Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

mojkamirka
15. apr 2010

pepka, nerob chute na pagace, uz sa na ne chystam mesiac 😉

amonis
15. apr 2010

ahojte tak u nás se jezdí furt na motorce a na autě blbnou tu obě dvě že sousedi pod náma musí být fakt pořádně nasraní jaký je to rachot..........jinak dneska přeletěla přes volant tak jsem jim to zabavila ale už je dobře 😀 😀 😀

pekla jsme buchtu z listoveho těsta a dávala jsme tam kompotové broskve no myslíte že mi něco zbylo? malinká furt mňam.mňam a snědla třičtvtě sklenky opice jedna................

tali tak snad vám třeba dají jen železo a bude dobře...možná je to jen ztoho že moc nepapa tak mu třeba něco chybí..........

cryo taky jsem se lekla že něco vážného a ty že nemáš obrázek 😀 😀 aler jo chápu taky mě to vždycky naštvalo když mi nic nedělaly............a přeju ti holčičku snad se podaří...............

prsky
15. apr 2010

to je nejaka teoria, ze ked je chlop starsi, tak ma byt baba?

pepka
15. apr 2010

k tym hemeroidom, kamoska ma za tyzden termin porodu, vybehli jej teraz hemeroidy, tusim sa to cisluje podla zavaznosti 1-4, tak ma 3-ku. dostala lieky, cipky, masticky, doktor jej to zatlacal naspat.... ze ak sa to zhorsi, bude musiet rodit cisarskym kvoli tomu.... no nezavidim 😒

prsky
15. apr 2010

inak ja uz by som lalu asi zadrhla dnes, keby nebol rudo doma...asi ju zoberie napriek dazdu von

tara2
15. apr 2010

tak podla tej teorie by sme mali mat samych chalanov lebo Andrej je starsi 😕

parage vyzeraju uzasne, ja som cez vikend robila zemiakove a tiez boli celkom fajn. Zufalci sme uz aj my, nastastie vcera poobede u nas asi 3 hodiny neprsalo tak sme boli cely cas vonku...

pepka - ja tiez nezavidim nikomu co ma hemoroidy, u nas to operuju...clovek by neveril kolko vela ludi to ma 😝 ale zase na druhej strane aj ovela horsie diagnozy existuju toto sa da aspon liecit a operovat

pepka
15. apr 2010

no idem od vas, uz v spalni lietaju knizky.....

pepka
15. apr 2010

baby, a na zacinajuce krcove zily a take tie mini zilkove metlicky neviete co pomaha?

tara2
15. apr 2010

pepka - opichnut etoxysklerolom 😉

cryonae
15. apr 2010

mna z toho pocasia totok.... nepridete zajtra k nam?

bezaz
autor
15. apr 2010

heli ani nevrav, nastastie sme stihli cez obed asi 20minut, ked neprsalo, aspon sa mala presla 😅
baby, ja mam take nervy, chcem ist koncom maja k bratrancovi do UK a mama ma stale presviedca, ze jej mam nechat malu na tyzden a ist bez nej 😝 😝 ze co ju budem vlacit, ona z toho nic nebude mat, blabla ☹

bezaz
autor
15. apr 2010

jaj a nemam tams kym ist, lebo mama nechce, tyzden na to ide do talianska na poznavaci zajazd a peto sa vyhovara, ze nemoze vypadnut z roboty na tyzden 🙄

prsky
15. apr 2010

zuzi, ja pojdem 😀

bezaz
autor
15. apr 2010

adi pod 😀
a este, mlada si mi vysypala na celom hrudnicku a chrbte 😔 take drobne pupaciky, nie su cervene, len take ruzove.. nejedla nic nezvycajne, periem stale v tom istom 😲 😒

siska_br
15. apr 2010

zuzi, aj ja idem 😉
a neboli ste na ockovani zuz - ten vysyp myslim?? my sme tiez vystihli hodinku takeho miernejsieho mrholenia, tak uz len do vecera dajako doma zabit cas 😝

bezaz
autor
15. apr 2010

siska nie, ja som to ockovanie zatial nejak zazdila, mam z neho dost obavu 😅

talinka
15. apr 2010

cafte,
tak sme spat od doktorky,moze to byt vonkajsi hemeroid alebo nejaka zilka, poslala nas chirurgovi tak zajtra ideme nato 😝

Boli ste niektora v tej IKEA odniest veci?? pepka?
Ja som dnes vytriedovala veci zatial som vytriedila nejakych 30 nohavic a rifli,nejake saka a svetriky, este mam plnu skrinu triciek a pulovrov 😝 Aj ked niektorych veci mi je luto a niektore este maju aj visacky 😅

amonis, zelezo nam dali, uz pred 2 tyzdnami...ale zatial som mu ho nedavala, sa mi do toho nechcelo, dalsie kvapky a bolest bruska, tazsie kakanie 😝

pepka, aj ja mam plno krcovych zil a cievok rozsierenych zatial som neriesila,ale asi budem musiet, no nechce sa mi do toho a nosti potom pancuchy, co ja pancuchy na nohach neznesiem 😝

montana13
15. apr 2010

ahojte

tak my zase marodíme ☹ , Majko teplotu, kašel, zapálené mandle... ja tiež 🙄, obidvaja sme antibiotikách. Kámoša (o 2 týždne starší od Majka) máme od nedele v nemocni, dnes ich previezli na JISku s podozrením na zápal mozgových blán 🤐 ... sa to všetko nejako sere...

bezaz
autor
15. apr 2010

ahoj mon, no pekne, dufam, ze maly nechytil nieco podobne a rychlo sa date do poriadku 😅
tal jake veci do ikea?? nejako nehaaapem 😲
zilky mam aj ja popraskane, kaslacka na ne, mam to z tucnoty a z toho, ze lubim horucu sprchu 😝 inak na to daju maximalne nieco na posilnenie zil a da sa to odstranit laserom, ale robi sa to dalej, takze vyhodene prasule

amonis
15. apr 2010

tak ty žilky mám taky na nohách takové fialové metličky 😝 😝 a s křečáky jsme si užila jak jsem byla těhotná je mi ztoho zle jak si na to vzpomenu měla jsem je mezi nohama bylo to bomba naštěstí se to ztratilo 😨 😨

Karolínka dneska 4krát kakala nechápu co tam pořád tlačí ale asi to ma i z těch antibiotik co brala a je pořád taková unavená se mi zdá mám ztoho nervy a´t jí zas nic není ☹ ☹

montana tak at to brzo zabere a jste fit........to je furt dokola stěma děckama ty nemoci je to děs..

talinka
15. apr 2010

bez, tento tyzden od 12-18,4 si treba upratat skrine a vyradit satstvo, ktore mozes odniest do IKEA zabalene v taskach a hodit do kontajnera a oni to daju socialne slabsim ludom, je taka akcoska,..tak sa zbavujem a uvolnujem si skrinu 🙂

mon, boooze, skore vyliecenie, snad budete coskoro ok a nic vazne!!!!!

montana13
15. apr 2010

ďakujeme, snáď to rýchlo prejde... obidvom 😝

tal, vám budeme zajtra držať palce 😒

nooo na kŕčové žily mám nábeh aj ja 😅 , ale zatiaľ neriešim 😉

škoda, že ten zber šatstva je tak ďaleko... aj ja by som potrebovala prevetrať skrine..

úrady - cryo, to by vytočilo hádam každého, asi teta už zabudla, že aj ona mala malé deti 😠 a zvlášť, keď jej to trvalo iba chvíľku... Mňa tiež "potešili" na úrade práce, musela som stornovať jednému zamestnacovi dohodu, lebo vraj majú nový zákon a dohodu musí uchádzač o zamestnanie doniesť v deň podpisu... ale na Soc. poisťovni musí byť nahlásený už deň pred nástupom do práce... a keďže to podpísal vo štvrtok, čo majú nestránkový deň a v piatok už bolo samozrejme neskoro, tak sme sa museli tváriť, že sme sa pomýlili, stornovať prihlášku na soc. poisťovni a šup šup nacupkať ešte raz na úrad práce... no na hlavu obrátené, že? To, aby si dával človek pozor aj na úradné hodiny a nedajbože podpisovať večer, cez víkend alebo počas nestránkových dní, lebo bude vyradený z evidencie 😅

talinka
16. apr 2010

no cafte,

tak sme doma od chirurga, Tominko ani nepipol a pekne drzal,kym sa mu sparal v ritke, to som bola rada, lebo som sa toho obavala, uz ked som videla ako chysta sestricka rukavicu a vazelinu , bolo mi nevolno 😝
A je to tak ako tara napisala, vonkajsi hemoroid ☹ comu sa aj lekar divil, ze je to velmi zriedkavy pripad u tak malych deti ,ale ze sa s tym uz stretol...ak sa to zvacsi alebo zapali, posiela nas na chirurgiu na Kramare a bude sa to chirurgicky riesit...inak nesediet na kociku, nejest veci, z ktorych je tvrda stolica, obklady a kupele v dubovej kore, dal nam aj mast ale nebol si isty, ci to moze aj dieta, ani v lekarni si nebola ista, ze je to homeopatikum a teoreticky moze ale na letaku je napisane , ze nemozu deti ak lekar neurci inak tak teraz sama neviem ci dat alebo nie...aj ked to nelieci,len uvolnuje od bolesti , svrbenia a tak a nemam pocit, ze by ho to bolelo...aspon dufam, sakra

A co sa tyka toho sedaveho kupelu,kupila som 1 krabicku dubovej kory a z toho vyjde akurat 1l odvaru...takze potrebujem asi na den jednu krabicku, no fasa...a to ani neviem kolko vlastne vody a ako ho tak kupat a v com, mate skusenosti??????

Este mi poradte prosim: mame sa vyvarovat tvrdej stolice, tak co ju stvrduje a co zmakcuje???? dakujem holky

amonis
16. apr 2010

tali tak fajn že už víte co to je......u nás se změkšuje stolice kojením malá vlastně ještě neměla pořádně tvrdy bobek když kojím tak to má pořád takové mléčné a řidke..........

tara2
16. apr 2010

Cafte 🙂

tal - s homeopatickou mastou ti moc nepomozem, nemam s nou skusenosti. Na sedenie do kocika by som ti ale poradila taku podlozku na sedenie s gulickami a vnutri je otvor, aj nasi pacienti to pouzivali. Clovek sedi ale oblast zadku je vo vzduchu takze na nu neposobi tlak. Ono sa to sa aj usit, sikovnejsie maminy to zvladnu alebo si to daj niekomu urobit popripade to maju aj v zdravotnickym potrebach ale neviem ci nie len pre dospelych. Skus sa spytat alebo to daj usit (co je podla mna aj lepsie lebo tak sa to da urobit presne na mieru). No a potom to pouzivaj aj ked bude sediet na stolicke, v kociku....

jedla ovplyvnujuce tuhost stolice - je ich dost, na nete najdes urcite nejaky zoznam. A ak maly uziva este aj to zelezo tak sa mu snaz davat prevazne tie co stolicu zmakcuju. Tvrda stolica moze hemoroid poskodit a moze zacat z neho krvacat a tiez to boli pri kakani

dubova kora - robia sa tzv. sedave kupele cize do lavora (vanicky) nalejes cistu vlaznu vodu (staci tolko aby mu zakryla zadok ked tam bude sediet) a uvaris 2 dl tej kory viac nie a ak to bude velmi silne uplne bude stacit aj deci zaparu. Voda ma byt mierne sfarbena. Odporuca sa kupat t 10-15 minut 2-3x denne

montana - zelam skore uzdravenie, drzte sa 😉

prsky
16. apr 2010

tal..no nepotesi, ale inak u nas su to hlavne slivky

amon..sranda, Lala sa dojci stale este aj cez den a stolicu ma tvrdu - maksia je len po slivkach - a to som rada, ze dojcim, lebo inak by sa asi vobec nevykadila - aj ja som mala taky isty problem ako dieta, len ja som mala kvoli tomu aj problemy s bruskom, kedze som bola dojcena len 2 mesiace (potom dokina mame povedala, ze ma slabe mlieko, tak treba prejst na sunar)

zdenus
16. apr 2010

Tal, no zas mate cosi extra, uff 😒
a prsky ti dobre radi suseny slivky a viem, ze aj figy....len neviem, ci by ti ich Tomino zjedol

mon rychlo sa uzdravte 😉

talinka
16. apr 2010

amonis, no ved aj ja kojim stale...a stolicu ma obcas tvrdsiu ,ale nie casto

tara, dakujem velmi pekne za vsetky rady 🙂 lekar povedal, ze je to homeopatikum,ale nikde nevidim take oznacenie 😅 skusim niekde kuk tu podlozku a dam usit...zelezo: tak to mu zatial nedavam,ale asi budem musiet...no krasa my sa budeme asi cele dni len kupat 2-3x v dubovej kore a denne sa musime v OILATUM 😝 porazi ma... 😅 Takze staci ten dubovej ako pises? Lebo na navode to vyzera ze fakt celych 50g na liter vody a v tom lavoriku bude asi viac vody ako ten liter, sak vyskusam... 😉

takze slivky...a ako ich mam urpavit tie susene? pochybujem, ze mi to zje a figy uz vobec nie a vdaka tomu, ze ledva moze vobec nieco jest tak figy patria prenho medzi zakazane potraviny...

prsky
16. apr 2010

tal...ja davam aj z kompotu /esteze som minuly rok zavarala jak diva/, tie ma lala strasne rada - robim ryzu a k tomu slivky, alebo niekedy ich dam aj ako prilohu k masku a ked budu cerstve, tak si dame tie 🙂 a susene skus nasekat do jogurtu alebo do nejakeho baby friendly kolacika (napr babovka bez kakaa)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre