Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

talinka
11. mar 2010

jaaaj, a zabudla som sa pochvalit, dnes som spravila fakt brutalne ovsene pagaciky...mnamkove...neviem sa cih dozrat, ved mozem bolo tam napisane, ze zdrava sladkost , ze neublizi postave 😀 fakt super odporucam a ked som to ja zvladla na pripravu total jednoduche..... 😉

bezaz
autor
12. mar 2010

cafte zasa nikto?
tal no to potesi, dufam, ze ocino bude ok 😔
ja som si vcera zakupila kyselinu listovu 😀 a dietatko spalo celu noc bez zobudenia a kojenia.. mohlo by byt aj castejsie 😅

cryonae
12. mar 2010

jej bez takze idete na tooooo? este aj tarinka, zeeee? a kto este? 😵

tali no nejaki su frisku ti zelenaci ked netreba, ale ked ich clovek potrebuje, tak si daju na cas :-/
drzim tatovi paste, nech je fit

baby aj vasi krpci chcu robit za den 100 x to iste? ja ked pocujem spievankovo, uz mi zacina byt lahko nevolno a tu knizku co od rana prelistujeme nespocetne vela krat mam chut roztrhat, spalit, vyhodit... cokolveeeeeek
snazim sa mu ukazovat aj ine, ale on len 1-2 dokolaaaaaaaaaaaa

tomi zacal ukazovat na krtka a hovori mu k.ko, to je take zlateeeeeeeee

mirri
12. mar 2010

ahojte!
no ja jen v rychlosti.dnes jsme byli na ockovani a konecne mame 3 hexu,sakra,jsme v poradnem skluzu.za mesic jdeme na dalsi ocko.no doufam bude bez reakci...

cryo-maly sleduje jedinou pohadku-masinka tomas,uz nam to tu hraje 4 mesice. 😝 a nic jineho nechce.mam pro neho spoustu dalsich,no u tech zacne rvat,dokud tam zase nedam tu masinu.pak mame 3 knizky a v kazde chce videt jen jednu oblibenou stranku a musim mu dat prst a on s nim ukazuje na obrazky.

slovicek ma zatim malo ale zacal si vykladat svou vlastni reci,zlaty je.... 😵krasne rika ham a u toho se mi zakousava do prsou... 😀

tal-ti polisi byli rychli,sakra!! 😕

zdenus
12. mar 2010

caute, bez takze uz idete na surodenca? dobre, dobre, nech sa rychlo zadari 😉 😉 😉

my sme dneska boli na neurologickej kontrole po tych krcoch,lauri oklepalal kladivom, ponahanala po koberci, skonstatovala, ze je v poradku, tak tesim, tesim..ale nemala som o tom ziadne pochybnosti, zeby nebola 😀 😀
ostavame v sledovani, ale radsej zbytocne ako cosi zanedbat 😕

bezaz
autor
12. mar 2010

zdeni, sme este len v stadiu priprav, snazenie az od leta 😉
super, ze alura je ok
mirri a nezapadli ste snehom?

mojkamirka
12. mar 2010

ahojte

tak čo sa týka knižiek, tak ich máme tusím osem, ale niektore mam aj z kniznice, ktore mu mením raz za dva mesiace aby sa mu neokukali. Máme aj tú velku knihu Na farme s 12 malými knizkami tak po dvoch mesiacoch sa do nej tak zamiloval, že tie malé knizky nachádzam po celom byte ako ich za mnou nosí aby som mu čítala či skôr hovorila, čo je na obrázku. U nas teda hlavne prevazuju knihy. Má aj velku tatrovku tak s nou doslova behá po celom byte, skladá lego, kocky ho onudili. Na yuotube preferuje lokomotiva tomas, lolek a bolek, cervený trakturek a pohadky o masinkách. Clovek sa aspon v klude na je. 😀

ad nocník, konecne po case zase nocníkujeme a zatím sa nám aj darí. Mám ho stále položený v obývacke a volam ho nan hopat. Obcas som aj videla ze si nam sám sadol, no bol oblecený vcera som bola pri nom on si nan sadol, rýchlo som ho vyzliekla a na počudovanie cvrkol. Tak to rátam ako malý uspech. Inak mi už mesiac znakuje ze cika a nakladá ( síce nie stale ale vacsinou, no malokedy to stihneme do nocnika. Snád časom.

cry, skús mu skryt oblubené hracky a nechaj mu skutocne len pár iných ostatné poskrývaj. Nebude mat na výber, ja si myslím, ze ked ich má vela tak na ostatné zabuda a hrá sa iba s tými jednými. Ukážmu čo sa s nimi dá robit, pochvál ho, zahraj sa s ním a časom bude vediet aj sám. Ja ked sa mu plne venujem sadnem ku škatuli s hračkami a postupne vyberám jednu za druhou a ukazujem čo sa s nimi dá robit. Ked ho jedna onudí, beriem dalsiu alebo robíme inu cinnost. Učím ho tap tapi, skrývame sa po byte, gulam ho po fit lopte aby chytal hracky, takze lezí na chrbte na bruchu a tak rôzne. no asi som odbocila od temy. Hm snad som ti pomohla

tal, drzim palce aby otcovi bolo skoro ok

a hovorit moc zrozumitelne nehovoríme, za to celý den sa mu nezatvoria usta. Len to ze dookola opakuje dddddddd.

zdenus
12. mar 2010

cryo...o tom ani nehovor, to, ze stale robia to iste este potrva...aj pri eli je to stale...spievankovo uz chvalabohu nefici, ale zas ktrtko, lenze iba jedna cast, s orlom...rano pred odchodom do skolky, po pridchode domov, furt....pusti mi oroloveho krtka 😠 😠 😠
a laurinka za donekonecna zatvara taku krabicku z tupperware a ja jej ju musim otvarat...aj pol dna ju to bavi 😀

mojkamirka
12. mar 2010

a tuším deni tu minule písala o pedantnosti. Tak sa pridávame do klubu. Všetky dvere za sebou aj nami zatvára, ziadna skrinka nesmie byt otvorená a knižky si upratuje sám do skrinky. V kuse zametá kuchynu a tisne ma ku skrini kde ukladam vysavac, ze on chce vysávač. 😀

cryonae
12. mar 2010

zdenus parada, ze Alura je fit 😵 😵 😵 taaaaaak sa tesim

a v tej jeho oblubenej knizke su na jednej strane dve motorky a tomi vie aj 10 minut chodit prstekom z jednej na druhu a pyta sa ma, ze co to je... ked mu uz po 126ty krat poviem, ze motorka, tak spravi, ze brm brm a prevrati stranu 😀
a ked pride vladino z prace tak poviem tominovi, ze 'ukaz tatovi motorkuuu, on ju este nevidel' tak bezi ozlomkrky, uchmatne knizku a uz ukazuje ako o zivot 😀 😀 😀 😀 a tak sa to opakuje kazdy vecer 🙄
hracky mu obmienam, ale hracky neficia az tak ako knizky, a kniziek (leporeliek) nemame az tak vela... zeby som aj ja skusila tu kniznicu?

mojka dik za tym co pustat na YT 🙂 🙂 🙂

tomi nejak vela nerozprava, ale uz by aj mohol, lebo ked sa prekecne tak povie pekne slova ako Dedo, Dada, Tato, Teta, Starka... len on nejak nema za potrebne sa takto prejavovat, zatial mu staci prstik 😵
len ked uz sa nijak inak neda, tak ma prekvapi.. ako trebars naposledy som ho krmila a zakecala som sa, tak ked uz evidentne dlho nechodila lyzicka tak na mna zrukol 'MAMA HAM' 😀 😀 😀 prvy krat som ho vobec pocula povedat ze HAM

zdenus
12. mar 2010

alura rozprava, ako potrebuje, dost zacala vyzapovat, aleto ma odkukane od elisky...a strasne vela veci kopiruje po nej...parada 🙄

s tymi dverami ...zatvara ich aj lauri, minule privrela doktorke prsty, rozpravali sme sa medzi dverami, ona stale tak nejako opreta a zrazu jej ich tam lala privrela, sikulka 😀

cryonae
12. mar 2010

tak tomi nie len ze zatrvara dvere ale nimi doslova plieska celou silou, len cakam, kedy vypadne ta sklenna vypln.. najhorsie je, tomi si tie dvere vie aj otvorit a niekedy si ich otvara a zatvara len tak z pasie 😀

a najradsej mam, ked idem z wcka tak maly vzdy hned zavrie dvere, len ja niekedy ani nestihnem vybehnut 😝 😝
a vcera som mu povedala, ze idem pisat a potom som sa zakecala s mamou po telefone a maly potom krical pri wcku, ze kde tolko trcim 😀 😀 😀

zdenus
12. mar 2010

cryo 😀 😀 😀

mojkamirka
12. mar 2010

cry skus, u nas maju tak dve police leporel, su sice starsie, no detom je to i tak jedno, hlavna vec, ze je to cosi nove

a lezecké sklony na skrinu o výške 50 cm sme mali aj my. len to ze po nej začal chodiť, kedze je na celu stenu a skákat. Minule už ani necakal na nas a skocil, samozrejme spadol. tak dostal rázny zákaz tam liezt. jeden den si odreval a ho to preslo, vyuzili sme par slabších po zadku a osvedcenu polepsovnu. 😀

zdeni, inak blahozelam aj ja, ze je lauri oki, o odkukavani ani nehovor. Minule ma videl utierat podlahu ked narobil bordel tak zacal utierat aj on. Len to ze ja mudra utieram s nohou a on musel tiez tak zletel na zem. 😔 .....

prsky
12. mar 2010

cafte....

@surodenec - my nedavame nejak pozor, ale dufam, ze sa zadari v oktobri, ako som uz pisala a horajda tiez idu na vec 😀

@100x to iste - Lala zboznuje signing time, esteze to ma 12 dvd a ma vsetky rada, tak nekukame to iste, krtko ju nezaujal, dnes sme skusili po case baby signs a pozerala, knizky najradsej cita sama a oblubena je uz roztrhana 3d knizka, kde moze hybat castami zvierat (krava zuje, tela pije, kuriatko sa vyklubava a tak) - akurat prasiatko to uz ma za sebou, lebo mu vytrhla telicko 😕 🙄

@ockovanie - nas este do poradne nezavolali, tak neviem, ci na nas nezabudli 😲

@rozpravanie - keca furt tou svojou hatlaninou a okrem toho pocujeme hlavne "kde je?" ked nieco chce, tak ma tam dotiehne a ukazuje rucickou o dusu, ale ani nezaznakuje, ani nepovie a ked jej to nedam, ze nech povie, tak sa otoci stylom "si oprdena"

inak zacala sa dost jedovat, problem je teraz s prebalovanim, to jaci jak o dusu a kruti sa ako paragraf, na nocniku sa mi vystiera, zachod ani vidiet a co je horsie, ze ani ja "nemozem" ist na zachod, lebo spusti rev - neviem, ci si mysli, ze nas tam nieco zozerie, alebo co jej sadlo na nos 😕 a v noci mala asi nocnu moru, bo sa zobudila s placom

@tal - drzim tatovi palce

mojkamirka
12. mar 2010

cry, 😀 , my nastastie dvere este nevieme zatvarat. Inak ak nepotrebujete mat stále zatvorené dvere ti odporucam také tie plastové uchytky na dvere. Už ich nezatvori, len to že bude asi nervacit, ze to nejde, ale ostane ti celé sklo. Minule môj expert rozbil sklenenu flasu, nemal na výber musel trcat zavretý v spálni pokým so to nepoupratovala, kedze som bola sama doma. Samozrejme si to naprv odreval a potom hulákal mama

mojkamirka
12. mar 2010

cry pardon nevieme otvarat 😀

mojkamirka
12. mar 2010

prsky, my sme tie to prebalovacie stavy už odzili, kedy som ho prebalovala na silu. Obcas to ide tak aj teraz. V kríze prebalujem ho na stojato a pritom mu dam knizku nech si číta, alebo naj ucinnejsie je prehnut ho cez koleno a tak, hlavne ked ma nalozené, lebo inak by bolo všetko od kaki. Nocník sme kvôli takým istým stavom vynechali na mesiac uplne. Teraz ho zavolam a ked chce tak si sadne ak nie tak nie. Už to neberiem tak zufalo ako predtým.

mojkamirka
12. mar 2010

monolog............

talinka
12. mar 2010

no cafte...

tak my tak isto, teiz u nas furt vsetko dokola...spievankovo ide DVD do toho musi byt pustene CD podhradska a kuka, pocuva, pozera....trieskanie dverami tiez u nas fici...na WC dojde otoci sa ritou k mise a akoze tlaci.... 😀 😀 😀

surodenec: tak my nerobime deti a ani neplanujeme este nie..ak tak o rok...ale vam vsetkym drzim pasticky, nech sa co najskor zadari, som zvedava,ktora to zacne ....pomaly tu ostanem sama a vy uz budete v inej temicke ☹ ale prajem vam to velmi---- 😵 😵 😵 este ma namotate a dam sa na to aj ja 😎

talinka
12. mar 2010

mojka, uz nie...som tu aj ja

talinka
12. mar 2010

prebalovanie...u nas uz tiez des, neda sa rev najvacsi a mece sa strasne posadi, postavi...hrozneeee na nervy...uz musim nanho revat aj ja a pritom si to takto predlzuje a trva to ovela viac ale vysvetlite mu to 😀

talinka
12. mar 2010

teraz son na rade s monologom ja 😀

siska_br
12. mar 2010

ahojte

ja mam dnes nejaku tazku depku asik ☹ uz peknych par dni som sa nevyspala pre tie fasa zuby, co lezu a cez den je samuel brutalne upistany a uvrestany, cely den sme sami, tato chodi z roboty do roboty na byt, dnes som uz zo zufalstva doobedu pustila tucne slzy s nim,som si uz nevedela rady sama so sebou...boze hrozny jedos z neho rastie, pisti vresti, o zem sa smari a nedaj boze ze neviem, co chce, tak to je uplny koniec...zajtra ideme do nitry na vystavu, samuel na cely den k babke, asi som krkavcia mat, ale hodiny uz odratavam, fasa co? 😔 😔 😔

robosi nas pekne vytacaju, teda hlavne erika, ta ich robota je strasna kvalitka 😠 , stierka na hofno, omalovane flakavo, na detskej sme dali jednu stranu pasikavu namornicku, oni riadne nepolepili pasku, nepopritlacali a farby sa fasa zliali, tak to musia prerabat, samozrejme uz nemali farbu, dat namiesat novu - jasne, ze uz netrafili ten isty odtien, v pondelok mali uz prist montovat skrine, nestihaju, vraj mozno do stredy, no proste 😠 😠 😠 😠 😝

asi tiez pojdem kupit kyselinu listovu..ani nie kvoli planovanemu rodicovstvu (sem-tam mam pocit, ze ani to jedno nase nezvladam - ako napr. dnes), ale z nadeje, ze dietata tiez raz prespi celu noc...

vsetkym buducim, terajsim snazilkam drzim palec a zavidim odvahu...praci cest!

talinka
12. mar 2010

siska, no na nervy , chudatko....ale aj to prejde, musis len vydrzat, 😉 len si poplac,ked to tak citis, neboj aj ja odratavam hodiny,kym niekto k nam pride za tominom, ci tata z prace 😉
robosi...to je kapitola sama o sebe, vzdy su problemy a nespokojnost pri prerabani a hlavne nervy, nedodrzanie termino v a tak, bohuzial mam tiez skusenosti viem o com pises....preco ste si nenamalovali sami?

kys.listova ako pomaha ze prespia noc? nechapem

zdenus
12. mar 2010

siska...veselo mas...

tal, nevadiii, ani ja nechapem suvis medzi kys.lisotvou a spanim...nevadiiiii ☹ 😉 😉 😉

cryonae
12. mar 2010

juuuj siska no to je na nervy fakt :'( ale neboj, este si chvilku ponervacite a uz budete vo svojom bytiku a bude vam sveta zit 🙂

my tuto alebo najneskor buducu nedelu kopeme zaklady.... povolenie este nemame, lebo zakazdym, ked uz ho maju vydat si este nieco vyziadaju, ma poraziiii uz

pri prebalovani tomi tiez ruciiiii.. dokonca ruci uz len ked zamierime do spalne, kde je prebalovaci pult
vacsinou pomoze cumel, teplomer do rucky alebo nejaka ina super zaujimava hracka

talinka
12. mar 2010

sakra dlhy prispevok napisany a zrusila som si to 😠

talinka
12. mar 2010

My sme sa vratili od koznej z DERMASONU a nanestastie tiez potvrdila to co nasa nevrla kozna 😝 Sice nestanovila nastastie ekzem, ale pokial nebudeme dokladne a striktne dodrziavat urcite veci a zakazy tykajuce sa stravy, veci, kozmetiky a starostlivosti o kozu, moze mat v buducnosti s ekzemom problem....lebo teraz mu dozrieva koza a nakolko je velmi citliva a sucha...a neprodukuje dost kyseliny mliecnej , treba mu to denne natierat, denne kupat v OILATUM , davat kvapky probiotika BIOGAIA, pouizvat len Biodermu kozmetiku teda na odporucenie jej, prat len v lobele a octe ,nosit len bavlnene veci , vyhybat sa chlpom, dekam, kobercom chlpatym, vsetkemu co drazdi pokozku, nehrat sa s hlinou, peiskom ( to neviem ako mu vysvetlim, uz teraz sa mi do pieksu taha,ked sme vonku?? 😅 ) chudatko proste mi to je luto,ale nestanovila este disgnozu nema to hrozne ze vraj,ale musime ju chranit...pre istotu...zas mame kam vrazat peniaze..a aby sme sa nenudili...natierat 6-8x denne postihnute miesta ichtyolovou pastou...najviac mi je luto a mrzi ma, ze sa ma vyhybat potravinam ..nemoze:
marhule, broskyn, jahody...z ovocia moze len jablko, banan (neznasa ho), hrozno,melon, ceresne, slivky, ringloty...
zo zeleniny nemoze: paradajky, cibula, cesnak, petrzlen, zeler ,por, dalej nemoze vajcia,mak, orechy,kakao, cokoladu, med.....ale to je tak siroky zaber, ze ma to az desi, co mu budem davat....ani tie posr...jogurty co mu davam ovocne nemoze, iba biele alebo acidko...no na slaktrafenie 😝

siska_br
12. mar 2010

lebo bez pisala, ze si kupila kys. listovu a ninka vcera prespala celu noc bez zobudenia a papania...ja chapem, ze to nema suvis, ale co ked motyka vystreli?? topiaci sa aj slamky chyta... 😀

heli gratulujem, sa tesite ze, joj, ja tiez tuzim po domceku, mozno raz, na stare kolena si postavime...teraz sa aj do panelaku tesim...

tal - nemalovali sme si sami prave kvoli tomu, aby to bolo spravene poriadne. na stierky sme si netrufli, aby boli pekne rovne a nakoniec by sme to azdaj aj sami so samom spravili lepsie ako ti nasi Majstri 😝

som si lahla na obed s chlapikom spat...no zabijem sa, ked sa mi cez den neda? ☹ tak som si spravila aspon smrtaka kavu, nech sa do vecera este dako premocem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre