Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

cryonae
9. okt 2009

siska aj tomcur spinka presne ako si popisala... tie detuchy su niekedy ako cez kopirak

sisa.b
9. okt 2009

ahojte,
tak sa hlasim k tym, co maju pravidelne teplaky dole 😀 tiez mi dieta vsetko stahuje. a robim to podobne ako siska, vsetky sufliky su u nas vytiahnute a ked ju uz nic nebavi, tak ideme na hrnce 😝

noc bola zas o nicom, slecna zurovala do druhej, kym som to nevzdala 😠 takze som ani jeden priklad nevypocitala ☹

a tieto obdobia vystrieda obdobie vzdoru a potom predpuberta, takze sa stale mame na co tesit 😀

prsky
9. okt 2009

siska...sak je to svetovka, tak je tu kopec aj od dalejsejsa ako od berlina 😉 ja som len nas.rana, bo neuvidim foxikov 🙄 su totiz dneska

inak baby, ake narodeninove torty idete vymyslat? ja uvazujem ze spichnem nepecenu smotanovo-piskotovo-ovocnu, tu uz bude moct aj Lala papat

prsky
9. okt 2009

a sufliky ja nemozem mat otvorene, lebo by si pricvikla prstiky - ona sa totiz postavi k celu sufla a suflik sa zacne zatvarat

u nas teda ficia flase a sacky, ktore poroztahuje po celej kuchyni a potom samozrejme pracka - vdaka bohu, ze ju mame v kuchyni 😀

siska_br
9. okt 2009

prsky - ved prave, ze ta prva narodeninova... 😅 sa zatial chystam na suchy trening tento vikedn, zato tie kremy zhanam...ja budem robit dve - jedna bude ta co aj ty 😉 a druhu tu marcipanovu by som chcela...lebo vinsovnici pridu na dve etapy

samko sa rychlo naucil, ze pricviknut si prstek sakra boli, vies aky si dava pozor? raz ci dva razy som ho nechala priskripnut, od vtedy vie svoje...

sisa - ta obdivujem, ze ucit sa, by som si to hodila asi... 😝

cryonae
9. okt 2009

baby nepozerali ste nejake sportaky? aky je vas favorit? uz mi ten gesslein lezie na nerva

prsky
9. okt 2009

siska..tak lala je kamikadze...ona aj po posteli lozi a chodi k nocnemu stoliku lampou mykat a uz 3x zridla - raz tak, ze sa zachytila rukami stolika, takze v podstate len spustila nohy, ale aj tak tam fuuurt chodi...vcera ked zalomila na denny spanok som zrazu zacula nieco padnut a kotulat sa po zemi a to ta potvora zhodila babydent zo stolika, tak som tam vosla a ona uz v polovici postele a robila sa, ze ona nic a ze sa straaasne tesi, ze ma vidi 😀

cryo...keby som mala kupovat teraz, tak ja by som sla asi do xlandera, ale nam staci golfac co mame na to obcasne vozenie

prsky
9. okt 2009

akurat kukam tie tabulky o jedeni z kojeni.net a ze "kojení v průběhu dne může být i vícekrát než 3x, lépe 4x, rohlík nebo jiná potravina ke žvýkání do ruky, další tekutiny v objemu 200-300 ml" k tomu ranajky, desiatu, obed, olovrant a veceru... 😲 to ja som rada, ze do nej vtlacim desiatu obed olovrant a veceru a medzitym ju ladujem ovocim /aj ked ladovanim sa to neda nazvat, bo som rada, ked jej tak natlacim pol jablka/nektarinky a pod/ a ked jej davam medzi jedlami to ovocko, tak zje samozrejme z tych jedal este menej...obed da furt max do 100 ml

siska_br
9. okt 2009

no tolko toho ani ja nezjem, nieto este samko...inac mne ta stranka uz par dni nejde nacitat...

prsky
9. okt 2009

ja mam tie tabulky stiahnute...ani mne nejde nacitat

talinka
9. okt 2009

ahojte 😉

no tak som konecne nacala dobru temicku a ste sa tu o detuchoch rozpisali, fatk zaujimave ake maju vsetky spolocne crty a len minimalne rozdiely 🙂 a inak co robievate cele dni s nimi? resp s akou intenzitou sa im venujete? my sme sice spolu nonstop malokedy sa hra len tak sam,ale aj tak mam pocit, ze co ked sa mu mozem este nejak viac venovat nieco ho ucit a tak, no neviem,..nemam skusenosti

tara, tak som ti popisala Dominika ? tiez je teda taky 😀 ale inak ta obdivujem ako si v noci zamakala pocas jeho zurovania, to ako co on vtedy robi sa hrajka a ty makas? u nas by som takis´to ako cez den ani v noci nic neurobila kedze sa mu musim stale venovat.... 😝

siska, aj ja som vcera diagnostikovala cviklu este pred slavikom 😀 a tomino tiez velmi nepokojne spi, furt sa toci z bok na bok, na brucho,l sada si a tak a furt sa asape na mna a nemozem spat,lebo sa musim prebrat, zdvihnut ho a dat na jeho miesto... 😝no na nervy a este aj Maxa z postele skopavat a Vladovi stlacat nos nech nechrape 😝

janejane, super tip na hracku do kocika, aj ked neviem ci by sa u nas uchytila,kedze sa neda smarit o zem, fakt su tie deti ako cez kopirak, sranda
😀

talinka
9. okt 2009

jaaaj, a narodeninova torta, sice mame este takmer cele dva mesiace na rozmyslanie, ale uvazujem o skvelej osvedcenej puncovej fakt nenormalnej z miestnej cukrarne a plus asi nepecenu a urcite aj moj tata nieco vymysli....

a s tymi suplikmi je to u nas ako u prsky, bud nemoze supliky alebo musim byt pri tom, lebo si furt pricvikava prsty a potom reeeeev najvacsi 😝 ani na zemi pri vareni v kuchyni nenecham, chladna dlazba a tiez len do suplikov chce ist tak by som moc nepovarila, takze vam zavidim, ze sa tak prehraju same, aj ked aj tomo sa sem tam prehra,ale to fakt malokedy , ze sam, proste musim striehnut stale...lebo ked nie , furt si nieco spravi, 😝 a vydrzi len chvilu potom sa da na brucho a uz nespokojnost a chce len chodit....ale co sa vie prehrat tak to kazde rano,kym sa ja preberam, mu na posteli vysypem skatulu hraciek a to sa pekne hra sam....inak len von chodime alebo sa nosime za ruky....alebo si postoji v postielke uz neviem co s nim robit.... 😅

horajda
9. okt 2009

cafte babenky, tak aj sa pridam ak mozem. Zuzka je uz skoro horolezec ale chodit este nevie, vylezie na lavicku zlezie z nej v parku, odstvornozkuje sa tam kde chce a tam potom ostane a hra sa no a ja ju sledujem aby nic nespapkala, lebo to ona rada, no a doma sme malo a ked sme tak tiez sa hra v kuchyni s riadmi, alebo s hrackami, ja varim ked spi a pre nu cez vikend navarim na cely tyzden a mam pokoj. no a uz aj sama stoji tak uz len cakam kedy vykroci 😉

a torticku asi nepecenu doma a u babky neviem aku upece, nechame sa prekvapit

talinka
9. okt 2009

hor, tak Zuzulka je uz velka sikulka 😉 sak ako pozeram uz ma 11 mesiacikov, to fakt uz jej vela nechyba k chodeniu a myslim, ze ani nam a to mame este len desat 😀 aj ked ostatne cinnosti ako stvornozkovanie odignoroval , neva ....naco stvornozkovat,ked moze rovno chodit, ze? 😀 á s tym papkanim musim aj ja davat pozor, tiez vsetko co chyti ide do pusy 😅
a to ti pekne Zuzka papa aj ked navaris na tyzden, ja po novom mu varim denne,lebo nejak z mrazaku sa mu to uz prestalo pacit, inak ani mne to veru nechuti ako ked to je cerstve , takze asi som skoncilo so zmrazovanim pokrmov 😝 uz neviem ani co mam varit skor mi zje ak tam nie je masko ako ked tam je --

deni_v22
9. okt 2009

ja asi tiez budem robit dve torty, jednu "dospelacku" a duhu privatne pre malu, aby sa v nej mohla riadne povrtat 😀 myslim, ze ta smotanova bude vhodna, pojde pomedzi prsteky dobre 😉
no a nad dospelackou verziou som tiez premyslala, ze ked sa uz mala narodila na halloween, tak mozno z recesie spravim tekvicu 😀 to by sa mohlo celkom jednoducho zdobit...

mne sa mala vyhra celkom slusne sama i ked su horsie a lepsie dni, ako u kazdeho... z hraciek frci hovoriaci hrniec, knizky, drevene kocky - tu najradsej vala vezicky, nestihnem ani 3 kocky polozit na seba a uz to rozmetava, ale snazi sa uz aj ona cosi postavit, normalne na nej vidno to hlboke sustredenie, ked vydava povel ruke, aby pustila kocku a ruka velmi nechce 😀 .. celkom dost frcia aj plysaky a babika, hracky a veci s tlacitkami..

horajda
9. okt 2009

tal zuzke to nevadi a ani mne teda nie sak je to ako cerstve, romrazujem to v hrnci s teplou vodou takze to ma ako cerstve, my nechodime za ruky a som aj rada, ze to vsetci naokolo pochopili a zuzka im to dava jasne najavo ze nechce lebo si proste klakne a ide si sama tak kam ona chce a ako chce 😀

tal krasne fotocky na fb tominko je krasny

talinka
9. okt 2009

hor, no ja neviem co mi to tak zrazu odmieta jest, celkovo sa opat zhorsil v jedeni 😝 ale tak zas nevyzera ako chudatko a ma aj suncicky 😀 aj ja rozmrazujem v hrnci s teplou vodou,ale vidis nepomaha.....a co tak varievas?
ozik a preco nechodite za ruky,? viem , ze sa tu nieco uz take spominalo, preco eee...ale som to uz potom necitala asi alebo sa to tu nedorozoberalo ...

a dik...aj mna by zaujimali nove Zuzkine fotecky....ved je tiez prenadhernaaaa po maminke 😵

talinka
9. okt 2009

aha, ved mas doplnene fotecky na FB a ani mi to neukazalo 🙂 tak idem zuzku vykukavat 😵

sisa.b
9. okt 2009

tak my robime krocky len ked sa pozabudne 😅 inak stvornozkuje ako drak a chodi okolo nabytku a jednou rukou sa pridrziava.

tal, nema sa vodit za ruky, aby si nevyklbilo dieta klby v laktoch, vraj je to velmi bolestive. my za ruky sem tam chodime, no nie ruky natiahnute ako opica, ale tak, ako sa pridrziava nabytku. robime jej v podstate take zabradlie na urovni pasu, cize drzat a pohybovat sa musi sama. neviem, ci chapete 😅 😝

tara2
10. okt 2009

Caute 🙂

tal - mne nerobi problem makat v noci ved nocnych som mala az az takze je to o zvyku. A co som mala robit ked nechcel spat, tak som aspon vyuzila cas...a maly bol so mnou v kuchyni a kukal sa, hral sa tam...
A z mrazaku mi maly tiez nechce, varim kazdy druhy den

jane - ta hracka je dobra len maly by mal nervy ze ju nemoze hodit na zem tak by sa asi dobre rozculoval 😅

co sa tyka torty tiez budem robit dve jednu pre dospelych a malemu extra tiez nepecenu s ovocim 🙂

zdenus
10. okt 2009

baby hojte 😉
vooobec vas nestiham citat, kedze sme u babyk s dedom a pc je v izbe,kde spava eliska

mame sa fajnovo, az na to, ze laura otrasne spava, furt je v noci hore a chce byt na ciciku....obcas by som ju priskrtila 😕 😕 😕

co je tu nove? dufam, ze vas detiska velmi nejeduju 😉

tak sa majte, pekny vikend prajeme a dufam, ze ked sa vratime domov, tak budem mat na kona nejaky ten cas....

mojkamirka
10. okt 2009

ahojte, joj som chorá jak pes, snád ma to rýchlo prejde 😠 , aspon ma už hlava prestala bolieť, chlapov som vyhnala von, tak mám 5 mi pre seba mozem tu konečne upratať, sa mi tak chce, že až

a pridávam sa do klubu stiahnutých teplákov. Tiež mám doma už dlhšiu dobu nerváka, ak mu čosi nepovolím, stačí, že prídeme domov z vonku a konec hodí sa s revom o zem. Pri tom je jedno, či sme vonku pol hodiny alebo 6 hodín. Včera to už bolo na mňa veľa. Ideme von plače, dávam ho do kočíka plače, prídeme domov plače, vezmem mu čosi plače a atd. Večer som už bola na čisto zúfalá. Ako je inak zlatý ( hlavne keď spí a je ticho chvíľu). A sám sa hrať moc nechce a v zásade nie vtedy ak čosi potrebujem uvariť. Občas si už fakt pripadám ako zlá mama ☹ . S ničím mu nevyhoviem, skúša kedy povolím, lenže akurát docieli to, že dostanem nerv na neho a potom mám nerv na seba ak mu dám slabšiu po zadku. Ja viem, že to on nechápe a sa rozplače ešte viac ale už fakt mám toho niektoré dni po krk. Došla som do stavu, že si musím nájsť prácu a vypadnúť medzi ľudí, lebo tak to to ďalej nejde. ☹ Posledné vety si kľudne odmyslite, ale kde si sa vykecať musím. 😒

bezaz
autor
10. okt 2009

caveste
u nas sa chodi za ruky, aj ked viem, ze to nie je moc dobre, drzime ju nanajvys na urovni ramien, snad si ich nevyklbi 😉
nad tortou som zatial ani moc neuvazovala, kedze v tom case budem mat total depku a nervy zo statnice, mozno to odlozime na weekend po nej 😅
v mrazaku mavam nachystane maso, to len rozmrazim a pridam do cerstvej zeleniny s nejakou prilohou, je mi to jednoduchsie, ako ho zakazdym varit

mojkamirka
10. okt 2009

bez, s mäskom to robím tak isto

a my už po vonku chodíme len za jednu rúčku 😉

bezaz
autor
10. okt 2009

jaj cryo ma napadlo, teraz som mala od kamosky pozicany gessline swift, bola som s nim velmi spokojna, keby som chcela golfac a bez otacania, tak tento je fakt fajn, lahko sa sklada a je maly 😉 len novy je asi dost drahy 😅

cryonae
10. okt 2009

bez ani mi tak nejde o cenu... aj ked by som bola rada tak do 200 ejurasov, ale neviem, ci chcem golface, pretoze sa mi zda, ze sa to tazko ovlada jednou rukou

bezaz
autor
10. okt 2009

jednou rukou som neskusala soferovat, lebo v bojniciach ides len z kopca alebo do kopca {skoro ako na kramaroch 😉 }

prsky
10. okt 2009

no Lala tiez popri nabytku cupita, zacina sa odvazovat stat sama, take 3-4 sekundy da, potom sa hrdo usmeje a caka pochvalu 🙂 tiez ju nevodime za ruky a to hlavne kvoli tomu, aby si nezvykala, ze ju furt niekto zachyti a tiez aby sa naucila spravne sama udrziavat rovnovahu..takze si pockame pekne, kym sa odvazi kracat sama

a tiez mam namrazene masko naporcovane uvarene ale teraz tam mam aj nejeke "polotovary" - zeleninku uvarenu

no a ja neviem ako tie torty poriesit, lebo budeme asi oslavovat 2x - u svokrovcov a s nasimi u nas a vlastne 2jo narodiek, sak aj Rudy je o 3 dni po Lale 😉

no a golfac sa neovlada sice super 1 rukou, ale mne to neva, lebo ked ideme v kocari tak je v kocari a hotovo - nenosim ju...tazsie to maju asi maminy, co vozia prazdny kocar a dieta na boku v naruci 😉

amonis
10. okt 2009

ahojte tak u nás při starém Kiki byla 14 dní ve školce a dneska zas rýma a teplota 38 kašle a je zvrací no znova,znova,znova už mě z toho mrdne (pardon) 😀 jinak Karolínka už chodí čím dál lípe sama a hraje si i hezky s vkládačkama......

talinka
10. okt 2009

ahojte 🙂

Tak dnes som volala s kamoskami co boli vcera vonku bezo mna a sa svinuchy na mna dohodli, ze ma musia najblizsie zdrbkat a konecne mam naucit Tominka tak,aby som mohla s nimi chodit obcas vecer von 😝 trosku ma to inak aj zamrzelo, lebo spomenula, ze ked som si ho tak "ZLE" vychovala ,musim ho odnaucit uspavat ho na ciciku a v noci ho ucicikat bez ciciku flaksou, hojdanim...ale im sa hovori , sakra 😖 Fakt som urobila taku strasnu chybu???? Cely den na to myslim... ☹ ze som asi v tomto zlyhala....ale na druhej strane snazila som sa, dala som cicik,ked si vypytal ako som vsade citala a nie pravidelne po 3 hodkach, utisila ked plakal, snazila som sa...a predsa podla maminiek inych to je zle...ale nastastie aspon pri vas viem, ze nie som takto jedina na tom, ale viem, ze ta druha polovica si o mne tiez moze mysliet, ze som to pokaslala, jasne som viac obmedzovana, tym, ze nechodim a nemozem v noci od neho...ale moc ma to netrapi , som rada s Tominkom,aj ked viem, ze raz budem musiet toto vsetko skoncit a bude to narocne,ale ma to stve , ze kamosky to beru takto...oni su mudre, jedna ma dieta a pekne jej spi v posteli a nespi na ciciku , necha aj vyrevat proste ma asi v pazi, na jednej strane to je dobre,ale aj nie...vsade citam, ze treba aby dieta vedelo, ze ked zamrnkne, mamicka ma prist a nerobim to len preto, ze to citam,ale to tak chcem, neviem nechat plakat , trha mi to srdce a preco by som aj mala??? takze dilema vsetko ma pre aj proti.....som sa zas vykecala tu, a otravujem....tak len tolko,....musela som sa vam vypisat z toho,..... 😖

sisa,jasne pochopila som tvoje vysvetlenie ako "nosite za ruky" rebeku 😀 a to odkedy sa moze z toho vyklbit laket? co uz nevymyslia, sak odjakziva sa takto nosia deticky a este som nic nikdy take nepocula 😅 som ja ale nevzdelana... 😀 no my teda nosime aj nosit budeme, sak nema natiahnute ruky ako opica tak vo vyske ramien a praveze uz drzime viac menej len jednu ruku a vsade naokolo tak vidim nosit deti...zas by ma vsetci vysmiali uz to vidim, kebyze taketo nieco prednesiem 😀 no ale jasne, nazor neberiem akurat ho nebudeme asi aplikovat... 😉 aj tak vela veci akoze "porusujeme" 😀 nie som veru tabulecka mamulecka... 😀

a vodit sa vodime, lebo kedze nestvornozkuje,neliepa sa po nabytku,max sa vydriape na celo postele a tak sa prechadza na posteli , nabytok este eee...takze my chodime za ruky...nie on sam,ale viem, ze by to zvladal..

tara, tak uz mi je jasne, preco sa vies tak v noci zvrtat,kedze si zvyknuta z roboty 😉 a tiez je maly taky vymyslavec a nechce z mrazaku...no ved asi vie co je dobre 😀 mne inak tiez moc nerezu veci z mrazaku,nie je to uz ono...s vynimkou peciva a chleba... 😉 to je super aj z mrazaku...

zdenus, zdravim ta, este si to tam len pekne uzi, kona docitas doma 😉 aj Tomino otrasnejsie spava, vrti sa, lozi a chce byt len nacapeny pri mne a dost aj na prse.....takze viem o com...a nie sme same 😝

mojkamirka, zelam skore uzdravenie 😉 vidim, ze aj ty ako aj ja si sa potrebovala vykecat 😉 na to sme tu, predsa, takze vety sme si neodmysleli....ale vzdy narataj radsej do dvadsat alebo sa mu strat z dohladu....ako placat po zadocku, aj ked chapem nervy prasknu velmi lahko....ale su to nase detuchy a potom ti to je len zbytocne luto...mna tiez vie riadne vynervacit...ale ked ho potom vidim ako spinka ako anjelik je mi luto, ze som sa nanho hnevala, sak je to len male babatenko a dava len placom najavo, ze sa mu nieco nepaci 😵

amonis, prajem ak Kiki skore uzdravenicko 😉 tak to je s tymi skolkami, das tam konecne zdrave dieta a nakazi ho ine.. 😒 a Karolinka je veeeelmi sikovne dietko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre