Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

cryonae
4. jún 2010

ranko zeny,

tomi ma super novinku vstavat rano pred piatou, takze ja uz som tretim dnom za zombie

Deni super, ze to nie je nic na operaciu! Drzim paste, aby aj ostatne vysetrenia dopadli tak dobre!
ja som na tom uz lepsie, ale stale sa neviem zbavit toho kasla

Mon to je strasne s tymi zaplavami! Stale na vas baby myslim, hlavne ked vidim spravy :'( neviete, kde presne byva Miya? Leno minule spominali, ze Ohaj je pod vodou :/ a tej ona casto spomina

Prsky no parada, ze Lala uz vie aj cudzie jazyky :D zlatusik 🙂
tak mi napadlo, ked v spievankove na konci spievaju stale 'LALA' tak na to mala reaguje?

tara2
4. jún 2010

Cafte 🙂

@montana13 - vcera mi normalne zle doslo ked som videla tie fotky na FB, strasne mi je luto tych ludi ☹ chudaci je to hrozne
@talinka - segrin domcek je krasny kedy im ho dokoncia?
@cryonae - to tak skoro vstavate? Fuha 😕 este vladzes fungovat? Ja by som uz bola k.o. 😅
@prsky - lala bude mat asi nadanie na jazyky....po mame zdedila 🙂

u nas akurat prestalo prsat, dufam ze uz viac ani nebude uz som z toho pocasia na prasky 😝 . Maly uz je konecne zdravy tak aspon tomu sa tesim 🙂 . A miyya ma tusim rodinu v ohaji, nie?Ci si to mylim? 😕

katusik03
4. jún 2010

Ahojte🙂Nas Tomasko sa dnes rozhodol nespat..uz hodinu a pol ho s muzom uspavame na striedacku..papal predtym polievku, do ktorej som pridala aj cesnak..myslite, ze by to mohlo byt z toho?Ale vyzera, ze brusko ho neboli,tak neviem☹

katusik03
4. jún 2010

Tak teraz som bola pozriet v spalni a Tomasko s tatinom zaspali na nasej posteli..tak konecne sa podarilo🙂tie nase deticky davaju niekedy celkom pekne zabrat🙂
Inak k tomu rozpravaniu..nas maly ma standardne slova mama (ale to vacsinou len ked ma surne potrebuje🙂, inak sme vsetci jaja, jajo..potom velmi dobre ovlada daj, ham, havo. Ostatne si tak zvatla, ale nie je to velmi zrozumitelne..tak snad sa nam onedlho rozrozprava

miyya
4. jún 2010

ahojte, tiež len kuk.

deny super, že netreba operovať. 😵 😵 😵 😵

Môj synček mi neako nedá vydýchnut dneska. tak na prd.muž robil z domu a to býva najhoršie. 🙄 🙄 🙄

cryo hej záplavy sú v našom okolí.teda v okolí rodičov, teda na ohaji,ale len záhradu maju zaplavenu a dúfam, že už sa nič neudeje.
ja bývam na kopci,tak aspon niečomu sa vyhnem.

bezaz
autor
4. jún 2010

cafte
u nas klasika, dietatko si robi co chce, vcera sa 3x sama vypytala aj cikat a odvtedy zas nic 😅
heli ze budicek pred 5, asi by ma vystrelo 😝
adi lala je sikovnica 😉 ozaj, v poslednom Dietati je clanok o dojceni na poziadanie a pise sa tam, ze po 1. roku dojcit na poziadanie je zakladom pre obezitu, ze to je ako davat detom sladke zakazdym, ked si dieta vypyta 😅 😲
a dosiel nam balik zo sportsdirectu, sa tu vytesujem ako mala, tielocka, tricenka, slapky, len to leto je kdesi v prdeli 🙄

miyya
4. jún 2010

môj sa vykakal do kúta kde chodí kam ho posielam za trest. 🙄 🙄 🙄

prsky
4. jún 2010

@cryonae heli, na Lala v spievankove nereaguje nijako. ja som tiez cakala, ze nieco, ale ked sme s tym zacali, este to moc neregistrovala a teraz to uz pozna ako pesnicku, tak asi neriesi.

@tara2 no uvidime. moj talent na jazyky tvrdo naraza na moju lenivost, takze dufam, ze Lalus sa prekona viac ako jej mamina 😅

@katusik03 my standardne davame cesnak a zatial som si nevsimla, ze by z neho lala nespala...skor nespi aj ked je unavena vtedy, ked nechce nieco, podla nej zaujimave, prepast 😉

@bezaz to je dobra kravina 😲 Lala si didou hasi aj smad, to ju mam ako poslat do prec?

mojkamirka
4. jún 2010

deni, som rada, že to zatiaľ takto dobre dopadlo a nemusíš ísť na tú operáciu 😉

mirri
5. jún 2010

krasnou sobotu preji!! 🙂
koukam nikde nikdo.....sviti slunicko???? 😀
u nas je az moc horko,s malym muzu byt venku max do 11 a pak vylezame az kolem 5 odpoledne... 😝 uz se trochu opalil,tak neni uz takova beloba... 🙂 konecne mi minuly tyden prisla sedacka na kolo,tak jezdime!!!kondicku mam totalne za ty 2 roky v pr@eli..... 😅 moc toho zatim neuslapu....kde je mych 30 kilasku denne.....jsem rada,ze dojedem na zahradu.. 😀 😀 malemu se jezdeni libi.
uz jsme 4 den bez kojo,tak to vypada,ze jsme opravdu skoncili.....asi se pujdu opit!!! 😀 😀 tomik spi mnohem lepe,tak konecne dospavam ty mesice bez spanku!!!!akorat mi porad jeste tece mliko,asi zajdu pro nejake homeo na zastaveni....

cryo-to bych nedala,vstavat tak brzo... 😝

bez-kde na to chodi??clovek uz nevi,co si ma o tom myslet....

prsky
5. jún 2010

cafte...tak muzo zobral dnes lalu von, bola (teda este je) tu akcia s konikmi a lala sa povozila (s jednou tetou) - tak som trochu "vegetila" pri sporaku 😀

mojkamirka
5. jún 2010

ahojte, u nas bol den policie, tak sme boli kuk, tiež som chcela povoziť malého na koni, no kon len pri nasadaní trosku podskocil a tomasko dostal strach tak z toho nič nebolo, možno na rok 😉 , ale inak bolo fajn, z hasičského auta nechcel ani vísť. 😉

prsky
5. jún 2010

@mojkamirka u nas boli len velke kone (nebol to den policie, konickari mali zraz 😉 ) a vozili baby deticky tak, ze si ich posadili do sedla pred seba

mojkamirka
6. jún 2010

ahojte, baby, kupovala ste niektora minulý rok pre dieťa plavkový overal s UV , nepotili sa v tom deti, aké máte skúsenosti? Chcela by som čosi také malému kúpiť, no váham, či ho v tom neprefukne alebo čosi.

deni_v22
6. jún 2010

cafte,
my sme sa vratili od nasich...Lubovnu paradne zatopilo, nasi byvaju pri rieke, ale mali stastie, sice v pivnici 60 cm vody, ale len spodnej, takze cistej a ta kalova povodnova sa zastavila asi 10m od ich brany... no susedia cez ulicu oproti cele pivnice, zahrada, sklenik zakydany bahnom 😖 ...

mojka, my sme mali pre malu ten overal, ale obliekali sme jej ho len ked sla na slnko, co bolo vlastne vacsinou, ked sla do vody, po vykupani som jej ho vyzliekla, lebo bol mokry... no a bolo tak teplo, ze sa potila aj bez odevu...ale myslim, ze ten overal bol dost nepriedusny, urcite by som ju v tom nenechala pol dna v horucave...

zdenus
6. jún 2010

mojka, ja som ten overal nemala ani pri jednej...co ja viem, nejako po tom netuzim 😀 😀 😀 😀 , poriadne som ich natierala a snazila som sa, aby boli aj v chlasku..ani teraz k moru to nekupujem....

mojkamirka
6. jún 2010

ja sa len bojím, že ked bude dlhsie vo vode na slnku aby sa nespalil, ja som na to dost chytlava tak neviem či nebude aj on 😅

deni_v22
6. jún 2010

mojka, podla mna mu rovnako dobre posluzi aj tricko, vo vode je beztak jedno, co mokre ma na sebe a potom ho prezlecies... ja som jej kupila ten overal v madarsku v tescu vo vypredaji za smiesnu cenu, ale tento rok uz ani nezhanam...mozno by sa ti este hodila nejaka siltovka alebo klobucik, ktory ma vzadu taku dlhsiu cast, co prikryje krk...ale mozno mate este z minuleho roku, ako my 😉

mirri
6. jún 2010

mojka,ja bych to resila a taky osobne resim,jak pise deni.mame tady uz pres 30 ve stinu,dulezity je kloboucek,ja davam ksiltovky a poradny krem s vysokym ochrannym faktorem.jeste se mi nestalo,ze by se maly pripalil a to ma svetlou kuzi po me. 😉 kdyz jsme na koupalisti,tak ma nejake tenke triko a bez problemu..

siska_br
6. jún 2010

cafte kocky

babyyyy, hotova som...malemu sme dnes pri natahovani pipika objavili taky ten biely maz pod prekoztickou..na jednej strane to ma este napevno prirastene, nejde s tym hnut, a ten maz spod nej neviem dostat ☹ som z toho dost na prasky, bojim sa, aby sa to nezapalilo alebo aky humus...jedna z trencaniek bola nedavno s podobnym problemom u synceka u urologa no a uz ten popis toho masiarskeho zakroku mi sposobuje nocne mory 😝 neviem, ako s tym hnut, co s tym, poradite, viete? ☹

mirka - kvalitne opalovacie kremy su ucinne aj vo vode a urcite ho nenechas styri hodinu cvachtat na slnku..ja som to oblecko raz drzala v ruke a eeeee...nic prijemne. radsej mu natiahni tmave tricko (nie bavlnene biele) do vodicky

deni - to je skvele, ze ta operacia obisla, drzim moc palec, nech aj dalsie vysetrenia dopadnu dobre!

talinka
6. jún 2010

cafte babule, som tu zas po skvelom a konecne horucom vikende,sme sa domov vratili troska pocernejsi 😀 😀 😀
Tomino si skvele uzival, do chalupu pomaly ani nevliezol,iba ked bol prinuteny.,...veru zisiel by sa nam fakt domcek, to bol jeho zivot tam 😵 a vratit sa do bytu ,bol pre nas dost neprijemny zazitok 😀
Mna este furt od stvrtka bolia krize jak fras aj mi ta bolest vyraza do zadku aj pod zadkom ma picha, tak som mala nejake teple naplaste voltaren,kedze kojim nic ine nemozem (moj oblubeny flector) a poradili mi nejaku konsku mast tak mazem..niekedy lepsie,niekedy dost boli..neviem co to..nie som zvyknuta na bolesti krizov..zdvihnut Tomina mi robi problem...Tomino tam chytil nejaky sopel, slzi mu oko a kycha, tak neviem ci ho ofuklo,ani ciapku nechcel mat na tom slnku,mi lepilo, ze chyti upal a on ochorie 😝 tak uvidime co zajtra ,mozno bude oki...ale bolo fakt krasne, som si to uzivala,konecne super pocasicko....max sa nam skoro zadusil granulou, bol by to asi prvy pes,co sa mu take nieco stalo, 😅 bola to hnusna podivana teda ako sa dusil ,som myslele vcera, ze bude po nom, trvalo to dlho a oci vypulene...ale zmakol to 😉 unaveny je tiez riadne,doma lahol a uz nevstal... 😀

talinka
6. jún 2010

idem vas docitat... 🙂

tara2
7. jún 2010

Cavte 🙂
oblecko na kupanie tiez nekupujem, zda sa mi to zbytocne...budem davat malemu tricko

@siska_br - chudatko Samko ☹

my sme boli vcera v Nitre na vystave psov a potom na navsteve, domov sme prisli az vecer. Dominik bol vystavou cely uneseny ani prec nechcel ist 🙂

@talinka - konska mast je dobra, my ju tiez obcas pouzivame

cryonae
7. jún 2010

Ranko kocenky,

my sme boli tiez cely vikend prec, v sobotu sme boli v Bernolakove a mali tam jarmok, tak sa Tomi vyjasil na tych nafukovacich smyklavkach, pozrel si ako tancuju deticky z detskych suborov a sli sme na chatu spat. Maly bol tiez vo svojom zivle, len skumal vsetok hmyz, rastlinky, vycistil nam odkvap :D a chytil dva klieste :'( fuuuuj, prvy krat v zivote som vytahovala kliesta... ale baby v zivote som tiez nevidela tak minuaturnych kliestov.. najskor som si ich ani nevsimla, som si myslela, ze to je nejaka cierna mikrospinka, ale ked nesla oprasit, tak som sa pozrela uplne zblizka a malo to nohy, fuuuj

miyya
7. jún 2010

Pekné dobré ránko prajem, dneska to vyzerá na krásny dník až taký, že kvôli slnku nebudeme môcť byť dlho vonku.ach jaj bude jeden extrem alebo druhý. v sobotu som bola u rodičov a miško ma ručičky spálené.málo som no natierala,tak som na seba naštvaná. 🙄 🙄 🙄

@tara2 fíha mohla si zavolať a prist na kavu,ked ste boli v nitre. jaj ja som nevedela, že je výstava. inak by sme išli tiez s malým ☹ ☹ do kelu

tara2
7. jún 2010

@miyya - maji my sme sa rozhodli na poslednu chvilu, segra ma frajera z Golianova a bola na vikend u neho aj s dcerou tak sme ich isli kuknut a cestou sme sa zastavili na tej vystave. A neboj sa, ak sa nic zle nestane tak sa k nemu segra buduci rok nastahuje ked skonci vysku a budeme u nej kazdu chvilu...potom pojdeme spolu na kafco sa tesim 😉

@cryonae - heli teraz je tych kliestov nejako vela 😒 este dobre ze si ich nasla...ako sa ma babatko? A co stavba?

pepka
7. jún 2010

@siska_br vezmi obycajnu striekacku s prevarenou cistou vodou, alebo borovou vodou alebo 3% roztokom tusim septonexu? (daju Ti v lekarni) a daj len na okraj pipika ku dierke kadial cika..... jemne mu to tam vstrekni a tak pekne vsetko vyplachnes. opakovat podla potreby. je to najjemnejsi, najsetrnejsi a bezbolestny sposob cistenia. Poradila mi to detska chirurgicka na Kramaroch, ked sme boli na preplach s Matovym zapalenym pipikom. A ak to ma este prilepene, v ziadnom pripade nepretahovat, len pokial ide, lebo sa mu narobia mikrojazvicky a potom budete mat problem ☹

pepka
7. jún 2010

inak ahojte 🙂

mojkamirka
7. jún 2010

ahojte,dakujem baby za odpovede, tak mu dam vo vode len tričko a siltik a mazať, mazať a mazať. 😀

mojkamirka
7. jún 2010

siska, teraz ma napadlo, nič samkovi neublíži ak ho budeš kupať v čaji z repíku alebo harmančeku, pôsobí to protizápalovo, a vo vode po troške sťahovať. Verím, že to bude v poriadku. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre