Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

mojkamirka
17. feb 2010

siska, vam to teda ide, gratulujem 😉

ad znakovanie, my sme sa tiež konečne rozbehli. Včera sme boli v obchode, malý na mňa zakričal z kočíka"mama" a ked som sa na neho pozrela tak znakoval jedlo. A dnes znakoval, ze ide nakladať. 😀 😀 Keď ide od nás z izby tak nám stále máva na pozdrav. 😀 😀

prsky
17. feb 2010

tal...sak aj lala si vyhrna, ale aspon mi nepusinkuje kazdu chvilu hrudnik...si menej casto spomenie

uz sa tesim na jar, to budeme viac vonku, tak si nezmysli podla mna ani cely den, lebo teraz si myslim, ze je to aj z nudy

zdenus...len aby, ja furt rozmyslam, ci ta doba aj pride 😀 ale zas mozno to nebude taka katastrofa...mam taku znamu, ktorej maly, ked jej zbadal odhalene prsia v 2 rokoch, tak behal za nou a mlaskal 😀 a ked otehu s druhou, tak sice pytal mlieko aj nadalej, ale nebol to vobec taky velky problem ako cakala, takze sa modlim, aby to aj u nas tak hladko prebehlo 😉

moja mama sa dobre na nas zabava, ze si nemyslela, ze akurat baba bude taka zavislacka - ale inak je na nas hrda, bo ona nas dojcila max 2 mesiace (ako to uz v dobe "pokroku" bolo - dokonca jej doktorka povedala, ze uz nema mlieko, tak nech to netrapi a prejde na sunar)

siska...no my znakujeme, ale stale znakujeme len my 😖 takze som z toho dost rozladena, ale nevzdavam sa ... ono lala je strasna povaha - totalny pozorovatel, nema rada ziadne vedenie ruky, vsetko musi sama - takze sa s nou dost blbo hra na "ucenie" - to vzdy obdivujem horajdu so zuzinkou, ta vsetko hlce aktivne - ale tu moju cucajdu by som nedala 😉

talinka
17. feb 2010

siska, no vidis, akeho mas uzasne sikovneho synacika 😵 😵 😵 zlaty...s tym kojo to mas teda ovela lepsie u nas tak byvalo,ale uz nie,... 😅 presne, rano to aj ja zboznujem,vlastne hocikedy,lebo sa tak tulime a ja ho hladkam...to mi bude velmi chybat ....

tomino ma zas taku maniu, ze cez seba prehodi nejaku vec co najde, napr, Vladkove tricko, kyva mi odusu a vyberie sa k dveram a chce ist pre, akoze odchadza 😀 😀 😀 ...strasne vela veci po nas opakuje..je to sranda s nimi veru..alebo ako sa tvari dolezito,ked ukazuje rukou maxovi, nech ide na miesto, pripadne ho vyplieska novinami ako to vidi u nas 😀 😀

zdenus
17. feb 2010

prsky, teraz mi prave pisala kamoska, ze maly jej nechce pit mlieko, lebo dostala kramy....ty uz mas? lebo stracam prehlad o vasich cykloch 😝 😝
eliska bola tiez zavislacka, cuckala by stale a akonahle som otehotnela, tak uplne odmietala moje mlieko

talinka
17. feb 2010

no my neznakujeme, neucila som ho to...ale ukazuje tiez par veci ako napr, ked sa pocika alebo pokaka tak si trieska spredu po plienke, skoda ze az ked je potom 😀 ...inak je vsetko hm hmmm a musime sa dovtipit o co ide ,ale uz sa nam celkom dari...alebo nieco akoze schova a zakryje si usta rukou a urobiksicht nieco ako "jezisi a to co sa stalo? " 😀 no ideme sa na nom ustat....

talinka
17. feb 2010

prsky, u nas presne to, neda sa ho nic ucit, nema cas,ale potom po case vsimnem, ze predsa nieco zaregistroval, ked zrazu nieco vie,alebo vie napodobnit ci mi ukaze na to, co sa ho pytam ...

prsky
17. feb 2010

tal to ja som minule sledovala Lalu - dala kexovi zbytok rohlika, co pozula a potom ho vytahala za fuzy - a toto mu robi vecne ked mu nieco da - chudak kexo 😀 alebo si len tak lezi na fotelke, ona pride a zacne ho sibat slamkou - esteze je Kex taky mierumilovny a max co spravi je, ze odide, ked mu lezie Lala na nervy - ale najviac sa mi paci, ked nanho zacnem kricat, tak ona nanho zacne ze NENENENE 🙂 a vyborne je, ze ked Lala krici alebo place, tak Kex zacne zavyjat a ona sa zabudne,ze preco sa hnevala alebo plakala a chvilu mu "spieva", aby dalej zavyjal a tak ju rychlejsie ten neprijemny pocit prejde - akurat Rudusikovi to lezie poriadne na nervy, lebo on nie je bytovkove dieta a ma pocit, ze ho za to susedia vonku zlyncuju alebo co 😀 😀

prsky
17. feb 2010

zdeni...v januari som trochu spinila, ale kramami by som to nenazvala a Lala bud nezaregistrovala rozdiel, alebo jej to bolo jedno
ty este dojcis? a prestanes tiez tak,ze znovu otehu? 😀 😀 😀

siska_br
17. feb 2010

tak sa tu bavim na vasich detoch a psoch 😀 😀 😀 😀 uzasne obdobie, je s tymi detickami teraz srandy za tatru, ze? joj, ani za nic by som nedala toho nasho soplosa...

talinka
17. feb 2010

prsky, 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no je to sranda dieta a pes 😀 😀 tiez si vselico zazivame...raz ked max knucal Tomi knucal s nim..tiez ho vsetkym krmi bohuzial a max ho za to zboznuje a vzdy caka,lebo vie, ze sa mu od neho ujde...ale najradsej Tomi nahana maxa s vysavacom a strasi ho a krici pri tom a tesi sa,ked sa mu hadica pricucne na papulu to potom vydava dobre zvuky ako ho to saje 😀 😀 😀 alebo si necha okuskavat rucicky a smeje sa jak kon na tom.... 😀

talinka
17. feb 2010

siska, presne 😀 a este vacsia sranda bude, ked zacnu riadne kecat sa budeme krcovat na tych dristoch 😀 ani ja by som nedala za nic na svete... 😵

zdenus
17. feb 2010

prsky haha, nesranduj, ze dalsie teho 😕 😕 😕 tretie uz len s kollarom 😝
a uz nekojim, ja som jej dala umelinu, ked bola v noci stale hore a akosi jej zachutilo, ze postupne sa odstavila sama 😕

zdenus
17. feb 2010

baby a si piste, ze ze tie ich hlasky stoja za to,....ked nasa eli spusti, tak sa dobre kosime na nej...a marcel z nej mal dost, ked sme boli v nemocke, normalne gazdinu si z nej urobil...ona fur tchodila, ze tato, mna z teba porazi asi 😀 😀

siska_br
17. feb 2010

zdeni, fuj ze s kollarom, toho by som za ziadne prachy nechcela, vies kde ten uz vsade bol? 😝 😝 😝

zdenus
17. feb 2010

siska, ved preto, ze viem, kollar by o mna ani bicykel neoprel, tak preto to hovorim 😀 😀 😀

pepka
17. feb 2010

caute strigosky 🙂
ja uz mam doma chore obidve decka, Hanka dostala ATB v piatok a dnes sme boli zase s Matom, ochorel od nej. Ten aspon nema ATB, ale je na Ventoline a opat Aerius.... no na prasky.
Ale aspon ze neteplotuju a fyzicky sa dobre citia, vladne tu "zdrava atmoska", ziaden lazaret.
Aj som rada, ze Hanka je doma, lebo v skolke su okrem kiahni teraz este aj rotavirusy, kamoske to doniesol Hankin spoluziak domov a okrem hlavy rodiny boli vsetci odpisani, kamoska a obaja synovia ... vsetkymi otvormi 😝 . Dakujem, neprosim.

Vcera som bola na kulture, na Landovej Touhe. Super kulturny zazitok po nekonecne dlhej dobe....

pepka
17. feb 2010

Zajtra sme mali ist na poradnu a 15mesacne ockovanie, ale tak nic z toho, ked je Mato chory, tak az sa vyliecime sa mame objednat, ze aj v marci staci.

A kedze mam doma obidvoch, nemam ani kedy ist zohnat darcek na narodky, kurnik. Musim nieco vyspekulovat.

AD Kojenie: som rada, ze uz sa nekojime, ze to mame za sebou. Hanku som do 15mesiacov a to bol tazky zavislak, tak tam so sa nechcela dopracovat....

siska_br
17. feb 2010

pepka - uha, to je aka delikatesna zalezitost tie rotavirusy 😝 kulturny zazitok z hlbky duse zavidim, ja furt nic. ale na leto uz mame listky na pohodu, muzo ma zmotal, ze bude dobre, tak sa tesim...tenkrat poprve...

zdeni, si sisi, borisko by mohol byt rad, keby taku babu ako ty nafasoval...myslela som to skor tak, ze ten uz snad vsetky britky-celebritky obhospodaril, musela by si si si sakra pozor davat, fuj fuj 😝

miyya
17. feb 2010

No závislačím podobne ako ty Tal,ale dá sa to.

No môj malý znakuje,ale vela znakov sa naučil sám a hlavne ukaze znak a aj sa to snaží povedať. vie už povedať ale 20 až 30 slov a skúša ich aj spájať. No snaží sa,tak u nás to znakovanie ani netreba, on si radšej pomôže.
Siska to prosím je super, malý sa tonaučil pred par mesiacmi. Som mu to ukazala, ked sa na mna muž hneval, že prosím prosím Tatinko nehnevaj sa na maminku a tak za ním chodil a ukazoval mu prosím. No zlatý bol
Teraz najnovšie sa sám naučil, ze "tata - chrrrrrr" asi počul muža chrápať 😀 😀 😀

Vtomto je fakt šikovný, rýchle sa učí slová

bezaz
autor
17. feb 2010

teda baby, ste sa pekne rozbehli, sa tu kosim 😀
ninka je tiez herecka, zbytocne spominat, ale nas az tak nenapodobnuje, skor si sama nieco vymysla
pepka pekne ste vyfasovali, ale lepsie ako kiahne a rota 😝
ja teda tiez kojim, len tak 3x za den, pred spanim, v noci ra z a potom okolo obeda, ked ju chcem dat spat.. samostatne zaspavanie nehrozi, to by musela uplne umret od unavy

pepka
17. feb 2010

nsiska, na pohode som bola naposledy este za slobodna, este ked byvala pod sokolicami,,,, jaj to uz su storocia dozadu 🙂

Ja pojdem pravdepodobne buduci tyzden na otocku do TN na pohreb, zomrel mi spoluziak 😔 , bol pilot, havaroval v Nemecku..... 😢 tak som z toho taka nejaka zdepkovana... ulutostena 😢

prsky
17. feb 2010

bez...sak Lala tiez sama nezaspava, musim pri nej lezat, len aspon uz necakam, kym sa mi podari didu vyslobodit...teraz cez skuskove to bol horor, uz som mala normalne ze vyzuzlane bradavky, tak preto som tak zakrocila, ze akonahle uz nepije, tak didu vyberam a šmitec

inak sa straasne vytesujem a dufam,ze mi to vyjde, ale 17. a 18. aprila bude rudusik s lalou a my s nessinkou sa pojdeme tulat po kopcoch na malokarpatskom dogtrekkingu 😀 aj som rozmyslala, ze lalu vezmem, ale predsa len to je 40 kilakov a nosit 10,5 kila pri mojej momentalnej kondicke by som asi nezvladla

prsky
17. feb 2010

ale inak dojcim moc rada, takze mi nebude vadit ani ked to bude dlhsie ako 2 roky (ja to vidim na tandemove dojcenie)

bezaz
autor
17. feb 2010

adi, ze jaka macherka, 40kilakov 😲 😲 😲
mna mlada zacala v poslednom case dost hryzt, resp tak zatne zuby, ze jej neviem vytiahnut prso a boli to jak fras... 😅
pepka ten co zomrel v nemecku? aj uz vedia, co sa stalo? lebo to bolo nejake divne
jaj este k znakovaniu, ninka znakuje velmi pekne, ale len vtedy, ked ona chce, na poziadanie neukaze ani kulove.. najoblubenejsie slova su trojslabicne a kde je c: papuce, chlapcek, babicka a pod

pepka
17. feb 2010

hej bez, to bol on.... este stale nevedia, co sa stalo ..... ☹

prsky
17. feb 2010

bez..ale sak za 2 dni 😉

miyya
17. feb 2010

prsky tiež tak isto asi to bude tandemové...teda ak sa dočkám zázraku do matky prírody 😵

pepka
17. feb 2010

citam, ze vo velkom idete nakupovat sportaky... no my uz to mame chvalabohu poriesene... ale dokonca este aj inglesina co sme mali 3kombinaciu od narodenia nam posluzi, je to jediny kocar z mojich styroch, ktory so mnou zvladne korcule v lete. takze akonahle sa otepli, dovleciem ju sem od nasich...

deni_v22
17. feb 2010

cafte,
kolko skveleho citania som tu nasla 😵 som sa tu hodnu chvilu usmievala na monitor 😅 strasne zlate su tie nase detuchy teraz.. u nas sa znakuje len to najnutnejsie k zivotu - jedlo, pitie, este, dost, rozpravanie len tak zlahka, asi 10 slov, aj to ked sa podari, tak posepky.. nechapem, preco nie nahlas 🙂

dnes sme boli u zubarky..jasne ze nechcela otvorit usta, hoci sme to dva mesiace doma trenovali..tak som musela pouzit jemne nasilie, chcela som, aby dr videla ten opacny skus...nastastie sa nerozplakala...
dr si tam prizvala aj stomatoproteticku odvedla, ze nech posudi ten skus, tak vraj by nam pomohlo cmulanie palca, alebo cumlik 😕 srandistka.... no vo vysledku cakame dalsi polrok, ze ako sa to vyvinie...

pepka, aspon ze vam je doma veselo, ked uz ste zase bacilovati.... 😉

bez, aj mna zacala dianka hryzt, hlavne v noci..podla mna zaspi a zabudne, ze ma prso v puse a zahryzne 😨

mojkamirka
17. feb 2010

no fakt je sranda teraz s nimi

deni, to o akom skuse hovorís? 😲

pepka, to mi je ľúto ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre