Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

cryonae
6. jan 2010

mojka maly zaspi u nas v posteli so mnou, potom ho prelozime spiaceho do postielky a ked sa maly prvy krat zobudi tak si prelezie sam k nam do postele

tari zoe je krasne meno 🙂 uz velmi dlho sa mi paci

mojkamirka
6. jan 2010

tara, cry, ja som ho doteraz prekladala až o polnoci, ale nejak si zmyslel, že chce byt skôr v mojej posteli, ale teraz si už vyžaduje aby som zostala pri nom, lebo inak ujúka

prsky
6. jan 2010

lol...co je to postielka? nam v nej spia hracky a paplonik 😀 malu uspavam na prse, o 2h sa zobudi, dostane kojo a spi dalej - aj ked posledne noci sa zvykne prebrat a zurovat zo 2hodky 🙄 , dufam, ze sa to dnes nestane

talinka
6. jan 2010

cafte, konecne doma a maly uspaty 😝

No tu bundu skusim mozno reklamovat, ale musim najst blocek, co neviem ci najdem a navyse je kupovana v Rakusku... 😅

siska, dik za opytanie, tata sa ma celkom fajn,ale ci to bude ok, je este vo hviezdach,kedze este lezi ,sice chodi po byte, aj sedi, cco by nemal a dokonca uz aj pracuje doma z apocitacom, neoblezi ani za nic 😝 este sa aj natahuje s Tominom aj Maxom 😖 zlahcuje to...ale tak dufame, ze bude moct pokracovat v svojej praci a ze bude moct nadalej aj soferovat, uvidime...

tara,ze zoe patoprsta 😀 ale zoe je krasne meno veru
heli, carly krutelova, zvlastne mozno aj preto zaujimave 😀 😀 😀 zvykla by som si na to 😉 ja si tiez moc nemozem nejake svetove mena vyberat k priezvisku cunderlik...inak su tam zaujimave mena...mozno nakoniec ak bude druhe aj ja nejake take zaujimave picnem nech je sranda k tomu priezvisku 😀 nahodou thomas je na 61.mieste a MAX na 50-tom ....a taky Colton Cunderlik neznie zle, ci ? 😀 😀 😀

mojka, postel je coooo? to je u nas len ulozna hraciek a plysakov 😀 jednoznacne u nas vedie postel,aj som skusala v Klacne postielku,ale nehrozi, zobudi, vstane a ruci odusu ,kym nelahne ku nam 🙂

talinka
6. jan 2010

Inak vcera som sa utrhla z retaze a poobjednavala Tominkovi na MMB mikinky a body....som tym objavila jednu kocku, co objednava z Ameriky a fajn veci GAP a OLD NAVY...a za prijatelne ceny...lebo ten tovar u nas fakt nestoji uz za nic...predrazene a maju to vsetky deti,kedze je tu tak malo obchodov....inak som rada, ze nemam dievcatko,lebo vsade vsetko len v ruzovom.... 😖 ak bude druhe, difam, ze tiez chlapcek 😀 nechcem cukricka doma 😀

deni_v22
7. jan 2010

ahojte,
mne nastastie mala zaspava sama v postielke..celkom prakticke to bolo naucit ju na to...vecer sice nakojim po leziacky na nasej posteli, no bdelu prelozim do postielky, vytratim sa a vecer pre mna moze zacat. K nam ju beriem pri prvom zobudeni, ked sme uz aj my zalahnuti, co bolo minulu noc az okolo 4...nejak sa jej to noc co noc posuva na neskor, tak dufam, ze o mesiac uz prespi kompletne noc....

tal, co mas proti dievcatam ? 😉 😎 ved nemusis obliekat do ruzoveho..i ked je fakt, ze oblecka v tejto farbe je asi najviac v ponuke 😒

ako sme sa tu posledne bavili o domoch, tak ma chytla vasen a cely nas navrh som vcera skreslila do vizualizacneho softu... takmer do pol 2 sme s muzom zariadovali a hrajkali sa 🙂

deni_v22
7. jan 2010

jaj a este som sa zabudla opytat.... dobre som postrehla kedysi v spravach, ze po novom sa ma chodit na prehliadku k zubarovi s detmi uz od 1 roka?

gina333
7. jan 2010

Ahojte babenky 🙂

deni presne teraz som to chcela napista, o tej zubnej prehliadke. Ved moja Sophi ma iba 4 zuby, neviem si predstavit, zeby u zubara otvorila usta, aby jej tam nakukli. Ved to zase len tie deti vysokuju, moj drobec uz ked vidi doktorku jaci a to len vojdeme do ambulancie. 😒 😒

Co sa zaspavania tyka, klasika zaspi na cicke, potom prelozim do postielky, po polnoci ju prekladam k sebe. Ina stale spi otrasne, furt sa budi, dokaze byt hore v noci aj 2 hodky. Furt to hadzem na zuby, serie ma rieadne, ze jej vobec neidu. Natalke v jej veku mala komplet chrup, bez bolesti jej vysli. A drobcek moj stale nic. 😠 😠 😠

cryonae
7. jan 2010

bre,

kosko to bola noc! tomi koooomplet celu noc po mne lozil, o pol noci si vypytal mlieko, co nerobieva, a az do rana len tak polihoval a presuval sa po posteli... auuuuu
nech uz su tie sproste zuby vonku!

tali daj kontakt na tu babu, ja gap a old navy vecicky milujem!

inak nasa 'carly' bude nosit veci po tomim, takze ziaden cukrik sa nekona.... 😀 viem si predstavit, ze nebudeme mat na rozhadzovanie popri dome, takze bude aj to dobre 😖

deni v akom programe to robis?

bezaz
autor
7. jan 2010

caveste
tak my mame dalsiu noc bez koja, normalne uz 3. 😲 😲 😲 ale zato sa zobudi okolo 3 a mrnci a mrnci, ukladam ju na 20x, takze neviem, ci by vytiahnutie cicku nebolo rychlejsie a bezbolestnejsie.. najlepsie je, ze peto sa uz na to mrncanie ani nezobudi 😝 ale zaspavat inak ako na cicku, pripadne v aute neexistuje..
my nastastie so zubarom, resp lekarmi nemame ziadny problem, ninka je v loekarskom prostredi ako ryba vo vode, este aj chirurg, co mi vyberal stehy, sa cudoval, ze sa ho neboji, mal vyzor zuriveho lupeznika, brada do pol hrude 😀
tal aj ja si prosim kontakt na tu babu, sice peto v sobotu leti do usa, tak snad nieco donesie, aspon budem moct porovnat ceny 😉
a k tej ruzovej, no bohuzial ju neznasam a aj tak mame polku veci ruzovych, lebo ine sa pomaly nedaju zohnat 😠

siska_br
7. jan 2010

cafte babulky

ze spanie v postielke, to aj take byva?? u nas je postielka len na to, aby dobre zavadzala. a byva v nej paplonik a prebalovak, kt. uz tiez asi pojde, nakolko ho nevyuzivam, lebo sa bojim, ze mi fesak z neho vyskoci

tal - aj ja si prosim kontakt na tu holku z MMB 🙂 a od deni typ na na ten softovy program, fuj aka vterka

o tom zubarovi som nepocula, ale svokra mi to prave vcera hovorila, presne v tomto zneni, ze uz pre deti od jedneho roka bude povinna prehliadka...podla mna je to naopak vyborny napad, len treba najst dobru zubarku, ktorej sa deti nebudu bat, v pripade chrupu podla mna uplne plati, ze prevencia je najlepsia

tara - zoe pätoprsta je poriadne exoticke 😅 u mna je uz dlho favoritkou hanka, ale jedna hanka durzova uz v rodine je, tak mi nepreslo ☹

cez vikend sme boli v tescu a nechapala som, ake krasne vecicky tam maju pre dievcatka..kopec ruzovych ale aj fialove, cervene, no nadherne

talinka
7. jan 2010

dobre ranko, dievcata.....no aj mne sa mari, ze bola noc bez kojo 🙂 aj ked samozrejme to neplati o rane, to kazdu chvilu pricuc, oddeli sa a po chvilke pricuc a opakuje sa to x krat az kym sa nezobudi nacisto ....sice noc bez kojo,ale zato max sa vykandil v strede izby tak sme o tretej rano s Vladkom surovali podlahu... 😝

deni, jasne, ze nemam nic proti dievcatkam 😉 su nadherne,len ja by som opat chcela chlapca keby daco,ale tak ani dievcatku by som sa nebranila...len sa mi nepaci, ze vojdes do obchodu a 99% ruzovej je v nich....aj ked su aj cukrikove maminky a tie sa v tom vyzivaju,ale proti tomu samo, ze tiez nic nemam, kazda mame predsa iny vkus 🙂
Aj ked ja mam co hovorit o ruzovej, prave tu sedim v ruzovej nocnej koseli so somarikom 😀

aj ja som postrehla tu spravu o zubarovi ...a to tam mame ist so siestimi zubami??? no ved 20.1. som ja objednana opytam zubarky, pripadne pojde Tomino so mnou a bude vyriesene

cryo, super noc, potesi 😖 davaj silne cafe... 😉 a ked Tomino dnes bude spat, spinkaj s nim , ja tak robim 🙂
kontakt na babu z MMB...
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=26817
Chudatko Carly 😀 bude z neho chlapcisko 😀 toto je ten trpky udel druheho dietata...musi nosit veci po brachovi 😀

bez, no zavist, ze uspis aj bez koja, ja som este stale na to leniva a len co zamrnci davaj cicik...mala by som s tym tiez seknut...
presne ved Ninku ani nemozes takemr do inej ako ruzovej, kedze je jej pozehnane v obchodoch a urco ked nieco ti niekto kupi , je to ruzove 😀

talinka
7. jan 2010

bez, a jasnacka, ze bude mat holka drahsie veci ako by ti ich kupil Peto v Amerike, sak musi aj nieco na tom zarobit...inak aj keby som si to objednala ja sama,mam to lacnejsie,ale chce sa mi ? 😀 toto je pohodlnejsie...ale to len nahodne som natrafila na nu, mozno je tam este nejaka co ponuka este lacnejsie,ale za u nas by si tieto vecicky urcite v obchode kupila ovela drahsie,....jaaaaj, aj ja chcem do Ameriky na handry ist..!!!!!

cryonae
7. jan 2010

tali ja mam naopak skusenost co beham po kamoskach, ze tie malinke su velmi vkusne oblecene... kopec zltej, bielej, zelenej, hnedej, sivej... kde tu nejaka ruzova a fialova... mysim, ze je to aj na mame ako to nakoniec pokombinuje
a velmi sa mi pacia tie aplikacie, vselijake kvetinky a ornamenty 😵

talinka
7. jan 2010

siska, hanka pekne meno,len skoda, ze u vas nepouzitelne 🙂 kontakt som uviedla vyssie... 😉
a co sa tyka Tesca, tam maju fakt pekne vecicky, Tomino ma vela aj odtial hlavne bodynka, kedze tam maju aj velke velkosti az do 2 rokoch, co v inych obchodoch uz ani nie....

talinka
7. jan 2010

cryo, no to je pravda, to asi preto, ze mas kamosky prave z radu necukrikovych mamiciek... 😉 aj ja by som riesila takisto take farby...a minimum ruzovej...aj ked uz su dievcatka vacsie same ta dotlacia do toho,aby si im kupovala tuto farbu a veci s hannah montana 😀 to uz si nepomozes a zas preco im to nedopriat,ked sa im to paci, ze? 🙂

siska_br
7. jan 2010

tal s tym mam prave problem, tie velkosti, v tescu maju najvacsie body 12-18 mes a tie uz zapnem len tak-tak ☹

samik miesa zolikove karty, asi ho idem natriet v zoliku 😀

bezaz
autor
7. jan 2010

tal no ja bez cicku neuspim, mlada si ho vyziada sama, ide k posteli, zabori hlavu do matraca a krici mememeeeeee 😀
heli ozi, vcera sme boli konecne s palinom piliarom, mam ta pozdravit 😉
a dnes ideme na plafco, tesiiim sa 😵
ad ruzova, no musim povedat, ze ninke sa hodi, napr kupila som jej bedomodre triko, strasne sa mi pacilo a ninka v nom vyzera strasne fadne 😅

siska_br
7. jan 2010

zuzi - ja som minule kupila samikovi biele bodicko s velkymi ruzovymi gulickami a je v nom uplne na zozratie...a ma jeden svetrik so sedo-ruzovymi pasikmi a mnaaaaam

ja lubim pekneho chlapa v ruzovom, aj ked chlap ruzovu musi vediet nosit

talinka
7. jan 2010

siska, no u nas v Tescu som videla bodynka aj na 18-24 mes....a samik musi v tom bodynku s ruzovymi gulickami vyzerat uchvatne 😵 presne niektoremu chlapovi ruzova velmi sekne, mojmu by urco nesekla 😀
ty ides hrat zolika a ja mozem umyvat okno,lebo mi ho prave syrom natiera tomino 😀

bez, ninka musi byt krasna aj vo vreci....a u nas sa cicik nemusi vyzadovat, pride a sam sa obsluzi... 😝 a este si aj vybera , z ktoreho,alebo si strieda 😀 no aj teraz, dorazil a uz sa po mne liepa a dava mi dole nocnu koselu..tka idem na to....

cryonae
7. jan 2010

inak aj tomi ma jedno polo tricko s ruzovymi pasikmi a tiez mu veeelmi sekne 😀 ale v bledomodrej je bezkonkurencne najrozkosnejsi 😵
jaj baby kym som vzdychala nad tymi old navy a gap vecickami tak mi maly vyhodil cely kvetinac.... to mam trest za to, ze sa mu nevenujem, ach yo

talinka
7. jan 2010

siska, my este v poho oblecieme tesco velkost 9-12 mes.....pyzamka 12-18...su mu neskutocne dlhe este 😝 tak ma ledva 75 cm predpokladam

bezaz
autor
7. jan 2010

tal aj ninka nosi teskacske 9-12 bodicka, aj ine veci 80, sem tam nejaku 86, ale to ma dlhe rukavy.. vcera jedna mamicka v podniku, ked sa dozvedela, ze ninka ma 14mesiacov, len vypucila oci, ze taka malinka, vyzera na 10mesiacov.. tak neviem, ci sa mam tesit alebo co 😝
aj peto nosi ruzovu, podla mna tmavym chlapom sa hodi 😉
inak u nas momentalne vedie lego duplo, najma rozoberanie, co my poskladame a potom premrlanie sa v kockach v krabici, lebo to strasne strkoce 😀
no idem uz na to plafco

talinka
7. jan 2010

cryo, tak mne sa deticky celkovo v pasikavych moc lubia 🙂 moooc im to sekne a take polo tricko nema chybu....a to ma mrzi, ze vdaka mne sa musis teraz zaoberat hlinou s kvetinaca 😅

talinka
7. jan 2010

aj ja som prave musela zasiahnut, lebo max podozrivo zaknucal a zavrcal , lebo Tominko mu magal gule 😝 😀

Inak Tominka pritahuju ruzove veci som si vsimla, aj celenky si dava furt na hlavu, okuliare, hodinky na ruku...no neviem neviem ci nebude nejaky zozensteny 😀 furt sa chce fintit cesat a sprejovat..... 😀

cryonae
7. jan 2010

tali to ta nemusi mrziet 🙂 mam to robit ked chrni.... inak zase som ho prechvalila naposledy a dnes spal len necelu hodinku 🙄
no tali niekde to musel tominko odkukat 😀

horajda
7. jan 2010

cafte baby, tak opat som tu.trosku som vas aj citala len prispievat sa mi moc nedalo, miro je dost casto na compe
ozaj uz som zacala uplne odstavovat, teda ja som uz aj tak kojila iba v noci a to dva krat a zacalo ma to dost boliet, strasne mi zuzka hlatavo sala, tak som si povedala ze asi je ten spravny cas, no tak som jej zacala davat mlieko na noc a este rano si cucla z prsa a tuto noc som vyskusala novinku ze som jej dala mlieko z flase pred spanim, teda asi o 7pm zjedla kasu a potom o 8pm to mlieko asi 120ml a zobudila sa az okolo 5:30, ja som si sice myslela ze je este noc tak som jej strkala vodu v tej istej flasi co ma mlieko a nechcela a az potom som zistila ze je vlastne rano a ona sa domaha svojej davky.no tak som zvedava ako to bude tuto noc. najlepsie by to bolo keby v noci nic a potom rano teda mlieko z flasky len neviem ako to mam vyriesit ked sa mi nechce skoro rano vstavat ho zohrievat a zohrievacku drahu nebudem kupovat. takze jedine co musim asi kupit je termoska na flasu, ozaj nema niekto na vyhodenie doma termosku na zmrzku do tej by sa to zmestilo 😉
alebo ako to riesite baby co uz nekojite?

cryonae
7. jan 2010

hor ja sa bojim nechavat mlieko zarobene celu noc... ja normalne vstanem, zohrejem vodu vo varnej konvici a zarobim cerstve mliecko... ale tomcur ma spotrebu... vacsinou zarabam s 240-270ml

horajda
7. jan 2010

heli ja som zarobila o 11pm a zuzka ho pila okolo 2-3 a bolo este teple, takze tomu sa nemohlo nic stat a viem ze sa da kupit taka termoska co to tam vydrzi, my sme mali u babky tu na zmrzku a je uzasna,zuzka dala tak okolo 240ml v noci ale nechcem aby pila v noci, lebo potom je to tazko oducat, tak preto vymyslam, ze ako by to bolo naj aj aby mala svoju davku a aj aby sa vyspala
a kedy ti tominko pije o kolkej?

zdenus
7. jan 2010

helou,
ohovarate ruzovu? 😀 ..tu farbu ani ja nemusim....a dokonca sme na tom tak, ze je problem najst v skrini nasich bab nieco ruzove.....a ak ano, tak len pasikove v kombinacii s hnedou or sedou 😝
ze neznasam ruzovu o mne vsetci vedia, tak nam ani nic cisto ruzove nenosia 😉

a s tym zubarom je to fun, aj alura ma len 4 ks zubov, z toho 2 su cca 2 mm velke 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre