Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

zuzz
7. sep 2009

baby, ved ja ju nenechavam revat hodinu. vacsinou to mala vzdala po 10-15 minutach a zaspala. ale teraz to nejde, ked uz sa vie postavit.

zdenus
7. sep 2009

caute 😉

co riesite, nechat dieta revat? nasa laurinka je taky kludas, ze poriadne ani nereve, ale uplne chapem zuzz, pretoze ked ma clovek viac deti, tak obcas nastane situacia, ze jedno musi aj nechat revat 😕 ..a je rozdiel ci huka v posteli hodinu alebo 5 min 😕

prsky
7. sep 2009

siska..ze aka malickost...nestaci moc ale stredny prud mocu 😀

ja som nakoniec rada, ze v pohode spavam pri kojeni...zo zaciatku mi sice bolo nepohodlne a bola som cela stuhnuta, ale telo si akosi nakoniec zvyklo...jedine, coho sa bojim je, ze Lala sa neumravni ani do 1,5 roka...neviem si to celkom predstavit s dalsim prirastkom..ale sak nejak poriesime ak taka situacia nastane

zuzz...hodinu by som nevydrzala...ja mam nervy na cucky ked mi tu 5 minut ziape, lebo ona fakt ze ziape .. a dalsia vec je, ze ona vydrzi ziapat aj 2-3 hodiny s kratkymi prestavkami - mame odskusane pocas skoly - som sa vracala kazde 2-3 hodky na kojo a Lala mojej mame revala cely cas - moja mamina musi mat asi nervy zo zeleza, lebo ja by som ju uz vyhodila von zatvorenym oknom 😀 ale zas pravda je, ze po 3 razoch v priebehu 2 tyzdnov uz az tolko nerevala a dokonca mame zaspala sama v posteli 😕 takze asi to chce odhodlanie a pevne nervy, na co sa odhodlam mozno po roku, ked uz bude viac rozumiet...ale urco ju nenecham ani potom total ze revat, len sa posnazim vytvorit nejaky samozaspavaci rezim 😉

siska_br
7. sep 2009

no u nas je syn jednoznacny vacsi cavo a ma vacsiu vydrz...po polhodine som uz bola na cucky, maly v postielke uplne zufaly, spoteny, hryzol si do spodnej gambicky 😢 😢 😢 opica mala tvrdohlava...

zdenus
7. sep 2009

tie decka su poriadne tvrde hlavy...a pockajte, ked budu vacsie, niekey zasnem, ako ma dokaze Eliska vytocit...by som ju bila jak hada 😕

siska_br
7. sep 2009

zdeni - ved toto toto...male deti - male starosti...moj otec je nenormalne tvrdohlavy, priam by som to nazvala ze CHOROtvrdohlavy, tak dufam, ze tie geny nepreskocia na chlapika lebo si to mozem hodit

prsky - no to bolo ine umenie vystihnut stredny prud mocu a este k tomu do sterilnej skumavky - a nedajboze vrchnacik chytit...v piatok ma to caka zas

zdenus
7. sep 2009

siska, esteze chlapcom sa moc lespie odobera...ked sme mali na rocnu preventivku s eli doniest moc, no to bol horor, ve ten den serbel nechcela ani vidiet, tak som jej lepila tie sacky a ani neviem, kolky pokus vysiel...

siska_br
7. sep 2009

zdeni, ale tento sme nemohli odobrat do sacku...to by fakt nebol problem, tie lepime bezne. som to musela odchytit priamo to tej malickej sterilnej skumavky 😝 a nie pociatocny moc, ale az "stredny prud" 😀 cize nechat odcikat a ten dalsi chytat...zabavicka

zdenus
7. sep 2009

jasne, to aby si sa nahodou nenudila 😝 😝 😝 ..a este ked sa ti zadari znesterilnit odber 😀

deni_v22
7. sep 2009

ahojte,

tara, krasne cisielka ma Dominik...a s mlieckom sa netrap, obdobie, kedy ho najviac potrebovali, mame za sebou, tak hoc by aj totalne na UM ostal, nic by sa nestalo...ale aj tak si myslim, ze sa ti mliecko vrati...

ja tiez uspavam malu vylucne na prse, akurat, ked sme vonku, tak vie zaspat sama v kociari..no ale obcas sa zadari tak spontanne, ako vcera muzovi pri rapotani basnicky..
uspavame sa doma na posteli a po zaspati ju prekladam do postielky. Tiez som si dlho myslela, ze ma v tele gyroskop, lebo akakolvek mierna manipulacia ju hned prebrala, ale po dlhom case som opat skusila a pohoda...uz sa nebudi...

vyrevanie, teda skor dlhe plakanie som zazila raz, ked som ju nechala asi 5 minut, chcela som na balkone dovesat pradlo...no a nasla dom ju dogrcanu 🙄 to bola dost dobra priucka pre mna...este ze sa nepridusila...

u nas znakovanie poslabsie..akurat 'svetlo' vzdy na kazdy luster a 'hotovo' obcas...slovicka- ked pocuje, ze sa otvoria vchodove dvere, stale povie 'tata' 🙂 na psov 'havo' a ked cokolvek chce 'maaaam'

siska, uz aby ste sa vyzdraveli, akosi dlho sa to s vami vlecie 😒 .....

quitka, to mas super, ze mozes nechat malu mame...ja by som ju asi inej osobe ani nemala odvahu nechat v takom malom veku...

quitka
7. sep 2009

deni22....radka to zatiaľ zvláda dobre, ona nie je uplakaný typ, takže plače máličko a ani s uspávaním nebývajú problémy. Väčšinou si k nej stači ľahnúť a zavrieť oči a ona keď vidí že máš oči zavreté tak zaspí aj ona. Niekedy sa tiež pajedí a trvá jej dlhšie zaspať, ale to málokedy. Takže je to také slniečko, len v noci sa častejšie budí, naprespí celú noc v kuse ako niektoré deťúrence a najhoršie je keď ju chytne to, že aj hoďku - dve mudruje a nechce spať - vtedy mám nervy jak fras 😅 🙄 🙄

quitka
7. sep 2009

inač naša Radka posledný týždeň sa učí peskovať a už jej to ide celkom dobre, predtým sa skôr stavala len na nohy, ale teraz jej ide už aj peskovanie. Inač znakovanie som ešte nepostrehla.

zdenus
7. sep 2009

quitka, to mas fakt super, ja nema moje baby kde nechat...a obcas by som veru rada 😝

so zaspavanim u nas problemy nie su, lauru nakojim dam do postielky, ona sa eset chvilu pohra, 30x sa postavi, ale nakonec zaspi sama...s eli to bolo detto, zaspavala same, ale odkedy je vo velkej posteli, tak 150x vyjde z izby, ide pit, cikat, kakat a podobne finty...takze nakonec si k nej musime lahnut kym zaspi, nech furt nebeha 😠

deni_v22
7. sep 2009

baby, tak to mate super s tym zaspavanim...nase sidlo by som neukecala na lezanie a cakanie na spanok....odkedy zacala stvornozkovat a vstavat, je furt v pohybe...pokusy o samostatne zaspatie koncia stojom v postielke a revom...

tara2
7. sep 2009

tak som spat od gyndosky dala som si predpisat Cerazette, vraj mame pockat aspon pol roka s dalsim prirastkom ale vraj ked otehotniem troska skor tak sa nic nestane.

quitka - to je super ze to malicka tak krasne zvlada a ze ti chyba ked si v praci viem uplne pochopit, ja ked som bola v nemocke tak som revala len co som si spomenula ze maly je doma bezo mna. Ale zvladli sme 🙂. A co sa tyka toho UM tak u nas to tiez nie je uplne super, France lait mi maly nechce ani vidiet, teraz som mu skusila dat na noc od Hami Hajaja tak z toho trosku vypil. Na rano som mu kupila Sunar ale ten som este nedavala lebo sa po kojeni tvaril ze nie je hladny...a dnes sme mali rozlietany den, o 7:45 som uz musela byt u pediatricky. Skusim mu ponuknut zajtra rano po kojeni ci si da aj z UM... takze az take lahke s UM to ani u nas nie je.

ozaj baby z coho davate malym pit UM? Z poharika alebo z flase? Lebo maly pije cez den z netecuceho pohara uplne v pohode ale v noci ani za svet 😕 . Normalne som musela vyhrabat malu flasu co som kupila este davno...

siska - aspon sa uz zistilo z coho su tie teploty. Podla mna to moze byt kludne aj z tej infekcie moc. ciest. A stredny prud mocu to sa dobre hovori u takych malych deti...dospeli s tym maju casto problem. A sono obliciek asi chcu skontrolovat ci zapal nepostupil smerom hore cez mocovody do obliciek a ci sa v mocovom ustrojenstve nenachadza nejaka prekazka (napr. kamen) ktora by mohla byt pricinou tej infekcie. Super, ze vas tam doki poslal...
A co sa tyka spania, maly ked nechce spat tiez reve ako tur, vtedy ho vyberiem z postielky a este necham chvilu hrat a potom to skusim zase. Inak rezim mame otrasny v poslednej dobe...hlavne co sa tyka vecerneho zaspavania. Niekedy zaspi pekne sam okolo 20:30, niekedy je este o 22:00 hore 🙄 a spat nebude ani za svet.

Ad recove prejavy - maly su nieco rozprava ale nik mu nerozumie 😀. Niekedy este povie mama, tata, baba tomu sa da rozumiet ale ostatnemu nula bodov. A na znakovanie sa mi vyflakol, uz nechce znakovat ani svetlo ani papa...

quitka
7. sep 2009

zdenus....my bývame zatiaľ pri našich takže to nie je problém a maminu už mám doma.
Baby Vám sa tiež niekedy v noci zobudia detičky a nechcú spať, naša hviezda by niekedy mudrovala a vyvádzala aj dve hoďky a vtedy ma ide urvať 😠 😅

quitka
7. sep 2009

tara my sme ten problém nemali, mala mi pila UM hneď a vôbec jej to nevadilo, dávam jej sunar a veľmi jej chutí a dávam jej ho z fľaše.
No smutno mi je riadne, ale musíme si zvyknúť čo nám ostáva ☹

tara2
7. sep 2009

quitka - prepac som sa sekla to rominkina mala nechce UM...a nic si z toho nerob, niekde chodia maminy aj skor do prace a nikto sa ich nepyta ci chcu ist alebo nie. Viem ze napr. v anglicku je materska pol roka a potom musia nastupit do prace

quitka
7. sep 2009

ja viam aj moja mamina musela ísť pri bratovi od pol roka, lebo potom už nemali nárok na materskú. Ak postavíme a pošťastí sa druhé bábo tak by som potom chcela byť domka dlhšie, ale to je ešte v budúcnosti 😅

zdenus
7. sep 2009

tara, nasa eli umelinu nechcela, skusili sme asi vsetko, co je na trhu...takze od 14 mesiaca je na kravskom mlieku...zabite ma 😀 😀 😀
a to este boli caviky s flasou....avent nechcela, pohariky tiez ie, nakonec jej sadla MAM

zuzz
7. sep 2009

tara, ja davam UM z flase - tie, co sme dostali v porodnici v babatkovskom balicku su pre nas vyhovujuce, take siroke a maju taky smiesny cumel, co fakt vyzera ako natiahnuta bradavka. mam doma aj standardne flase, myslim, ze by fungovali aj tie, keby na to prislo.
a ja UM nedavam po dokojeni, ale uz to striedam, dakedy kojenie proste vynecham a dam UM, lebo toho mliecka by som mala pri tej frekvencii, co natalia vypije, asi tiez uz malo. takto sa to nazbiera.

a natalia nam prepina a vypina telku... hroza 😀 zlosti sa hlavne ondro, ked mu vypne jetix.

deni - presne pre to vstavanie v postielke a rev som polozila otazku, ze ako to riesite, nam sa proste neda nechat ju este vystrajat, ked ondro uz zacal chodit do skoly a musi ist pred osmou spat.

tara2
7. sep 2009

quitka - jasne, mne keby mal kto davat pozor na maleho tiez by som isla aspon na polovicny uvazok

zdenus - maly tiez nie je nadseny UM, no ved uvidime. A kravske pila normalne? Nikto ta zabijat nebude, vsak co si mala robit...ja to vidim teraz. Ked som bola v nemocke maly nevypil ani deci UM, proste sa zatal a dovi.

zuzz - vidis tu flasu mam aj ja doma, to je tusim chicco. Vyskusam ked nebude chciet Avent. Ja sa teraz snazim stimulovat si tvorbu mlieka tak kojim a az potom dokrmujem. Inak jeden prsnik je celkom fajn a v druhom sa mi tvori uplne minimum mlieka...uz v nemocnici som si to vsimla

zdenus
7. sep 2009

tara, kupovala som sackove, nie trvanlive a prevarala, inak sdo varenia som davala kravske od 10.mesiacia 😝

tara2
7. sep 2009

zdenus - na kojeni.net je tusim pisane ze na varenie sa moze kravske mlieko pouzivat od roka...tak to je uz jedno ci od 10 alebo 12 mesiaca

bezaz
autor
7. sep 2009

tak ninka sa sama nepostavi, takze ona sa vecer gula hore dolu po celej posteli.. sama nezaspala este asi nikdy, vzdy bud na prse, alebo je niekto pri nej alebo na rukach.. ale ruky a hajdocka su posledne alternativy
jani s UM neporadim, ja som uz aj flasku predala, co sme mali nepouzitu 😅 a v porodke sme ziadnu flasu nedostali v tom baliku 😝
zdeni booozeee krkavcia mater, KM od 10. mesiacaaaaaaa 😵 😵 😵
no za chvilu vyrazam do prace, sa mi nechce, peto je chory, je doma, aspon nemusim volat kamosku ku krpatej

sisa.b
7. sep 2009

tak ja som davala od 10. mesiaca KM sarke v pohode 😅 no to som nebola poucena a doktor nemal namietky 😕

mna to uspavanie vacsinou nejak neobtazuje - okupeme, obriadim ju a potom tu na mne visi a ja vas citam 😀 vacsinou zaspava v rozumnom case (rozumej do 23:00 😀 ) akurat mavam nervy, ked nechce spat v tej najnevhodnejsej chvili - ako v piatok, ked som potrebovala tu tortu urobit 😝 to si na mna pockala do tretej 🙄

zuzz, ja mam skolakov dvoch a nikdy sme nemali problem s tym, ze mala chodi neskor spat. dokonca maju vzdy otovorene dvere na izbe a pred 20tou musia byt v posteli.

zuzz
7. sep 2009

bez, divne, my sme dostali 2 flasky, jednu chicco 250ml a druhu canpol babies 150ml. dostali sme vlastne 2 balicky, jeden bol od zdrav. poistovne, tak asi preto mame teraz dve taketo nove.

mala stoji s holou ritou pri telke a capka monitor 😀

prsky
7. sep 2009

baby...dnes sme mali celkom uspesny obed...dokonca domaci, nie poharikovy...som spravila karfiolovu omacku z MM a zahustila kukuricnym skrobom...normalne ze otvarala zobacik ako ftactko 😵

no nic...idem sa uclovecit a von s malou a psami 😉

zuzz
7. sep 2009

sisa, to mate dobre, ze su vasi skolaci taki poslusni. my mame s ondrom problemiky, ked on musi ist spat a natalia by sa hrala. ale ved si zvykne, este je len prvacik.

prsky
7. sep 2009

hihi...a este jedna sranda..najoblubenejsia lalina hracka - pesek na snurke, ktory hadzem psom na treningu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre