Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

talinka
20. sep 2009

ahojte babulky, sa hlasim po vikende 😉

topanocky: Tomino ma nejake tenisky pumy a nike a to su 19 a 20,,sandalky tiez 20...ale v Auparku otvorili obchod s topanockami pre deticky a maju tam rozne boty, casto im chodi tovar a v poho ceny,,takze ja pojdem pokupit asi tam aj krasne cizmicky som tam nasla pre tominka na zimu ....tiez robime pokroky v chodeni,ale este nechodi sam,ale krasne stupa na nozicky a rychlo uz kraca.... 😵 a uz ho nechavam teda padat troska ako ste mi radili 😀 ale zatial len tak jemne....aj sa krasne rozpapal..hlavne jogurtove presnidavky miluje a sladku activiu

a vcera ako sa zobudil , sa na mna usmial a povedal mi mama....ze by to uz bolo tentokrat cielene naozaj na mna? Inak keca uz fakt dost aj vela veciciek uz ukazuje a opakuje, takze kazdy den nieco nove a robi nam velku radost, ale to asi kazde nase krasne novembrovciatko, ze? 😵

jeeeej, som stastna je krasne byt mamou...mam nejaku pochabu naladu teraz... 😀 😀

rominka
20. sep 2009

tal-tak parada ze tak zacalo Tomikovi chutnat 🙂

zuzz
21. sep 2009

ahojte babuchy,
tak ja mam hrozny vypadok tu u vas, ale ako zacala skola a navyse som minuly pondelok zacala 4hod denne pracovat, vobec nestiham sediet este aj na webe. mrzi ma to, ale casto na vas myslim a dufam, ze aspon tu narodeninovu oslavu nepresvihnem.

natalia uz sama obcas zvladne posadit sa, ked dostvornozkuje k niecomu, co ju zaujme, nejako sa k tomu posadi. zuby ma stale iba 4, velmi este nerozprava nic, len take vzdychave zvuky .... a prave vykydla nocnik, tak idem upratovat. 😉

bezaz
autor
21. sep 2009

bre ranko
tal u nas sa vravi mama, len ked ma potrebuje, ako vcera, ked tu zurovala ako mala fretka do 22, teda uz 2hodky mala spat, oci krvave, hlava jej padala, ale nic ju nemohlo donutit si lahnut.. tak stala v postielke a revala mamamamaaaaa.. a to bol peto pri nej, tak bol urazeny 😅
baby ako riesite, ked sa vam deti pri zaspavani postavia asi 200x a vy ich 200x zlozite a potom zacnu revat 😝 ja som vcera uz bola nachylna nechat ninku vyrevat, lebo som po hodine nemala na to nervy
zuz neboj, dame vediet, ak ta oslava bude 😉 a co si zacala robit? kde mas vtedy malu?

tara2
21. sep 2009

Caute 🙂
za vcera mam A ale boli sme na vinobrani, zase sme sa natlacili do prasknutia, aj maly tlacil lokse jedna radost 😀

prsky - tiez som kukala ten katalog z protetiky, ceny maju fakt strasne 😝

zdenus - mate to teraz doma pestre...chudatka dievcata ☹ snad im to rychlo prejde

zuzz
21. sep 2009

bez, robim na polovicny uvazok, co som robila aj pred materskou. nastastie mam fajn sefa a umoznil mi robit home office-acky. malu ma na 3 hodiny opatrovatelka - jedna pani tu od nas, kt. je na invalidnom dochodku, tak ma cas. hraju sa u nas, alebo kym to pocasie dovoli, tak chodia v kociku na prechadzku, alebo k nim domov.

a k tomu zaspavaniu - prednedavnom som tu polozila rovnaku otazku, ked sa natalia naucila postavit v postielke. nazory sa lisili, ale u nas zaberie nechat ju tak cca 5 minut revat, to ju dost vycerpa, potom polozit, zopakuje sa to asi 3x, potom uz zaspi, lebo nevladze vstat.

rominka
21. sep 2009

ahojte bez-tak ja uz Sabcu ani nedavam do postylky ze by usnula sama ted se ji tlaci zuby tak je zaspavani aj tak hrozne a kdybych ju chtela tak davat spat asi bych ju radci dala do cestovni postylky ty drevene jsou na ..... 🙂 kdyz decka padaji bouchaji se pak do hlavicky ale je to cim dal horsi kolikrat si rikam necham ju vybecet a pak stejne vyhraje a rano mi taky neusne doma musim s nou ven 😒

bezaz
autor
21. sep 2009

zuz lenze mne ninka aj po 2 hodinach a 3kojeniach sa bez problemov postavi a tanci dalej 😝
romi my mame jednu stranu postielky uplne demontovanu a n. sa naucila padat na zadok, tak len vynimocne si nieco buchne

zuzz
21. sep 2009

bez 😒 tak to veru neviem poradit. my nataliu ak nevyzera unavene, ani do postielky nedavame, lebo by to dopadlo asi ako u vas. ale len velmi zriedka sa stane, ze tu vecer este 'pobehuje' po deviatej hodine.

bezaz
autor
21. sep 2009

zuzi sak aj u nas, len teraz posledne dni je jak duracellko, oci ako angorak, ale fici, ako keby drogovala 😝 samozrejme, ze si pred kupanim utiera oci, uklada sa a potom chyti druhy dych a uz ide

zdenus
21. sep 2009

caute,
bez, to mas zaujimave 😕

nase tekvicky kaslu, ale uz je to lepsie, s eli sme vcera aj vonku boli, lauru este dnes necham doma a uvidime....dneska robime poradek v toapnkach, elis je vo svojom zivle....ale vidno, ze jej uz z toho doma hrabka...a o sebe ani nehovorim 😝

bezaz
autor
21. sep 2009

zdeni hlavne, ze uz sa to chyli ku koncu.. 😉 a budete to mat za sebou

quitka
21. sep 2009

bez...tak máte rovnaký problemík ako my. Naša Radka ako sa naučila stavať a chodiť okolo nábytku tak má postieľku na "vyšantenie sa " a nie na spanie. Večer ju okúpem, nakŕmim - oči len tak klipkajú, ako sa jej chce spať a keď ju dám do postieľky tak ožije, výska, behá, smeje sa, energie kopec a tiež to niekedy trvá aj 2 hoďky kým zaspí a niekedy ju musím uspať v našej posteli a potom preniesť do postieľky, ta nechápem, ona keď vidí tie šteble na postieľky tak sa hneď hrabe na nohy a chce sa stavať, niekedy už som z toho na hlavu fakt 🙄 🙄 😕

zdenus
21. sep 2009

nasa laura sa postavi a kym nevyhadze vsetko z postielky, tak si nelahne 😀

deni_v22
21. sep 2009

ahojte,
tak s uspavanim v postielke neporadim..
my sa uspavame vylucne na posteli,donedavna len kojenim, ale tri vecery po sebe malo uspavanie zmeneny priebeh...po vypiti svojej davky sa odpojila, otocila ku mne chrbtom..po chvili sa chcela znova pricucnut, ale som sa tvarila, ze netusim o co jej ide...tak zacala mrnkat, na to som skusila posepky basnicku, potom druhu, tretiu...do 10 minut spala...plac trval asi 30 sekund, lebo ona ma basnicky rada a asi ked fnukala, tak nic nepocula..mozno sa to stane novym ritualom..kiez by ...

cryonae
21. sep 2009

cafte baby,

zuzi u nas to iste s tym vstavanim, takze ja uz som to vzdala a uspavam ho v nasej posteli - vecer obvykle funguje kombinacia, nechat vysantit, okupat, mlieko v nasej posteli a tam zaspi; cez den je to tazsie, lebo uz mu mlieko nedavam, takze ak nezaspi v aute alebo v kociku, tak nosim narukach :(
ale tiez to niekedy rozchodi a z najvacsej unavy je este 2 hodiny santenia.. ako napriklad vcera 😀 ale aspon som si konecne pozrela superstar 😀

elanela
21. sep 2009

bez tak takýto problém mame aj my vstavanie v postielke 200x tak som ju uspavala v kočíku ale teraz ju to chcem odnaučit i ked je to niekedy časovo náročne lebo fakt vstava do zblbnutia aj v tom spacom vaku si tam pochoduje v postielke tak dúfam že ju to časom prejde a bude zaspavat pekne jak predtým

tara2
21. sep 2009

tak my taky problem nastastie nemame, ja dam maleho do postielky s hrackami sam sa pohra, par x sa postavi a sadne si a potom zaspi. Minule zaspal posediacky chudatko 😅

zdenus
21. sep 2009

tara tak a teraz so domiho pochvalila a za odmenu ti bude teraz robit caviky pri zaspavani 😀 😀 😀 . aj u nas bola pohoda a teraz dooost spekuluje 😉

pepka
21. sep 2009

zdeni, preto sa k tejto konkretnej diskusii ani nepridavam, aby som neposrala co je dobre 😅 lebo ja vzdy a vsetko zarieknem

zdenus
21. sep 2009

pepka ja tier tak 😀

prsky
21. sep 2009

bez...toto mame s Lalou uz vyse mesiaca, takze neriesim, hned ako sa mi pri akozeuspavacom kojeni postavi a ide spacirovat a vymyslat, beriem ju so sebou do obyvky, kde sa ona hra, ja si robim co chcem a ked si zacne suchat oci a usi, skusam znova...ona ked je fakt ze uz "zrela" tak zaspi do 10 min...takze u nas sa vecerne revy nekonaju...ale ked som to tu riesila, tak tiez som mala uz chut zavriet za sebou dvere a nechat ju revat...lenze to by spadla z postele 😅

tara2
21. sep 2009

pepka, zdenus - ja mam potom taky pocit ze bud sa tu len stazujeme alebo nepiseme vobec 😅 😝

bezaz
autor
21. sep 2009

jani no sak presne o to ide, sa niekomu postazovat neee? a este porovnavame 😉

zdenus
21. sep 2009

tara, ake stazovanie, ved to len kostatujeme, hole fakty 😀 😀 😀 😀

tara2
21. sep 2009

zuzi - jaaaaj dobre, budem vediet nabuduce... 😀

siska_br
21. sep 2009

cafte hviezdy,

no takto vam poviem - ked sa chcete stazovat no nocny spanok, alebo uspavanie, poziciam na par noci samika..neviem ci mam ten nas uzasny spanok-nespanok ako nejaky karmicky trest z minulych zivotov, alebo co...uz sa mi ani stazovat nechce. ja by som za jednu jedinu normalnu noc aj tristvrte kralovstva uz dala...

babule, vy ste uz robili deckam cevenu repu, ze? s cim ste ju nakombinovali? mi napada jedine zemiak, akosik sa mi k tomu nic nehodi...a varili ste ju v celku alebo?

cryonae
21. sep 2009

tari ja sa sem chodim aj chvalit.. obcas, heheee

siska cervena repa bola super aj s kuracim maskom a mrkvou, kalerabom... hocicim 🙂 varila som ju pokrajanu na kocky ako ostatne veci

prsky
21. sep 2009

takze ikea karta je vybavena rychlejsie cez net ako podanim osobne v obchode 😀

siska...repu nejeme, malej ma ani nenapadlo zatial davat ..a teraz som uz chora aj ja, Lale dnes nic nechuti, zjedla mi doteraz len 1 frutapuru 😒

siska_br
21. sep 2009

adi, ani mne to doteraz nenapadlo, ale dopujem ho zelezom, tak aj na repu doslo 😅 som to este tiez nevarila, tak neviem. svokra mi hovorila, nech ju uvarim v celku, ze z nej nevytecie stavicka.

heli dikes 😉

ja neviem, nemozu sa tie choroby sirit virtualne? 😠 nech ste cim skor fit, adi! kupila si ten olynth zasuvkovy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre