Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

zuzz
13. júl 2009

amon, neviem, ako to z FB vziat ako link na to video. toto snad bude hrat: http://www.facebook.com/v/103263821098

horajda
13. júl 2009

cafte baby, tak zuzka papka, ryzovu kasu s bananom a broskynami bez cukru co som kupila v UK u nas ju nemaju, potom som jej uz davala zacat hipp obilninova ovocna bez cukru a aj ryzovu bez cukru a do toho ovocie, je to super lebo to neni take sladke a zuzke to stale velmi chuti,kase u nas vyhravaju

a co sa tyka lozenia, tak my uz sa tiez staviame na nohy a padame ale uz sa ucime aj ist dole na zadok bez vazneho padu a tiez sa pusta a balancuje, a ja chytam soky

bezaz
autor
13. júl 2009

hojte
tak u nas sa rovno stavia na nohy, ziadne lozenie.. a rovno pri tom vrti ritou, akoze tancuje
kase nemliecne jednoznacne.. nestle ryzova a Ja! naturlich spaldova a do toho ovocko z desiaty.. inak kasa u nas moc nefici, tak okolo 50.. vseobecne u nas zasa utlm prikrmovy, zje len okolo 50 zo vsetkeho 😅
nove u nas, ze vie ukazat "taka velka narastiem" a "hata pata", to ju naucil dedo, preklada pri tom rucicky, neviem to opisat 😅 aj kacicka a havo uz celkom ide

sisa.b
13. júl 2009

zuzi, to musi byt zlate 😵 mas doma maly talent, ked ti tak pekne spieva a tancuje.

my cakame kacicku kazdu chvilu a stale ju neviem teda identifikovat 😕 ona zacne s tymi rucickami tapusky (uz jej to krasne plieska) a prejde na len tak vselijak a to znakovanie mliecka teda uz tiez neviem jednoznacne, lebo som pozrela dvd znaky a tam tie deti podobne znakuju aj kacicku, ktoru ju ucime 😅 kazdopadne s nimi vrti o 106, ale skor sama pre seba, nez by si nieco tym pytala 😝

amon, no nestihame to ani sledovat, kazdy den je pomaly iny 😵 ale ved u vas tiez urcite 😉 my nastastie sediet vieme na 100% - najskor si pomahala tym, ze nechavala jednu nohu vzadu, druhu vpredu, teraz uz sedi aj normalne, ale vykrutene nohy su stale v kurze 😀 ale mame kopec padov pri tom stavani - ona sa postavi uz aj pri 15 centimetrovej labilnej hracke 😠 no ja ju nejak velmi netisim a nelutujem, vzdy najskor cakam, co z toho bude 😅 lebo ked ju lutujem, tak krici o to dlhsie 😝

bezaz
autor
13. júl 2009

sisa no ninka bastrnguje ruckami v kuse, niekedy ani nepostrehnem, ze nieco znakuje, ked sme boli na kupku, tak mi kamoska vravi, aha ukazuje ti este a ja som nic nevidela.. 😅

sisa.b
13. júl 2009

teda, inu sikovnicu mas doma 🙂 to mas urcite kompenzaciu za to, ze sa jej nechcelo doteraz lozit a pretacat sa 😀

zuzz
13. júl 2009

ozaj, boli ste uz na kontrole na ortopedii na jadierka? my ideme zajtra.

sisa.b
13. júl 2009

zuzz, my sme boli v aprili a uz viac nemusime

zuzz
13. júl 2009

ja som na to nejako pozabudla, ale mam tu napisane, ze kontrola v 8. mesiaci zivota. teraz uz jej bezi deviaty, ale ved sa snad nestalo nic, ze ideme neskor, nie?

sisa.b
13. júl 2009

zuzz, vy ste mali s tym nejaky problem? lebo zvycajne sa posledny raz chodi okolo 6teho mesiaca a ak je vsetko ok, tak uz viac nie

zuzz
13. júl 2009

sisa, nemali, boli sme raz, ked mala asi 3 tyzdne. teraz pozeram ten papier, ze v 8.mesiaci sme mali ist na kontrolu. takze som to len nejako zmeskala/zabudla.

zuzz
13. júl 2009

ozaj, zajtra popoludni nema niektora chut sa s nami stretnut pri auparku na detskom ihrisku?

konecne idem splnit, co som ondrovi slubila - to skakanie na trampoline s lanami okolo tela. ale az ked bude mat po kontrole na kramaroch na ORL (pred tyzdnom mu vybrali tu nosnu mandlu, ideme na kontrolu).

talinka
13. júl 2009

ahojte bambulky 😉
maly chrni (uvidime dokedy), zaspala som s nim...ale uz mam za sebou aj sprchu a umyte dlazky a mozem troska relaxovat ....

baby, mam sa zacat obavat kojenia kvoli zubkom? kusu vas???? ja len citim zatial akoby silnejsie tahal , ale to asi pritlaca tie ostre zubaky o didu 😝

delfinko, dakujem za gratulaciu k zubalkom 😀 takze pojdete domov, jaj inak sa musis tesit, tak prajem nech sa vam vsetko pomesti do kufra a stastnu cestu a prenadhernu dofcu doma 😵

mojka, dikes 🙂

zdenus, no jak sa ti perfektne mala rozpapala, ze zaaaavidim,,,,,u nas stale o nicom, asi tiez prejdeme po ukonceni 8.mesiaca na kase, sak uz mam doma zasoby,,,,

cryo, dobreeee videjkaaa...aj ked pri prvom som sa zlakla, ten pad vyzeral hroooozne...no mame sa na co tesit

Tomi tiez odmieta lozit, len sa staviat na nohy chce a skakat a tancovat a ak mu nevyhovieme , je krik 🙂))

talinka
13. júl 2009

inak tie vase detuchy su take sikovne, ze vedia robit tapusky, a rozne znaky...ja neviem kedy by som to tomina ucila, sak on take veci nemusi , neriesi , nevsima si...ma inu robotu vzdy, ked sa o nieco snazim ho naucit 😀

sisa.b
13. júl 2009

teda, ja slepuch som tie videjka, ani neviem ako, prehliadla 😨
cryo, maly je super vymyselnik, mas to doma vesele 🙂 nasa si videa pozrela so mnou a bola z neho nadsena, tak mu rozpravala 😀 tie pady pozname, niekedy si vie aj hlavicku pekne buchnut, ked padne dozadu ☹

talinka, ja som dojcila dve zubate deti a bolo to v pohode, neboj 😉 akurat toto male kusadlo ma hryzie aj bez zubov 😠

rominka
13. júl 2009

ahojte kocky vcera jsme dojeli z navstevy pozde tak jsem si vas jen docetla a dneska Sabinka nechtela spat a kdyz tak dala 15-minutovky tak jsem litala uspavat na zahradu furt dokola uz me to prestava bavit zlate dite ktere usne v postylce ,ted jsem se divala na ubytovani v okoli liptovskeho jana tak premyslime jestli chalupu nebo penzion s hospodou uplne u toho usinam uz a zitra jedeme se sousedkou na Lesnou do zoo ona ma rocni holcicku tak at maji holky vylet 😉 cryo-u toho posledniho videa jsem se uplne zarazila ten pad uplne mi staci kdyz se mala bouchne do hlavy kdyz se prekuli z hraci deky na plovoucku a to ji tam davam polstare tak vidim ze mam proti tobe jeste klidek az zacne lozit tak konec ......

prsky
14. júl 2009

cafte...tal, nemusis sa obavat, i ked kazde dieta je ine 😉 Mna sice zo zaciatku bolelo pravé prsko pri kojeni, ale ked horne zubky viac vyrasili, prestalo to boliet...akurat niekedy ked zabudne poriadne pri odpajani sa otvorit usta, tak to zaboli, ale zas ziadna katastrofa...ked mala iba dolne zubale, bola to uplna pohodka, o tych som ani nevedela

bezaz
autor
14. júl 2009

bre ranko
tal zubov sa nemusis bat, resp kazde dieta si vymysli iny sposob ako tyranizovat svoju matku.. ninka viac hryzla, ked mala len spodne zuby, vrchnych som sa dost bala a teraz je to pohodka.. len je to menej pohodlne a po kojeni mam otlacene zubale na bradavke 😀
u nas je zasa peklo pri zaspavani, vcera bola hore 3x, kym normalne zaspala
a tapusky u nas nejdu, nejako sa jej nepaci, ze si ma sama sebe plieskat po rukach 😅
dnes idem robit prezentaciu latkoviek a nosicov, tak drzte palce, aby som to zvladla 😕
rano sa ninka postavila v posteli tak, ze sa o mna vytiahla a potom sa mi hodila okolo krku.. no nelubte to dieta {inak by som ju zavrazdila 😵 }

mojkamirka
14. júl 2009

bré

bez pobavila si ma, že každé dieťa si vymyslí spôsosb ako týrať svoju matku.

Mne úplne stačí, keď ten môj bez príčiny, z ničoho nič spustí rev akoby som ho rezala, by som ho vtedy zadusila. Hlavne keď nič nepomáha. Vodu z pohárika nechce, lyžičku bojkotuje už len z princípu, že sa ide jesť obed, na nočník má náladu iba ráno, keď nakladá, inak bojkot, o prebaľoavaní a prezliekaní môžem písať romány ako mi stále zdrhá. No v konečnom dôsledku som sa ho neučil aobliekať počas lozenia, a plienku mu dávam tiež s ťažkosťami. Zistila som dokonca, že vydrží až 8 sekúnd bez pohybu. No čistý rekord. Cez deň musí pospať trikrát min. hod, ale iba v kočíku vonku, a nočné uspávanie? Žiadne, dám mu o piatej šiestej kašu, o siedmej kúpanie, ešte ho nakojím, on pol hodinu polozí po posteli, a ke)d je už zmordovaný na trikrát si ho pritúlim k sebe na bok a možno konečne zaspí. Takže tak. No túto noc sa na do mnou zľutoval a zobudil sa až nad ránom prvý krát, len ja som sa v noci stále budila na kojenie a on nič 🙂 . Som zvedavá čo chystá na mňa túto noc, keď ma nechal takto vyspať.

mojkamirka
14. júl 2009

a k znakovaniu, úplna ignorácia, ani ťapušky robiť nebude.

cryonae
14. júl 2009

cafte baby,

tie pady vyzeraju niekedy brutalnejsie ako su... aj ten pad na tom prvom videu bol uplne v pohode a maly ani nemrnkol... pekne to vykryl rukami a nenatlkol si nufak 🙂
tomino place pri pade len ak si ublizi, vdaka bohu, inak by reval stale!

vidite, este ze vas mam, aj my mame ze kontrola jadierok v osmom mesiaci 🙂

tali no ja si uzivam pri kojeni svoje :'-( uz nemam moc mlieka a maly mi vzdy oznami, ze uz netecie tym, ze sa poriadne zakusne... boli to jak fras
inak samotne kojenie vobec neboli

heheee, bez to s tym lubenim/vrazdenim poznam 🙂 keby nebol teraz tomino taky tulivy, neprisiel sa ku mne sam pomojkat, nepusinkoval ma o 106 a nehadzal sa mi okolo krku, tak neviem 😀

jaj a tapusky tiez ignoruje... dokonca priam az bojkotuje.. kym mu ukazujem tani a papa tak sa rehni a pozoruje, ale ked zacnem tapusky, tak vykruti hlavu a tvari sa, ze nevidi 😀

baby ja ako odporca vyhravajucich nocnickov som vcera kupila uplne obyc, len krasny zlty s motivom disney a tesila som sa, ze uz konecne aj tomino bude mat kam nakladat a ako ho tak vecer umyvam z obchodu tak zacalo nieco pizukat, chvilu som nechapala a az potom som pochopila, ze na tom nocnicku je cidlo a ako sa ho dotkla voda, tak mi zahral melodiu... hehe

horajda
14. júl 2009

ahojte baby, mozem sa opytat vy si platite nemocenske to minimum pre pripad keby ste chceli druhe babo aby ste mali plnu matersku, teda tie ktore uz nie ste zamestnane?lebo som sa dozvedela, ze ak by som chcela ist na druhu MD tak zase si musim 270dni pred narodenim dietata platit nemocenske. a zaratava sa do toho aj obdobie materskej od narodenia Zuzky, viete mi poradit????

siska_br
14. júl 2009

baby, u nas pohotovost najvyssieho stupna, svokra sa ohlasila na navstevu....makaaaaaam

zuzi - opytaj sa tu, urcite ti poradia:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ja osobne si myslim, ze obdobie, kedy si na materskej sa do toho obdobia nezaratava

sisa.b
14. júl 2009

cryo 😀 to sa ti teda podarilo, tak budete doma vyhravat. ja som odporca vyhravajucich nocnikov tiez, lebo co viem, tak maloktore decko sa s tym kamarati. no nam zatial staci cinak 😝

bez, tak prezentaciu, ked pouzivate hnusky? 😀

siska_br
14. júl 2009

baby, ved to cooooo? nam uz svokra aj odisla a tu nik - nic 😨 😨 😨

prsky
14. júl 2009

🙂 hor...neviem, ci sa zaratava, ale keby si chcela dostavat maximalnu matersku, musela by si si platit viac ako minimum

sisa...co latkoviek, ked bkmkovohnuskuju, ale tie nosice, ked sa vozia 😝 😉

baby, my sme mali dnes rano taky budicek, ze ked som si zehlila bluzu, zacula som buch, chvilu nic a velky rev...mala spadla z postele 😅

inak Lala strasne fici na tej opici z dvd znakovania ...vydrzi kuknut vzdy tu opicu ked sa objavi na obrazovke a dokonca sa na nej usmieva..minule ked znakovali deticky psa, tak aj ona mavala rukou, ale netusim, ci ich napodobnovala, alebo to bolo len tak (lebo pravou rukou furt robi taky pohyb akoze karate)...a nase prve slovo je HAM (myslim slovo, ktore ma aj vyznam) 😀

bratrancov syn sa hrajuceho nocnika bal

bezaz
autor
14. júl 2009

jeej baby, vy ma vzdy tak podporite 😅 😀 ale dobre bolo, co si myslite 😉

horajda
14. júl 2009

baby dnes som v parku neodolala aha aka krasna fotka ze http://picasaweb.google.com/zuzana.horackova/Zu...

prsky
14. júl 2009

hor...kraaasna...daj si ju na platno...maju vo fotolabe teraz akciu 😉

bez...sak to my v dobrom....ved prezentovat plienky a nosice mozu aj ludia, co nemaju deti 😉

bezaz
autor
14. júl 2009

adi tak dik 😵 asi zajtra pojdeme na kupko, toto sa neda vydrzat
zuzi mala zuzka je uplne nadherna, fakt krasna fotka
baby nase dieta je posledne 3 dni uplne hystericke takto vecer, kojim ju aj po pol hodke, aby sa upokojila.. myslite, ze to moze byt z tepla? place so zavretymi ocami, tecu jej slzy ako hrachy 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre