Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

mirri
6. jún 2009

tak po svacine jsem uz nedala mliko a ted mi asi prasknou kozy!!kojeni bude az za 2 hodiny.dnes jsem mu do obedu primichala zbytek vyzivy(1 lzicku) a snedl vse!!!asi 160 ml,jsem jenom koukala a ani spinavy nebyl.. 😵 a ani mu nevadilo,ze to ma jen pomackane..

tara-tady je materska jen 9 mesicu,tak musim abych neztratila misto.. 😖 ale nastesti delam jen na polovicni uvazek,takze do prace chodim jen odpoledne...

mojka,chapu to dobre,ze ty davas vse zvlast?jako maso zvlast,zeleninu i ovoce?protoze ja zatim vse micham dokupy.maso zatim ma jen ze sklenicky,aspon mesic,to mi rekl pediatr..

mojkamirka
6. jún 2009

prsky, my máme režim taký, vstaneme o cca siedmej, o pol deviatej ideme von, vrátime sa o desiatej, už aj vyspinkaný, dám mu desiatu, dokojím o takej jednej pokus o obed, potom dokojiť, hneď spať, spí cca 2 - 3 hod, vstane okolo piatej, napapáme sa, ideme von, prídeme domov, pred ôsmou ideme kúpať, a potom spať. Takže keby som chcela dávať obed po spánku tak bude obedovať o piatej, čo som už mimochodom skúšala, ale on sa zobudí s takým hladom, že lyžičku neakceptuje. Taže tak... ☹

prsky
6. jún 2009

nj mojka...sak ty vies, co vam vyhovuje najlepsie 😉 my zatial len obedujeme a ani rezim nemame nejaky pevny, bo sice spava priblizne v rovnakom case, ale nie vzdy rovnako dlho

amonis
6. jún 2009

ahojky včera jsem musela už vypadnout spá nebo jsem už fakt vyplivnutá malá usla sice v osm ale v pět zase budíček asi j jedno v kolik jí dám spát

to je super že znáte porubu 😀 😀 to se teda divím myslela jsem že o nás nikdo neví je to tu fakt pěkné..však na těch stránkách je i slovensko koukala jsem jaký tam máte krásný vodní svět s tobogánama ...pepka to jsi byla tam??
tara co za práci jsi měla dělat v ostravě??

dneska jsem se vybodla na příkrm malá furt sosá mlíko takže by nic nesnědla a kakala už po třetí tak má asi dost.....

tara2
6. jún 2009

amon - v nemocnici na chirurgii som mala robit 😀

amonis
6. jún 2009

tara no na chirurgii na fakultku jdu na podzim na odsranění znamínka tak jsi to mohla bý t ty 😀 😀

já nechápu že vám dy děcka spí přes den tak dlouho maá spí tak nanejvíš hodinu a to nesmí nikdo vrtat nebo štěkat pes.....

bezaz
autor
6. jún 2009

hojte
tak dnes mam den D, zistila som, ze som stratila obcanak 😝 petovi je stale zle, nastastie uz teplotu po vyse tyzdni nema..
u nas dnes fical prikrm, asi prvy krat sa krpata tvarila, ze jej chuti a to som uvarila riadny blivajz, teda kombinaciu zemiak, mrkva, cvikla 😅 ale zjedla asi tak 70
gratulujeme laurike k 7mesaciu 😉

rominka
6. jún 2009

ahojte my jsme dneska byli u nasich na obed a poprat babiccce mama mela narozky vcera a pak jsme sli kuknout na fotbal muj hral vcera sel za klukama na trenink a uz ho prekecali at dneska hraje hlavne ze byl pred par mesici na operaci slavny fotbalista 😠 vcera jsem vas jen docetla mala se posledni dny casteji budi dneska uz po 3 a vcera snad 5 krat nez na tvrdo usnula .vidim ze jste probiraly rezim dne-tak Sabca koupu kolem 18.30 pokud nejsme nekde dyl ale od 18,00 je uz takova umrmcana tak ze kupacka 18.30 plus minus a pak je na me zavesena nez usne a to jak se ji podari do 20.00 s prestavkama nekdy i del 😕vstava kolem 6.30-7.00 ale kojeni nad ranem je nekdy zdlouhave a nechce usnout 😒pak kolem te 7.00 si ji predelam do postele donesu ji hracky a jeste lezime do tech 8.30 max.9.00 a pak rychlovka bleskova snidane oblecu se apod. mala si mezitim hraje v postylce a jdeme ven jeste ju rychle prikojim pak spinka max.do 11.30 to ji dam obed nekojim v 12.30 zapije vodou pak uspavacka na zahrade spi jak kdy kolem 15.00 ji dam kasi do toho nastrouham jabko samotne ovoce nechce pak jdem zase ven kolem 16.00 trosku prikojim a pak kojim az vecer a posledni 2 dny mi vypila skoro 150ml vody tak jsem rada uz jsem si aj rikala aby nebyla dehydrovana jestli ju malo nekojim ale plinky ma porad mokre tak snad to staci .jak jsme byli na fotbalu tak se uplne zmenil vetr val takovy teply a riakm mojemu ze citim jak kdybych byla u more vuni more vody a skebel tak mi rikal ze mi ta dovolena asi uz pekne chybi 😀

bezaz
autor
7. jún 2009

tak vidim, ze nam to tu pekne upada
my sme mali konecne dobru noc, normalne som nostalgicky spominala na casy, ked takto normalne spavala, teda zaspala sama, len som ju trosku hladkala po hlavicke, potom bola hore az 1.15, 2.x 4.50, to som sa zlakla, ze uz zurujeme, ale pekne zahajkala a zobudila sa 7.45.. jaaaaaj 😵
a dnes sme mali ovocnu desiatu, robila som cerstvu, jablcko s hruskou, no tak jej to smakovalo, ze som sa musela krotit, aby jej potom nebolo zle 😅

tara2
7. jún 2009

Caute 🙂

amon - ja by som ti ich urcite nevyberala 😉 , ale mohla som asistovat 😀

zuzi - tak to potesi...myslim teraz ten strateny obciansky a nezalozila si si nahodou niekam kde ho bezne nemavas? Ja som si raz takto zalozila pas 😅.
My sme hrusku este neskusali, ale asi bude tiez chutit...a super ze malej ovocie chuti, mozno sa rozpapa a zje aj viac zeleniny. A k tomu spanku, snad vam uz zle casy skoncili a teraz vas uz len dobre cakaju 😉

rominka - aj mne chyba dovolenka, hned by som isla niekam k moru 🙄

bezaz
autor
7. jún 2009

jani pozerala som hadam uplne vsade 😝 este aj peto po mne kontroloval..
a dnes na obed zasa spraskala tolko jedla {zo vcerajska}, ze som az oci otvarala.. hadam aj 80 dala.. som totiz myslela, ze je tiez taka fajnova, ako tu ktosi pisal, ze prihrievane eee, len cerstve.. alebo preto tolko jedla, ze ju krmil peto 😅
na dofci som nebola ani nepamatam.. teda bola asi tyzden v prahe minuly rok, pred tym rok tiez len tyzden v prahe.. ani svadobnu cestu sme nemali

prsky
7. jún 2009

cafte..

zuzi, ja som tiez tak OP stratila, vsade hladala a vies kedy som ho nasla? v den, ked som si vybavila novy a zaplatila 500 Sk zanho - zalozila som ho do sanonu s papiermi z t-comu, bo som bola vybavovat pripojku a nejak som nanho v nich zabudla 😀

nasa zasa dnes papala trojuholnicky zemiackov a kruzky mrkvicky a kuriatko a tusim jej to tak viac ide ako na lyzicke popucene - ani sa neogrinda

bezaz
autor
7. jún 2009

prsky akurat som malej dala kusok melona a dovracala sa mi, tak u nas to asi nebude take lahke 😅

prsky
7. jún 2009

no len tiez zemiaciky a mrkva su uvarene a rozpadavaju sa ked ich premelie jazyckom v ustach, takze to je iny pripad ako melon...ten by ju asi tiez napinal 😉

mirri
7. jún 2009

jee,dneska je tu hodne zivo... 😀
my jsme prozili klidny vikend.vcera jsme byli vecer na sportovnim dni deti.ukazovali tam tanecky,co se naucili.no v 11 jsme sli domu,byl tam sileny kraval a maly se zacal budit.
noc i den byla uz lepsi,bez rvani,ale zuby jeste nikde,tak buhvi co to bylo..zacina pekne papat,skoro 150 a jen pomackane,tak mam velkou radost.. 😵
bez-s tou obcankou to nastve...a mala jaka je sikovna,papa a spinka,no co vic si prat... 😉

deni_v22
7. jún 2009

ahojte,
kde ste vsetky? 🙂
my sme docestovali od nasich...mala sa tam zase predvadzala, cely den bola dobrucka, usmievava, samozrejme pestovana na rukach...uz vidim zajtrasok - pol dna prereve, kym sa znormalizuje...

ja som sa na pravidla okolo jedenia uz mierne vyflakla....papame desiatu - vacsinou cerstve ovocie, okrem citrusov a vyhlasenych alergenov jej davam postupne vsetko - dnes mala najprv jablko, ale moc jej neslo, bolo kysle, tak sa babicka zlutovala a nasuchala namiesto jablka kasicku z broskyne, tak ju zlupla celu...okrem toho uz ochutnala aj hrusku, marhulu, slivku, ceresne a banan..

obedujeme zeleninu s maskom, pridala som maso pred 2 tyzdnami, davam jej ho takmer denne a v piatok uz mala 1.x trosku vareneho zltka
mnozstva zjedeneho jedla sa zvysuju, takze som spokojna...

akurat to zaspavanie a spanie 🙄 .... no asi nemozem mat vsetko 🙂 na co by som tu na MK potom hundrala 😉

bez, viem si predstavit tvoj super pocit, po kludnej noci 😉

prsky, este trosku Lala pocvici jemnu motoriku a sa ti napapa sama, ked jej uz teraz idu lepsie kusky 😉

talinka
7. jún 2009

no cafte babuchy...
nato, ze som tu dva dni nebola, nic moc popisane 😀
pisem vam uz z mojho opraveneho PC, bo na tom notebook-u mi nejak nefachci net ako by mal, sakris 😝 takze uplne zbytocne som don investovala,lebo ho uz nechcem...kym mi to nejak nenapravia, neviem kde je chyba, signal cez router je ok ,ale net pomaly alebo vobec...

Vcera sme boli na Partizanskej luke, bolo super, bol tam den deti, a dnes klasika obed u svokrusikovcov a obzerstvo, Vladko ma zajtra narodky, tak sme mali na jeho zelanie kacku,pecene masko,kapusta,lokse, torta, zakusky 😝

Pes: je super...ale cista zloba,ked spi je ako anjelik inak riadny cert, mam same skrabance, som dokusana a vsetko sa snazi nicit 😀 neva, prezijeme, vychovame... 😀

Papanie: vcera nic moc zemiak+mrkva...dnes mal mrkva+kalerab na kasu a pekne papal a potom mu svokrusa dala este na olovrant banan+jablcko troska ..chutilo velmi, sice porusila moje pravidla..ale uz som troska rezignovala aj s Vladkom, mam jej stale vysvetlovat do nekonecna, ze ovocie az neskor???? 😖 hlavne ze chutilo a Tominovi sadlo 😵
A nabuduce mu chce do obedu ked tam budeme v nedelu zas zmixovat aj krupicovu halusku, to moze??uz ma fakt z toho picne ako mi furt nieco vravia,ze troska soli daj, to je jod, co nam fakt uz nedoverujes, co mu chceme zle??? a cajik? dokedy nie? ved musi mat nejaky pitny rezim! a vsetky tieto kecy.....neeeeeeeeeeee

Vy uz davate caj alebo vodu???

prsky
7. jún 2009

tal...vodu staci od cca 8 mesiaca, ale netreba prehanat ked kojis...co sa tyka krupice - obsahuje lepok, takze si vyber teoriu, kt. ti vyhovuje...bud od ukonceneho 6m, od ukonceneho 8m alebo az po roku 😉 ...kedze dojcis, Tomino ma dostatok jodu v MM a potraviny su prirodzene slane a teda aj obsahujuce jod (daj svokre precitat tento clanok http://www.schudnem.sk/2007/08/20/sol-vela-skod... a pekny je aj tento http://www.chudnutie-ako.sk/diety-nepomozu/zabi... vraj inak vnimaju chut ako my a preto sol a cukor v jedle nepotrebuju..si na to zvyknu a hrozi riziko, ze budu potom privela sladit/solit, co nie je vhodne pre ludsky organizmus..cajiky - treba davat bacha ake - "povolene" su detsky caj, bylinkove caje zo salvie, slezu, lipy, fenyklu, ciernej bazy

bezaz
autor
8. jún 2009

bre ranko
tak relativne fajn noc, ale uspavanie, hotova golgota 😝 akoze na deni sa nechytame a dufam, ze ninka necita MK, lebo ked zacne hentak vystrajat, tak si to rovno hodim.. v postielke sa prehadzovala vyse hodiny, potom zacala revat, ja som uz nemala nervy na ukludnovanie, jacala so zavretymi ocami, tak ze ideme nechat vyrevat, lebo vlastne neplakala, nevyronila ani slzu, len kricala.. ale peto to nezvladol a zobral ju, strcili sme ju do hojdy a behom 3minut zaspala 😠
tal ad lepok, no ja idem do neho az cim neskor, u tety bolo podozrenie na celiakiu, naco zbytocne provokovat.. okrem toho v tej haluske je aj vajco, to sa moze myslim od 8.m.. pitny rezim, my pijeme vodu, hlavne pocas jedenia, nerobim ninke nejake riedke jedlo, tak ju smadi.. a vlastne ju ucim na poharik.. cajik som ani neskusala, ved naco, voda je zdravsia 😀

tara2
8. jún 2009

Dobre rano 🙂
cez vikend som nemala vela casu sem kuknut, mali sme same navstevy a popri tom upratovanie, pecenie, varenie...ale vidim ze ani vy ste nemali vela casu 🙂

mirri - super, ze maly tak pekne papa 🙂

tal - takze psik je taky certik? 😀 To musis teraz sledovat dve deti...ale ved on sa nauci co moze a co nie. Preco ti nejde net na tom notebooku? 😕 . A ja davam malemu trocha vody k obedu, inak nie. Spytaj sa svokry kedy studovala detsku vyzivu...odhadujem ze pred par rokmi ked mala male deti. Aj moja mudrovala a odkedy som sa jej pytala ze kde to citala tak sa uz pyta co moze malemu dat. Ja nehovorim ze vsetky jej rady su zle, ale treba sa prisposobit dnesnej dobe...

pepka
8. jún 2009

dobre ranecko, sme naspat z tn, vidim, ze som nic nezmeskala, tie 2 stranky som docitala bleskem 🙂
zase nas nasi a svokrovci vybavili so stravou na cely tyzden, ako dobre, varit nemusim..... vyfasli sme fasirku so salatom, kacicu s knedlou a kapustou a este plnenu papriku, plus kolace.... a vsetkeho veeeelaaaaaa 😀

tal, ja uz pit davam matovi cajik alebo vodicku, odkedy som zacala prikrmovat, ono sa to nezda, ale toho MM bude mat stale menej a menej a tekutiny niekde musi brat, navyse ide leto, horko a strata tekutin bude vyssia takze aj spotreba...
navyse nas mato je zase chudak zapeceny, tak jemu obzvlast musim davat pozor na tie tekutiny, ja neviem, mrkvu skoro vobec neje, banan absolutne, ani ryzu a stale ma problemy, to kako je take tvrde, ze ho ledva ide stlacit, sorry za podrobnosti, ale aku konzistenciu maju vase deti, ked ich uz prikrmujete, lebo mne sa nezda, ze by hanka hned nabehla s prikrmami na tvrde dospelacke bobky, ale mozno sa pletiem, neviem....
dles rano sa matovi konecne zadarilo vykadit po celom vikende umorneho tlacenia ... ☹

pepka
8. jún 2009

no a mato sa podal bohuzial na svoju sestru a vstava so sliepkami, takze vcera 5,30 a dnes 5,10
a teraz si milostivy pan prave hodil slofika, ale co jaaaaaaaaa? 🙄

pepka
8. jún 2009

Tal, ze gratulujem Vladkovi k narodkam.... aj mne svokra vcera upiekla kacku, lebo vie, ze ju milujem no a dnes mam tak ako twoj chlop narodky 😀 to je prca... este mi povedz, ze je 77-cka 😲

moncicici
8. jún 2009

bre ranecko 😉

pepka tak moj maly ma kako take bobky a ked kaka tak je na nom vidiet ako umorne tlaci

mi popri prikrmovani davame pit cajik a okrem toho malinky zje vsetko az na to,ze minule mu tusim cuketa nechutila...teraz som mu aj vyskusala dat teke bananove mliecko s kasou od nestle a dost mu chutilo

noc inac strasna,ja neviem kam sa podel moj maly spinkac,ja uz ani nepocitam kolkokrat som hore v noci 😒

tara2
8. jún 2009

zuzi - tiez sa budem snazit oddialit ten lepok, uvidime dokedy to vydrzime 😅 ...ale chcela by som vydrzat aspon do roka

pepka - maly mava tiez tvrdsiu stolicu, ako kedy...niekedy to u nas vyzera ako u vas a niekedy je taka ze ju v pohode vytlaci ale odkedy papa prikrmy tak je kaka polotuha az tuha...

prsky
8. jún 2009

cavte...nas (aj Lalu) zobudil Rudov budik 😀

pepka...nasa ma normalne sulceky, tiez sa chuda trochu viac trapi pri tlaceni, aj si tak nejak funi a vydava tlaciace zvuky 😀 dnes po 3 dnoch rano kakala (pomohol vcerajsi hrasok) - tie prve sulce boli doost huste, aj sa natrapila - to boli zemiaky ciste a ked prisiel na rad hrach, tak to bolo zas take ako z MM, len trochu zahustene

ja inak davam malej tiez vodicku, ale moc nevypije

tara2
8. jún 2009

tal - aj my gratulujeme 🙂

my sme spali do 6:00, celkom v pohode...maly sa este hral v posteli takze ja som spala az do 7:00 🙂 . A tusim som v noci kojila o 1x menej lebo som mala rano jedno prso dost naliate a to som este take nemala...a zdalo sa mi ze som nejaka vyspata 😀

pepka
8. jún 2009

u nas je to tiez s tym pitim kazdy den ine, ponukam mu casto, niekedy za cely den vypije 0,5 dcl, niekedy stiahne aj 3 dcl...... a zistila som, ze viac mu chuti teple pitie, toho vypije omoc viac...

tara2
8. jún 2009

maly vypil najviac tusim 50 ml ale to bolo len raz, inak tak 20-30 ml

moncicici
8. jún 2009

mne niekedy maly stiahne aj 125ml cajiku ,inokedy tak 80ml

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre