Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

pepka
10. apr 2010

jaaaj a neviem, ci som sa chvalila, mame zaplatenu dovolenku, ideme do Turecka koncom juna, tak sa uz vytesujem ako male deco a neviem sa dockat.

pepka
10. apr 2010

nooo, vsetky uz drichmosite ☹ alebo flamujete 🙂

mojkamirka
10. apr 2010

ahojte,
smejko, obrovska gratulacia, fakt si sa s cryo nedohodla? 😀 😀

cryo, akurat som dnes na teba myslela, že ja som v 16 t. cítila pohyby a ty to tu hned vypisujes. Ked som MM hovorila, že si tehu tak skonstatoval, ze meskam za tebou 15.t. 😀

pepka, jej dovolenka, to by som aj ja chcela, hm len kedy to u nas bude ☹

talinka
10. apr 2010

pepka, ne nedrichmosime 😉 som "rada", ze je niekto este taky co ma menj zubov ako Tomi 😀 a u nas sa tiez uz par tyzdnov odmieta nocnik 😖 ale co uz..sadne a hned vstane, chyti pipik a cika na koberec 😀 zabijem ho?
ved sa naucia....tiez sa u nas len ukazuje,ale az ked je po funuse 😝

cryo, super, ze pohybiky 😵 😵 😵 a presne na porod este nemysli...mas na to este fuuuru casu....jaj baby nenamotavajte 😀

smejko, gratulujem sa to tu uz fakt rozbehlo 😵 😵 drzim moc palce!!!!

Ja mam dnes historicky prve uspatie BEZ KOJENIA!!!! Ale to len preto, ze som bola na tje stretavke zo strednej a Vladko isiel pre mna aj s malym o deviatej vecer a svokrovci ho tak znicili,ze zaspal hned ako bol nalozeny do auta, doma som ho len vyzliekla z bundy a spal dalej...aj ked pred polhodkou sa posadil tak som si lahla a dala prso..sak uz bolo aj naliate.. 😀 na stretku bola sranda pokecat s ludmi,ktorych som nevidela 14 rokov!!!! 🙂

talinka
10. apr 2010

no aj my sme dovolenku k moru toto leto neplanovali,chceli sme babke splatit dlh...ale kedze Tominkova koza surne potrebuje more,,urcite aj pojdeme...babka musi pockat 😉 Len este netusime kam, ja chcem ist asi radsej lietadlom ako niekde sa trepat autom...

prsky
10. apr 2010

pepka...a to sa vraj pri problemoch so stitnou zlazou tazsie tehotnie ... hadam to nebude take hrozne

lala sa na nocnik nepyta - teda jedine, ze by som za pytanie sa povazovala to, ze si cupne a robi sa ze kaka - vratane zvuku - cikat sa nepyta vobec, ale dost casto je sucha plienka - proste caka, kym ju podrzim pred zrkadlom nad cinskym nocnikom - obycajny nocnik nehrozi a do zachoda max trochu pusti to, co ju najviac tlaci (kako aj ciku) a potom to hodi pri prebalovani ako mini pomstu - takze zatial nesilim, iba obcas skusam, ci si to nahodou s tym zachodom nerozmyslela. ja som stastna aj za to, ze hovienko v plienke vidim ozaj len sporadicky uz takmer rok 😉

a na kecanie stale cakam - vela rozprava tym svojim jazykom, nieco aj rozumieme, teraz sa trochu rozznakovala, tak som rada aj za to 🙂

mojkamirka
11. apr 2010

ahojte,
ad nocnik, ked sa ho spytam, obcas kýve s hlavou ze nie a obcas si sam od seba na neho sadne par krat do dna, len to ze je obleceny. Minule nemal plienku a sa krutil akoby mu trebalo. Spýtala som sa ho či chce plienku, krutil s hlavou ze nie a ked som sa opýtala na nocnik tak nekrutil s hlavou. Na pocudovanie si tam bez protestu sadol a aj cosi napucil. No fakt je to zriedka, hm raz sa chytí, snad.

kecanie, u nas nic moc ale sa mu celkom zalubilo znakovanie, hoc iba par znakov ale zivotne dolezitých. Hlavna vec, ze mi rozumie. Ked sa ho opýtam či je hladný t.j. "hami, hami?" tak zacne znakovat a uteká k stoličke, ked nie je hladný tak ma odignoruje, kaku a prdy znakuje este pred zacatím ale na nocnik si odmieta sadnut, ked ma plienku. Ved naco aj? Este znakuje svetlo, nie je, macicku. No najkrajsi je, ked kýve s hlavou, že toto nechce. 😀

talinka
11. apr 2010

cafte,
citam ako znakujete...super 😉 ja tomu sice nejak nerozumiem,ale myslim, ze znakovanie nejak nepotrebujeme...mame vytvorene asi nejake vlastne znaky a dost vela si aj rozumieme...takisto mi ukazuje vselico aj kruti hlavou na znak nie a aj ano kyve zas dopredu a dozadu a rucickou mi ukazuje , ze nenenene alebo co nesmie tak nonoono aj to hovori 😉

cryonae
11. apr 2010

my nocnik nula bodov, maly ho uplne bojkotuje a zasadne kadi len do plienky... nechapem preco, ale snad sa to raz spravi... obcas mi da aj vediet, ze ide kadit, ale akonahle ho posadim na nocnik alebo redukciu, tak to stopne az kym mu nedam sat plienku.. najlepsie cistu 😀
dorozumievame sa tiez vselijak zubami nechtami, maly aj kadeco znakuje, ale ja mu v tomto nejak nerozumiem, vymysla si vlastne znaky, obcas sa chytim, obcas nie...

prsky
11. apr 2010

juuj, baby, Lala nam dnes zaznakovala zajka 😵 zacalo sa to teraz fakt nejak rozbiehat /dufam, ze som to teraz nestopla touto pochvalou/...konecne na to "kápla" - ja viem uz dlhsie, ze vela znakom rozumie, ale teraz v priebehu tyzdna dala zo 4 znaky, tak som takaaa pysnaa 😉

prsky
11. apr 2010

ale inak dnes den nic moc, uz som na prasky, lebo je cely bohoby den na mne zavesena (na hodku ma rudko oslobodil, isiel s nou vymrznut von) a stale by len didu chcela (to nadavam,ze sa to naucila ukazovat 😀 ) - sa citim, jak keby zas bola novorodenec, len tentokrat o "trochu" tazsi 😀 - zhadzujem to na zuby a pocasie

ako ste na tom vy?

talinka
11. apr 2010

no na dide mam Tomina zaveseneho stale aj ja uz par dni 😝

ozaj, chcela som sa spytat...uz som si davnejsie vsimla, ked sa Tomi vykadi,ale nie pokazde,ale skoro vzdy,vybehne mu taky maly utvarik tmavej farby z ritky ..zilka? neviem ja sa v tom nevyznam...asi to nie je normal , ze? Takze dalsia vec co mame riesit??? parada...nestretli ste sa s tym????

zdenus
11. apr 2010

smejko, tak aj tebe blahozelam a nech je vsetko ok 😉

laura ma 7 zubov, z 8 a 9 kusok vonku, takze sa celkom rozbehla, kedze dlho nemala nic 😕

opakuje vsetko po eliske, snazi sa rozpravat, nieco ide, nieco nie..

a nocnik neriesim, nechce tam sedet, pytat sa nepyta...a mna to vobec netrapi, lebo viem, ze nic neunahlim a vsetko ma svoj cas...uz som sa poucila pri eli 😕

tal, zeby to bol hemorid? neviem, ci u takychto celkom malych to moze byt, ale viem, ze u 3 rocnych ano...

tara2
11. apr 2010

Cafte 🙂

u nas sa moc neznakuje resp. maly ked nieco chce tak bud povie alebo ukaze... vacsinou rozumiem co chce

nocnik - to je kapitola sama o sebe tiez bojkotuje nocnik v poslednej dobe tak mame teraz oddychove obdobie

baby ze dovolenka pri mori - jaaaaaaj nedrazdite 😀 nas caka zase len malta no co uz...snad ked postavime tak sa niekam dostaneme

tal - podla mna to moze byt hemoroid (co teda asi aj je) urcite by so to dokine ukazala, existuju na to cipky...

prsky - super ze mala tak krasne znakuje, sikovna 😉 na mna maly kasle ked mu nieco ukazujem...

mojkamirka
11. apr 2010

tali, joj nezavidim ti teda, sa pekne teda trapite s malým. Podla mna je to tiez hemoroid, sudim podla vlasntej skusenosti. Nemáva to hlavne po takej tuhsej stolici, alebo ked sa snazi tlacit a nic nejde? Urcite by som to moc rýchlo riesila, rýchlo sa to teda zhorsuje. Su na to masticky aj cipky volnopredajne, pripadne kupel v dubovej kôre, no pri Tominovi, by som to dala ukazat najprv dr.

bezaz
autor
11. apr 2010

caveste
tal asi k lekarovi 😅 vy si to tiez pekne vyzierate
zdeni super, tolko zubov 😀 hned sa jej bude lepsie jest
u nas zacal tiez bojkot jedla, neviem, co sa deje 😝
znakovat znakuje ninka vela, ale nejako ju moc neucim uz teraz nove znaky, kedze sa pekne rozrozpravala 😅
jani, celkom by som tu dovolenku vymenila za maltu 😀 ja sa chystam koncom maja do UK k bratrancovi, uvidim, ci to vyjde, letenky su teraz dost drahe aj u nizkonakladoviek.. hajzli, za dieta do 2 rokov zaplatim skoro tolko co za seba, pripadne viac 😲 😠

pepka
11. apr 2010

tara, no ja by som zase brala domcek..... ale kedze ten nehrozi, aspon dovolenkou si spravim radost....

pepka
11. apr 2010

my sme stravili cely vikend vonku napriek nevludnemu pocasiu... cele doobedia aj poobedia.... decka sa vyjasili, vyjazdili, mato lieta na motorke jak dabel...najradsej dole kopcom 😅 tak musime dobre strazit, aby nam neusiel a nenabil si niekde drzku...

pepka
11. apr 2010

tal, tiez by som s tym radsej behla k doktorke, pre istotu...

prsky, to je pravda, ze sa tazsie tehotnie pri nespravnej funkcii stitnej zlazy, ale tak to sa mna uz netyka, bohuzel. Uz som sa kedysi na stitnu liecila, obidve deti sme piplali dllllllhooooo, hanku dokonca s hormonalnou "podporou"...

talinka
11. apr 2010

baby, dikes za rady, urcite sa na to dokiny spytam, ideme v utorok opat na krv... 😝 sakra jedno odide ,druhe pride...takze pridame asi dalsieho odborneho lekara do zbierky 😝 uz chodime koznej,ocnej,alergolog tak preco aj nie doktor ritkovity???
😅 ja nemam skusenosti vobec s hemoroidmi,ale tiez som pocula, ze taketo male deti to nezvyknu mat, nacitam si nieco na nete...
ale ked to zoberiem ako celok, tak je inak celkom zdrave dieta,ale preco by sme to mali mat jednoduche,ked moze byt vsetko zlozitejsie...

jani, tiez by som radsej stavala domcek,ako isla k moru 😉

mojka,neviem presne kedy to mava...mozno ked viac tlaci,ale niekedy je to pri tuhsej ,niekedy aj pri normalnej az poredsej...len posledne dni skoro pokazde a teraz vecer ani nekakal uz a mal este stale zilku ci co to je vonku 😝

prsky
11. apr 2010

kelu, ja cakam, kym konecne lala pochopi, ze na odrazadle sa da ist aj dopredu - snazime sa jej to ukazat, uz mala parkrat aj naznak, ze to pojde, ale zatial nic

pepi..u mna mala endokrinologicka tiez pred par rokmi podozrenie na pohmat, usg ukazalo hranicnu hodnotu, tak som asi mesiac uzivala najnizsiu davku tyroxinu, ale potom som nesla na kontrolu a nejak som to od vtedy uz neriesila

zuzi, ja jak som sa tesila, ze Lala papa, tak teraz sa uz zas umiernila - dnes dala za cely den kusok jablcka, 5kuskov kuracinky (zemiaky mi ofrflala a vyplula dokonca aj jej doteraz milovanu uhorku 😕 ) a 2 jogurty a veeeela MM

tal...lala tiez visi na dide omnoho viac ako ine deti (aj ked, malokto dojci 1,5 rocne dieta vonku 😅 ), ale dnes to bol fakt extrem

ozaj - dnes si lala v pohode nechala umyt zuby - elektrickou kefkou pri signing time 😉 asi uz fakt vsetko neprijemne budeme robit pri telke (ako strihanie nechtov, podavanie liekov a pod)

siska_br
11. apr 2010

cafte babule

no ja vam poviem, ze ja vam nie som vobec narocna, ja by som najradsej -o dhliadnuc od noveho bytu - stavala domcek a v lete si na daky mesiacik sla oddychnut k moru - ved stavanica je makacka, nie jani? 😀 ale tak no ked nie tak sa teda nezabijem no...

tal 😨 😨 😨 teda, vy mate vecne nejake vychytavky 😝 chudatka moje

u nas sa rodi ja ani neviem ci 11-ty alebo 12-ty zub, ale nech uz su von vsetky, kokso, riadna nervacina...

mali sme doma inac tyzden navstevu, erikova sesternica so syncekom, ich maly ma o 5 mesiacov a o 3 kg viac ako nas terminator, a teda samuel mu daval pekne do tela..ufff, tusim, ze si s nasim reprezentantom este uzijeme...on je tak svojhlavy, ze sa mozem aj na hlavu postavit a spravi si po svojom...maly christopher je tak dobre dieta, ze som nechapala. on sa baby normalne sam hra, poslucha, je mily, zlaty, dobrucky, ten nas bol popri nom jak terorista. christopher ho chodil vecne stiskat a bozkavat, samo sa mu odmenil facinou po tekvicke...casom to este vypeckoval a mastil ho ovladacom/lyzicou/prip. inou divocinou, ktora dobre boli 😝 😝 😝 no vam poviem, pekna hanba...

nuz a k tomu babatku...zrovna minuly tyzden sme preberali surodenceka a mangel je neoblomny - aspon rok musime este vydrzat, aby sme videli, ako budeme realne vychadzat s lovami 😝 s cistou hlavou mu smutne musim dat za pravdu, musime este chvilocku pockat

no a gratulujeme aj smejkovi k babatku k brusku 😵 😵 😵

deni_v22
11. apr 2010

cafte
tal, to ako na potvoru, ze stale nieco s dr riesite...ale urcite si vsetko vycerpate teraz ,Tomi zo vsetkeho vyrastie a uz ho nezlozia ani skolkarske bacile 😉

my sa s nocnikom celkom kamaratime..zvycajne po obede ju posadim, do 5 minut mame kopku a ide sa spat..obcas to na nu pride v priebehu doobedia, to sa tak na 50% vypyta sama, dokonca aj nocnik si prinesie, ked sa pozabudne pri hre, tak nalozi..no a ked sa nevytroni po obede, tak ju s istotou nachadzam pokakanu po zobudeni poobede..na cikanie sa obcas pyta rano, asi plny mechur citi, no nie pravidelne... ale sak doladime aj to, este mame cas.. 🙂

pepka, ze more 😵 v trecku som este nebola, tak potom daj podrobne referencie, ako bolo 😉

siska_br
11. apr 2010

no aspon niecim sa mozme tiez pochvalit, u nas kaka takmer vylucne do nocnika, uz takmer od siedmeho mesiaca...keby som mala viac vytrvalosti, iste by sme to doladili aj s cikackou, no ale ja vecne zabudam 😔

talinka
11. apr 2010

prsky, tak ja vonku nekojim, tam ho to nenapadne, u nas je to takmer vkuse,len ked sme doma a hlavne sami dvaja doma...ked sme u niekoho tak tiez ma nepotrebuje...vobec , vcera si ani nevsimol, ze som nebola 5 hodin s nim, je to opica...MM mu nechybalo ,ale akonahle je nejak blizko uz sa na mna driape...

ja mam prave dost casto stres ,lebo neviem ako zacat odstavovanie..teda u tomina aky sposob by bol prenho ten najvhodnejsi....ci postupne vynechat denne kojenia a len rano, vecer , v noci kojit a postupne vyradovat az nakoniec zrusit noc...proste vela otazok v hlave, az mi je z toho zle...lebo lahke to nebude..fakt je to dost na psychiku...ako budeme zaspavat, co mu dam pit, ked nic nechce, UM odmieta...a taaaaaak ...no hroza...niekedy si hovorim, ze uz v zivote nekojim,ale viem, ze ot je cista blbost a hovorim to zo zufalstva....niekedy som uz fakt taka vycucana, ze mi to dost vadi a na druhej strane to zboznujem a bude to chybat, to nase mojkanie...som proste slaboch...sa zatat a nedat prso 😖

deni_v22
11. apr 2010

no vidis, siska, Saminko je sikovnicek 😵 ..a ze je tvrdohlavy...no spociatku sa viac potrapite, ale ono sa to vrati 😉 ...
u nas mam na porovnanie dve slecny. Emka bola tiez strasny tvrdohlavec, tak som ju cely cas vychovavala tak, ze vsetko, co som od nej ziadala, som vysvetlovala "preco" cosi od nej chcem, ze to ma nejake logicke pozadie, az vtedy bola ochotna to spravit...casom sa naucila podla toho sama fungovat, rozhodovat sa...Misku vychovali tak, ze "urob to".."preco?" .."lebo ti to hovorime".. no a ona sa podvolila, zvykla si na posluchanie, v detstve s nou boli vsetci spokojni a teraz je totalne nesamostatna, nevie za seba rozhodovat, doslova vyzaduje, aby sme ju komandovali..a to ma o 2 roky viac nez Emka..

montana13
11. apr 2010

ahojte baby 🙂
som tu už dobre dávno nebola, ale dúfam, že už bude vyše času a prídem sem častejšie... moc mi to tu chýbalo 🙄

Ale čo to tu vidím, cryo, smejko... nové budúce maminy, tak vám gratulujeeeeem 😵 😵 😵

rozprávanie: máme ešte časuuu, Majkovi stačia základné slová mama, tata, baba, mňam mňam a všetko ostatné je aaaaa.. 😵 , inak rozumie všetkému, ešte keby tak vždy aj posluchol 😀
nočník je náš triedny nepriateľ 😀 len čo ho zbadá, spustí plač, neviem prečo, neobsedí tam ani keby čo bolo, nútiť ho nechcem, aby nemal z neho ešte väčšiu traumu... veď v lete nedostane plienku a naučí sa.. 😀 už teraz bojujeme, aby som ju mohla obliecť, či zapnúť...

tal, zase ďalšia choroba, vás to stále nejako obchádza ☹ určite choďte k doktorovi... inak my už máme tú alergiu z rúk dole, konečne...

pepka, no vonku sme aj my každú chvílu a Majko by tam bol najradšej od rána do večera 😅 asi tam budeme cez leto kempovať 😀

bez, že do UK, no hneď by som išla aj ja 😵 😵 😵 a to ideš aj s Ninkou? no super, to bude mať zážitky... ja som musela čakať 19 rokov, aby som sa tam dostala 😀

No idem vás trošku dočítať, nech som trochen v obraze.... ak sa to bude dať popri Partičke... 😉

montana13
11. apr 2010

fíííha, tu sa toho popísalo za pol hodinku... 😀

siska_br
11. apr 2010

deni, no presne toto...ja som bola vychovana presne rovnako, prisna otcova vychova, a veru radsej budem, ked bude maly priebornejsi, asertivnejsi ako som ja a moj muz, my nie sme moc do dnesneho sveta asi, tak si tak hovorim, ze to tak bude azdaj aj lepsie ak mu to zostane, maly je strasne vytrvaly, ked nieco chce, ide za tym jak baran a mozem si hovorit co chem ako dlho chcem...kazda mince ma dve strany, vsetko ma pre aj proti, ved uvidime, co z tych nasich krpanov vyrastie

tal - ja si lamem hlavu, ako naucit dieta zaspavat bez didy. pomaly zacinam rozmyslat nad ostavenim, fungujeme na obednom predspankovom kojeni, rovnako vecer, no a v noci podla potreby, niekedy raz - dva razy, ked idu zuby aj desat razy...len neviem, ako ho mam prinutit zostat v posteli bez kojenia a este aj zaspat...uf. akonahle nedida lezie mi z postele dole, uteka, hadze sa po posteli, lozi po mne a to vsetko dllllllho, strasnu buldociu trpezlivost ma

montana13
11. apr 2010

no siska, ja už dlhšie nekojím a odvtedy tak ako píšeš zaspávame každý deň 😖 tiež najskôr mám problém ho vôbec dostať do postele, prebaliť, do pyžamka... to býva normálne boj... 😅 flašku vypije za minútku a potom chytí druhý dych a behá, skáče po posteli, blázni sa, potom si poplače, keď ho vyhreším... a tak dookola zopár krát kým zaspí, potom ho preložím do postielky a do 9 ráno mám zaslúžený pokoj 😀 Ach jo, kde sú tie časy, keď zaspával sám v postielke.... 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre