Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

tara2
25. máj 2009

zuzi - maly je jedak po Andrejovi...zatial mu chutilo vsetko co som navarila. Ja sa uz tesim ked bude moct jest kase mam doma celkom peknu zasobu 😀

tal - chybala som Ti? 😉 😀 boli sme na Kysuciach cez vikend a v piatok pol dna u svokry, ale celkom sa dalo 🙂

adi - ja som zatial vsetko varila, este som neskusala robit jedlo na pare...mozno skusim nejaku zeleninu

tara2
25. máj 2009

tal to je inak dobra sila 😝 😝 😝

tara2
25. máj 2009

a blahozelame Laurinke k 6 mesiacikom a vsetkym vikendovym oslavencom a tiez romi 🙂

tara2
25. máj 2009

samomluva 😀 😀 😀

talinka
25. máj 2009

tara, no je to sila ,ale co uz 😖 jasne, ze si chybala..mne urcite 😉 tak ste mali super vikend, konecne si si aj muuza videla, co?
a ake kase to mas nakupene? daj tip ja neviem ake vlastne moze...este som to ani neriesila v obchodoch ...

talinka
25. máj 2009

uz nie samomluva 😀

pass
25. máj 2009

talinka - to su mi novoty ..preco su vsetky nove uradne zmeny negativne? 😖

tara - brokolicka super napad, musim aj ja vyskusat 🙂

talinka
25. máj 2009

pass, co ti poviem, lebo SLovensko 😒

bezaz
autor
25. máj 2009

yto bola taka vyzivka jablkovo-slivkova, dostali sme, tak som skusila, veru masko som este nedavala, lebo posledne dni furt kdesi behame, tak nemam cas varit, davam len kupovane..
ja som domace vsetko varila na pare a praveze aj taky neosoleny zemiak mi chutil viac ako vyvareny vo vode 😅

talinka
25. máj 2009

ideme sa my vychystat von troska.... 😉

tara2
25. máj 2009

tal - minula som tie DM kupony na kase, kupila som mliecne aj nemliecne, viacero druhov...napr. milupa, hami, hipp, alnatura

zuzi - a zelenina malej nechuti?

tara2
25. máj 2009

aj ja sa chystam von, ale maly stale spi 😕 dobre sa najedol tak sa mu dobre spi s plnym bruchom 😀

amonis
25. máj 2009

čaute takže jsem se nakonec rozhodla po dlouhém čtení pro nosítko mei tai už ho mám ojednané v krásné barvě tak snad už budu spokojená.......co tady nového,jdu vás dočíst

prsky
25. máj 2009

Jani...Lale odovzdam 😉 ... zemiak teda na pare nic moc podla mna, ale verim, ze taka brokolica, karfiol a hrasok mozu byt ok

petusaaa
25. máj 2009

tal, ale za ten jeden ten ti mali vyplatit. skus si zavolat na socialku. nie ze ta ukratia o jeden - aj tak dost biedny - prispevok.

baby, ze 50, 100... my papame tak 200 az 250g 😅

petusaaa
25. máj 2009

tara, aj ja sa chystam na DM kupony pokupovat tie kase. kupila som teraz len sunarku bananovu a ta mi teda chutila 😀 ale aj malemu chutil 😉

prsky, aj ja blahozelam lale k polrocku. vela chuti zelam 🙂

sisa.b
25. máj 2009

tak my sme zatial stale na dvoch lyzickach, cize aj tych 50 je pre nas nedosiahnutelny bod 😝 vcera mala mrkvu so zemiakom - opat 0 bodov 🙄

petusaaa
25. máj 2009
bezaz
autor
25. máj 2009

prsky akurat som tu v samorine objavila obchodik so stokke, maju aj tu stolicku 😉 za 159, plus ten potah a plus ta baby vlozka

tara2
25. máj 2009

peti - 😀 😀 😀 a vy ste ini papkaci kam sa na vas hrabeme 😀 😀 😀

sisa - zase nemozte mat vsetko 😀 vy ste zase pohybovo zdatni 😉

montana13
25. máj 2009

Caute 🙂

Tak my sme mali celkom fajn víkend, oslávili sme pol roka 😎 - v sobotu navečer sme chceli ísť grilovať k švagrovi, len tak na hodinku, tak som dala malého o 18.00h oddýchnuť, že nech si trošku zdriemne a on spal až do 1 v noci 😅 , tak sme šli sami. Normálne mi chýbal, až som bola taká nesvoja, že sme išli bez neho 😢 . Ale spočítal mi to v noci - o 1 bol už vyspatý 😲 a ja taká unavená 🙄 .... V neďelu si užíval tatina a poobede sme grilovali zase my doma - už aj s Majkom 🙂 🙂 🙂 . Taký kľudný víkend...... 😵 Po kinder zákusku sa len tak zaprášilo, v nedeľu som musela piecť ďalší 😕 😕 😕 a normálne sme zjedli aj pár lyžičiek špenátu so zemiakom a ako mu to chutilo 🙂 , dokonca aj banán sme koštovali 😵 , že by konečne sa usmialo slnko aj na nás? 😵

montana13
25. máj 2009

Nikto tu nie je, tak idem dočítavať...

montana13
25. máj 2009

rominka, všetko naj prajeme 😵 😵 😵

petusaaa
25. máj 2009

co je kinder zakusok? 😕

montana13
25. máj 2009

tal, zle si to pochopila alebo ti to niekto zle vysvetlil.... ale poteším ťa 🙂 🙂 🙂

Pokiaľ ti vznikol nárok na rodičovský príspevok od 30.04.2009 (t.z., že materská ti skončila 29.04.2009), tak máš nárok na celú sumu rodičovského príspevku aj za mesiac apríl!!!!!!!!!!!!! 😉 a vypláca sa mesiac pozadu, tak to ti prišiel zrejme ten aprílový rodičovský príspevok. Musí byť pokrytý aj ten jeden deň - môžeš mi veriť, vyplácala som rodičák 3 roky 😉 . Najlepšie, keď si to overíš priamo v zákone a nie jedna teta povedala.... 😉 . Tu máš úryvok, ktorý ťa zaujíma:

§ 7
Výplata rodičovského príspevku

(1) Platiteľ vyplatí rodičovský príspevok za celý kalendárny mesiac, aj keď podmienky nároku na tento príspevok boli splnené len za časť kalendárneho mesiaca.

(2) Platiteľ vypláca rodičovský príspevok mesačne pozadu, a to najneskôr do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom oprávnená osoba splnila podmienky nároku na rodičovský príspevok.

alebo si to prečítaj tu:
http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_zak/jas...

montana13
25. máj 2009

cau peti, toto je kinder zákusok (vyguglila som ho), ale mám podobný recept:

http://www.edatorty.estranky.sk/fotoalbum/zakus...

a je perfektný 😉 😉 😉

deni_v22
25. máj 2009

montana, ahoj, ked uz tak radis, este sa ta opytam...
medzi MD a RD som cerpala staru dovolenku. Terchnicky to bolo ako by som nastupila opat do prace. Mam nejaku povinnost po docerpani tej dovky sa ist opat prihlasit , ze som na materskej? Na soc poistovnu napr?

bezaz
autor
25. máj 2009

no dnes to tu zije 😀 to bude ais tym krasnym pocasim, ale na piatok vraj hlasia 15stupnov 😝
nase dietatko po dlhej dobe zahajkalo na prse, ticho, pohoda 😵

mirri
25. máj 2009

bez,ze by se blyskalo na lepsi casy? 😉
jinak ja bych brala tech 15 stupnu!!!nez nasich vic nez 40... 😝 uz me to nebavi.nemuzu ani ven s malym,az kolem seste a sedet v zavrenem byte me nebaviiiii.... 🙄

martina2008
25. máj 2009

ahojte, neviete mi poradit, zamestnavatel mi odmietol spravit RZZP, lebo som vraj bola aj poistencom statu??? nechapem to???som sa len nastvala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre