Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

tara2
7. jan 2010

Caute 🙂

ruzovu ani ja velmi nemusim, v kombinacii s nejakou inou farbou je to v pohode ale cele ruzove cukriky to ee 😝

mlieko na noc tiez zarabam stale nove, vecer si dam prevarit vodu do kanvice ked idem spat a potom v noci len ohrejem v mikrovlnke a zarobim mlieko. Ja chodim spavat az okolo 23:00 - 24:00 a vtedy zarobim jednu davku lebo okolo polnoci sa maly budi na mlieko a potom vacsinou az rano. Ale obcas sa stane hlavne ked mu idu zuby ze sa zobudi aj o tretej a vtedy mu zarobim trosku mlieka (caj nechce a chyta hysaky ked ho chcem nim oklamat 🙄 )

a veci bude druhe dieta tiez nosit po Dominikovi...holt to je osud druhonarodenych deti

zdenus
7. jan 2010

ano, druhonarodene deti to maju tazsie 😀 ..nasa alura ma nove lne to, co dostane, inak ma vsetko po eli 😝

ja tiez v noci zarabam mlieko, alebo tak rano o 5 hod...vecer uvarim vodu, dam do termosky a mlieko robim vzdy cerstve 😉
ale nadsena nie som, neprestala som kojit na to, aby som v noci zarabala flase 😠 😠 😠

bezaz
autor
7. jan 2010

baby ste macherky, ze sa vam to mlieko chce robit.. u nas sa UM zatial vobec nechyta 😅 a keby som mala koli nemu vstat, tak to radsej o tej 6 strcim prso a spim este 2hodky dalej 😀

zdenus
7. jan 2010

bez, sak ja by som strcila, aj mlieko dokonca mam, ale problem je ten, ze krpana uz nechce...uz jej zachutila umelina... 🙄

bezaz
autor
7. jan 2010

zdeni, sme minule skusali davat mlieko, lebo sme boli na navsteve a mlada ukradla kamoske flasu s mliekom, ale len cmulala dudel a vytiahla asi 5ml 😅

horajda
7. jan 2010

zuzka by si dala aj moje ale mna to uz boli ako som aj spominala, este raz to zvladnem ale aj to uz ukoncujem. ozaj a ked to mlieko zarabate nezobudia sa vam decka za ten cas?

tara2
7. jan 2010

bez - ja som si na to uz nejako zvykla a maly ked sa naje tak sa otoci na bok a chrni, ked bol na MM tak si cuckal a cuckal aj pol hodinu a za chvilu chcel zase takze ja aj ked v noci vstavam tak sa vyspim

tara2
7. jan 2010

zuzi mne to zarobenie trva tak do minuty kedze vodu len ohrejem a vstavam uz ked zacne mrncat a vtedy rychlo vstanem a strcim mu flasu tak sa nestihne prebrat

siska_br
7. jan 2010

ja som UM este ani neskusala...obavam sa, zeby som ani neuspela. no ale mozno by som bola prekvapena a aj lepsie vyspata, ako tara pise

zdenus
7. jan 2010

nasa hviezda sa zobudia hned ziape, ako keby uz pred 5 minutami bolo neskoro...ale mlieko je zarobene sup sup, ako tara pise...a o vyspati ani nehvorim, ved u nas uz to bolo tak, ze buntosila kazdych 50 minut 😕

cryonae
7. jan 2010

tak tomi ma musi dost dlho budit aby som bola v stave ist mu spravit to mliecko.. vacsinou to vzda a zachrni zase 😀 😀 😀

prsky
7. jan 2010

cafte..tak mam za sebou beletristicke minimum k literature 19storocia..samoska, ze som mala zas "stastie" a z 11 knih som precitala 7 a vsetky 3 otazky, co dala boli akurat z knih, ktore som neprecitala 😠 tak som si vymyslala 😀 uvidime, ci ma pusti k skuske

trochu som vas prebehla...

ad ruzova..ja ruzovu nemusim, ale uz neriesim...nechce sa mi behat po obchodoch a forach a hladat nieco neruzove...obcas kupujem v chlapcenskom

ad velkosti...Lala nosi 9-12 tesco, zacinam jej davat uz aj 12-18, ale tam ma pri overaloch rukavy ok a nohy su jej trochu dlhsie 😲

ad kojo...ja by som rada, keby si Lala dala tak 2x za noc, aj sa chystam ju to naucit, ale nemam na to momentalne cas a priznam sa, este ani "gule" 😉

deni...ako sa ti podarilo naucit malu spat samu? ja by som tiez rada, pripadne, aby akceptovala ruda pri zaspavani, viem, ze sa to da naucit, ale nechcem ju nechat revat

prsky
7. jan 2010

hehe..tak ak nejakou nahodou budeme mat druheho chalana, tak bude chudak v ruzovom 😀 😀 😀

tara2
7. jan 2010

adi - vsak mozno mu ruzova pojde 😉

mojkamirka
7. jan 2010

ad ruzova, nemusím ani nič ružové nemám. Klamem, ked som si kupovala kojo nočnú košelu tak som mala na výber medzi žltou so sloníkmi alebo kriklavo ruzovou s včeličkami. Muž vybral ružovú. 😀

ad druhé dieta, jasne že bude nosit po prvom, 😉

ad meno, ja som zamilovana do mena Elizabeth, ale nejak sa MM nelubi, to keby bolo dievca.

ad mlieko ja zarábam mlieko vecer ked idem spat. Malý ked sa zobudí tak reve tak, že ho pocut až do pivnice (bývame na druhom) ked to nemá okamzite. Mlieko má v termoske a je vzdy akurát. Občas mu treba na noc 1, 2 alebo 3 250 ml. flase. S tým že sa v noci zobudí a vypije len 1/2 flasky. Keby som to mala zarábať tak som ráno taká rozbitá, že koniec. Síce ponajnovšom sa zobudí a kričí do vtedy "daj" pokým nedostane. 😀

mojkamirka
7. jan 2010

ad zubar ( skoro som na to zabudla) volala som dnes zubarke a pýtala sa na to (vlastne zdvihla sestra, no to je jedno) a mi bolo povedané, že je to skoro, že stačí okolo dvoch rokov. By som chcela vidieť ako by ho zubárka donutila otvoriť usta. Čo ten môj v cudzom prostredí ani necekne a len mi sedí na kolene.

horajda
7. jan 2010

aha no tak baby skusim to ako vy uz som si pripravila mlieko v prasku do malej nadobky a dam si vodu do termosky a hned to zarobim v izbe a strcim jej to do pusy ale predpokladam ze sa zobudi az nadranom

horajda
7. jan 2010

mojkamirka a aku mas termosku tam kde das celu flasku?aka to je kde si ju kupila?

mojkamirka
7. jan 2010

hora taká obyč. z polystyrénu, existuje aj z hlinikovej folie, stoji 5 E tam mlieko ze dlhsie vydrží teplé. Kupovala som v drogérii, ale majú aj v lekárnach Ja jednu flasu dám do kuchynskej chnapky a druhu do termosky. V chnapke sa skôr ochladí, akurát ked sa mlý zobudí tak má teplé, nemá problém ani studené vypiť. Ja dávam rovno zarobené mlieko do termosky, ked idem spať čo je asi 23.00. Hoc je ráno mliečko studené a objaví malý fľašu hned pije. Nemá žiadne ťažkosti.

http://www.bonus-detom.sk/product.cgi?id=3417 takú som kupila za 3 čosi, tuto mám ja
http://www.bonus-detom.sk/product.cgi?id=10201 za 5E v drogerke

talinka
7. jan 2010

baby, ja ako vas tu citam aj troska zavidim,ktore uz riesite to UM, teda jasne MM je lepsie...ale myslim v tom zmysle, ze to uz mate za sebou, kojo, ze vedia pit z flase, a ze to vobec piju...ja som teda este UM nezarabala ani neviem ako, ani ako ma byt teple nic....musim raz konecne vyskusat....mam doma BEBU HA...a to ake cifry , ze x ml za noc vypiju???? 😅 Tomino ma 120 ci 160 ml flasu caju na den ani to nevypije a vacsinu porozlieva po byte a vsade...to je jeho uchylka....strasne ho to bavi....takz eu nas sa viac menej este stale pije len MM...to je pitny rezim 😝

ale dikes za tipy, ja to teda asi spravim v buducnosti tak, ze teplu vodu dam do termosky a mliecko nachystane v nejakej nadobke a bude hned zarobene

zdenus, preco sa to aj u nas nemoze stat, ze nechcem MM ale zachutilo UM.....to je prudko nerealne u nas 😝 😀

talinka
7. jan 2010

a tominko oddnes uz vie sa postavit aj zo sedu a vykracuje si dalej...uz sa mu nemusi pomahat 🙂

no a prave sa mi cely v spanku dovracal 😝 zakaslal a vygrcol a cely je mokry a pachne to tu...ked ho prezleciem zobudim ho...a mozem zase uspavat, chudatko moje...co je? asi tie hlieniky jak soplikuje 😅

talinka
7. jan 2010

no uz je prezleceny a je hore, blazni sa odusu,som zvedava kedy zaspi.... 😝 tak dobru noc

deni_v22
7. jan 2010

prsky, na to zaspavanie som sla postupne - zacala som vecer, po nakojeni som ju dala do postielky a recitovala, spievala, hladkala chrbatik (to som mala vyskusane, ze ju upokojovalo) a snazila sa ju udrzat v lahu...ak sa postavila, opatovne som ju ulozila do polohy lezmo...prve asi tri dni sa dost vzpierala, neplakala, len sa furt dvihala..

neskor som vynechala hladkanie, rukou som jej len pricapla zadok, aby sa nedvihala (zaspava na brucho/boku), potom som zrusila basnicky, ostalo len tazitko na zadku...potom som uz len stala pri postielke a ked si zmyslela vstat, tak som ju pritazila...

cele to trvalo asi 2-3 tyzdne, kym si totalne zvykla.... po asi 3-4 dnoch na zaciatku som to hned zacala robit aj poobede, aby to mala jednotne....v tom case akurat prechadzala na 1 spanok za den, tak bola na obed dost unavena na to aby sa nevzpierala...tak si zvykla aj poobede celkom rychlo..

bezaz
autor
8. jan 2010

bre ranko
tak u nas noc zasa bez koja, ale tie revy 😝 baby, aj vam sa zobudia deti a jacia tak, ze sa nedaju utisit? normalne som mladej uz dala aj po riti, lebo tak hystericky ziapala, este k tomu ma bolela hlava, no konec.. ale bola hore o 0.30 a potom az o 5 😅
tak z umelaca si nic nerob, ja pocitam s tym, ze prejdeme rovno na kravske 😉
deni lenze tebe mala bola apson ticho, ale opica sa postavi a bud zacne ziapat alebo sa jasi, lozi mi cez hlavu alebo ma bije 😝

cryonae
8. jan 2010

cafte baby,

umieram od unavy, maly celu noc prereval 😢 na chvilku zabral viburkol a potom brufen, ale aj tak katastrofa! ako ho tiez zubky mozu tak boliet? nech uz su svine vonku 😢 😢 😢

baby a ake kravske mlieko sa podava krpanikom?

a sme tu zase zasnezeni, ja to serem..... neznasam kramare!

cryonae
8. jan 2010

teda viem, ze plnotucne, ale to sa kupuje nejake so znizenou trvanlivostou, cerstve alebo normos krabicove ake najdem?

a sorry za depkovy prispevok 😅

bezaz
autor
8. jan 2010

heli no pekne, este stastie, ze u nas zuby znamenaju, ze sa v noci dokojim do mrtva 😅
ad mlieko, netusim, lebo som to nestudovala, ma sa s nim zacat co naskor, ako by sisa.b napisala, pripadne vobec nedavat 😅 vraj... sak mliecnych vyrobkov je dost... mne sa moc nepaci, ako sa dava kakavko a vselijake tie sladke ochutene mlieka s kilom cukru.. no ved uvidim, mozno ked ninku odstavim, tak nebude chciet ziadne pit 😕

cryonae
8. jan 2010

zuzi u mna to vyjde na stejno... maly ma nejaky senzor v hlave a ked nelezim pri nom, tak sa zobudi a reve.. teda teraz, ked sa tak trapi ☹ vcera ma nepustil sa ani osprchovat.... len som si rychlo umyla tesaky a sprintovala si k nemu naspat lahnut. a v noci nedajboze sa pohnut

zuzz
8. jan 2010

ahojte. ja som uz kravske mlieko trvanlive plnotucne skusila 2 dni davat. nebol s vypitim problem, len mam pocit, ze ju z neho zapieklo. moze to byt z mlieka? ci to bolo z inych veci, ktore pojedla? a zas som dala 2 dni bebilon a ma hnacku, takze ten jej zjavne nerobi dobre, hoci jej chuti a pije ho bez problemov aj 4 flase denne. musim sa opytat doktorky, co s nou teraz. co jej vlastne davat. skusala som aj UM z DM to babylove, ale to ani vypit nechcela, nechutilo jej.

siska_br
8. jan 2010

cafte babule

bez u nas to funguje ako u vas v noci, kym nedostane do pusy mliecko hukackuje. ale fakt brutalne. ziadne suchacky ofajcievacky nefunguju... ☹ ☹ ☹ 😠 😝

heli - ja tak ako zuzka, plnotucne, prevarene, obycajne neochutene...ale az trosku neskor, tiez planujem z koja prejst rovno na KM ked sa raz podari, asi tak o pol roka...a je pravda, ze mlieko uz nie je co byvalo, urcite sa nim netreba nalievat na litre

snehu pada za tatru, skusime sa pretankovat do obchodu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre