Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

petusaaa
16. feb 2010

nebojjjjjjj, ono sa to nejako poriesi.. ja hovorim, ze keby sme si mali planovat dieta, kedy je to vhodne, tak vymrieme.. lebo vzdy je nieco 😖

baby, kolko vam prisiel ten rodicovsky? nemalo to prist doplatene aj za minuly mesiac? nejako tomu nechapem.. ved sme dostavali 185,47 aj s pridavkom a teraz mi nabehlo 277,99 tak tomu nechapem 😕 podla vsetkeho mi malo nabehnut 256 (za februar) + 21,99x2 (pridavok za januar a februar) + (256-164,22) (rozdiel za minuly mesiac) = 391,76€ alebo to doplatia zvlast??? 😕 😕 😕

petusaaa
16. feb 2010

vlastne nie, este by mi mali doplatit 91,78€ ako rozdiel medzi minulym a tymto mesiacom, ze? dobre som pochopila?

petusaaa
16. feb 2010

oprava : podla vsetkeho mi malo nabehnut 256 (za februar) + 21,99 (pridavok za februar) + (256-164,22) (rozdiel za minuly mesiac) = 369,77€

siska_br
16. feb 2010

peti, RP sa vyplaca mesiac pozadu, cize teraz ti nabehol januar, ziadne doplacacky ☹

siska_br
16. feb 2010

inac, sa pridavam k miyi, tiez dufam, ze potomstvo buduce vyriesi za nas pani priroda nejak mudro sama, nasa fin. situacia zacne byt od bud. mesiaca neutesena, netrufam si ani planovat...ale zase ak mam byt celkom uprimna, po druhom este az tak urgentne netuzime, dame si este cas...uvidime. snad to nejak casom vyriesime, pevne verim. pri jednom by sme nechceli zostat.

siska_br
16. feb 2010

bezi, prosim ta a kolko vlastne stoji ten kocik?

prsky
16. feb 2010

bez a ty co tu...baby posluchaju, ked stihas tukat? 😉

prsky
16. feb 2010

zuzi, heli...mozno sa odvazim byt za ftirku a pridam sa k vam v stredu (?) 😉

petus .. presne tak...mne sa paci aj ten argument, ze do tejto doby porodit dieta je blbost...ale boli aj horsie doby a ludia mali aj 10 deti a nejak prezili 😉 .. aj ked...ked nebudeme zvladat platit hypo, tak sa s tymi 10timi detmi pod mostom blbo zije 😀

talinka
16. feb 2010

cafte, tak mne prisiel rodicovsky, ale skoro o 1 euro vyssi 😅 neviem sice preco ,ale myslim ten normalny..na zvyseny si asi este pockam..

No a vcera co nam kozna dala ten krem LIPOBASE neviem ci je to z neho ,ale ako som cez den Tominka natrela nim, vecer mal tie flaky cervene ako este nikdy aj ovela viac po telicku 😝 😝 😝 tak teraz neviem ci to z toho alebo co to???? 😖

cryonae
16. feb 2010

baby neviete niektora po polsky? tu pisu baby o tom slapi, ale moc tomu nerozumiem, akurat vidim, ze niektore su nadsene a niektore hromzia http://www.bangla.pl/dla-dzieci/wozki/spacerowk...

talinka
16. feb 2010

uz aj my budeme mat CD Canaky, Vladko mu robil auto a dal mu....ale ked si pozeral na youtube, co je vlastne zac,kedze som mu hovorila, ako to tu na konovi fici, povedal, ze to su same k.....tiny o bohu 😀 😀 😀 prave narazil na nazvy pesniciek ako : Male konikdy lubi boh, Boh ta miluje, Boh lubi ma, Ked pan jezis bol malicky....tak verim, ze bol najprv zdeseny 😀 😀 😀

zdenus
16. feb 2010

Tal, my sme pri eli mali chvilu lipobase, ale podla toho, co pises, tak tomimu nieze pomaha, ale skodi...podla mna je to neziaduci ucinok,ked flaky viac ocerveneli...skus zavolat dokine, co ti povie, ale ja by som s tym urcite dalej nenatierala 😕

quitka
16. feb 2010

ahojte, aj my by sme chceli druhé, ale tiaž kvôli tomu že staviame chalúpku tak to musíme odložiť, aj preto som šla skôr do práce 🙄

cry....ohľadom toho kočiarika slapi, 100 ľudí sto chutí, my sme s ním spokojní 😉

deni_v22
16. feb 2010

cafte,
cryo, mrkla som na tom tvojom linku niektore polske recenzie na kociarik...tiez nerozumiem vsetkym slovam, ale zda sa mi, ze polky skor kritizuju, nech chvalia...vraj je dost nizky, ze uz 8m dieta sedelo tak, ze hlavou sa dotykalo striesky (to zase bez, alebo quitka mozu potvrdit/vyvratit, ked ho maju moznost vidiet nazivo), ze viacerym odpadla ta obruc cez kociar a uz sa nedala pripevnit..pripadne ju dieta stale vykopavalo..niekolkym sa koliesko ulomilo...chvalia akurat to ze je lahky, skladny, pekny a u nich aj lacny...

ale zase vsetko s rezervou..podla mna na prechajdu po lesnej ceste by nebol, ale na lietacky po meste je super..

tara2
16. feb 2010

Caute 🙂
tiez si myslim ze keby sme mali cakat kym bude dobre tak nemame dieta doteraz...

tal - suhlas so zdenus mam rovnaky nazor

my sme mali dnes navstevu prisla zuzz s malou, zastavili sa u nas cestou z poradne

tara2
16. feb 2010

cryo - co som z tej polskej stranky pochopila ako pise deni skor ho kritizuju...vraj je ako cinsky vyrobok a ze ho neodporucaju kupit, vraj je malo funkcny, casto sa kazi, pisu tam ze odradzaju od kupy toho kocika ze by si ho uz druhy krat nekupili a este vsetko to co pise deni

zdenus
16. feb 2010

jani pls, porad.....ako mam laurinke sterilne odobrat moc...dnes chudatko stala od 7,15 do 8,30 vo vani, asi 2x cvrkla a ja som to samoska nezachytila 😀 😀 😀
skoro ma drblo, sedimku odoberem do sacku, ale k+c by sa nemalo...doki dnes povedala, ze to mam skusit do sacku a ak vyjde zly odber, tak musim sterilne, kua, ale to fakt netusim ako 😕 😕 😕
totiz v nemocke jej vysiel proteus 30 000/1ml, to je taky nijaky vysledok, ale mam pocit, ze tiez jej tam nalepili sacok..
tak ak mas nieco overene z praxe, tak porad, diiiky 😉

tara2
16. feb 2010

asi si je ho treba vyskusat a podla toho sa rozhodnut, niektore ten kocik chvalia ine hania...

quitka
16. feb 2010

deni, aj ja som kukala dosť ho kritizujú tam, ale nám sa zatiaľ nič také nestalo , a pre Radku nie je malý, zatiaľ pohoda.

quitka
16. feb 2010

tara...jasné,že keby mal človek brať ohľad tak nemá bábo nikdy, ale my ešte chvíľu počkáme 😉

tara2
16. feb 2010

zdenus - no tazku ulohu mas, mne sa zda ze ked sme boli na praxi na detskom ze K+C tiez brali do sacku ale to uz bolo pred 100 rokmi 😅. Skus poriadne vydezinfikovat nocnik (nejakym silnejsim dezinfekcnym roztokom aj 2x) a oblej ho vriacou vodou a skus ho odobrat z nocnika...podla mna je to lepsi napad ako odobrat moc zo sacku ten sterilny urcite nie je...

zdenus
16. feb 2010

tari, na sacku je napisane, ze je sterilny, skusim lauru umyt dettolom a uvidime, nocnik podla mna doma dobre vydezinfikovat nemozem...aj domestos je asi slaby,....ved uvidim, poviem potom 😉

tara2
16. feb 2010

zdeni tak ked je na sacku napisany ze je sterilny tak potom odober do sacku a umy ju tak ako pises 😉 . Inak existuje aj Dettol na plochy a ten je teda dost silny, riedi sa a je hnedej farby urcite si ho uz niekde videla, Domestos je podla mna slaby

talinka
16. feb 2010

tara, zdenus...dakujem za radu, urobila som taky test, telo som natrela opat kyselinou mliecnou co doteraz a kusok lipobase a ktora cast bude vecer ok som zvedava....musim pohladat cislo na koznu ak je vobec zverejnene..ale zaujimave,lebo uz sme lipobase mali ked bol malinky a bolo to ok

siska_br
16. feb 2010

zdeni - my sme mali odobrat moc do sterilnej skumavky, sacok nam neodporucali. ked sme boli v nemocke, tak mu celeho pindurika poriadne vyoblievali nejakou dezinfekciou, do konca mu aj kozticku kusok pretiahli, aby sa moc vobec nedostal do kontaktu s pokozkou a striehli na prud, na stastie sa podarilo. ked som im povedala, ze ja som to doma len do tej skumavky bez dezinfekcie odchytavala, sfukli ma, ze z toho nemoze vyjst relevantny vysledok. asi mali pravdu, pretoze z mojho mocu mu tam nasli nejake baktosky, a z ich rozboru nie. drzim palce, je to riadny fuska 😝

bezaz
autor
16. feb 2010

adi, nakonie som tu nemala zuzku, leno zacala soplit, tak ju horajda nechala doma s mirom.. ale pridu aj next stredu, takze mame tu skolku, jasne dojdite aj vy 😀 supeeeer tesim
zdeni tazka uloha, ja som riadne dezinfikovala nocnik a tak som zobrala, ale teda nemuseli sme davat sterilny 😅
zajtra ideme k ocnemu, som zvedava, co povie

petusaaa
16. feb 2010

tal, zvyseny o euro alebo tak si mala preto, lebo sa od noveho roku zvysoval pridavok na dieta 😉

zdeni, ja som odoberala do sacku, odoberali sme dvakrat a nikdy nebol problem. ale tym tvojim vyrazom nerozumiem...sedimku, k+c ... 😅

talinka
16. feb 2010

petus, vidis a to som ani nezaregistrovala , ze sa zvysovalo a to o tak "vela"??? 😀 😀 😀 ale to sa asi tiez vyplaca spatne,ked az teraz vo februari to tak mam....

ja som moc vzdy tiez odchytavala do obyc skumavky a dobre bolo 😅

petusaaa
16. feb 2010

tal, tak, pomaly dalej zajdes, mozno pri tom 10 dietati to bude aj o 30€ viacej 😀 😝
kedy to mate kontrolu ocnu???

prsky
16. feb 2010

bez...super, tak sa pridam k niekomu do afta 😀 aspon bude veselo 😉

tal...to nasiel dobru chobotinu, pretoze canaky maju viacero CD (detom I az IV tusim, potom nejake vianocne - tie mozu byt trochu nabozenske a anglictinu tusim 2 CD + to dvd spievankovo) vsetky pesnicky su ludofky

hih, baby, ale chalanom sa asi lepsie cika do sacku ako babam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre