Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

zdenus
26. okt 2009

a ozaj, zabudla som sa pozdravit...takze pjekny den 😝

bezaz
autor
26. okt 2009

hojte
ja sa uz pekne ucim, nechce sa mi
opica vcera vystrajala, isla spat 22.15 {podla stareho casu o hodinu neskor} a o 6 bola hore.. nechapem, kde berie energiu 😝
zdeni no jo, tie druhe deti su take chudatka 😀 sme sa akurat s petom rozpravali, ze mi to bude luto, ked sa druhemu, ak budeme mat, nebudem moct tak venovat, ako sa venujem ninke 😅

ada33
26. okt 2009

Ahojte kocky, dakujem Tali za povzbudive slova, vcera sme s nasim Kubinkom chodili 2,5 hodinky za rucicku, sice som uz mala krize total odidene, ale stalo to za to, Jakubko spinkal lepsie 😉, no a teraz budem skusat s nim chodit a chodit, dnes rano ani nechcel ist do choditka, len chodit a chodit a uz sa aj krasne pusta sam na dlhe trate 😀 , takze aspon u mna plati ze treba anjelika unavit 😀 😀 😀 , no ved uvidime, ci to zaberie aj dnes, krasny den vsetkym 🙂

deni_v22
26. okt 2009

ahojte,
dakujem za pochvaly domceka 🙂 vtedy sme mali poloprazdny 4izbak, tak bolo kde sa rozlozit aj s domcekom..teraz sa uz ani nepokusam nieco podobne dovliect do bytu...
..navod na ten domcek ..nechem to tu rozpisovat..ved vidno co to z obrazkov...cele je to z velkej pevnej krabice(podorys asi 100x60 cm) + este treba nejaky dalsi karton na strechu, tie vrchnakove kridla su zdvihnute, predne a zadne je kolmo na spodok, bocne tvoria striesku, ale su nadstavene z ineho kartonu, aby bol domcek vyssi. Sindle na striesku boli vyrezane zo zvyskov co ostali po otvoroch na dvere, okienka, plus z externeho kartonu..rohy boli olepene paskou, nech co to vydrzia..

aj nase noci uz zase totalne o nicom...snazila som sa postupne vylucit kojenie v noci, chvilu to fungovalo, no teraz je to este horsie nez na zaciatku..budi sa snad kazdu hodku, posadi sa a place...tak kym som hore, uhladkam ju, potom sa nekaslem a kojime sa 🙄 inak je hore muz, deti a naisto aj susedia... 😕

sisa, sa nedivim ze chudnes... 😕 ake je mat tri deti, to viem, ale k tomu si prilozit skolu a matiku na noc...to uz fakt telo musi frcat na zasoby...len davaj na seba pozor a moc to neprehanaj s nicim...
a ozaj, som sa chcela opytat, ked uz sa vyznas v kamenoch, nie je nejaky aj na ukludnenie a pokojnejsi spanok deti? som ochotna uverit tomuto druhu magie, ak by to pomoholo 😉

sisa.b
26. okt 2009

deni, dakujem za navod 🙂 este som sa chcela spytat, ci ste to nejak tapetovali samolepiacou tapetou, alebo len prilepili papier navrch, aby bol domcek pekny farebny

co sa kamenov tyka, tak mne sa paci, ze to nie je ziadna magia na rozdiel od homeopatik ci bachovych byliniek. ja mam na krku fluorit kamen bystrosti 😀 teda cely nahrdelnik. no uvidim, ako urobim prvu skusku, este som to nevidela 😅 stale len tu matiku pozeram.
na nespavost som nasla toto: ametyst, zlatý topás, smaragd, Vera Cruz ametyst, achát, hematit
tu je o kamenoch viac http://liecivekamene.wordpress.com/

a s tym chudnutim to bude asi tak, na mna skola vzdy tak posobila. a pritom mam stale cosi v puse - tycinky, oriesky, sladkosti 😅

bezaz
autor
26. okt 2009

jaaja sisa, keby na mna skola takto posobila 😝 aj mne by sa zisiel ten fluorit 😅
ideme do poradne, tak som zvedava

rominka
26. okt 2009

ahojte tal -nakoupila jsem si par svetru male frote puncochacky pak jsem ji koupila takovy fialovy komplet( suknu triko s dlouhym rukavem mikinu a jeste k tomu byly leginy ) par hader nasim na vanoce -neco je tam levnejsi jak u nas ale ty stanky co jsem sla na jisto ze tam budou tak nebyly -mely tam vzdycky dobre hadry a pak me zklamaly kozacky vzdycky mely pekne kozene ktere by u nas staly 2 krat tolik a ted vubec nic pekneho tak mrknu v humanicu,a opet hrozna noc u nas Sabca byla od pulnoci vyspana a usla o pul 3 😠 a pekne se vzteka tak jdu ju uspat ven kolem 15.00 chceme jet mrknout do zlina musim koupit neco Denisce 🙂 a stavit se pro reklamovanou podlozku do jidelni stolicky at konecne nemusim krmit na kline ....

rominka
26. okt 2009

sisab.- budes delat domecek? 🙂

deni_v22
26. okt 2009

sisa, dik za link, prestudujem..ametystov mame doma furik, vzhladom na to ze ja aj Emka sme ryby a je to vraj "nas" kamen...

domcek nebol olepovany, ale nastriekany nejakou farbou v spreji vhodnou na detsky nabytok (osobitne dom, osobitne sindle)..len rohy a otvory boli spevnene paskou.. a kebyze ides vyrobit nieco podobne..sprav otvor na vchod az po zem, lebo my sme tam mali taky 2-3cm prah a to bolo najslabsie miesto, ako prve sa to roztrhlo..

a este som minule zabudla, rominka, blahozelam k neterke, ze pekne meno vybrali 😉 😀

siska_br
26. okt 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂

som prave pozerala skolne na CityUniversity, ze od 48 000,-Sk/rok vyssie 😝 😝 😝 ma chytro presla chut na studium na tamojsej universite. skoda, a vraj na ekonimckej tu v tn sa da vystudovat za dva semestre - akurat treba mat bud dost prachov, alebo tatika dekana 😠 😠 😠

som sa tiez vytesovala asi dva tyzdne, ze spavame lepsie, pohybovali sme sa okolo 2-3 kojo za noc, posledne dni sa zacal chapik zase castejsie budit, najma nad ranom. do prdele, ved kto ma mat furt nervy pol noci hladkat to velke babo a chlacholit ho a potichu lutovat susedov aj samu seba... 😝

prsky - sladku ryzu som robila uplne einfach, uvarila som zopar susenych sliviek a hrozienok, potom som to mixla spolu s tou vodou na kasicku, popucila som to doho banan, zmiesala s uvarenou ryzou a postruhala este jedno jablcko. normalne to bolo chutne 😅

siska - magia - homeopatika - to si kustik mimo 😉 ziadnu magiu by som na dietati urcite nepachala.

siska_br
26. okt 2009

no marnost, az hin hodinu sa dnes spalo ☹ 😝

bezaz
autor
26. okt 2009

cafte, tak sme spat z poradne.. 72cm a 8920g, nejaka je krpata, nem?? 😅 sa potom divim, ze 80 velkost nam je velka 😲 a baba zalomila od dokiny, mama sa s nou este prechadza, ja sa musim najest a ficat do prace, dnes jedna moja ziacka hra na koncerte

prsky
26. okt 2009

bez...aj Lale su 80 velke, tiez tipujem, ze nema viac ako 72 cm

sisa.b
26. okt 2009

siska, ja som len citovala, ako sa mamicky na alterchate vcera vyjadrili 😅 mne sa nejak homeopatika neosvedcili, ale citala som, ze sa nedaju brat univerzalne, ze treba navstivit odbornika, ktory ti usije kuru na mieru. takze ja sa preto skor priklanam hlavne k prirodnym eterickym olejom a bylinkam, kamene su u nas novinka, tak uvidime, kazdopadne tiez ziadna magia, je to dar zeme

prsky
26. okt 2009

bez...inak kukam akurat tabulky WHO zohladnujuce dojcenie a sme v norme uplne v pohode...kuk sem http://www.who.int/childgrowth/standards/en/

prsky
26. okt 2009

kukala som tabulky Weight-for-age a Weight-for-length

zdenus
26. okt 2009

aj nasej alure su 80 velke...tiez nosime 72 😕
zato eliska bude mat v januari 3 roky a veci 3-4 r su jej male....ona pri rovesnikoch vyzera aspon o 2 roky starsia

siska_br
26. okt 2009

siska - ja som jantarove kamene nijako nekomentovala 😉 nehovorim, ze som presvedcena o ich liecivom ucinku, ale kedze o tom prd viem, nedovolila by som si ich okomentovat ako magiu na zaklade diskusie mamiciek z alterchatu 😉

homeopatika sa vyrabaju z latok rastlinneho, zivocisneho a mineralneho povodu. vychodzia latka postupne prechadza opakovanym viacnasobnym riedenim, po ktorom nasleduje dynamizacia - pretrepavanie riedenej latky. takto ziskany roztok sa potom vklada do granuli, zlozenych zo sacharozy a laktozy. tot zjednosuna vyrobna magia. su homeopatika jednozlozkove - vyrobene z jednej aktivnej materskej zlozky a viaczlozkove - urcene na viac priznakov jednej choroby. casto sa homeopatika predpisuju ako spolupracujuce, preto je lepsie obratit sa na homeopata, kt. vie lepsie posudit, kt. sa navzajom ucinkom neovplyvnuju

tymto ta urcite nechcem presviedcat o tom, ze homeo su vselieky, len na niektore vyroky nie je mozne nereagovat.

sisa.b
26. okt 2009

siska, no ved pisem, ze som to len odcitovala 😀 prislo mi to tiez divne, lebo moje poznatky boli, ze su to prirodne neskodne vytazky. ktore mozu aj tehulky, aj male deticky. dakujem za blizsie objasnenie.
a vy mate svojho homeopata? ja som skusala homeo na mlieko a teda rozdiel veskery ziadny a este ked som bola tehu a mala som zapal priedusnice, ale nakoniec pomohol klud na lozku, caje a nejaky sirup (uz si nepamatam). malym som skusala davat stodal sirup a ucinok som tiez nebadala, museli skoncit pri atb.
ono vela veci je hlavne o dovere. ak veris, ze sa vyliecis, tak sa vyliecis 🙂 tomu verim na 100%

sisa.b
26. okt 2009

bez, ved to mate pekne miery 🙂 ako my pred par mesiacmi 😅 ale ja to beriem tak, ze nase dieta je moc velke 😝 my nosime 12-18m velkosti 😝

sisa.b
26. okt 2009

siska, este som ti chcela napsiat, ze tie holky su vsetko inteligentne studovane mamicky, ktore sa na rozdiel odo mna, podobnymi vecami dost zaoberaju. takze nemala som dovod neverit tomu vyroku, preto som ho pouzila.
a nechapem, preco si to tu tak rozpiplavala, ja sa tu do deni tiez nenavazam.
no opat mi vychadza len jedno z toho - ze tu nemam co robit, kedze sa s vami neviem podla vasej chuti porozpravat. raz je to o stolicke, potom o kamenoch... stale o niecom

deni_v22
26. okt 2009

sisaaa 😕 to kvoli mojmu nestastne zvolenemu slovicku "magia" vznikol cely tento spor? je mi to velmi luto 😔 ..ja som to absolutne nemyslela v zlom ani posmesne..prave naopak, skor mi padlo vhod, ze sa znova nieco nove priucim..stranku o kamenoch som prestudovala a kedze ametyst mame doma, uz dnes jej ho supnem pod matrac, za to nic nedam a podla mna ani nemam co stratit a kebyze zafunguje len na 10%, i tak dobre...

prsky
26. okt 2009

fuha baby

sisa 😕 nejak sprudka, mne neprislo, ze by sme sa tu do teba navazali ...ak mas taky pocit, prepac (s tou stolickou som nemala dojem, ze sa hadame, iba sme sa ti snazili objasnit nas postoj ... minimalne ja som teda mala pocit, ze si si z nas trochu utahovala aj ked si si o nej moc neprestudovala a zaroven som sa divila, kedze si taka hrrr do vsetkeho "alter" 😉 )

prsky
26. okt 2009

jaj a este ma napadlo...jak ze podla nasej chuti? sak sa sem chodime postazovat, najst podporu, nazor, riesenie...hovoris, akoby sme sa tu poklepkavali po pleci ako u mamin, ktore nejdu podla tabuliek 😀

siska_br
26. okt 2009

sisa fiha, to co??? no som teda dost prekvapena tvojou reakciou...ja neviem,moc rozpiplavala? vobec nemam ten pocit, ze by som to rozpiplavala, ved si sa mi predsa nasledne sama podakovala za vysvetlenie, co vlastne homeo su, tak dost nechapem... a tiez si nemyslim, ze by som sa do teba navazala, praveze skor mam pocit, ze niekedy formulujes svoje nazory trochu utocne, mozno preto bola moja reakcia taka priama...to potom vyvolava obrannu reakciu...presne ako prsky napisala - je neprijemne, ked niekto spochybnuje moje rozhodnotia - zvlast, ked sa jedna o zdravie nasho jedineho syna...ved presne ako ty sama pises - kazda chceme pre to svoje dieta to najlepsie... velmi by ma mrzelo, ked by si naozaj prestala chodit do diskusie, mrzi ma ak som sa ta dotkla, vazne ☹

bezaz
autor
26. okt 2009

ale baby, chvilu vas nechamsame a vy tu robite kulehy??? sa ukludnite, hej?? 😠 😀
no ziacka hrala na koncerte, dopadlo to dobre
baba ma reakciu na ockovanie, vecer chytila mrncavy zachvat, ked ju zobral peto, tak zacala hned plakat a chcela byt len u mna.. nastastie zaspala, snad sa z toho vyspi 😔

horajda
26. okt 2009

zuzi my ideme zajtra tak som zvedava ako dopadneme.

baby vy spominate ze im davate umelac mlieko ale ako ked zuzka nechce pit z flase?takze kojim ja nechcem prestat len sa bojim ze ked raz prestanem kojit tak nebude chciet pit mlieko

bezaz
autor
26. okt 2009

zuzi ja davam umelaca z poharika 😉

horajda
26. okt 2009

to fakt a koklo ti vypije?

siska_br
26. okt 2009

zuzi - aj my pijeme tekutiny z umelaca poharika, ale moc z toho nevypije, nechce ☹ ale tak dufam, ze kym prejdeme na ine mliecko okrem mojho sa pit nauci

bez - a ako dopadol koncert? my ideme zajtra na kontrolne odbery a ockovanie nas este caka tiez, uf uz teraz sa ho bojim 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre