Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

siska_br
29. apr 2010

ja si u mojho zubneho vrača platim komplet vsetko, vratane preventivky, na ktoru mam raz za rok narok...mam na vyber, bud to zaplatim, alebo zmenim zubara...bola som spokojna, tak som mohla akurat tak drzat hubu a krok a calovat. ☹ bohuzial, sukromnik si stanovi limity sam. ale uz budem menit, predsa len dochadzat z trencina do brezna k zubarovi... 😝

ozi, stale sa zabudnem opytat, baby, ktore mate dlhodobe uvery, mate ich aj nejak poistene? pridete mi to ako aspon aka-taka zaruka pokojnejsieho spanku, ale kazdomesacnych cca 30 evri f prdeli...ufff...ako ste to poriesili?

mojkamirka
29. apr 2010

prsky, ja som zatím u 4zubara / zubárky, prví dvaja boli z malého mestecka, tak bola cena nízka ale práca nič moc a dalsich dvoch som mala vo veľkom meste tak bola aj taká cena k tomu, ale podstatne lepsia praca o prístupe nehovoriac, Napriklad u mojej zubárky, ci ono je to vlastne dental studio s viacerými zubármi je aj detský kutik.

vsak to ja v podstate mojho zlobra tiez nemám kam dat, jedine muzovi na krk

prsky
29. apr 2010

siska...ja som tiez bola vyhukana, ked si od kazdeho z nas vypytali po preventivke 30ecok a pod tym na ucte napisane, ze to je nad ramec toho, co im plati poistovna 😖

jednou z podmienok poskytnutia nasej hypo si TB urcila aj jeho poistenie

prsky
29. apr 2010

ale kludnejsie nespim a ked sme mali teraz problemy, tak sa viac oplatilo zaplatit pokutu za neskoru splatku ako to ist riesit odlozenim splatky 🙄

mojkamirka
29. apr 2010

ja som si vstupnu a zaroven aj preventívku neplatila, aspon nic nepýtali 🙂 Takze ako čítam som na tom ešte dobre.

siska, vsak do brezna to mas na skok, preco menit zubara 😀

siska_br
29. apr 2010

moja pytala 200 Sk, ziadna horibilna suma, len ten princip...

my sme mali podmieneny uver len poistenim bytu, nie uveru. a kde ste ho dali poistit nakoniec, prip. za akych podmienok (tak v skratke aspon)? mna po nociach strasi, ze moj muz, kt. kazdodennou pracovnou naplnou je sediet za volantom, pride o vodicak, alebo vybura alebo nejaka podobna dlhodobejsie zalezitost, a prave toto by som asi rada zabezpecila..

prsky
29. apr 2010

siska...no 200 je este v pohode, aj ked aj to by ma nastvalo, ale tych 2x30€ mi prislo strasne vela - ked islo len o kuknutie do ust + pieskovanie- celkovy cas 15min v kresle - to aj ja chcem tak zarabat

siska...ani neviem, nam rovno dali aj zmluvy na byt aj na toto, takze ani netusim, komu to platime - pravdupovediac sme boli v takej situacii, ze by sme podpisali hocico, lebo by sme boli na ulici

siska_br
29. apr 2010

no teda 30 je fakt dost 😝 😠 boze, keby som sa bola lepsie ucila....no ale zubarku asi ani za take prachy nie 😖

no mozno teda este niekto prihodi poistne skusenosti 😅 urcite mate to poistenie super vyhodne, ked vas don viac-menej pritlacili 😝 dobraciskovia v kravatach

talinka
29. apr 2010

jeeej, aka krasna novinka !!!!! hor, gratulujem !!!! 😵 😵 😵 nech je vsetko dobre..presne zacina sa tu tehulkovat....super

siska, neboj ja ti ostanem verna, otehotniet sa veru nechystam !!! 😉

my odvcera soplikujeme a kychame 😝

ja mam fajn zubarku, je to Ruska a tatova kamoska, tak snad mi Tominka zoberie aj bez objednania,ked pojdem ja buduci tyzden na preventivku... 😉 Ale aj sme rozmyslali, ze sak zbytocne aby isiel a nev aked nebude preventivka, tam ide iba o to,ze keby nemal a nieco by bolo treba robit, by sa to plne uhradzalo, nie? A predpokladame , ze zubarku tento rok nevyuzije ..

talinka
29. apr 2010

siska, ja ti veru ani neviem tiez s tym poistenim,ale myslim, ze to mame zahrnute v uvere,ale vidim, ze musim tiez do toho kuk 😝

deni_v22
29. apr 2010

ja to s tymi prehliadkami chapem tak, ze v roku 2011 bude treba zaplatit detom vsetky ukony u zubara, ako rok predtym (2010) nebudu mat 2 prehliadky, kazdy polrok jednu..otazkou je, ci nejaky ukon budu potrebovat...no ale my sme si to odkrutili uz vo februari, tiez isiel muz k zubarke a pribalil malu..
baby, berte aj mna do partie na netehulkovy pokec 😉 my uz stvrte fakt neplanujeme 😀 😝

siska neporadim 😒 , zatial hypo nemame...

mojkamirka
29. apr 2010

deni, to fakt dve prehliadky musí mať? a mala otvorila aj usta u zubárky?

cryonae
29. apr 2010

pepi nie, za objednanie neplatime 🙂 za zalozenie maleho karty sa plati tych 17 EUR
ja som dnes platila za zaplombovanie odhaleneho krcka 33 niekolko
prsky ja som inak velmi spokojna s nimi, takze odporucam http://www.vasezuby.sk/zubar/zdarilekova-lubica... ja osobne chodim na tu zaporozsku, ale poznam aj tu zdarilekovu a aj ta je fantasticka

cryonae
29. apr 2010

a za preventivku som myslim neplatila nic... alebo 5 ejro? nempamatam sa uz 😀

deni_v22
29. apr 2010

fiiha, tak to mate nejake vysoke sumy..my sme za zalozenie karty malej neplatili nic, ani za preventivku..a to mame sukromnicku zubarku, ale ma zmluvy s poistovnami... a biela "lampova" plomba beznej velkosti tu stoji cca 20e

mojka, ano deti musia ist na prehliadku 2x za rok cca kazdych 6 mesiacov - teda april/oktober, maj/november...som sa s emkou tak vybabrala, lebo sme boli vlani 16.6 teda mali sme ist najskor 17.12, co bol poslednu den, kedy zubar ordinoval...tak som sa musela k nemu na drzovku postavit do radu a nedat sa odbit..odvtedy to strazim...vsetko su ale pravidla ZP, tak myslim, ze ked ide o zubara, kde si treba totalne vsetko platit, tak na terminoch az tak nezalezi..ide hlavne o prevenciu..

mala pusu moc otvorit nechcela, ale nejak sa nakoniec podarilo pozriet na zubky zubarke a aj prizvanej stomatoproteticke, lebo dianka ma opacny skus...ale to som tu uz pisala...

prsky
29. apr 2010

cryo dik, davam si link do oblubenych a idem volat...preventivku mavame v juni 😉

prsky
29. apr 2010

inak...Lala tiez neotvara teda usta, ale nasej pediatricke sa podarilo zubky skontrolovat, lebo lala revala o dusu, tak mala otvorene usta 😀

tara2
29. apr 2010

Cafte 🙂

hor - blahozelaaaaaaaaam to su super spravy 😵 😵 😵

my sme boli dnes zase u lekarky lebo sople zhustli a zozltli a aj kasel sa zhorsil takze sme dostali prve ATB 😝 no co ked treba tak treba...
pozeram ze riesite zubarov, ja mam svojho v centre a je tiez dobre drahy 😝 ale zase je to odbornik (poznam ho este z nemocnice ked u nas pracoval na stomatochirurgickom oddeleni) , za preventivku sme minuly rok neplatili nic vraj nabuduce zaplatime tak som zvedava ze kolko to bude 😀 🙄

cryo - super link dakujem 😉

siska - my riesime hypoteku teraz a poistit si ju nedavame. Nas poradca (manzel mojej dobrej kamosky) nas od toho odhovoril vraj si mame radsej nastavit zivotnu poistku na vyssiu sumu kym nesplatime uver (ale to sme este nedoriesili takze ti neviem poskytnut presne info) a ma pravdu lebo budes banke platit ako farebna dlhe roky a potom ti poslu list ze dakuju za spolupracu a neuvidis z toho ani korunu 🙄 ale zo zivotneho poistenia ti nejake peniaze ostanu...jedina nevyhoda je to, ze zivotne poistenie nepokryva stratu zamestnania 😒 takze treba si to dobre zvazit podla seba a svojich moznosti...a co sa toho pokojneho spanku tyka tak ten budem mat az ked ho splatime cely 😀

miyya
29. apr 2010

hor aj ja sa velmi teším...super a znova november...gratulujem Ti 😵 😵 😵 😵

Ozaj baby volala som gynekologovi a počkáme do budúceho týždna, je podla neho velmi skoro,tak uvidíme. Aj má pravdu,ale zlakla som sa tých bolestí,ale už je to lepšie. 🙂

bezaz
autor
30. apr 2010

jeeej clovek tu chvilku nie je a takato dalsia krasna spravicka 😵
majka, zuzik, drzime palce, nech to vsetko slape ako ma 😀
jani, dufam, ze ty na mna pockas 🙂
siska k poisteniu, my mame myslim len nehnutelnost, neviem, ci mame poistenie aj pre pripad insolventnosti 😅
ad zubar.. to fakt 2x za rok??? som myslela, ze len raz, do riti, to za tyzden aby som cosi zohnala, lebo sak o tyzden ma ninka 18. mesiacov, aby sme potom o pol roka stihli tu druhu do 2. rokov 😲 😲 😲
inak u nas nejake divne obdobie, mne je v kuse zle, vcera som kramle dostala.. nechapem, ze po porode budu lepsie, mne je total nahovno, straty obrovske, hlava ma boli a hlavne je mi na odpadnutie ☹

tara2
30. apr 2010

Cafte 🙂
bez - jasne my budeme v druhej varke aj s prsky aby tu aj potom bolo vzruso 😀 😀 😀 . Ozaj a kde mate poistenu nehnutelnost? A co sa kramov tyka ja ich mam o 100% horsie ako pred porodom 😝

horajda
30. apr 2010

ahojte baby, jej dakujem Vam. No ja uz som strasne zvedava co to bude...dnes som sa bola vazit a od minula sa celkom drzim, ale poviem vam tento krat to ide rychlejsie, hlavne to brusko nejak vykuka 😉 som tak vcelku pribrala 2 kg fuj ale od minula iba 0.2 kg tak snad sa to spomalilo,tusim aj minule som to tak mala a potom to islo pomalsie

myyia hlavne sa setri!!!

Heli a ty si si ako tak ista ze je to Dianka?

miyya
30. apr 2010

jasné šetrím sa v rámci možností,ale je mi lepšie.tak neviem čo to bolo. Dúfam,že ho už bude všetko o.k. 😵

cryonae
30. apr 2010

zuzi co ja viem, aj pri tomim som vedela od zaciatku, ze je to chlapcek, tak teraz tak nejak citim, ze dievcatko 😀 ale mozno sa hroooozne mylim 😉
ja sa radsej ani nevazim... to by bola depka, ale uz mam urcite aspon +4kg

talinka
30. apr 2010

cafte,

cryo, hor....boooze baby a uz riesite kila, vy dve co ste najchudsie 😀 😀 😀 😀 uzivajte si to tehu,mozno je posledne 🙂
a nechcete si to dat zistit? uz sa da z krvi skor hned po otehu, ja si dam ak budem niekedy este tehotna... 😵 😵 😵

cryonae
30. apr 2010

tali nie, nedavala som si to zistit... stoji to nejakych 70-80 EUR a zas az taka zvedava nie som... 😉 vsak to coskoro dozviem

tara2
30. apr 2010

tal hovoris mi z duse, presne to iste som chcela napisat...baby vsak na vas tie kila ani vidiet nebudu 😉

cryo - dobre robis ja si tiez myslim ze su to zbytocne vyhodene peniaze

cryonae
30. apr 2010

tali inak sa to tusim da uz po 5 tyzdnoch od otehotnenia ale neradi to hovoria mamickam pred 12tt z etickeho dovodu, je to zarazajuce, ale aj na slovensku je vela mamiciek, ktore su ochotne podstupit interupciu z toho dovodu, ze necakaju vytuzene dievcatko...

talinka
30. apr 2010

cryo, aha som nevedela kolko to stoji, tak to radsej pockat, to je fakt, peniazky radsej minte na tehly 🙂 coooo????? to vazne su aj take zeny?? hrozne 😖

horajda
1. máj 2010

Cafte zenuse,dnes som prva hihihi. zuzka isla s maminou do zahradky a ja si lebedim v pyzame. akurat som sa strasne prestrasne vyplasila lebo na zaciatku tehu som brala sprej do nosa nasonex a je to v skupine kortikosteroidov, ale docitala som sa ze v tejto forme to nemoze ublizit tak verim uz iba tomu a nemyslim na to inac by som sa asi zblaznila

no heli ja som netusila a ani teraz netusim co to bude, sak sa to dozvieme a ty to uz budes vediet na dalsej poradni nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre