo dvihalo stolicky a potichu ich presuvali 😀

a recept na roladu robim viac-menej ako tu http://varenie.nadhlad.sk/recept.php?r=110_nepe... len do plnky nedavam praskovy cukor, ale med a kokos davam aj do hnedej hmoty - cukrim a "medim" podla chuti, takze vyskusajte najprv podla hentoho receptu a prisposobte si podla svojej chuti 😉

a este - tu bielu plnku rozotieram na uplne jemnulinko (asi 1 mm)

prsky
1. dec 2009

jaj a este tristny poznatok z dneska - SOM STARA - spoluziacky z inych odborov, s ktorymi som bola dnes na socialno-pedagogickom vycviku (o cca 10 rokov mladsie) mi niektore vykali ☹ 😠 🙄 😨

mojkamirka
1. dec 2009

ahojte, tá kokosová roláda je fakt jednoduchá, kebyže mám doma bebe keksy tak ju už robím 🙂

tara, skvelý recept, musím vyskúšať 😉

prsky
1. dec 2009

a bezi, myslim na teba s tymi pesnickami, dufam, ze sa mi podari aspon cosi dnes uploadnut ked (ak) mala zaspi v rozumnom case

prsky
1. dec 2009

a odkaz Petovi, ze Rudo sa nanho hneva, ze nedosiel a nech sa laskavo nevyhovara 😝

sicilia
1. dec 2009

ahojte🙂 prsky dik za recept na rolad, spravim na Vianoce..🙂
Pepka, tie brumiky boli moje, doniesla som kazdemu bejby k narodeninam, ale zabudla som im to rozdaaaaaaaaaaaat... ja som fakt idiot a som si spolmenula na to len teraz, ked som to citala, ci si tam niekto nenechal igelitku s brumikmi.. no tak bude mat hanka a martinko co papat 😀
jaaaaj no super bolo a sa tesim nabuduce, mozeme aj mimo narodenin niekedy 😵

bezaz
autor
1. dec 2009

cafte
tak recept na bryndzove kolaciky
1/4 kg tvarohu
1/4 kg bryndze
1/4 smetolu alebo ineho stuzeneho tuku
1/4 kg masla
1 vajce
1/2 kg hladkej muky
1 prasok do peciva
1 PL soli
vsetko sa vymiesi, rozdeli na 4 bochniky a da do chladnicky zachladit. jednotlive bochnicky sa vyvalkaju na cca 1/2 cm hrubku, vykrajujeme kolaciky, dame na vymasteny plech {pripadne s peciacim papierom}, vrch potriete rozslahanym zltkom, posypete cimsi, co mate po ruke {rasca, sezam, lanove semiacka, orechy,...} pecie sa v dobre vyhriatej rure, aby vyskocili, potom mozeme teplotu znizit

bezaz
autor
1. dec 2009

adi, odkaz odovzdam 😉 a dakujem za pesnicky
nase ditko ma zasa tekute sople, takze predpokladam posledny ocak v najblizsich dnoch 😝

pepka
1. dec 2009

baby, ja som prave prisla vypytat recept na nieco slane, co som stihla na stretku okostovat, ale neviem, cie to bolo, lebo slanych tam bolo asi viac...
toto bolo posypane myslim aj syrom? a bolo to velice dobre....
zuzi to bolo to na co si hodila recept? nevies?

romi, brumiky ti poslem...alebo odovzdam na dalsom stretku, ak maju dostatocnu zaruku? ha?

zuzz
1. dec 2009

ahojte,

ja som sa este nestihla podakovat za nadherne stretko, bolo nam super. aj som sa cudovala, ze mi krpana vydrzala bez poobedneho spanku. len s miernou krizou okolo piatej hodiny.

tara, kolacik som dnes dojedla, je fakt mnamkovy, hlavne taky vytiahnuty z chladnicky, som si poobede dozicila 🙂
recept na bryndzove tycinky sa zhoduje s tym, co robila bez, ale namiesto tvarohu je tam len sama bryndza (mala davka: 250g bryndze, 250g hera/palmarin, 250g hladkej muky, malicka lyzicka soli, vymiesit, vyvalkat na cca 3mm, nakrajat, potriet vajcom, posypat cimkolvek, pecieme na 180-200 stupnov - podla rury).

aj ten lekvarovo - orechovy zavin bol super.
prsky - tu tvoju nepecenu som nestihla ochutnat, ☹

a mimo temu - mojej malej sestricke (25r.) sa dnes narodil maly Kevin. 😀 nedala sa prehovorit na ine meno.

bezaz
autor
1. dec 2009

pepka to posypane syrom piekla cryo.. moje boli srdiecka so sezamom a lanovymi semiackami 😉
inak u nas kriza, mala ma total plny nos, tecie z nej ako z vodovou, uz 5x bola od 20 hore, no fasa noc pred nami 😝

talinka
1. dec 2009

tu je recept na ten moj kolac, stiahla som ho z netu,nejaka holka na MK ho tiez davala...
Babin cokoladovy kolac
------------------------
250g hery, 400g,pras.cukru, 4vajcia, 2pol.lyzice kakaa, 300ml mlieka, 400g,polohrubej muky, 1kav.lyzicka sody bikarbony, pol balicka prasku do peciva; hrozienka, orechy ,kandinzovane ovocie, cokol.poleva (ja davam dve varene cokolady rozpustim s maslom a mliekom),dzem

Postup:Heru vymiesat s cukrom a postupne po jednom primiesat zltky.Pridame kakao,mlieko,sodu bikarbonu,muku s praskom do peciva a nakoniec tuhy biely sneh.Do cesta sa mozu pridat aj mlet. orechy,kandiz.ovocie,hrozienka{ja davam len hrozienka}Vylejeme na vymasteny hrubou mukou posypany plech a upecieme.Este horuci potrieme pik.dzemom a vychladnuty polejeme cok.polevou

siska_br
1. dec 2009

mnaaaam, co ste sisi, takto na noc? 😝 😝 😝 ked uz mam aj zuby umyte ☹

talinka
1. dec 2009

ahojte,
no narodky mame za sebou teda uz aj my,aj ked dnes sice boli svokrovci,ale oslava sa kona az v sobotu, neviete nejaky fajn recept an cestovinovy salat?? Ja sice robievam jeden,ale chcem taky co som este im nerobila, chcem grilovat masko,medailonky a k tomu salatik 🙂

ale teraz k veceru mam nejake depky, normalne sa mi chce revat..bojim sa o tata mojho, vobec sa to nelepsi, a je mi z toho nanic,.. 😢 zajtra sa mu podarilo vybavit si magnet,rezonanciu na ANtolskej tak sa snad nieco dozvieme,ale dobre spravy to nebudu a mozno znova pojde na operaciu ☹ a ked zostane na voziku asi ma uz fakt picne, to nezvladneme ani on uz asi psychicky nie...uz je to vela...aj dnes mi ukazoval ako uz mu ta noha co mal silnejsiu nefunguje, vcera aj skaredo vonku spadol ako isli na infuziu a nevedel vstat , bezmocne lezal na zemi, sestra povedala ze to bol velmi skaredy a bolestny pohlad nanho ☹ a prenho ako chlapa to muselo byt velmi ponizujuce, hrozne mi je ho luto aj toho ako sa snazi tvarit, ze je to ok a vnutorne sa musi trapit ako svina...dnes mi aj hovoril, ze sa boji, ze uz nebude moct ani soferovat, boze co on bude robit? on je velmi aktivny clovek, teda bol, teraz len lezi,.....baby musela som to dat zo seba von, sorry... 😖

sicilia
1. dec 2009

pepka, sisi????? spapajte.. 🙂)
Tal este raz gratulujeme cukrosovi a velika pusinka.. dufam, ze s tatinkom sa to zlepsi, je to strasne, normalne mi z toho tak smutno prislo.. budem na Vas mysliet a think + aj ked viem, ze to je strasne tazke.. to, ze to chapem, vobec nema vyznam pisat, lebo sa naozaj neviem do toho vzit..
chces napisem Ti ake robim ja cestovinove salaty.. ? 😅 strasne dobry je: penne, paradajky, hrasok (sterilizovany), jablka a tvrdy syr a davam do toho len trochu olivoveho oleja.. potom len taky zeleninovy,tak davam aj trochu ladoveho salatu, paradajky, uhorky, olivy a kukuricu a mnam a tiez len olivovy olej.. a mnam je tuniakovy, paradajky, cervena cibula, varene vajicko, tuniak (davam v oleji, idealne olivovom) a do tohoto davam za lyzicu majonezy, to sa hodi 😵

tara2
2. dec 2009

Caute
tak u nas desna noc, maly ma sople celu noc sa na to budil tak sme odsavali a odsavali...a rano sme boli hore uz o 4:30 lebo chudatko nemohol zaspat kvoli upchatemu nosu ☹

tal - drzim tatovi palce nech MRI dopadne dobre

sic - nebudes pridavat fotky zo stretka na FB? A tie salaty vyzeraju dobre, tusim nejaky v blizkej dobe urobim 🙂

a dakujem za recepty, uz su pekne ulozene v PC tak mozem vypekat 🙂. Idem si asi na chvilu lahnut kym maly spi, v noci som vela nenaspala

mojkamirka
2. dec 2009

ahojte,
tal, to mi je ľúto, že to vyzerá takto zle s otcom, moc dobre ti rozumiem. Ja robím takýto šalátik: cestoviny, kukurica, hrások, mrkva, syr na kocky porezať, šunka a nesmú chýbať krabie tyčinky a na to všetko tatárska omáčka, je to také sýtejšie možno trošku nezdrave ale ja sa toho neviem dojesť. Ja ničím nekorením ani nesolím

baby, super recepty, musím pozapisovať do mojej kuchárky 😉

zdenus
2. dec 2009

caute krasky,
som sa prizivila na vasich receptoch, takze dakujem 😝 😝 😝

tali, ja som uz 3x robila jeden salat, nie je sice cestovinovy,ale je uzasny...dokonca aj moj tata, co nema rad kombinaciu ananas + sunka, ho sfutroval 😉 ..najdem a strcim link

vcera som vas lutovala, ked ste tu pisali o noci, este si hovorim, ze ako super teraz alura drichme a dneska bola hore od 24 - 2,30...keby mozem, tak ju normalne pridusim vankusom, nech je uz tichoooo 🙄 🙄 🙄

mojkamirka
2. dec 2009

bez snád ván víde skoro zúbok, my sme už temer ok po viróze. Baby mna minule temer porazilo. Bola som v kuchyni a malý ostal pri počítači v izbe, fakt že minuta. Prídem späť a on stál na stoličke a búchal do klávesnice. Normálne som si ho predstavila ako zletí z tej stoličky a rozbije si hlavu. 😝

zdenus
2. dec 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3610, tu je ten los salatos 😝 😝 😝

zdenus
2. dec 2009

tali, drzim palce a prajem vela sily....mate to vsetci velmi tazke, ale hlavne vy sa musite drzat, aby ste tatinovi pomohli 😒

mojkamirka
2. dec 2009

zdenus, tiez mam také stavy, tiez si stale opakujem aké mám (klop, klop) skvelé dieta zaspí okolo siestej a budí sa každé 3 hod na papanie. Len to že vstava o 5tej až 6tej sa mi moc nepaci.

mojkamirka
2. dec 2009

zdeni, mnam

siska_br
2. dec 2009

tanicka - moc myslime na vas, na tatiho, nech mu dnes vysetrenie dopadne co najlepsie, je to tazke, viem, netrap sa vopred moja, ocino je bojovnik, urcite spravi, co je v jeho silach. viem si predstavit, co prezivas 😢 😢

prihodim nase receptiky 🙂
fusilli, ladovy salat, kukurica, paradajky, uhorka, tvrdy syr na kocky, hrasok a bud taliansky alebo tisic ostrov - hotove salatove majonezy od hellmans. kaloricke jak svina ale mnam

a erik ma totalne namotal na tento:
polny salat, rukola, tvrdy syr, sunka, ananas, varene vajce + dressing (vela petrzlenovej vnate, tatarka, citron, curry korenie, trocha horcice uf a neviem ci som este cosi zabudla)...je bozsky fakt

tanicka, drz sa moje slniecko

bezaz
autor
2. dec 2009

cafte hviezdy
tak noc v celku dobra, az na to, ze sa mala dusila, ale odsavali sme len raz 😔
tal ja robim exkluzivny fazulovy salat s datlovo-korenistou zalievkou, je strasne dobry.. ale to nie je cestovina 😀
a drzim palce s ocinom, ak by bolo treba pomoct, bratranec je neurochirurg
mojka ninka sa postavi na stolicke ako nist 😝 a klavesnicu uz davno ma svoju, ktoru samozrejme ignoruje a chce len tu, co je zapojena do compu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre