Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

siska_br
24. sep 2009

jani, my sme tiez nakupili v tescu...a aj v CA mali celkom dobre akciovky, tusim po 2.90/bodycko

cryonae
24. sep 2009

zuzi neviem, ci to tomcur robi naschval, ale on si skoro kazde susto vypluje do prstekov, urobi s tym tapi tapi, pacne si po lici a ak mu aj nieco zostane v rucke, tak si to rozotrie po tvaricke a volaco aj dostane spat do pusinky
a este mi s oblubou nahana ruku a obcas sa mu podari vyrazit mi lyzicku z ruky

deni_v22
24. sep 2009

aj my mame bodycka z tesca, take bodkovane 🙂 ...bude novembrovkova uniforma? 😉

zuzi, neskusala si ju niecim zamestnat? u nas velmi zaberaju riekanky, kde musi nieco ukazovat - rukami, nohami, to ju bavi, zamestna a tak nestihne robit blbinky....no kasu z vlasov vo vani vyberame pravidelne...

siska_br
24. sep 2009

deni - my jablckove 🙂 erik povedal, ze babske, lebo su zlte....ved co uz chlapi o tom vedia...

jasne, jasne, aspon jedno jedlo denne vo vlasoch. to fici aj u nas

talinka
24. sep 2009

cafteee,

no odstavenia kojo sa desim aj ja...lebo v noci ho inak neutisim ako ceckom.. 😝 uz sme skusali vselico,ale len moje mliekarne zaberaju... 😖 takze ja budem asi kojit vecneeee.... 😀

a ten canaky a podhradska...to mi nejak nic nehovori, asi zijem na inej planete 😀 😀 😀 o co ide?

Novinka dna: Tomik uz vydrzi par sekund stat sam 😵

cryonae
25. sep 2009

bre ranko,

jej tali, supis 🙂 aj si pri tom zatlieska? 😀 😀 😀

baby vcera nam zase tomcur zaspal vo vani 😀 😀 😀 len na kel je to, ze ked zaspi takto skoro, tak potom rano buntosi a ja som mrrrrrtva, nehovoriac o tom, ze potom sa donho tazko dostava cela porcia vecerneho mliecka a viac sa v noci budi, bleeeeeee

mate niektora ten topcom toby/lily?

talinka
25. sep 2009

dobre ranecko,,,,

no cryo, tlieskat este nezatlieska 😀 😀 😀 ale o mesiac urco uz aj tlieskat bude.....teraz len udrzoval balans

paskova
25. sep 2009

ahojte baby 🙂 🙂

tak sumar vcerajsej noci: pred zaspanim som ju nechala dobre vysaliet, potom som ju chytila na ruky a zaspievala som jej asi 10x spi dietatko spi ze....a zaspala. V noci ked sa zobudila som ju dala na cicku a normalne pila 😀 ziadne vycmukovanie ako predtym. Bola hore asi 5x, ale stale sa napila a spala dalej. Tak nechapem ci to dieta vycitilo, ze v noci ju chcem odstavit, alebo co. 😵 😵 😵 Uvidim ako to bude dnes.

K tomu statiu, aj Sophi sa podari stat sama na par chvil, za rucky uz krasne chodi. A k tomu jedeniu, co ste vcera rozoberali, ja som si myslela, ze len ja saskujem pri jedeni, ale vidim, ze v tom nie som sama. 🙂 🙂 🙂 My sa krmime na nocniku, v chodke, na stojaka v postielke. Zo stolicky na jedenie poctivo utieram prach, sedela tam asi raz a reve uz len ked ju tam chcem iba polozit. 😉 😉 😉

mojkamirka
25. sep 2009

ahojte, no ja som mala včera moc "užasný den" po tom očkovaní včera malý teplotoval od rána 5. hodiny do 8. večer a nechcelo sa to nejak zbiť. Raz som dala paralen, nezabralo potom po šiestich hodinách zúfala nurofen, nulový účinok, dvakrát sadu troch studených zábalov, aby mu teplota klesla aspoň na 37,5 po odrátaní aj to na pol hodinu, keď mu vyskočila na 39 s odrataním tak som ho hodila rovno do vaničky s vlažnou vodou. Výsledok? 37,5 na pol hodinu a zas mu to išlo pekne hore. Až večer keď som mu dala znovu paralen tak mal konečne 37 po pol hodine a sa to udržalo až štyri hodiny, teraz je konečne bez teploty, no pod vplyvom paralenu tak neviem do kedy. No včera bol iný marod od obeda do 8. mej večer, spal trikrát, očká unavené.....takže som sa mala suprovo 😝

mojkamirka
25. sep 2009

o a naše včerajšie jedenie? mlieko, mlieko, no budem ho nútiť do čohosi iného, veď nevládal ani sedieť bez opory aký bol zničený 😒 .

odstavovanie? ja nad tým už uvažujem týždne v rám ci projektu, " vyspatá mama rovná sa šťastná mama" lebo už niektoré dni fakt nevládzem. Občas sa cítim skôr ako krkavčia mater, keď mi už fakt zašibáva, keď má svoj deň a reve a reve pre každú somarinu. NO na mašľu 😠 😠 😠 😠 😠 😠

cryonae
25. sep 2009

jej mojka nestras... nas to caka buduci week, no parada :(((((

paskova - aj tomino reve uz len ked vidi stolicku na krmenie, ale aj tak ho tam posadim a strcim mu do ruky rozok a potom mam cas aspon umyt riad 😉

tara2
25. sep 2009

Dobre rano 🙂

mojka - podobny scenar bol aj u nas ked mal maly siestu chorobu, tiez som ho musela sprchovat vo vlaznej vode 2x v noci lebo nic nezaberalo 😝 . Snad vam to rychlo prejde

k tomu jedeniu - maly tiez robi somariny hlavne ked uz nie je ani hladny alebo ked sa krmi sam, jedlo je vsade...

siska - aj CA som bola vcera a mali len male cisla...

paskova - tak super, mala sa asi zlakla 😀

zdenus
25. sep 2009

caute zeny 😉
cryo neboj, nasa lauri po ockovani nemala nic, ani zvysenu teplotu a uz ma vsetky hexy za sebou....

mojka, po paralene si nemusela cakat 6 hod na nurofen, ked striedas ucinne paracetamol s bnrufenom, tak mozes ist po 2-3 hodinach....6 hod odtup sa dava pri rovnakom lieku 😉 ...to len na okraj

o stolicke na krmenie ani nehovorim...laura sa tam zacne vzpierat a tolko sa tam puci, az ma vzadu uplne morke vlasy, opica...ale nepomoze si 😝

vecer nechcela kasu, takze v noci to dobiehala....parada.....a este sa chcem spytat, ako vase decka piju? ja som skusala vselijake flase, sosaky, dudle....ale niiiic, ani vodu, ani caj, ani hipp stavy....kua, ked mala teplotu, tak sme jej pchali vodu nurofenovou striekackou 😕
ale spominam si, ze eli do roka absolutne odmietala ine tekutiny, len mlieko pila...a potom zrazu sek a pila 0,5 litra denne

no tak som sa vykecala, mozem ist chystat baby von....pekny den prajeme 😉 😉 😉

tara2
25. sep 2009

mojka - zdeni ma pravdu s tymi liekmi, mozes ich striedat po 3 hodinach

zdenus - maly pije z nekvapkajuceho poharika a v pohode

mojkamirka
25. sep 2009

zdeni, tara, budem vedieť najbližšie, nebola som si istá

my pijeme len istantné čaje od hippu a sunárek iné mi nebude a to som už teda dosť toho poskúšala, niekedy má dni že vypije aj 800 ml 😉

bezaz
autor
25. sep 2009

cafte
mojka sa nediv, ze ine neche, ked mu sladke davas 😀
u nas sa pije bud z luckovej flase s tym naustkom, alebo s canpol hrnceka
inak tretia noc za sebou "len" s 3 kojeniami.. som zvedava, kolko je to vydrzi
deni aj my mame to bodkave bodicko, ked bolo take rozkosne 😵

mojkamirka
25. sep 2009

my máme tiež bodkované body, tmavomodré a tyrkysové

bez, ja som najprv skúšala sáčkové, sypané, no nič mi nechcel piť tak sme skončili na tom ale priebežne stále skúšam nové čaje, ktoré potom skladujem na polici ☹ Asi je pravda, že kde si robím chybu. Pri jedle mi vymýšľa tiež, keď sme začali s jogurtami tak mi začal bojkotovať výživy, teraz, keď som mu začala dávať smotanový krém typu miláčik, lipánek tak mi nechce jogurty, no a mám pocit že sa mu menia chute každé dva mesiace. 😒

bezaz
autor
25. sep 2009

mojka my davame len cistu lucku a nema s tym problem.. pokial nie je zima, nevidim dovod davat caj 😉

mojkamirka
25. sep 2009

bez, ale my chodíme von už ráno o osmej deviatej a to je vonku dosť chladno, tak preto

siska_br
25. sep 2009

ahojte ☹

som sa prave dobre vyrevala mamke do telefonu, a veru ze sa mi ulavilo

samik ma stale vysoke teploty a pred chvilou som mu nedokazala vopchat cipok do ritky...dovtedy mi ho s placom vytlacal, kym sa cely nerozpustil...tak teraz netusim, ci sa nieco z cipku do nho dostalo alebo vobec nic, ale cosi ine sa uz bojim dat. aj tak mi paralen vcera dosiel a boli to tiez cipky...ked tie cipky zaberaju ovela rychlejsie ako sirup. teraz zaspinkal, unaveny, steplotovany, po dalsej prebdenej noci, uz asi piatej, ci siestej sama neviem..idem volat dokimu pre vysledky, musim sa ho opytat, ci mozem aj nadalej do neho pchat tie lieky proti teplote, dnes uz stvrty den. no dufam, ze nas neodveli do nemocnice...neviem ako dlho takto este vydrzim, sme stale sami, erinko maka do vecera, svokra ma tazko na salame - ta len do telefonu vzdy narieka ako moooooc na nas mysli 😝 , stale zavreti doma v tomto pidi byte, nevyspati fakt mam pocit, ze ked mi teraz nehrabne tak uz asi nikdy a stale ta mantra...

no som na vas hodila moje srajdy, prepacte babulky, ale neviem, ci by to niekoho ine este zaujimalo, tak idem na ten telefonat a varit

deni_v22
25. sep 2009

ahojte,
pas, super ste zvladli noc 🙂, hovorim, ze deti vycitia, ze niet inej cesty a prisposobia sa...

aj nasa noc super 🙂
o 8 vecer odpadla unavou, lebo spala iba rano, poobednajsi spanok ignorovala...tak sa prebrala este o 9, asi hlad, lebo sa najedla, dalsie budenie o pol 2, dovolila som len jest, tak pomrnkala, ale minimalne, neda sa porovnat s minulou nocou a potom sa prebrala o pol 6, tiez jedla a potom chcela "cumlikovat", a kedze som nepovolila, tak viac nezaspala...tak to mam za trest 😝 🙂 asi teraz bude vstavat takto skoro...ale i tak som spokojna...len nech jej to vydrzi..

tiez davam pit len dojcensku vodu, caj obcas varim na olovrant, ked dostava chlebik, nech nezapija vodou, ale nepouzivam tie sypane, obycajny vrecuskovy, bez cukru..a nema s tym problem...pri Emke som odladila, ona doteraz pije bez cukru... u nas doma sa vlastne vobec nesladi caj..krystalovy cukor pouzivam na zavaranie, do pudingu a navstevam do kavy 😀
a pijeme doma z obycajneho skleneneho poharika a na vonku sa nam osvedcila babylove flasa s naustkom.

petusaaa
25. sep 2009

my sme mali po ockovani len mierne zvysenu do 37,5.

pijeme cistu vodu-lucku. najskor nechcel nic, tak som mu davala sypane caje. ale nejako som od toho upusitla a ked som si precitala, kolko z toho je cukor. potom som kupovala babio caje, ktore neobsahuju cukor, len taky co obsahuje aj MM.ale teraz pije uz len cistu vodu. lucku, ktoru netreba prevarat. a raz za dva tyzdne mu dam aj dzusik zriedeny 😉

pri krmeni nam pomohlo, ked mu dam dalsiu lyzicku do ruky a on sa s nou akoze krmi. a pritom ho chvalim, aky je sikovny 🙂

bodycka z tecsa mame aj my. autockove aj macka pu

drobec po otrasnej noci nechce stale spat. stale tu beha, ledva ma oci otvorene, ale ked sa ho snazim uspat, tak robi somariny 😠

a este na nieco som chcela reagovat, ale uz neviem na co

deni_v22
25. sep 2009

siska ☹ ☹ ide vikend, tak ukecaj aspon sestru, nech pride k vam ti trosku pomoct...
to nechapem, co to na Samka vyliezlo, ze sa tak dlho trapi...musi byt uz poriadne vystaveny, chuda male...

petusaaa
25. sep 2009

jaaaaaaj, uz viem 😀
ake jogurty davate krpcom?

prsky
25. sep 2009

ahojte...Lala pije tiez z flase od lucky s tym naustkom ale naturu alebo z normalneho pohara - to sa napije aj tak najviac a tiez vonku obcas z toho aventackeho poharika s naustkom, ale ten zvykne otocit a zut spodok 🙂

caj nedavam, iba vodu

mojka...tie granulovane caje su ine svinstvo..to by som ani ja nepila

baby, ja uz vodu ale az tak neriesim..ze prevarena dojcenska..aj varim v normalnej z kohutika...sak aj v reklame davaju, ze je zdrava 😀 😀 😀

prsky
25. sep 2009

petus..zvolensky smotanovy ked jem ja...ale zvycajne uz moc toho jogurtu ja nezjem, nestiham davat lyzicky...davam len to biele...ale oficialne jogurt este nedavam, dokina kazala az od 11 mesiacov a ze aktiviu nesladenu 😉

siska..chudatko samino...drzte sa, nech vas to uz opusti

petusaaa
25. sep 2009

siska, ip

ja tiez varim z obyc z vodovodu. a to uz dlhsie 😅 ale pit mu davam este lucku ale neprevarenu a do mlieka mu prevaram tiez z vodovodu
takze este nemozu ten dzem, ze? a syry ake davate?

siska_br
25. sep 2009

musim zavolat o pol hodku, doktor bude volat do labakov kvoli kultivaciam z mocu...

dakujem dievcata za podporu...ide vikend, aspon ze bude erik doma, bude nam lahsie

a pijeme hrozne malicko, vypije len pri papani aj to na silu na silu do neho lejem...flasky neuspeli ziadne, pije mi z avent poharika toho umeleho via na uchovavanie potravin, ale vie sa z neho celkom pekne uz napit. nadajam ho luckou, neprevarenou, do varenia davam ako kedy - niekedy lucku, inokedy obycku vodovodovu...skusala som aj cajik, taky letny - obycajny detsky nalevovy - ani ovocny ani bylinkovy nechcel, aj stavu som mu skusala nariedit, ani to nechcel...takze voda

a jogurt papa activiu, ale sladenu, nesladenu nechcel ani bohovi ani s ovocim, ani s vyzivou...raz som mu skusila kupit tie jogurtove presnidavky od nestle - baby to zlozenie ani necitajte 😝 , no chutilo mu to ze som lyzicky nestihala davat, opica mala

prsky
25. sep 2009

ozaj...Laurinda ma dnes 10 mesiacov 😵 jak to leti

siska_br
25. sep 2009

🙂 🙂 🙂 blahozelame laurinke k 10 mesiacikom! boze ale su uz velke tie nase deti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre