Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

talinka
1. júl 2009

ahojte...

tominko vam dakuje za gratulacie.... 😵 😵 😵

dnes bol maly uzasko zlatunky.....tak moc ho luuubim 🙂

deni, nam zabrala striedacka paralen sirup s nurofen sirupom kazde tri hodiny...cipok u nas moc nefungoval, kedze sa vykandil z toho, potom som nevedela, ci stihol zaucinkovat alebo nie....takze ja som za sirupy a nad 39 treba zabaly ale aj s tymi opatrne....staci len sirupami zrazat, tak prajem Dianke skore vyliecenie...nech ju nemori teplotka... 😉

tara2
1. júl 2009

aj my blahozelame Tomimu 🙂

deni - nam zabral cipok...ucinkuje rychlejsie ako sirup obchadza zaludok a pecen

prsky
1. júl 2009

Lala zatial neteplotovala, ale mam na odporucenie nasej dokiny kupene paralenove cipky a tie by som asi v pripade vyssej teploty kombinovala s nurofen sirupom...inak som zatial davala len viburcol, ked isli horne 1

petusaaa
1. júl 2009

nie, nie je to operacia laserom, operuje to normalne skalpelom alebo ako. a operuju sa obe ocka. inak okuliarky ani nemusi mat. ide len o to skulenie. este sa to budem musiet konkretne popytat v BA tej lekarky, ked tam pojdeme. ale ja pevne dufam, ze sa to do 31.8 upravi a nebude musiet ist na operaciu 😔

tara2
1. júl 2009

este sme zabudli na Diankyne meninky vsetko najlepsie 🙂

rominka
1. júl 2009

tal-pridavam se taky prejem Tomikovi vsechno nej 🙂 a bublanina jeste je poslu ti ke kave 😉 ,deni ja jsem davala paralen cipek a nurofen sirup na stridacku po 3 hodinach a jeste zabaly asi to bude ta slavna 🙄 6-ka.cryo-ja uz jsem se lekla ze si tehotna 😀 holky taky vas tak toci tchyne ?! vcera mela horecku a strevni chripku a dneska jsem mela malou bv kocarku trhala jsem tresne a mala pak becela a ze ju bude vozit rikam nechodte za nou at to nechytne ale pry co se furt bojim ze je toho aj ve vzduchu plno 😠 😠 😠 hlavne ze mela Sabca nedavno 6-ku a ted aby neco chytila od ni to je s nou jak s malym deckem furt ji to rikam dokola a pak aby toho nebylo malo tak rekne ze ji ju nechcem pujcit ale aby ju vzala na prochajdu tak to ne vzdycky se k ni hrne treba jak dneska nemocna....

cryonae
2. júl 2009

Bre ranko,

baby maly mi uz druhy den teplotuje ale este ani raz nemal cez 38C... teda ked som mu merala teplotu
mam to nechat zatial tak kym to neprekroci 38C?a kedy sa chodi k lekarke? inak ma len trosku soplik, inak nic... nie je spavy a aj sa sprava ako normalne

cryonae
2. júl 2009

inak sli sme spat o 23:00, do dvanastej som k nemu asi 6 krat vstavala ho uspavat, jedol asi o jednej, druhej, tretej a o 4:11 budicek... staci? 😖 😖 😖
teraz dospava tyranko moj

bezaz
autor
2. júl 2009

bra ranko
no vcera bolo uzasne, snad sa aj babam a detiskam pacilo, aj pocko vyslo, sice nemuselo byt az tak teplo 😅
cryo pekne, u nas mame zasa nejake nervy, ninka budicek 5.50, vydrzala nemraucat asi pol hodku a odvtedy mi tu mrauciiiii 😝
s tou teplotou netusim, ninka teplotu este nemala nad 37,5 😅
petka ked budete v BA, tak sa ozvite, mozeme sa stretnut.. teda ak to budete v ramci vysetreni stihat 😉

deni_v22
2. júl 2009

ahojte,
dakujem za vsetky rady...

v noci sme mali strop 39.4 tak sme nastupili 2x so zabalmi a 1x nurofen cipkom, ked to kleslo na 38.8, zaspala, potom uz bolo dobre, teraz ma 37.6 a uz sa rehni a vykrikuje s babami v spalni...Kde beru tie mini telicka tolko energie, ze cryo... 🙄
Nasa dr robi poobede, tak tam naklusem, nech vyluci anginu, usi a ine mozne dovody teploty...

a tiez ma mrzi, ze dnes mame posledne plavanie, kamoska slubila priniest podvodny fotak ☹ hodinu si sice mozme nahradit, ale pictures uz nebudu ☹ ....

bezaz
autor
2. júl 2009

deni a to su teploty pred odratanim alebo po odratani toho pol stupna?

montana13
2. júl 2009

Ahojte 🙂

deni, nech sa dianka rýchlo uzdraví a všetko naj k včerajším meninkám 😵 😵 😵

stretkove baby 😉 - pekne fotečky ste porobili, deťúrence sú zlaté 😵 😵 😵 . Nechcete si založiť súkromnú škôlku??? 😀

Čo sa týka spania, tak ja mám asi zlaté dieťa 😵 🙂 😵 . Večer sa okúpe, dostane napapať a zobudí sa až ráno - o 6, o 7h. ako kedy... Si neviem predstaviť, že by mal byť hore každú hodinu alebo dve 😅 🙄 Niekedy keď má veľa energie, tak to musíme večer najskôr vyskákať, ale inak v pohode....
Aby ste nám zase moc nezávideli... 😉 , tak nás stále trápi grckanie. Aj dnes ráno mi ogrcal celú postel, aj seba a samozrejme aj mňa 🙄 .... teraz si ho babka zobrala na chvílku a kričí, že už aj ju, dva krát... 🙄 😖

babybell
2. júl 2009

ahojte novembrovky 🙂

...my sme tiež novebrovy, aj ked sem vela neprispievam, ale pravidelne vas citavam, a velakrat nas prijemne pobavite, poradite, upkojite, ked citam ze sme na tom vsetky rovnako 😉 mam synčeka Olivera, kt. ma 7mes a tyzden

...pridávam skusenost s našim prvým horučkovitým ochorením, možno to pomože niektorej z vás. tak teplotovat sme začali v nedelu večer najprv len 37,2-37,5 po odčítaní pišem všetky teploty, na druhý den tu stúpalo 38,2-38,5, dali sme panadol sirup, zabral no do vecera bola telpota spat, v noci zas 38,5 nespali sme 2 noci, maly umrnkany, plačlivy...takže teplota 3 noci, 3 dni vkuse, pod 37,5 ani nešla, včera sme boli u dr. všetko OK, dieťa zdrave, vyšetrili CRP, bolo tiež ok...takže záver viroza alebo šiesta choroba-ale že pri tej su teploty vyššie takže mame čakať. Včera večer maličký zaspával zo strašným plačom, tahal sa za ušká a ja už som si mylsela že to bude zapal stred. ucha, asi po pol hodine nosenia zaspal, spal do rana s tým, že o pol noci som ho kontrolovala a dieťa mokre pyžamo od pou kompletne, ako keby ste ho obliali poharom vody, tak sme sa prezliekli a spali dalej...od noci nemá teplotu, ani dnes rano a hned ako teplota odisla sa objavili male bledoružove vyražtičky...takže je to ona 6ta choroba a nemusi to byť s 39-40tkami...tak sa tešim že to nie je uško a nič važnejšie. oliverko inak cely čas pekne papal, slinky nema, dasna si neškriabal a tak mi bolo divne keby to boli zubky, lebo my ešte ani jeden nemame, tak možno to bolo aj jedno s druhym

...dufam že svojim prispevkom pomožem, upokojím a usmerním mamičky teplotujucich babatiek, bola to inak fuška, tak prajem vela zdravička a radostných dní v vašimi drobcami 🙂 🙂 🙂

deni_v22
2. júl 2009

bez, to su teploty uz po odratani 😔 ....
dakujeme za gratulacie...

mon, tak to sa krasne vyspis .. ale asi plati, ze kazdy ma nejake ine trapenicko so svojim babom..

montana13
2. júl 2009

Ahoj babybell! Vitaj medzi nami a tiež prajeme skoré uzdravenie 🙂 🙂 🙂

cryonae
2. júl 2009

babybell tak potom je celkom mozne, ze aj Tomino ma tu 6-tu chorobu.. teploty sice nie su vysoke, ale nic ine nema... a ani nemozem ist k dkyne, lebo dnes je tam az o 15:30-16:30.. tak uvidim, ak bude tomino stale teplotovat, tak tam zbehnem, vsak istota je gulomet ';)

amonis
2. júl 2009

mirri jasně ozvi se jak tady budeš dáme stretko 😀 😀

deni neboj u te šesté nemoci jsou fakt tak vysoké teloty to přejde musíš vydržet ještě tak den......

cryonae
2. júl 2009

inak okrem toho, ze tomino vykuruje celu miestnost tak je uplne zivy.. zrovna nahana fitloptu a malu lopticku po obyvacke 😵

deni_v22
2. júl 2009

aj mojej kamosky syn mal 6tu chorobu a nemal az tak vysoke teploty....cryo, mozno to aj vy prave prekonavate...

babybell, super, ze maly aspon pekne papal.. mne mala nic nechce, len mlieko..aspon ze vodu pije riadne

inak uz ma 38,4, dala som jej cipok...sila ako to prudko stupa...este ze su prazdniny, slecny dnes varia tuniakove spagety, ja len nosim stupla lebo je mrzuta...

babybell
2. júl 2009

tie prve dni ani na Olievrkovi nebolo vidno ze by mu nieco bolo, smial sa, hral sa az ten 2-3 den bol z toho strasne unaveny, ani velmi neplakal, len tak mrnčal od unavy, a aj stolicu zacal mať taku kašovitu, nie hnačkovu ale mal ju aj 2-3x do dna, no kedže to nevyzeralo tak že by ho niečo bolelo, velmi som nestresovala, najdolezitejsie je dat skontrolovat moc, a dat urobit CRP, tam zistia ci nejde o nejaky akutny zapal, ak aj hrdielko a dychanie su OK tak hovoria len cakat a pretrpiet teplotu.

deni tak sa drzte, ja som rada ze uz je to za nami a my sme mali max 38,6 ale aj tak som mala dost,

ale ze vraj teraz je ta 6ta choroba velmi rozsirena, hlavne u deti do 1ho roka

tara2
2. júl 2009

Caute

deni - uz aj vy to mate? 😕 ...fakt sa to strasne rychlo siri. Som zvedava kedy to driapne nas 😒

prsky
2. júl 2009

dobre ranko...sme s Lalou pred chvíľou vstali 😉 idem si spravit ranajky a kuk, co ste popisali 🙂

tara2
2. júl 2009

ada je jaka pohoda 😕 my uz fungujeme od 7:00

cryonae
2. júl 2009

prsky ja sa nehraaaaam.. ze TERAZ vstali...

prsky
2. júl 2009

baby..ja si tento dar od Laly uzivam, bo to nema urco dlhe trvanie...vcera o pol deviatej, dnes o hodku neskor...neboj, dojde na psa mraz...ale zaspala vcera az o pol desiatej zasa

montana13
2. júl 2009

Aj my už asi hodinku spíme... 😉

montana13
2. júl 2009

Jáááj baby, aký je zlatý ten môj 😵 😵 😵 - už je to asi týždeň, čo sa naučil hovoriť mama 😵 😵 😵 a stále dookola to opakuje... Keď sa zobudí, hneď sa usmeje a "mama"..., keď je hladný "mama", keď mu je dlho, hneď sa ohlási "mama"... proste vždy keď niečo potrebuje, zakričí "mama" 😵 😵 😵 😵

tara2
2. júl 2009

tak dnes si Dominik zobral priklad od Laly a od rana mrnci 😀 , esteze v noci dobre spal 🙂 . Zaspal okolo 20:00 a zobudil sa o 2:00 na kojenie a potom az rano o 6:00 celkom fajn...

prsky - uz viem cim moze byt mala...moze ist studovat operny spev, ma silny hlas 😀

tara2
2. júl 2009

montana - 😀 😀 😀 zlaty, to je take univerzalne slovo 😀

montana13
2. júl 2009

Najzlatší je, keď sa ku mne pritúli taký trošku umrnčaný, ospatý a sťažuje sa mi: "mama, mama..." 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre