Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

tara2
4. jún 2009

aj maly ma ten najvacsi dole, este je len taky malicky ale uz ho citim

moncicici
4. jún 2009

amonis no doktorke sa zdal malicky bledy,tak povedala,ze chce krvny obraz,tak mu zobrali krvicku a spravili mu testy,no a ma malo zeleza lebo mal by mat od 10,6 do 31,3 a ma len 1,5 takze tak 😒

cryonae
4. jún 2009

tari drzim palce aby domink nebol taka mala pyrana ako tomino ;)

cryonae
4. jún 2009

jejda, aky preklep 🙂 piranaaaaa

tara2
4. jún 2009

cryo dik 😉 ja uz ledva kukam na oci 😝

sisa.b
4. jún 2009

jejda, cryo ☹ no mas to doma vesele 😝
teda uz viete, preco som sa tak velmi "tesila" na zuby. kazdy ma strasi od jej 3ch mesiacov, ze to uz idu zuby a nik nechape, ked poviem, ze ich do roka nepotrebujeme 😝
mne mala tak vie stisknut bradavku, ze vidim tiez vsetkych svatych. keby mala zuby, tak by mi urcite valila krv. svokra sa na to pozerala a odpadavala, len to videla. ona tak zvykne ukoncit papanie - bradavku si supne do kutika ust ako fajku a stisne a drziiiiiiiiiiiiiii. vtedy jej musim nasilim sanku stisnut a vyslobodit sa 😢 nepomaha ani vrieskanie, ani to razne NIE, co mam ako mudru radu pisanu v knihe ☹ obavam sa, ze vylezie zub a uz sme dokojili.
starsi dvaja mi to nerobili vobec, akurat tato moja podvodnicka

mirri
4. jún 2009

jeje cryo,holka ty teda zkousis... 😕 si to dovedu predstavit,tu bolest jak prase!!!

tara,tak vy taky nespite?
dnes to u nas vypada opet spatne,lepe receno hur nez vcera.to aspon prvni hodky pospal.ted se uz vzbudil5x.zatim hned usne,uvidime v noci.ma i mirnou teplotku... 😝

sisa,maly mi taky ke konci kojeni stiskne bradavku jen dasnemi a vidim vsechny svate....si to nedovedu predstavit,az ty zuby vylezou...

tara2
4. jún 2009

mirri - posledne 2 noci boli otrasne 😝 . Teraz sa zobudil zatial len raz od 20:00 tak som zvedava co ma dnes v noci zase caka 🙄

idem uz spat dobru noc vsetkym 🙂

mirri
4. jún 2009

tara,snad uz to bude lepsi.ja jdu taky spat,maly se uz hodinu nehlasi,tak snad me necha aspon hodku vyspat..tak dobrou 🙂

prsky
4. jún 2009

cryo..no mas to vesele...ocuj, sak ked vies, ze uz len obcuckava /este pred tym kusnutim/, tak ho odpoj

tara..jj...opravny to isti, len sa mi taaak nechce

Lala ma uz ten jeden zubok dost velky, vidno ho aj ked vykecava a dnes sa jej uz konecne prerezal aj ten druhy dolny - sak ju to aj stalo 1 doobedny 3hodinovy spanok, poobede 1,5 hodky 😵 len skoda, ze je to tym zubom + 2x kadila nastastie do nocnika, lebo by to mala aj neviem kde 😉

no a pri uspavani teraz vecer o osmej som zaspala aj ja az doteraz 😅 rychlo som spravila k tym dukatovym buchtam pudincek a teraz tlacim do gebule

zuzz
4. jún 2009

sisa, sanku nasilu nestiskaj. mne poradili este pri prvom, ze treba do kutika ust dietatu strcit malicek (moj/tvoj) a ono pekne pokojne otvori pusu. a funguje to. robila som to pri ondrovi a aj teraz pri natalke. ona vacsinou zaspi s cickou v puse a duda a nechce pustit. tak sa musim takto vyslobodzovat. keby som jej stisla sanku, tak ju zobudim a je rev.

sisa.b
4. jún 2009

zuzz, ale ona to robi pri plnom vedomi a pusu ma pri tom zatvorenu 😒 a este pri tom na mna pozera a potom ma z toho sou 😠 😠 😠

tara2
5. jún 2009

Dobre rano 🙂
dnesna noc bola konecne dobra, vyspala som sa huraaaaaaaaa 🙂 😀

prsky - dukatove buchticky? Dobry napad na veceru, dik 😵

tara2
5. jún 2009

joooooooj vsetko najlepsie vsetkym Laurinkam 😵 😵 😵 skoro som zabudla 😅

mojkamirka
5. jún 2009

bréééééééé,

sisa, dôverne poznám tvoje pocity, mám to isté doma, on mi ju stisne, ja zajačím a on na mňa hodí taký milý úsmev, no šibal. Tiež sa vyslobodzujem s malíčkom, a ide to 😉

prsky
5. jún 2009

nasa Laurinka dakuje 🙂

bezaz
autor
5. jún 2009

bre ranko
vseeeecko naj lurinkam a lalam a tak 😵
vcerajsok stal za to 😝 opica spala za cely den hodinu, mala dokonca zvysenu teplotu, som jej dala ibalgin, ale kedze nos ma cisty, nie je nervozna, tak snad to budu zasa "len" zuby.. vecer pekne zaspala a kym som ju 1.x nenakojila tak bola hore 3x, v noci sa zobudila o 1.00, ze hura mam den, nastastie po 45minutach zaspala, znova sa zobudila okolo 4, zasa ze hura, uz zijeme.. 🙄 nakoniec spala do 7.30, co je u nas vykon, ale vstala ritou nahor, takze dnes mame zas a opat slzave udolie
k tomu hryzeniu, ninka detto pozera, ze co na nu blacim, ked mi kusne do prsa.. este pockajte na horne zuby, to je len zazitok..
cryo ani sa ti nedivim, ze tomina odstavis.. tiez som sa ninke vyhrazala, nastastie sa teraz nejako uvedomila a papa slusne bez hryzenia 😅

deni_v22
5. jún 2009

ahojte,
tusim mam za vcera Acko, som asi 2x stihla docitat a ked prislo na pisanie, stale ma nieco zamestnalo 😒 ...

ako tak citam, nase caste budenie je uz aj na zapade.. 😲 som si myslela, ze len ja mam takeho nespokojneho nespavca....zatial ma rekord 11 zobudeni medzi 20,00 a polnocou...

hryzenie do bradavky poznam doverne a nastastie tiez nema zuby, ale celkom zabera NIE, alebo AUU v kombinacii s malickom

blahozelame vsetkym Laurinkam a koncim s pisanim, lebo mi tu na kolenach uz place o zivot...

tara2
5. jún 2009

deni - 11 zobudeni? 😕 😕 😕 kokso to sme este nemali

amonis
5. jún 2009

ahojky tak já s hryzáním nemám problém obě dvě holky mají mojí bradavku za velkou kamarádku vždycky chrochtaly blahem obě dvě když pily prostě to nejde popsat ,malinká mě spíš štípala když ještě neměla zoubky ted´ka je opatrná...taky proto jsem ale kojila strašně dlouho protože si Kristýnka svoje ňuňu nechtěla nechat vzít 😀 ......

amonis
5. jún 2009

jo a taky je u nás teďka doba kdy se malá vzbudí v noci a hodinu si kecá do tmy ale budí je tak dvakrát -třikrát za noc po třetí už vstává ale celkem brzo jenže je to tím že usne kolem půl sedmé a už pak spí do rána tak co bych chtěla že?Musím jí začít posunovat čas ať usne aspoň kolem osmi.........

deni_v22
5. jún 2009

tara, ano, 11, minuly piatok, bola som na nu sama, muz siel k svokrovcom, tak som to ratala, aby som mu vedela zreferovat....ona asi musi citit mna nablizku...ked si uz lahnem a vezmem ju k sebe do postele, tak vstane 1-2x, ale dovtedy pohroma...a nejakym mojim trickom ci nocnou koselou sa oklamat nedala 😝

amon, tak o pol 7 mi nezaspavala ani ked bola tyzdnova 😅

cryonae
5. jún 2009

dobre ranko,

deni ze 11 krat! vsak by ma odviezli! fcuk

amonis tak my mame problemy s kojenim uz od narodenia... po tretom mesiaci sa to trosku zlepsilo, ale po siestom zase zhorsilo a teraz je to katastrofa... tomino ma prso asi za triedneho nepriatela
ono to nie je tak, ze by som ho nechala zuzlat mi bradavku po kojeni.. on sa proste v jednu chvilu rozhodne, ze uz dopil, stiahne jazyk, zahryzne sa a trhne hlavou dozadu... sialene to bolelo aj bez toho maleho klofaku
skusim si dnes zbehnut do lekarne po klobucik, ale myslim, ze to nepomoze
a okrem tejto specialitky ma pri kojeni este aj poriadne kope do brucha, a ze teda ma v tych nohach silu a volnou rukou ma driape po hruzdniku a tvari, alebo ma zdrapi za kozi na prse 🙄 kedmu tu ruku chytim, tak prestane pit
ciste psycho

cryonae
5. jún 2009

za kozu na prse 😀 to malo byt

tara2
5. jún 2009

cryo tak kopance do brucha dostavam aj ja 😀 a tiez ma trha a skriabe a minule mi skoro roztrhol podprsenku 😀 ale najvacsia specialitka je ze sa prisaje, 2x potiahne, trhne hlavou dozadu (auuuuuu), otoci sa na chrbat nieco si povie a pokracuje dalej. A toto zopakuje par krat kym sa naje...neviem co ho to napadlo, ale takto fungujeme uz par dni

deni_v22
5. jún 2009

jooooj cryo, vy nejak bojujete s Tomim pri kojeni 😕 ...to kopanie do brucha - neskusala si kojit opacne? ze mas jeho nohy akoby pod pazuchou? nech nema dostrel....🙂

no aj ja som bola uz dost nanervy v ten vecer, ked bola 11x hore, ale precitala som si, co raz davno pisala annag o tom komusi, ze aj jej starsia dcera mala taketo obdobie, ze mala prso za cumlik a ona to vzala ako fakt, lahla si s nou a citala knizky a ze z nervoznych vecerov sa stali najoblubenejsie, lebo vtedy precitala asi najviac knih v svojom zivote...

tak sa snazim aj ja sama seba preprogramovat, ze to budenie je nateraz normalne a casom prestane, staci vydrzat 😎 ...a maly uspech sa uz dostavil, dokazem ju prelozit spiacu z ruk do postielky...aj z plavania som ju spiacu priniesla z auta domov a tu este spala 2 hodiny...proste uz nie je tak citliva na dotyk a pohyb, ako kedysi...bude dobre, verim tomu 😵

cryonae
5. jún 2009

tari tie deti vedia byt ako cez kopirak, ze? to otacanie presne poznam 🙂

deni toto sme mali zhruba ked mal 2-4 mesiace.. zaspaval vylucne na prse a ja som si citala a citala.. kolko krat som sa precitala az do dalsieho kojenia s malym na prse 😀 😀 😀 to boli casy.. Twilight a tak 😀

amonis
5. jún 2009

cryo kdyby mi holky papaly tak jak tvůj malý tak to skojením vůbec neřeším a uplně klidně přestanu do půl roka je to důležité kvůli obranným látkam pak už to i vysává tebe....u nás je to furthlavní jídlo ty příkrmy moc nechce takže kojit musím ale kdyby papala tak odstavuju hned....

pepka
5. jún 2009

ahojte
cryo, mne hanka toto robievala, zvykla som jej preto zospodu podopierat hlavu a akoby jemne pritlacat ku prsu, takze ked aj chcela hlavou trhnut, som ju zastavila, samozrejme, nie vzdy sa podarilo, len ked sa sla myknut do zaklonu, lebo ked mykne hlavou do boku to neovplyvnis.... ☹
mato je nastastie iny a kludne papa, teda tiez sa mece a obzera dokolecka, ked nieco suchne hned je odpojeny zo zvedavosti, ale bradavku zatial pustit nezabuda 🙂

pepka
5. jún 2009

my mame tatu uz treti den na sluzobke v poprade, tak bacujem sama s deckami. zajtra ideme do TN rano, tata tam uz dnes pride rovno zo sluzobky, nech sa neprehana do BA...
vcera som robila prvyX v zivote ryzovy nakyp, ludia, skoro som sa zadrhla aky dobry a hanka tiez, myslim, ze u nas bude byvat teraz casto 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre