Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

horajda
9. júl 2009

cryo tak zuzka sa uz tiez liepa po nabytku ale este je labilna a musim chodit za nou lebo pada ako hnila hruska a tiez sa bojim o hlavicku lebo uz si ju viac krat trestila ale nastastie iba tak letmo, juj nic sa neda pri nej urobit stale musim byt pri nej

cryonae
9. júl 2009

baby maly sa zrovna strepal z gauca tak, ze sa mu smykla ruka a letel rovno nosom dolu a on vystrel rucky a odpruzil ten pad, takze si nenatlkol drzku... normalne som nanho pysna 😀 😀 😀

cryonae
9. júl 2009

hor maly uz je stabilny, len jeho zaujima vsetko naokolo a ked ide nieco v telke tak sa otaca, takze sa vlastne ani nedrzi.. preto tak vela pada

zuzz
9. júl 2009

ahojte, cry, sikovnika mas doma.
mne iba ondro zacal davat nataliu do sedu, potom ju tak necha, uteka za mnou, ze sa mam ist pozriet, co dokaze 😖 a tak len trpnem, kedy s nou vyvedie nieco horsie, vcera sa mu hodila dozadu a buchla hlavou o koberec. nerevala, nastastie. a to som bola s nimi v obyvacke, ibaze som zrovna bola chrbtom, lebo som sedela pri pc.

sisa.b
9. júl 2009

cryo, akeho sikovnicka mas doma 😵 😵 😵 ved tie deturence na to rychlo pridu, ked si parkrat nabiju drzku 😅 my zatial same nehody, padat vie najlepsie dopredu. ona nevystiera ruky, ale vytrci pupok a dvihne hlavu hore, takze urobi taku hojdacku, ale drzku si nenatlcie 😀

zuzz
9. júl 2009

sisa 😀 aj tak sa da.

pepka
9. júl 2009

cryo, dobre statistiky 😀
to pri mojom nehrozi, ten sa len vala ako sud a toci ako flasa od piva, ale logikou a kombinaciou tychto pohybov sa vzdy dostane, kam treba 😀 😀
zato hanka uz ma dnes statistiku: pri tancovani nasla hlavou roh stola...... potom spadla zo svojej postele, prehodila sa cez zabranu, neviem ako sa jej to podarilo.... v amerike by som hadam od vyrobcu vysudila miliony za to 😀 ... no a prave pred chvilou do tretice skakala po gauci a spadla z neho rovno na hlavu na zem, len to tak zadunelo.... dufam, ze pre dnes sme skoncili....... 😅

pepka
9. júl 2009

cryo, ten notebook aka smola, by som bola riadne nasrata 🙄 , teda este viac peto na mna 😀

sic, ja som tiez absolut nekonfliktny typ, moj muz detto, boli sme so super kamosmi a vidis to.... ako mas pouzivat jednu kupelku, jednu kuchynu a celkovo zit v spolocnych priestoroch 24hodin denne, je to zrazu ine, ako ked sa vidite obcas na kave ci na ihrisku.... u nas to bolo hlavne o detoch, nemali na nase a ich rovnaky meter a parX bola zdzubana nasa za nieco, za co nemohla.... ale ved to uz je jedno, proste never more.

elanela
9. júl 2009

pepka aj naša SIma je pohybovo natom ako vy plazit nie na štyri nie len sa gula a presne ked ju motivujem hračkou nech sa k nej plazí prevalí sa na bok 3-4 x a je pri nej
baby a kolko vám deti spia cez den mne velmi málo som rada ked dá hodku a pol dokopy niekedy pred obedom hod.niekedy pooobede polhodku a funguje celý den v poslednej dobe je ale nejaká nevrlá už sa nezahra sama a ko pred tým furt čosi treba ju zabavat a niekedy aj to pochvíle ju omrzí a mrnčí prvých 5 mesiacov som ani nevedela že ju mám taká bola dobručká pekne sa zahrala sama a teraz len vymyšla furt sa jej čosi nelúbi neviem čím to je

pepka
9. júl 2009

ela, ona sa zase zmeni, ked sa zacne pohybovat, teraz ju si myslim stve, ze sa nemoze dostat tam, kam chce a dosiahnut na to, co chce... ked zacne objavovat, bude mat zase plne ruky prace a nebude cas na jedovanie sa 🙂
mato spi tak 2-2,5 hodky behom dna, rozdelene vacsinou na 1 kratky a jeden dlhsi spanok...

elanela
9. júl 2009

pepka no dúfam lebo uť som z toho jej mrnkania unavená

pepka
9. júl 2009

hankina hlaska spred minutky:
mami, preco je na zemeguli aj holandsko? lebo tam ziju holi ludia? 😀 😀 😀
detska logika je taka mila

zdenus
9. júl 2009

caute 😉
pepka, super hlody ma hanka...my sa tiez ideme dorehotata na eliske, ta ma teraz obdobie PRECO.....uz sme v koncoch niekedy 😀

zdenus
9. júl 2009

nooo, sa ani nedivim, ze su vsetci na FB, ked je tu total mrtvo....ale zak komentare typu "umyta, ucesana, vykakana...a pod" nemusiiim 😕 😕 😕

cryonae
9. júl 2009

zdenus a to kde su take komenty? 😀

ja sa na to obdobie PRECO strasne tesim... ale vobec sa netesim na obdobie NIE 😖

tomino pospi cez den cca 2,5-3 hodky rozdelene do 2-4 spankov a je to uuuplne nepredvidatelne a tiez je strasne mrzuty ☹ ked sa zobudi je zlaty, ale to mu vydrzi tak pol hodku, alebo kym ho 100% zabavam, je to o drzku

zdenus
9. júl 2009

cryo..u nas je obdobie PRECO sucasne s obdobim NIE 😝 , takze obcas je velka sranda a obcas su testovane nase nervy 😕

laurinka spava 2x denne, obcas aj 3x, to trwetie je skor take driemkanie....obcas je tiez poriadne mrzuta, hlavne, ked sa jej nemozem venovat, lebo ma potrebuje eli...hold, to je udel druheho dietata 😉

a by si sa cudovala, kolko takych podobynch komentarov na FB nachadzam 😀 😀 😀 , ale berem, ked ma niekto mrte casu....to je z mojej strany zavist, lebo ja ho nemam 😀

zuzz
9. júl 2009

ondrovi v utorok vyberali nosnu mandlu. robia to teraz po pichnuti takej oblbovacej injekcie, po ktorej docasne strati pamat. takze si zakrok nepamata, a teraz sa so mnou vadi, ze jemu nic nerobili, tak sa moze ist kupat. aj taka je detska logika. 🙂

bezaz
autor
9. júl 2009

cafte
tak dnes som konecne nakupila darceky pre oslavencov, aj ked len zlomok, lebo teraz maju vsetci meniny, narodeniny 😝 najlepsie na tom bolo, ze som sa vybrala nakupovat bez platobnej karty.. nastastie ma zachranila sic, este ze ju mam 😀 😵
u nas ziadny pohyb, teda presne ako to uz niekto pisal, ako flasa, dotocime sa tam, kam chceme 😅 a najlepsie je stat, ale musi ju niekto drzat a pohupuje sa v kolenach
a ninka zacala brutal koketovat s chlapmi, dnes na obede v restike balila chlapa pri vedlajsom stole, potom u nas boli stahovaci, brali prec stary gauc, tak sa na mladeho skerila ako opica.. fakt nechapacka 😲
zdeni nemozes FB brat tak "doslova", aj ked niektori ludia by nemuseli informovat naozaj uplne o vsetkom 😉
na zajtra sme vymysleli so svokrom tajnu akcosku, petovi nic nepovieme, spravime tu zatekajucu stenu v izbe a dame tam "obyvacku" 😀 teda ak to stihneme 😅

zuzz
9. júl 2009

bez, ako to chcete opravit za jeden den? ci to len schovate za skrinky?

prsky
9. júl 2009

cafte..pepi, dik za link...ja robim chlapcenske siltovky 😉

prsky
9. júl 2009

ty cryo...a kedy pojdes s linduskou na tu nahradnu hodinu? 😀

bezaz
autor
9. júl 2009

zuzi nie, oskrabeme to, co sa olupuje a natrieme takym "lepidlom", aby to neopadavalo a namalujeme 😉

zdenus
9. júl 2009

zuzi, to ste super vymysleli, darcek pre peta....to lepilo myslis penetrak? ak hej, tak to musi nejaky cas schnut 😕

ale hej, ten FB berem s rezervou, ako chaby doplnok ku skype a mailom 😀

zdenus
9. júl 2009

zuzi, inak kamos ma v bojniciach cokoladovnu, vola sa to ze Perfect bar, vedla hotela pod zamkom...ale aka paradna cokoladka tam je.....ked budes doma, chod ochutnat 😝 😝 😝

a boli sme pozret tu plaz, co ukazovali minule v telke...dobr ytrapas...velke pieskovisko 😀

mojkamirka
9. júl 2009

ahojte, tak zas po sto rokoch idem ku vám nakuknúť. Až sa hanbím, že tak neskoro píšem a tak sporadicky. Patrím ešte medzi vás, keď som tu raz za rok?

zbežne som si vas prečítala, tak chcem prispieť aj ja. My už papáme pekne príkrmy. Mliečko sme už úplne nahradili desiatou a obedom, olovrant je ešte koejenie, ale očividne mu to nestačí. Zajtra už začnem s jogurtíkom. Večer mi spapa 170 ml kaše a o dve hodiny sa nakojí, akoby nejedol. Na desiatu zje 100 až 150 ml ovocia, ako kedy, obed 100 až 200 záleží od hustoty. Všetko okrem mäska mixujem.

No a konečne pred dvomi týžd§ami mu vyšli naraz dve spodné zúbky, ani som nevedela, že mu čosi ide. Teraz sa mu ais tlačia dalsie, lebo cez de§ je stále unavený, spí aj trikrát minimálne hodinu, všetko obkusuje, slintá a je nervný ako voš. Našťastie teploty nemáme, klop, klop.

no a prečo som tu tak dlho nebola, lebo som bola a vlastne ešte som na východnom slovensku, u babiek. Vid foto: http://www.facebook.com/photo.php?pid=30180081&...

mojkamirka
9. júl 2009

ozaj, už kupujete drobcom topánočky? a aké?

talinka
9. júl 2009

ahojte..nikde nito, zas si len sem dam monolog a pojdem kludne spat....uz tu nie je ani s kym pokecat , na Fb si pokecam uz viac, to je ale skoda 😖

sisa, no ja som hned pochopila ako to asi rebeka stoji na kolenach, gratulacia....no co uz je to sikovnica velika 😵 😵 😵

sic, ved prihod fottoooozy cez FB a nemusis upravovat ani ja nemam uz office ale lezi mi doma na naistalovanie no nie je cas..bibione poznam bola som, da sa....aj ked ja radsej nizsie..ale bude vam suuuuper 😵 😵 my praveze realizujeme dovolenky len s partickou vzdy nas je 6-12 kusov a vzdy bolo super ziadne hadky ani nic, prave naopak...

cryo, no cryonik iny vymyselnik, musis mat doma srandy kopec ale aj nervov a byt stale v strehu, uz sa na to tesim 😀 😀 😀

talinka
9. júl 2009

no tak prajem krasnu dobru nocku....aspon som si vas precitala.... 😉

rominka
9. júl 2009

ahojte opet posledni dny nestiham vcera jsem mela oddechovy den 🙂 byla jsem u nasich rano jsem mela sraz s holkama s tou kamoskou tam od vas a jeste s jednou ta je zas z cech obe maji taky deti tak jsme vyjely do ulic na kavicku Sabinka byla spokojena cekala jsem ze bude mrcet nemohla usnout co 5 kroku nas nekdo zastavoval pak obed u nasich a odpoledne jsme nechaly deti babickam a ze si pujdem nekam sednout tak napred jsme pokoupily neco maloskum a pak horke maliny a mochito mnam mnam,za to den pred jsem delala ty presnidavky a pekne jsem u toho zurila Sabca nechtela cely den usnout a kdyz se mi to podarilo tak za 5 minut se vzbudila pul dne jsem se s tim piplala jindy bych to mela za hodku a muj mi donesl tchynin mixer nejaky stary ze krasne mixuje a jak jsem to mela mixle tak ze to odsroubuju a vyliju z mixeru do misy a cast mi vytekla 😠 zapomel mi rict ze se to nesmi sundavat ale naklonit cely mixer tak jsem tu pekne nadavala.....mate pekne videa a sikovne deticky uplne hledim co vsechno uz umi nase se zatim jen smeje na tak tak vselijak kdyz ji ukazuju a na paci paci me chytne za ruky a dela to se mnou ale sama ne ne aj jsem ji to poustela at vidi 🙂 a smeje se u toho ma rada deti pepka-pekne fotecky z dovci sic-preji ti krasnou dovcu ,my jdem zitra na opikacku tady k sousedum a domluvit se ohledne dovci tak uvidim jestli se jim podarilo nejakou chatu zehnat

pepka
10. júl 2009

tal, my sme tiez nikdy s kamosmi na dovolenkach a chatovkach nemali problemy, super parta obrovska a tak, ale teraz mame uz vsetci deti 0-5 rokov a toto sa sprznilo pri rieseni konfliktov medzi detmi, kedze niektori ludia sa necitia, co sa tyka vychovy a robia poriadky s druhymi detmi namiesto toho, aby dali do laty to svoje ked treba, ale to tu nechcem rozoberat...
len to som chcela, ze kym nemate deti, alebo su malinke babatka, je to stale super.
potom sme riesili take veci ako: kazde dieta chodilo spat v inej dobe poobede, ostatne robili ramus, takze sa ziadne nevyspalo, potom bolo zle, vecer detto....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre