Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

mojkamirka
27. apr 2010

ty kokso, to čo za pohromy tu sú?MM zase chodi z registra obchodu a zivnosti kazdy mesiac faktura na 50 Eur, za zaregistovanie odkedy je živnostník a tiez v spravach písali, že to ludia nemaju platit. Je to blbé ako sa vie niekto prizivovat na ludskej nevedomosti a hluposti. 😠 😠 😠

cryonae
27. apr 2010

baby ako ste sa krasne rozpisali, mam z vas radost 🙂

siska coooooo? tak to je peklo, ze sa este niekto prizivuje takymto nechutnym sposobom na maminach! grrrrr, dufam, ze na druhej strane robi dobre skutky, inak jej to karma pekne oplati :(
baba mala normalne inzerat a vypytala zalohu? kolko? a vies kto to je okrem cisla uctu?

baby to co su za ludia??!

deni staviame za svokrou v podstate na jej zahrade 🙂 ale medzi domami je dost daleko, takze budeme mat sukromie

miyya
27. apr 2010

tak baby nasla som si dve ciarky na teste 🙂 🙂

miyya
27. apr 2010

poradte mi prosim Vas ako toho skriatka odstavim. bojim sa ho dojcit ako tehotna

prsky
27. apr 2010

mius a preco sa bojis?

prsky
27. apr 2010

tal...sranda...a akurat nejaky alergolog v telke vyjadril taku chobotinu, ze dojcit po 11 mesiaci je zbytocnost 🙄

prsky
27. apr 2010

siska...ty kokso..a admini na konovi o tom vedia? vogo, by som vrazdila 🙄

a miyus, kukni stranku annag, fakt sa nemusis bat dojcenia a tehulkovania zaroven http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/12/tandem...

tara2
27. apr 2010

siska - to musi byt dobra krava takto sa prizivovat na druhych 😠 😠 😠 tiez by som za nou poslala nejakych holohlavych s basebolkou to by urcite bolo rychle a ucinne 😀

miyya - blahozelam moja 😵 😵 😵 supeeeeeeeeeer, uz sa to tu rozbieha 😀

cryo - obrazky brusena su nadherne 😉 a aj stavby a branicka je tiez super 🙂

deni_v22
27. apr 2010

mius, gratulujeeem 😵 😵 😵

cryo, ked si dobre rozumiete, budete to mat super..nasi tiez postavili dom v babkinej zahrade, takze to mam z vlastnych skusenosti 😉

siska_br
27. apr 2010

jej, miyuska, moc blahozelam, vidis, uz sa to zacina na dobre obracat 😵 😵 😵

ja som nahodou minule v reprize pozerala tusim reflex to bol alebo aka mudra relacia a bola tam reportaz o dojceni...pozastavovala som sa nad tym, ako si ti odbornici protirecia. takmer vo vestkom. v otazke dlzky dojcenia, kvality mliecka umerne k veku babatka, k dojceniu pocas tehotenstva, proste asi na nicom sa nezhodli mudri pani odbornici 😝 treba asi nastudovat a riadit sa vlastnym rozumom a pocitom

prsky, jasne, hned som babenke pridelila hodnotenia a pisala som adminke, inzerat jej stopla.

heli, naozaj krasna brana, sikovnych chlapov doma mas, najma ten najvacsi pomocnik s furikom bol perfektny 😵

miyya
27. apr 2010

no dakujeeem ale ešte som málinko tehotná,ale jasné mi to bolo hned,takže to viem už od troch dní po oplodnení. mna totiž aj pri Michalkovi nenormálne pichalo v bruchu.vtedy to gynekolog pripisoval k ovulácii a aj mal pravdu,ale už asi bolo zamiesené a teraz to bolo to isté a po týždni mi začalo byť tak divno ako s miškom a muž po sexe schytal mykozu a pritom ju ja nemám. úplne všetko tak ako keď sme čakali Michalka. 😀 😀 😀

K tomu dojčeniu prsky. Ja by som aj dojčila,ale bojím sa toho. Vieš som vegetarianka, v prvom tehu som bola aj velmi anemická.Tak si nniesom istá,či zvládnem vyživovať Všetkých a tiež sa bojím toho predčasného pôrodu.

Tak síce neviem ako to dokážem,aby Miško nechcel moje mliečko,ale chystám sa to obmedziť čo najviac a potom ho nechám tatinkovi.

cryonae
27. apr 2010

miyyiiiiiiiiiiiiiiiii vitaj do klubu 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵 cmuuuuuqes, tak sa tesim!

siska dakujem, tu branicku vyrobil vladino po vikendoch zo zbytkov, co sme mali doma, takze nas nic nestala 🙂 ja som ju potom dalsie dva vikendy cistila a natierala 😀 😀

deni asi bude klucove byt co najviac nezavisli a nemat nic spolocne 😉

talinka
27. apr 2010

mius, jeeeeeeeeeeeeeej super, aka pozitivna spravicka, dalsia tehulienka 😵 😵 😵 drzim palceky..nech ide vsetko ako ma, aj ty sa setri a ziadne nervaky !!!! 🙂

prsky, no vidis, fakt je to des, ze kazdy ti povie nieco ine, no odbornici 😖 ako sa potom v tom mame vyznat my laici,? asi fakt konat podla svojho usudku a zdraveho rozumu....alebo ja neviem...inak ani ja tym padom nemozem jest to co nemoze ani tominko...takze nic mc...ale kojim odusu 😀 inak aj mne uz bolo povedane, ze dojcit uz je blbost a uz mu to robi skor zle ako dobre a ovela horsie si odvykne 😅

prsky
27. apr 2010

no o dojceni hovorila nejaka pani docentka nedavno na stv v zenskom magazine (http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/damsky-ma...) a boli okolo toho dost ofuky, lebo take bludy tam hovorila a pritom sa odvolavala na rozne dokumenty (pricom uviedla, ze ide o dokumenty who, aj ide o stanovisko ESPHAGANu k dojceniu a zrejme nevie po english, alebo to ma sprostredkovane, ale ako uz to u nas chodi, ked sa niekde napise, ze napr. lepok sa moze do stravy popri dojceni zavadzat najskor v 4 mesiacoch, u nas budu pediatri hromadne odporucat zavadzanie lepku uz v 4 mesiacoch 🙄 ). no a laktacne poradkyne sa na margo vyjadreni pani docentky skontaktovali esphagan a dostali tieto odpovede (zrolujte skoro ku koncu strany..je to po anglicky): https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/

pani docentka okrem ineho tvrdila, ze dojcenie po roku zivota dietata je zbytocne, pretoze sa z mliecnych zliaz do mliecka dostavaju chlórované bifenyly 😕 by ma zaujimalo, ze preco sa do MM dostavaju az po roku dojcenia 😲

a inak...spominane WHO v tom prispevku odporuca dojcit do 2 rokov zivota dietata a potom je to na rozhodnuti matky a dietata...inak ved jedlo, ktore detom davame volame PRIkrm...cize nieco, co davame k hlavnemu jedlu = mliecku

dufam, ze pani docentka sa rozhodne ist na prednasku Dr. Newmana (svetovo uznavaneho odbornika na dojcenie) 🙂

sorry za ten vylev, trochu som sa do tej problematiky zazrala 😉

prsky
27. apr 2010

aha..tak ten magazin uz v archive nie je..bolo to odvysielane 12.4. ☹

prsky
27. apr 2010

aha, tak je to tam, len si treba hore pod nadpisom Damsky magazin vybrat 15. tyzden 😀

prsky
27. apr 2010

tal - s tym horsim odvykanim hlboko nesuhlasim, ale kazda mamina asi citi, ci to, co robi, robi dobre ... kazde dieta prirodzenym psychickym vyvojom dospeje k odputaniu od maminy a teda aj prsicka - priemerny vek je 4,2 roka 😉

miyya
28. apr 2010

prsky ved to je super,že si sa do toho tak zažrala. Ale ja som drobca už chcela odstaviť,takže tehotenstvo to len urýchli,ale nechcem ísť nato drasticky. V noci som mu dala cicík len raz a vstávali sme už pred šiestou,aby znova nepýtal. Takže ho zatial budem dojčiť 3 krát denne. lebo to čo už môj malý stváral nebolo možné. My sme niekedy dojčili stále.Dneska s ním pôjdem na celý den po návštevách, vtedy si ani nespomenie a aj zajtra. a cez víkend ideme kamoške a u nej budem pár dní. Ona my s ním pomôže a má tiež malého škriatka,tak sa budú spolu hrat
A včera sme tam boli a krásne sa spolu hrajkaju,len sme ich nechali na chvílku samých na chodbe a už to začalo,taak sa začali byť. No je to sranda ich spolu takto vidieť. 😀 😀

No cryo musím ísť pozrieť tú bránu, my ešte nemáme a pri tempe môjho muža ani tak lahko nebude

miyya
28. apr 2010

prsky 4 roky?fuu a to chceš ozaj dojčiť tolko??Ako je to krásne ja to neodcudzujem,ale to chceš ešte jedno bábo??to budeš kolko dojčiť??no už sa po mne driape,že chce cicík. 😠

liaah
28. apr 2010

no ja odpadneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
miyya ty tajnostkarka, som sem nabehla, zvedavoj, jak vzdy, kua tesiiiiiiiiiiim sa , mrte, brutalne, najviac, gratulujeeeeem, jupiiii jeeej jeeeej jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

miyya
28. apr 2010

hahaha ale si frčala 😀 😀 😀 ,ale tešíme sa ozaj ako blázni. Ale ešte to nemám od lekára potvrdené,tak uvidím potom. 🙂

cryonae
28. apr 2010

myi a ako sa citis? byvalo ti pri miskovi zle?

miyya
28. apr 2010

boože bolia ma prsia,ešte som miškovi nedala MM,tak uvidíme dokedy vydrží. teraz papká jablko.zlatý je,sám si zobral, je to super,ked sú už taký rozumny 😵 😵

miyya
28. apr 2010

ahoj Cryo, no bývalo,ale tak zvládnutelne,skôr ma načili únava.Teraz zase neviem spávať a bolí ma podbruško a ked dojčím,tak ma to bolí brutálne a ešte ked musím Miška zdvidhnút na ruky. Tak obmedzujem oboje.Ale ešte mi zle neni,len niekedy trošku. 🙂
A ty ako?? ty už budeš mať polovicu za sebou a ja všetko pred sebou. Vianoce si teda užijem čo Vám poviem s tým velkým pupkom,muž tipujem,že ako naschvál sa to narodí cez sviatky.Velmi sa totiž tešíme na spoločné Vianoce, budú to naše prvé Vianoce v novom a sami.ale nevadí 🙂

miyya
28. apr 2010

Cryo a chodíš aj do oktobroviek 2010?

cryonae
28. apr 2010

myi do oktobroviek 2010 moc nechodim, za prve strasne vela pisu aj 20 stran za den.... no vsak jak my 😀
a za druhe ma nejak neoslovuje to co riesia stale... tak len obcas tam nakuknem

miska musis asap oducit od nosenia na rukach,... ja som to podcenila a vypomstilo sa mi to ukrutnou bolestou v panve a krizoch. a ta unava je priserna, mna to este tiez drzi... ak sa da, tak si pospi vzdy s malym... teda ja viem, ze sa to moc neda, alebo ak ti ma maleho kto postrazit... je to hrozne dolezite, mne bolo az do revu aka som bola stale vycerpana tak medzi 8tt-15tt

quitka
28. apr 2010

miyya...veeeeeeeeeeeeeeľka gratuláááááááááááááááááááácia 🙂 nech bruško pekne rastie 😉

prsky
28. apr 2010

miyus...no ja chcem dojcit kym sa sama neodstavi, takze ak to bude v 2 rokoch, tak ju budem dojcit do 2, ak v 4, tak do 4 😉 a dalsie babo chceme, ak nebudu problemy (ktore by som riesila ak nastanu), tak budem dojcit aj pocas tehu a potom tandemovo 😉 . v piatkovom reflexe (videla som nahodou reprizu, lebo markizu moc nekukame) bola reportaz s 1 maminou, co mala viac deti a tusim pri 3 jej odporucili dojcit co najdlhsie kvoli oslabenej imunite a dojci teraz 1,5rocnu a najmensie babo 🙂 - ak si to dobre pamatam 😀 a bola tam aj mamina, ktora si okrem vlastnych adoptovala (to uz jej vlastne bolo starsie) a normalne sa im podarilo rozdojcit sa a dojcila adoptovanu dcerku - to je ze ake kuuul 🙂

prsky
28. apr 2010

jaj a dojcit chcem aj 10 rokov - 7 rokov dojcenia = 100% prevencia proti rakovine prsnika 😉

mirri
28. apr 2010

miya-no to je krasna zprava!!!preji pohodove tehulkovani!!! 😵 😵

prsky- 😀 😀 ze 10 let.....

cryo-krasne brisenko.... 😵

a vsem nemocnym brzke uzdraveni!!!!

ja ode dneska cekam reakci na ockovani,je to 6 den.zatim ma po celou dobu ridkou stolici,tak mu davam probiotika....teda kdyz nezapomenu... 🙄
zacina jahodova sezona,tak dorazili jahodari!!!radost velika ,mam s kym pokecat!!! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre