Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

miyya
5. máj 2010

tal no mojenko ja o tých alternatívach viem, neboooj. Nadobudla som za svoj krátky život dosť skúseností. 😀 😀

TAra dakujeeeem. No Siska ,že baby švihnuté 😀 😀 😀 Totiž včera som zjedla paralen plus a v tehu sa nemá a tak som sa bála.Totiž môj úžasný nápad najprv tablekta a až potom som prečítala letáčik. Ťapa som, fakt si to priznám. Nezodpovedná, no fuj. Strašne som si včera nadávala. 🙄 🙄 🙄

amonis
5. máj 2010

čaute no teda jake tu jsou rady 😀 😀 😀 ...a nechápu co ti chlapi mají stěma frigidytami?Jak nechci sexovat každý den tak jsem hned frididní kua 😀 😀 😀 chlapi jsou na facku 😠

miya kašli na to to se stane já jsem tak stresovala jak jsme byla těhotná když jsem snědla celé tvarůžky a chvíli na to v tv nějaký pořad a nějaké bakterii co to obsahuje 😠 😠 ale co to se stane......

jo a musím se pochlubit manžel taky vyhrál on sází na zápasy a včera vyšlo a máme 7 000kč jen tak 😵 😵

tara2
5. máj 2010

Cafte 🙂
siska - hej my si tu takto dopisujeme aby rec nestala 😀

amon - super 🙂 este troska dosetrite a mate na dovolenku...to potesi 🙂

miyya
5. máj 2010

jeej sim no super, poteší, keby tak vyhral každý mesiac, čo? 😵 😵

talinka
5. máj 2010

mius, sak ja viem, ze musim mat uz aj nejake skusenosti, ja ta len natahujem... 😀 😀 😀 a ty to vies, ze? 😉

sim, no super, vyhra potesi.... 🙂 a presne komu sa chce kazdy den a ked nie tak je zle ,ale tak u nas si uz na to zvykol... 😀

tara2
5. máj 2010

baby aj ja chcem nieco vyhraaaaaaaaaaat

pepka
5. máj 2010

caweste,
tara, aj ja by som rada cosi vyhrala, aspon lotto 😀 nech je na domcek ... ze snivajte s nami ☹

amon, my budeme mat besiedku ku dnu matiek v pondelok a tiez uz ma Hanka otravuje, ze sa na pondelok odhlasi zo skolky, lebo tam nechce ist, hanbi sa a odmieta recitovat a spievat.... normalne ma z toho stresy....

my mame dnes rodicko v skolke, Hanka ide na tyzden do skoly v prirode, tak nam potrebuju dat instrukcie. No som zvedava, prvy X v zivote ide niekam sama bez rodicov na tyzden. teda prazdniny u babiek neratam. Ale sama sa tam pytala a chcela ist, nikto ju nenutil.

pepka
5. máj 2010

a som jej povedala, ze ked sa tam dolame, tak bude so sadrou trcat u babky a my pojdeme na dovolenku bez nej, tak nech si dava laskavo na seba pozor.... no teda ja dufam, ze sa mi vrati cela... veru neviem, ako by sme to potom riesili...vrati sa len 2tyzdne pred dovolenkou.

amonis
5. máj 2010

Pepka nás to čaká za dvě hodiny a už tedka hlasí že tam nejde 😒 😒 😒 hlavně že celý měsíc tady slyším ty básničky 😕 😕

pepka
5. máj 2010

no moja tvrdi, ze tu svoju basnicku nevie este a nestihne sa ani naucit a viac sa so mnou nechce bavit, proste ju mam odhlasit a hotovo. ale ono ju to prejde, ved ucitelka im vzdy pomaha a oni si to aj tak pamataju... takyto stres ma z toho prvy krat, doteraz jej to bolo vzdy jedno...

amonis
5. máj 2010

no u nás je to tím že na první besidku na mikulaše jsme přišly pozdě a děcka už tam byli a ona chudák to celé probrečela že už tam za nima nejde tak jsme raději odešly ...ale dneska pujdu dřiv ať jí tam kámošky stáhnou a snad bude dobře.......kdyžtak se rozbrečí no co už .....ale nutit jí do ničeho nechci ......já jsme měla taky vždycky stresy jak jsembyla malá tak to má určitě po mě 😅 😅 😅

zdenus
5. máj 2010

caute, tak bvy tu takto vyhravate? my sme uz davno nic...ale nech...

pepi, my mame besiedku ku dnu matiek zajtra, ale neviem, ci vobec bude, lebo viac ako polovicka deciek ma zapal spojiviek...jasne, ze aj eli, tak uz od soboty...tak je doma...kua a furt cosi 😕 😕 😕
a okrem ineho maju v triede aj pneumokoka, tak sa tesim, ked to dovlece a samozrejme,ze aj lauri ho schyta 😠

zdenus
5. máj 2010

a nasa eli sa na tu besiedku strasne tesila....asi to bude tym, ze je este mala..tie vase su uz velkacky a spekuluju 😀

zdenus
5. máj 2010

pepi a to aka parada, ze skolkari do skoly v prirode 😕 😕 😕 teda klobuk dole pred uckami, ked to zvladnu....u nas take nic nebyva...

zdenus
5. máj 2010

no oki, pridem sme raz za tyzden, pokecam sama so sebou... 🤐

miyya
5. máj 2010

no zdenus tak to chodí... 😀 😀 aj mne sa to tu často stávalo 😉

zdenus
5. máj 2010

heh majka...veru tak 😀 😀 😀 😀
brusko poslucha?

miyya
5. máj 2010

hej hej všetko je fayn. zatial sa držíme 😵 😵

zdenus
5. máj 2010

tak super...ani sa nenazdas a uz budes kmitat okolo 2 krpcov.....

pepka
5. máj 2010

zdeni, aj ja sem pachnem raz za tyzden... teraz tu travim cas len kvoli tomu, ze sa zapodievam uzasnou socialkou a hladam na nete veci k dochodkovemu poisteniu aby som bola v obraze, ked budem tetam uz X-ty krat volat....

no Hanka ma super skolku, je sice statna, ale riaditelka ju ma ako pravnicka osoba, moc sa v tom nevyznam, no ale proste ona ma kopec kontaktov a vie si zohnat sponzorov, takze ta skolka aj potom dobre vyzera, interier, exterier.
A maju kopec kruzkov: vytvarna, tanecna, anglictina, nemcina.... lyziarske, plavecke a korculiarske kurzy... skolu v prirode.... raz za mesiac k nim pride divadielko.... minule mali na dvore koniky, mohli sa na nich vozit. Inokedy k nim pridu vodne zvieratka, potom lesne.... Som fakt spokojna.

talinka
5. máj 2010

cafte, maly spinka, v trube sa mi robia yemiakove fasirky ..som zvedava co to bude zac... 🙂

veru aj my by sme potrebovali vyhrat lotto nech je na domcek 😀

zdenus
5. máj 2010

pepka, aj nasa skolka je uplne v pohode..statna..tiez mavaju vselijake divadielka, vycvik psov, osetrovacie akcie...starise deti palvecky, vylety...minule boli v hvezdarni...tito najmensi este vylety moc ee...ale ani sa nedivim

zdenus
5. máj 2010

tal a ty co, ze zemiakove fasirky, sa davas na zdravu stravu? ked budu dobre, davaj recept

talinka
5. máj 2010

zdenus, neeee co si??? zdrava strava? len som citala recept tak skusam....idem ich kuk uz tu cosi smrdi 😀

bezaz
autor
5. máj 2010

cafte
aj vas citam, len nemam moc naladicku ani o com pisat 😅
mlada mi robi nervy, dnes som pristupila k vychovnemu opatreniu a zavrela som ju do izby, nech sa vyziape, uz nemam na nu nervy 😔 dnes vobec nespala, len asi 10sekund v kociari
k nextu, uz je na ceste, balik opustil britske ostrovy, ak budeme mat stastie, stihne dojst v piatok, inak bude v pondelok 😉
tal, prosim si receptik, to ma zaujima..

prsky
5. máj 2010

cafte..sisa, dik za odu 😉

siska...a praveze moja mama chodi kvoli osteoporoze na kontroly a doktor jej hovoril, ze keby bola dojcila aspon 3 roky, tak praveze sa jej osteoporoza vyhne...lebo nie vsetok vapnik sa do tela vstrebe (napr. aj ked ho beries v tbl) ... ono je to asi aj o tom, comu sa lekar venuje a co ma nacitane - ja ich uz fakt beriem ako poradcov, ved nikto nezjedol vsetku mudrost sveta, aj ked sa niektori tak k pacientom chovaju - takze zdravy rozum do hrsti a ostatne hadzat za hlavu 🙂

boze, to uz v skolkach sa chodi do skoly v prirode? no amen tma 😀 ja budem hlavne rada, ked nam Lalu do skolky zoberu - sak je vsade narvaaano

prsky
5. máj 2010

akurat som otvorila nove Mama a ja a tam pisu, ze nazory na osteoporozu a dojcenie sa roznia, ale vacsinou sa povazuje dojcenie za prevenciu osteoporozy

siska_br
5. máj 2010

bezi, ja som tiez z maleho posledne dni kustok nervna, neviem, ci sa chysta dalsi zub, ale je mlady ohromne neprijemny...vcera naladicka kulminovala 😝 😝 😝 dnes bol uz trosku spolocenskejsi, poobede sa dokonca s mojkatomaskom historicky prvykrat svorne prebavili, dokonca aj bez zmlatenia hura, pysna mutti som dnes 😵

prsky - ved ano, ale od prsnikovej lekarky - odbornicky - by som cakala praveze trosku osvietenejsi nazor. neviem, mozno mala zo svojho odborneho pohladu fakt pravdu, fakt netusim

prsky
5. máj 2010

siska...sak prave, ze aj lekari priamo od fachu mavaju rozlicne nazory

talinka
5. máj 2010

zdenus, no fasirky sa dali, naprv som si myslela, ze to zostane take makke zvnutra,ale dalo sa...celkom jedle 🙂

bez, recept na zemiakove fasirky:( malo by to byt na 15 ks, ja som urobila asi vacsie, takze 10 ks)
500g zemiakov
80g makkej salamy
60g struhaneho syra
60g polohrubej muky
1 vajce
mlete cierne korenie
sol
muskatovy oriesok
petrzlenova vnat

Zemiaky uvarit, popucit a nechat vychladnut. Pridat posekanu salamu, vnat, syr,muku, zltok a premiesat. Vyslahat bielok a vmiesat do zmesi.Osolit, okorenit, dat stipku muskat..oriesku. Pomocou 2 lyzic vytvarat fasirky (ja som rucne robila gulicky a na plechu splasla do placiciek) Poukladat na plech na papier na pecenie, este posypat syrom ( ja osm dal anavrch troska struhanky) a upiect na 180 stupnoch 18-25 min

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre