Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

prsky
10. jún 2009

peti, sak aj ja som bola natesena...2 zltka v 1 vajku som videla naposledy ako decko u babky z domacich vajok...a teraz kupovane a rovno 5 za sebou...som zvedava, ake budu este tie 4 co zostali

inak...baby, ten recept je super, je to vyborne a to ja vyprazany syr nemusim

prsky
10. jún 2009

bez..nestras...podla toho poctu vajec by sme museli zarobit aspon na dvojcata 😀 alebo zeby mi osud chcel cosi naznacit? 😲

sisa.b
10. jún 2009

petus, nam mala tiez natahuje rucicky, ked chce ist k niekomu 😵 pekne ich vystrie smerom k dotycnej osobe. a ukazuje si rucickou "len tak, vselijak", ale to zacala robit sama od seba. jednou rukou si vrti a druhou rukou si tu vrtiacu rucku chyta a obzera 😀 zlata je.
stvornozkujeme este opatrne a na podlozke, na podlahe sa radsej plazi, lebo sa jej tam smyka. podlozku mame cez pol obyvacky, ale ona musi liez z nej prec 😝 kable od telky a inych aparatov su u nas tiez numero uno 😠
najnovsie sa stale kdesi stvera a osane na kolenach, ale nesedi pri tom na nozickach - normalne zdvihnuty zadok.
sama este nesedi, musi sa podopierat aspon jednou rucickou. s druhou sa vacsinou hra - drzi nieco v nej. a seda si velmi smiesne - jedna noha vpredu, druha vzadu 😅 😀 pridam foto

tara2
10. jún 2009

prsky - to by ste mali 5xdvojcata 😕 😀 😀 to by bola big family 😀 . Nam ten syr tiez chuti a je to rychlo hotove to je na tom super 🙂

talinka
10. jún 2009

no cafte zas,

vy tu o syre a my ho prave budeme mat zajtra na veceru,aj ked to je jedlo, co ja zrovna moc nemusim mat 😝 ale ked tam nasupem vela sunky, je to zjeditelne....

obed maly...zacal super, papkal odusu....som mu uvarila mrkve, kalerab,cukinka...ale zvykol si tak divne vykecavat, zlozito vykrikuje, nadrapuje ustocka, proste dost namahave to je prenho a tym padom ho naplo ako sa snazil artikulovat a jedlo v puse a vygrcal mozno aj vcerajsok tolko toho bolo... 😝 takze zas o nicom...este sa ani raz normal nenajedol...ak neratam svokrin banan s jablkom 😖

na vikend cestujeme do Klacna opat, tak uz teraz mam stres z tej cesty, ako bude zas Tomi hysakovat a este aj Max k tomu, no to zas bude....ale za tie dva dni na dedine mi to stoji, snad ma byt pekne pocasicko....

Max je zloba najvacsie, dnes mi okusal hojdacie kreslo, dostal dobry vilagos na rit novinami 😀 je dobry iba ked spi....inak des a vonku beha za ludmi a kuse im nohy...auuuuuuuuu....to sme si zas nadelili psa ako za trest 😀

talinka
10. jún 2009

delf, moj predosly psik...umrel uz viac menej na starobu, uz dva tyzdne pred mojim porodom nechcela jest, nevnimala, len spinkala, tak sa nasi rozhodli den po mojom porode uz ju netrapit... 😔 uz bola velmi zle zdravotne na tom, vel aorganov uz mala poskodenych a nechceli sme ju uz trapit mozno aj zbytocnymi operaciami a zatazovat jej este viac srdiecko...snad je jej uz teraz lepsie, uz mi ju ziaden psik nikdy nenahradi...ona bola moja NAJ ....a dufam, ze aspon prezila pri nas pekny zivot...

cryonae
11. jún 2009

bra ranko sa praje,

baby co ste tak biooriented, toto poznate? http://www.facebook.com/ext/share.php?sid=85795...

bezaz
autor
11. jún 2009

bre ranko
heli dik za link 😉
u nas dobry, az na to, ze zasa budicek 3.45 a zurujeme a zurujeme.. sice potom nastastie zaspala, ved kto by nie 😝
dnes pride mama z poznavacieho zajazdu po toskansku, tak aspon chvilku budem mat volnejsie...
jani petovi stale nie je dobre, furt ma teplotu, to uz pomaly dobera druhe atb 😝 stale ho boli hlava a je uplne malatny

cryonae
11. jún 2009

zuzi niet zac, ja reku ze ci to niektora poznate, ze odporucite 😉

u nas podobne.. maly zaspal krasne o 20:30, o polnoci bol hore a odvtedy uz poriadne nespal.. len sa prevaloval, vzdychal, vykrikoval, stazoval sa, pod chvilou si aj schrupol, ale vysledok je, ze som sa rano skoro isla obesit 🙄

inak co mimaly vooobec nechce jest lyzickou, tak vcera mu na oed drzala Sic ruky a maly cuduj sa svete spapal vsetko do poslednej kvapky a vecer ked som mu davala kasu (spravila som len 60ml, reku ze aj tak to pojde do vylevky), drahy mu drzal ruky a maly krasne otvaral ustocka a dokonca ani velmi neplul.. este aj malo bolo 😵
len neviem, ze kto mu podrzi ruky dnes 😖

horajda
11. jún 2009

cafte zenusky, ako sa mate?a kona sa teda nieco smer stupava prsky?

tara2
11. jún 2009

Dobre rano 🙂
my teraz spime dobre len by maly nemusel vstavat pred 6 😀 ale inak v pohode

zuzi - nech sa ide radsej zase ukazat dokine, mozno mu dali slabe ATB alebo potrebuje iny druh. A ako mu to teraz vyzera? Nema tam zase hnis?

tal - na prechadzke to mas horsie ako keby si mala dve deti, maxa nemozes dat do kocika 😀 , ale ved on si zvykne neohryzat cudzim ludom nohy 😀 😀 😀 s nim sa asi nenudite, co? 😉

tara2
11. jún 2009

cryo - v poslednej dobe nejako zle spite ☹ ...zeby zubky?

siska_br
11. jún 2009

ahojte dobre raaaanko 🙂

bez - jaska, aj biela spargla sa supe. asi 1-2 cm pod hlavickou a asi 2 cm od spodku zrezes. vcera mal ten receptos bohovsky uspech, aj usi som si oblizala, mnam, take to bolo dobre

a nase nocne spanie vobec nekomentujem, lebo je to stale rovnako zle. zaspaval od 20.00 do 22.30 cca, o 00.15 som ho uz brala k nam do postele a od vtedy kazdu hodku, pravidelne.

cryonae
11. jún 2009

tari aj ja to hadzem na zubky.. keby to robil naschval, tak dostane vilagos! 😀

tara2
11. jún 2009

siska - uz som rozmyslala ze to spravim na nedelu 🙂

cryo - urcite to nerobi naschval, ved nase deti take nerobia 😉 😀

horajda
11. jún 2009

baby aj ja chcem recept na bielu sparglu kde ste to vycitali

quitka
11. jún 2009

Ahojte,
idem sa pochváliť, v utorok som úspešne odštátnicovala a ukončila školu, juchúúúúú už nechcem knihy ani vidieť. Je to taký krásny pocit, že tomu nemôžem ani uveriť. Teraz sa už budem naplno venovať môjmu slniečku.všetkým prajem krásny deň plný slniečka 🙂

petusaaa
11. jún 2009

tu to zijeeeeeeee 😀

petusaaa
11. jún 2009

quitka gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 viem, aky je to pocit 🙂 len ja mam len bc, ale neva 😀 tesim sa s tebou 😵 😵 😵

zdenus
11. jún 2009

caute,
quitke gratulujeme 😉

doobeda som bola s eliskou na rozpravkovom festivale v bojniciach, bolo to krasne, normalne, na moje pocudovanie, vydrzala hodinu sedet a pozerat, cicuska 😕

laurinka bola s tatinom a vypila odsate mlieko z flase, co je u nas historicky uspech, kedze vzdy pri flasi chytala hysaky 😝

a este k spaniu, posledne dni je hore a 2 hodky, uz ma ide z toho d.r.b.n.u.t, a to rano o 5,40 je definito hore.....normalne rozmyslam, ze ju dame do izby k eliske, co to spravi, eliske to v jej veku pomohlo, ked ostala sama v izbe

pepka
11. jún 2009

ahojte
quitka velka gratulacia 😉
no my tiez stale prvy x vstavame okolo polnoci, a potom az nadranom, bohuzial uz vacsinou bud nezaspi alebo len tak pospavame a kazdu chvilu je hore a vykrikuje na mna. dnes trhol rekord 4,38..... 🙄 ale este pospaval par 10minutoviek, ja som ho ale paradne ignorovala a snazila som sa spat az do siestej s nachystanym prsom, keby mal chut 😀

pass
11. jún 2009

ahojte 😀

quitka gratulujeme 😀

maly sa tiez prvy raz budi okolo polnoci a potom nadranom, ale aspon nevstava tak sialene skoro 😨 ja to ani na zuby nemozem hadzat, vsak zatial ziadne nema 😅

amonis
11. jún 2009

quitka gratuluji je to super......my vstáváme taky brzo málokdy spí do sedmi nebo dýl vstává kolem 5:30 🙄 ...včera jí bylo špatně z příkrmu dvakrát zvracela asi jí bylo těžko 😒 ato měla normělně mrkev a to co už jedla tak nevím proč zvracela.....

zuzz
11. jún 2009

ahojte babuchy,

ja ani nestiham citat a prispievat sem k vam. 3x do tyzdna mam elektroliecbu v senci a v zahrade sa zblaznili jahody a dnes aj ceresne. vobec nestiham. vlani som ich oberala uz s vytrcajucim bruskom, teraz to islo lepsie. 😀

deni_v22
11. jún 2009

ahojte,
tiez mam nejake rusne dni. Vcera plavko plus navsteva dvoch kamosiek z VS, dnes stretko so spolubyvajucou z porodnice a este rodicko, zajtra ma zase Emka klavirny koncert, a ze dovolenka 😀

quitka, ja tiez gratulujeem 😵 baby ja nechapem, ako sa stihate pri drobcoch ucit...ja si ledva vecer najdem hodinku na strikovanie...ale tam aspon moc mysliet nemusim...a to by som akoze mala byt zabehnuta, kedze druhe babo...

kedze som sa dnes flakala, mala obedovala hami - zeleninu s morcacim...podla mna to bolo posolene...vonalo to dobre, pripominalo mi to vonu jedla v skolke 😅 , ale bolo to jemne slane....a na obale samozrejme o soli ani bodka...ani ze tam je, ani ze nie je... 😖

zuzz
11. jún 2009

tak som konecne docitala, co tu za 3 dni pribudlo.
ozaj, natalka v utorok u doktorky vystrajala ako zdrave babo. az sa dokina smiala, ze sa musime prestahovat do BA, ked tam jej je dobre. ale aj tak jej dala celkove antibiotika - augmentin. 2.3ml 2x denne. bala som sa, ze to bude vypluvat, ale napodiv jej to chuti.

paci sa mi na tomto fore, ako si vacsinou v predstihu citam, co ma s malou caka najblizie dni, ked uz to u vas zacalo... aj natala sa rukami za mnou natahuje, ked ju ma na rukach muz. ked ju vezmem ja, zas sa vrti a natahuje za nim, nevie si vybrat 🙂

spapa mi asi tak 40ml prikrmu, viac sa podarilo len vcera, ked som jej dala alnatura tekvica+zemiak+mrkva. to zjedla pol 190g flasticky. az som sa cudovala, ze co to?
ale doktorka povedala, ze to je o.k. ze to staci. postupne sa to bude zvysovat. mala si vzdy sama urci, kedy ma dost - po poslednom suste, ktore je ochotna akceptovat, sa zacne napinat a ja hned vsetko odkladam a slubujem jej, ze viac nemusi, len nech to nevygrca 😝

bezaz
autor
11. jún 2009

hojte
tak som bola pre maminu, prisla spokojna a vyturistikovana
quitka gratulujem k uspesnemu ukonceniu skoly, mna caka posledna statnica na jesen, to som zvedava, ako to zvladnem 😅
jani tak peto nakoniec skoncil na infekcnom, chceli si ho rovno nechat v nemocke, len ich ukecal, ze nie, tak mu zobrali krv a zajtra ma doniest moc a rozhodne sa, ci ostava v nemocke, alebo nie 😝 takze ako som pisala vcera ci predvcerom na posrateho aj hajzel padne 🙄 a teda vyzera to na sepsu.. ze preco mu chirurg dal znova tie iste atb a take otazky, ako keby peto vedel 😲

sisa.b
11. jún 2009

ahojte 🙂

tak my sme z plavania naspat a mala dospava. bola hore od osmej a zas pred plavkou unavena ☹ potapanie bolo opat s krikom a placom. ja som dostala nejaku infekciu uz po prvom kupani a mala vcera mala uz tiez akoby biely prasok na cikulke a smrdi jej 😢 vsetci nas strasili s "cistotou" vody a my sme zrejme z nej nachytali, co sa dalo. akurat nikto nema problemy z tych, co tam s nami chodia, iba my ☹
otvaraju v tepliciach babylook plavanie, mate s tym niekto skusenosti? radsej by som sla inam...

quitka, gratulujem 🙂

talinka
11. jún 2009

ahojte, Tominkovi som namerala 38,8... ☹

chudatko, cely den len mrnkal, v noci stale bol prisaty, ja ze je unaveny, preto je taky cely den , ale je aj velmi spavy aj kakal viackrat ,ale nezdalo sa mi, ze ma teplotku,ale teraz navecer mu ocerveneli oci aj napuchlo jedno aj slzave ich mal tak som odmerala a je tam... 😔 dala som pol paralen cipku,al eneviem, ci to nevyprdkol, tak musime dolekarne pre paralen a nurofen sirup,som volala doktorke, ze mam ich striedat po 3 hodinach,keby teplota stupala....zubami to asi nebude, bo dasna ma ako vzdy...ziadna zmena, tak mi drzte palce, nech to nie je nic vazne, .... 😔

cryonae
11. jún 2009

juj tali, no snad to nebude nic vazne, ma maly nejake sopliky alebo kasel?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre